Léto k nepřežití

Wet Hot American Summer

Komedie

USA, 2001, 97 min

Nový seriál, který má sloužit jako prequel k tomuto filmu, podle traileru vypadal docela jako slušná jízda, a tak jsem se rozhodl doplnit si filmové znalosti a Wet Hot American Summer zkouknout. Film je rozdělen na několik dějových linek, které většinou zahrnují některou skupinu či jednotlivce z vedoucích dětského táboru. Osmdesátkový nádech a situace vyhnané do naprostého WTF extrému film často odlišují a patří k té lepší části filmu. Horší je to ovšem s dějem. Některé linky jsou vtipné (Gene, Ben a McKinley, Henry a Beth), ovšem některé jsou spíš trapné (Steve) a některé jsou obzlášť trapné a ještě k tomu hloupé (Gail). Ve výsledku je to tak průměrná podívaná, bez které bych v klidu přežil, ale zároveň nelituji, že jsem nad tím těch 97 minut strávil.(7.8.2015)

Obrovská blbost, která se musí brát s nadhledem. Některé scény jsou ale opravdu hodně vtipné a hrají tu zde dnes velmi úspěšní herci - Bradley Cooper, Paul Rudd, Amy Poehler, Elizabeth Banks... Film propadl, ale stal se z něj jakýsi kult a tak není divu, že se teď po 14 letech natáčí seriál, prequel a původní herci si zopakují své role :D už i v tomhle jde vidět, jakej to je úlet.(30.1.2015)

• carly

neviem, čo autori tohto počinu fajčili, ale musela to byť kvalita. lebo toto nikoho plne pri zmysloch nemohlo napadnúť. jediná naozaj milá vec tam bola tá gay dvojica. no a skvelí herci. preto tie 2* aj keď im treba uznať, že sa im do 90 minút podarilo nacpať toho toľko, čo iným ani do 5 sérií seriálu(6.2.2011)

Áno, pozrel som si to pre to, lebo práve vznikla rovnomenná miniséria od Netflixu a áno, obchádzal som to, lebo to v naších končinách bolo/je neznáme a netématické. Ale sakra dobre som sa zabavil a videl v tom kus nedocenenej komédie so skvelým "príbehom" (vlastne len malé skeče) a running jokeami na nezaplatenie. Príjemný, nevtieravý, šialený a zaslúžený kult.(11.8.2015)

K filmu bych se nikdy nedostal, kdyby Netflix nepřipravil "pokračování". I když to možná není ta nejlepší komedie na světě, tak jsem se u ní pobavil vcelku solidně a jsem docela zvědavý na to, co přinese seriál. Je vidět, že se při tom herci bavili a nedivím se, že se jim chtělo i do pokračování. Na druhou stranu plně chápu nízké hodnocení, protože je to vážně něco jiného, ale obsazení se jim vážně povedlo.(23.8.2015)