Jak vycvičit draka 3

• USA How to Train Your Dragon: The Hidden World (více)

Ostrov Blp je dračí ráj obývaný Vikingy, nebo vikinský ráj obývaný draky, jak se to vezme. Bývalí odvěcí nepřátelé tu žijí v záviděníhodné harmonii. Vládne jim mladý náčelník Škyťák, který miluje létání s okřídleným parťákem Bezzubkou. A miluje i svoji kamarádku Astrid, jen jí to ještě nestačil naplno říct. Paradoxně právě láska se stane předzvěstí mračen, která se nad Blpem začnou stahovat. Škyťák je v tom nevinně, může za to rozkošná bílá dračice Bleskoběska, jež doslova omráčí Bezzubku, který se pod jejím vlivem promění z obávaného Nočního běsu na nejistého puberťáka. Možná i proto včas ve vzduchu neucítí nebezpečí pro všechny draky, které se ke břehům ostrova blíží. Ve snaze najít pro ně nové útočiště se Škyťák a Astrid vydají pátrat po mýty opředeném Skrytém světu, v němž by se všichni draci mohli před touto hrozbou ukrýt. Najdou ho? A najdou ho včas? (Cinemart)

Likan7

Nenapadlo někoho, že diváci za těch 8 let vyrostli? Bezzubka je určitě pro celou rodinu, pro děti samozřejmě obzvlášť, ale jak první, tak druhý díl, měl v sobě kouzlo, které bavilo i dospěláky a momenty, které v animovaném filmu rozhodně nečekáte. Jenže u trojky mi přijde, že se na odrostlejší publikum vyloženě kašle. Bezzubka se tu furt blbě pitvoří, jasně, on se pitvořil i v jedničce, ale to bylo prostě roztomilý. Vzal si strom a snažil se kreslit. Parádní scéna. Byl sice za takovýho "hloupýho" mazlíčka, ale za chvilku tu byla zase nějaká epická scéna v mracích, nebo to na konci rozbalí a vy víte, že je strašně cool a silný drak. Jenže TO tady není. Bezzubka se zamiloval a vy stále čekáte na epický scény, parádní průlety, stavy beztíže nebo bitvu, kde to Noční běs rozbalí a bude zase za frajera. Ouha, nic takového se tu neděje. Film má 100 minut a příběh je rozdělený na dva takový poločasy, který se furt střídají a vy nemáte čas na ani jeden. Celý skrytý svět navštívíme jen jednou na 5 minut (a že je co objevovat, tady bych si právě představoval ty parádní průlety) a celá silna se super padouchem je sice fajn, ale prostě na to není čas. Finální střet budiž důkazem. Film má zakončovat trilogii. Závěr je emotivní, smutný, pěkný a funguje dobře, ale aby celý Drak držel lépe při sobě, film by si zasloužil rozdělit na dva, tohle je jako z rychlíku. Víte, že venku jsou pěkný věci, ale vy nemáte čas. ()

haWranka

Z mého pohledu trochu zbytečné pokračování, ale tvůrci asi chtěli příběh nějak uzavřít. Přišlo mi, že si vymysleli konec a potřebovali nějak vyplnit i zbylou hodinu filmu. Takže jsme svědky mnoha bitev (jistě, efektní, ale jsou nutné?), seznámíme se s novým záporákem (dle mého úplně zbytečným a jalovým) a zjistíme, že grafika opět pokročila. Nechci říkat, že jde o špatný film - je to sympatická podíváná s několika naprosto kouzelnými momenty (námluvy mě opravdu pobavily). Jenže stačí to? Mně ne... ()

Maximilianus

Pekný film a obstojné zakončenie trilógie. Zdalo sa mi, ako keby ľudské postavy išli v tomto filme do úzadia a tak nejako sa snažil byť o všetkom a všetkých, trochu viac o drakoch, ale vo výsledku to skôr u mňa prinieslo neutrálne pocity voči všetkému a všetkým. Jedine súrodenecká dvojica ma bavila, ostatní boli iba ako keby do počtu. Koniec bol dojemný ale všetky tie presne rozdelené farebné kombinácie potomkov podľa mňa neboli nutné. Bolo to skôr bijúce do očí. Animácia mi neprišla nejaká prevratnejšia oproti predchádzajúcim dielom, ale uznávam, že na veľkom plátne a možno aj v IMAX formáte to mohlo byť v niektorých scénach pekné. Záporák bol dobrý a nebezpečný, ale aby moc nezamotal dej, tak ho tvorcovia nechali robiť stupídne veci. Škoda, potenciál mal dobrý. 7,4/10. ()

