Léto k nepřežití

Wet Hot American Summer

Komedie

USA, 2001, 97 min

Bláznivá komedie, kde gagy jen gradují do absurdna a zároveň jsou satirou na stereotypy ohledně teenagerů a letních táboru. Jedná se o soubor menších příběhů propojených tématem posledního dne na táboře. Střelená jízda, která slibuje tomu, kdo na ni přistoupí fajn oddechovou zábavu. Mimochodem, nevím, odkud si "Hans" vycucal obsah filmu, ale z filmu samotného určitě ne...(27.4.2018)

Nový seriál, který má sloužit jako prequel k tomuto filmu, podle traileru vypadal docela jako slušná jízda, a tak jsem se rozhodl doplnit si filmové znalosti a Wet Hot American Summer zkouknout. Film je rozdělen na několik dějových linek, které většinou zahrnují některou skupinu či jednotlivce z vedoucích dětského táboru. Osmdesátkový nádech a situace vyhnané do naprostého WTF extrému film často odlišují a patří k té lepší části filmu. Horší je to ovšem s dějem. Některé linky jsou vtipné (Gene, Ben a McKinley, Henry a Beth), ovšem některé jsou spíš trapné (Steve) a některé jsou obzlášť trapné a ještě k tomu hloupé (Gail). Ve výsledku je to tak průměrná podívaná, bez které bych v klidu přežil, ale zároveň nelituji, že jsem nad tím těch 97 minut strávil.(7.8.2015)

K filmu bych se nikdy nedostal, kdyby Netflix nepřipravil "pokračování". I když to možná není ta nejlepší komedie na světě, tak jsem se u ní pobavil vcelku solidně a jsem docela zvědavý na to, co přinese seriál. Je vidět, že se při tom herci bavili a nedivím se, že se jim chtělo i do pokračování. Na druhou stranu plně chápu nízké hodnocení, protože je to vážně něco jiného, ale obsazení se jim vážně povedlo.(23.8.2015)

Áno, pozrel som si to pre to, lebo práve vznikla rovnomenná miniséria od Netflixu a áno, obchádzal som to, lebo to v naších končinách bolo/je neznáme a netématické. Ale sakra dobre som sa zabavil a videl v tom kus nedocenenej komédie so skvelým "príbehom" (vlastne len malé skeče) a running jokeami na nezaplatenie. Príjemný, nevtieravý, šialený a zaslúžený kult.(11.8.2015)

Tak jsem si konečně tento snímek doplnil, abych se připravil na blížící se seriálový prequel. A nebýt slabšího rozjezdu, bylo by to na plný počet. Tohle je americká verze Pějme píseň dohola na hodně, HODNĚ tvrdých drogách! Ze záměrně trapného humoru se postupně stane nefalšovaná dada splácanina, která vygraduje geniální závěrečnou "talent show". To vše podbarvené parádním 80's soundtrackem! Je znát, že herci se při natáčení neskutečně bavili, ale diváci si tuhle šílenost našli až později. A proto díky Netflixu za chystaný seriál, protože jsem nesmírně zvědavý, co tahle parta po 14 letech předvede... Plně chápu zdejší nízké hodnocení, protože toto je dost specifický druh humoru, který rozhodně nesedne všem. Ale mně ano! A jak!(18.7.2015)