Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hennes
  ***

  Už to není církevní. Pravda první dva díly jsou klasikou, ale nebudu tvrdit, že jsem toho očekával víc. Naopak jsem se bál totálního propadáku. Ač je scénář zdlouhavý a děj v podstatě nikam nesměřuje, zůstalo tu to hlavní Reno, Clavier a základní pointa. Páchnoucí hrdinové měli být hlavním humorným námětem, ale někdy už to skřípalo. Má se včas končit, což by teď mělo být, ale zase námět z období 2. světové války, to by mohlo Francouzům sedět. Uvidíme.(12.11.2017)

 • filmsim
  *

  Tak tohle byla vážně francouzská sra*ka. Jedničku návštěvníků považuji za klasiku, která mě dokáže bavit dodnes. Některé ikonické scény se mi vryly do paměti a rád se na ní podívám kdykoli znovu. Dvojka již byla jen slabý odvar geniálního prvního dílu. Trpěla nadměrnou dávkou sequelity a je to jen průměrné pokračování bez špetky originality. Jenže nyní tu máme po 18 letech od druhého dílu třetí pokračování, které nikdo nechtěl a už vůbec ne v takovéto podobě. Nejde ani tak o to, že Jean Reno a Christian Clavier působí v těchto rolích směšně, přeci jen je jim táhne na sedmdesát, ale o to, že zbytek postav jsou nevýrazné karikatury, vtipy a narážky mezi postavami nefungují, humor se tu vyskytuje jen zřídka a když už na něj postavy narazí, je tak debilní a neúnosný, že máte chuť tuhle blbost okamžitě vypnout, aby vám nezmrv*la názor na první díl. Scénář napsal naprostý trotl, který si necení své práce, film postrádá děj, postavy jsou na pěst a celé se to vleče od nikud nikam. Režisérovi se to postupně rozpadá pod rukama a postavy Godefroy a Jacquouille už ani nepůsobí jako hlavní protagonisté, ale jako zbytek nevýrazných figurek zmateně pobíhajících v ošklivých interiérech, které vypadají stokrát hůř než v prvním "vyšperkovaném" díle. Lituji lidí, kteří si tu hrůzu vytrpěli v kině. Odporné vynucené pokračování, které se jen snaží těžit z vyčpělé popularity prvního dílu. Nostalgických 3/10.(19.11.2016)

 • Mol
  ***

  Jako nevím no. Ten trend točit pokračování po letech trvá již delší dobu, ale jen hrstce filmů se to podaří udělat s grácií. Většinou do dopadá takhle. Neříkám, že mě film u něčeho nerozesmál a že by se na revoluční "Paříž" a její kostýmy nedívalo dobře. Bohužel to je tak všechno. Jean Reno nemá moc co říci a Jacquouille chvílemi padá až do trapnosti. Díky zdejšímu hodnocení jsem se na to díval bez větších očekávání a tak mé zklamání bylo o to menší.(3.5.2017)

 • Sociopath
  ****

  Kebyže neviem aspoň to málo z francúzskej histórie, tak na férovku zadriemem alebo oshitujem hodnotením. No díkybohu, že sa mi ten Marat, Robespierre a iné odkazy nevykúrili z hlavy, inak by som sa ani ja asi moc nepobavil. Tak trochu natočené pre domáce publikum, hm... Ústredná dvojka nesklamala, ťažko povedať, či bol lepší civilný Reno ("Rozhodne") alebo Clavier s ešte debilnejšími výkrikmi do tmy, než na aké sme boli zvyknutí. No a nápad na Návštevníkov z obdobia Petainovej okupačnej vlády by som si dal ešte radšej ako svieže beaujolais! Bavil som sa kráľovsky, kľudne ma zotnite.(5.6.2017)

 • Big Bear
  ***

  ,,Víte za mých časů když se nešikovně zacházelo se sekyrou, způsobovala mnoho utrpení... tento stroj je šikovný ! '' ----- Francouzská revoluce byla fakt šílená doba. Hlavně pro šlechtu, jenže pak už to mlelo všechny... Dokonce nakonec i samotné děti revoluce. Stačí si přečíst paměti pařízského kata co to bylo za hrůzovládu když se občané a lůza chopili moci. Ačkoliv je tenhle film komedií kdo chce tu šílenou dobu z toho pocítí. Skvěle tam pak samozřejmě kontrastuje středověký rytíř coby šlechtic své doby, tedy vymakaný silný válečník se šlechtou té doby... Tedy muži s parukami (leckdy zdegenerovaní), s napudrovanými obličeni v bílých punčochách píšící básně :-). Tředí díl naštěstí moc nepřeskakuje mezi minulostí a současností a v podstatě se drží hlavně v době francouzské revoluce. Tvůrci si šikovně poradili s faktem, že Reno a Clavier mezitím zestárli. Kulisy byly fajn, kostýmy také, potěšilo natáčení u nás i účast českých herců v čele s Markem Vašutem. Bohužel na mně to bylo až moc dlouhé. Ty necelé 2 hodiny filmu byly skoro dost... Konec docela zaujal, přeci jen mám druhou světovou rád. Ale kolikrát nás ještě díky chybám lektvaru chtějí filmaři provádět francouzskou historií? Nebude to po čtvrté a jako že to má k tomu našlápnuto... už nuda? Dám za 3 vši z galejí. * * *(23.11.2019)

 • - První klapka bláznivé francouzské komedie padla 13. dubna 2015 na jihomoravském hradě Pernštejn. Tvůrci zde připravovali scény ze středověkého sídla rytíře Godefroye de Montmirail, z něhož se rytíři a jeho sluha vydali na další šílenou cestu do budoucnosti. (Zdroj: Bontonfilm)

 • - V Česku francouzské filmové hvězdy Jean Reno a Christian Clavier strávili při natáčení filmu celkem měsíc a půl. V dubnu a květnu 2015 točili pokračování oblíbené komedie na Jižní Moravě v Kutné Hoře a okolí a v Praze a na několika zámcích Středních Čech. Konec natáčení probíhal v Belgii, kam se s francouzskými tvůrci přesunul i osvědčený český štáb. (Zdroj: Bontonfilm)

 • - Hudbu do filmu nahrál Český Národní Symfonický orchestr. (Zdroj: Bontonfilm)