Mouchal

Povedené zakončení dračí trilogie s dost silným emocionálním závěrem. Bohužel se jedná pro mě ale o ten nejslabší díl. To přesto není úplně směrodatné, protože předchozí díly jsou opravdu skvělé a zde se to jen malinko zadrhlo. Příběh okolo Bezzubkovi nové partnerky a jejich vzájemná interakce, to všechno bylo super a pohled na zase o něco dospělejšího (ikdyž stále stejně... no... odlišného vikinga) Škyťáka stál taky za to. Nicméně celá linka se záporákem, velkým lovcem Nočních běsů, mě upřímně nijak zvlášť nebavila a přišlo mi, že tam je pouze proto, aby tam nějaký záporák vůbec byl. Což je určitě škoda. Příběhově je to tedy o trochu slabší než předchůdci, ale co se týče animace a hudby... Tam je to stále prvotřídní. Trilogii jako celek musím ohodnotit jen a pouze pozitivně a troufám si říct, že je to po Shrekovi asi moje nejoblíbenější animovaná frančíza, která to dotáhla ke třem dílům (jo Shrek 3 je slabota, ale jako celek je prostě boží) a každý by jí měl dát aspoň šanci (nebo třeba i druhou *mrk mrk*). 80% ()

RAFT

No, co muselo se čekat pět let a ono se to náramně vypaltilo .Konečně zasloužené pokračování.Pěkná animace a dobře uzavřená trilogie i když bych čtvrtý díl bych bral jestli někdy bude uvidíme .Film viděn 17.2. Předpremiéra v Cinema City Ostrava.Za mě 80% ()

Jozka7

Výborné zakončení jedné dračí legendy. O kvalitách série svědčí již to, že vyprávění se trojkou uzavírá a divákům by tak (doufám) neměla hrozit nevolnost z dalšího příběhového žvýkání již několikrát přežvýkané žvýkačky, které je tak typické pro některé jiné, druhdy slavné série (Shrek, Doba ledová). Akce, vtip, romantika a strhující závěr, co více si přát. Technická stránka filmu je bezchybná. Návštěva kina se rozhodně vyplatila. ()

LdaVinci

Myslel jsem si, že to bude dokonalý, ale bohužel to mohlo být lepší... Po zhlédnutí v kině jsem cítil zvláštní emoce a jelikož tuto sérii tak miluju, tak při sledování filmu mně i ukáply slzy. Škoda některých dětinských vtípků, které jsme v prvních dvou dílech neviděli. Bohužel na jedničku a dvojku to nemá, ale i tak nádherná podívaná. ()

Bezda22

Tak si mě Blpové získali i potřetí. Tomu by se možná těžko věřilo. Ale ono je to celý tak krásný, chvílema dojemný, vtipný a hlavně celou dobu neskutečně zábavný. 85%... --------- Jestli si dobře pamatuju, tak pouze Návrat do budoucnosti I, II, III a Batmanovská trilogie od Nolana ode mě dostala za každej svůj film 5*... Draci vítejte v klubu... ()

Maniik88

Pre mňa udalosť roka. Veľmi som sa tešil a tak trochu bál, že sa to nepodarí. Čítal som aj negatívne komentáre, že to obl najslabší diel, najslabší záporák. Mne to tak neprišlo. Každý diel je v niečom lepší a v niečom možno horší, ale celkovo to je najlepšia rozpávková trilógia. Mne sa naopak zdal záporák hodne dobrý a prefíkaný. Proste nebol to taký búchač ako v dvojke Drago, ale zase bol o to chytrejší a vychutnával si lov na Bezubku. Páčil sa mi vývoj vzťahov medzi Škyťákom a Astrid, Bezubkom a Škyťákom a aj medzi ostatnými. Dospievanie a preberanie zodpovednosti, ťažké rozhodnutia. Možno bolo trochu menej vtipných situácií, možno finálny boj mohol byť málinko lepšie spravený, no po záverečných scénach revala pólka kina a rozlúčenie so sériou ako sa patrí. Graficky úchvatné, príbehovo dobré, citovo perfektné. Za mňa spokojnosť. ()

