Léto k nepřežití

Wet Hot American Summer

Komedie

USA, 2001, 97 min

Je to správně ujetá komedie, která si jede svoje. Během prvních dvaceti minut, na nás doslova vyplivne přes dvacet postav s jejich problémy a my se nestačíme divit. Humor je hrozně ujetý, herci jsou ještě ujetější a ty dialogy co vedou, fakt stojí za to. David Wain to natočil velmi uvolněně a dost staromilsky, a to ať už jde o téma, hudbu nebo jak moc je to absurdní. Na hercích je vidět, že se královsky bavili. Paul Rudd je tady perfektní, Elizabeth Banks k nepoznání, Bradley Cooper úsměvný, Christopher Meloni hodně divný, Amy Poehler úsměvná. A zbytek obsazení je zajímavý, i když dané herce moc dobře neznám. Wet Hot American Summer je ujetá komedie, které její humor nesedne každému, ale komu sedne, ten se bude královsky bavit.(2.8.2015)

• carly

neviem, čo autori tohto počinu fajčili, ale musela to byť kvalita. lebo toto nikoho plne pri zmysloch nemohlo napadnúť. jediná naozaj milá vec tam bola tá gay dvojica. no a skvelí herci. preto tie 2* aj keď im treba uznať, že sa im do 90 minút podarilo nacpať toho toľko, čo iným ani do 5 sérií seriálu(6.2.2011)

Áno, pozrel som si to pre to, lebo práve vznikla rovnomenná miniséria od Netflixu a áno, obchádzal som to, lebo to v naších končinách bolo/je neznáme a netématické. Ale sakra dobre som sa zabavil a videl v tom kus nedocenenej komédie so skvelým "príbehom" (vlastne len malé skeče) a running jokeami na nezaplatenie. Príjemný, nevtieravý, šialený a zaslúžený kult.(11.8.2015)

Zajímalo by mě, na čem tvůrci jeli. Neskutečná hovadina, která mixuje derivát trapnosti s humorem ve stylu Bláznů ze stadiónu, a má to být vtipné. A popravdě to často i vtipné je, jenom se neumím rozhodnout, jestli se mi to líbilo, nebo ne. A taky nějak nevím, jestli mám koule i na seriálový prequel.(17.8.2015)

Obrovská blbost, která se musí brát s nadhledem. Některé scény jsou ale opravdu hodně vtipné a hrají tu zde dnes velmi úspěšní herci - Bradley Cooper, Paul Rudd, Amy Poehler, Elizabeth Banks... Film propadl, ale stal se z něj jakýsi kult a tak není divu, že se teď po 14 letech natáčí seriál, prequel a původní herci si zopakují své role :D už i v tomhle jde vidět, jakej to je úlet.(30.1.2015)

• - V roku 2011 sa Paul Rudd vyjadril, že si nie je istý, či mu bol za tento film vyplatený honorár. (dwdb)

• - Pri scéne, kedy je Beth (Janeane Garofalo) pobozkaná, začne v pozadí hrať inštrumentálna verzia piesne "Beth" od kapely KISS. (dwdb)

• - Vlastníkom táboru Camp Towanda, kde sa film točil, bolo povedané, že sa jedná o rodinnú komédiu. Po zhliadnutí filmu boli na tvorcov veľmi nahnevaní. (dwdb)