Chamyl

Mě se to moc líbilo. Je super, že to bylo jiné, že tam byla SVĚTLOBĚSKA. Bylo to i smutné a zároveň roztomilé a veselé. URČITĚ DOPORUČUJI 👍 ()

dkas

Animace zase o kus dále, je neuvěřitelné, jak to vypadá. Třeba takové dračí hrátky v písku, to je radost na to koukat. Příběhově je to asi nejslabší z celé série, ale pořád vysoký standard. První polovina filmu je taková nijaká, ale jakmile se Bezzubka zamiluje, nabere to grády a finále je pak celkem slušný doják. Takže v rámci žánru vysoký nadprůměr, v rámci série asi nejslabší. ()

tlesk

Po stránce technické filmu není co vytknout. Animace je zde prostě úžasná a je radost pozorovat, jaký pokrok směrem k dokonalosti prodělala od prvního dílu, jenž spatřil světlo světa v roce 2010. Všechna čest studiu Dreamworks. Soundtrack je taky fajn. A české znění povedené (a jeho obsazení nezměněné). Akce je zábavná a když dojde na boj, je radost ji sledovat (hrdinové pochopitelně nikoho nezabíjí, je to pořád animák – ale dojde na meče a tupé zbraně). Jak vycvičit draka 3 je rozhodně důstojným, ale nejméně povedeným a nápaditým ukončením série, po jehož zhlédnutí zůstává lehká nespokojenost. V konečném srovnání všech tří filmů se rovněž ukazuje i jako nejslabší. Může za to přehnaná infantilnost, soustředění se na skotačení draků namísto vztahů mezi postavami, ale i smutně nevyužitý záporák a několik logických dějových kiksů. Samotný závěr pak, přestože je silný, by mohl být více emotivní (možná jsem masochista a je to asi jen můj problém, ale Škyťákovo přátelství s Bezzubkou je jádrem série a závěr mne nedojal tak, jak bych rád) – už jen vzhledem k tomu, že se jedná o uzavření série. Přesto však jde o hezký film, u kterého se ovšem nejvíc zabaví ti nejmenší. A to je vzhledem k dosavadnímu dospělejšímu tónu série trochu škoda. Není to průšvih, ale k naprosté spokojenosti přece jen trochu schází. Chtělo by to více prostoru, věnovaného pátrání po útočišti pro draky a vikingy, ale i vykreslení postav. Takhle jde “jen” o nadprůměrný animák… ()

DaweForeman

Vzhledem k tomu, že se jedná už o třetí díl, tak jsem trochu čekal, že tomu ubyde na kvalitě, ale bohudík tomu tak není. Vizuál i audio je obvykle překrásné, je tu jako obvykle typický vtip (především ovce se neomrzí), akce je opravdu napínavá a drama je trochu ubrané na grádech, kdy do popředí spíše prochází vztahy mezi jednotlivými postavami x draky. Po příběhové stránce je to velice zajímavé, i když už mi to tak trochu spíše připomínalo dvojku, ale hlavní záporák byl přesto dobře sepsán, a navíc se tu dostalo i prostoru pro důstojné zakončení této série. ()

fleshbekr86

Po letech opět lítáme na Drakovi, který se nyní musí vycvičit v balení holek. Podobně silně mě zasáhl nedávno Coco. Je to stejně tak plné humoru a vtipu jako silných a krásných emocí. O akčnosti v poslední půl hodině ani nemluvím. Vysoký level stanovený předchozími dvěma díly byl udržen a trilogie završena. Ještě dlouho budu vzpomínat :( ()

První významná filmová ocenění vyhlášena

První významná filmová ocenění vyhlášena

05.12.2019

První prosincové dny došlo k vyhlášení dvou ocenění a jelikož oba vyhrál stejný snímek, začíná tak velká spekulace o možném vítězi na Oscara. Před pár dny představil režisér Martin Scorsese na… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)