Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Středověký rytíř Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille jsou chyceni v labyrintu času, který je nakonec vyplivne do vzrušující doby epochálních dějinných změn a převratů. Do doby Velké francouzské revoluce. Kromě nepochopitelných pořádků musí oba čelit i svým potomkům. Extravagantní a zhýralí aristokraté v linii rytíře Godefroye to mají v revoluční době trošku nahnuté a potřebují se dostat z Francie pryč. Zatímco z pradětí sluhy Jacquouille La Fripouille jsou nadšení revolucionáři a mají v plánu zabavit jejich hrad i veškeré bohatství. Doba nevratných sociálních kotrmelců by zamotala hlavu leckomu a klasicky uspořádaná dvojka ze středověku „pán a kmán" to bude mít dvojnásobně těžké. Tolik situačních gagů, šílených situací, dialogů a hlášek už žádná jiná revoluce nezažije. A slavný tyran Robespierre si bude přát, aby tyhle dva magory nikdy nepotkal. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (216)

Streeper 

všechny recenze uživatele

Za mě zbytečné pokračování po tolika letech. Když to nenatočili za dva až tři roky, tak se do toho neměli pouštět. Musí se jim ale nechat, že vymysleli super vysvětlení, že herci tolik zestráli. Líbí se mi take fakt, že se konečně ocitáme v jiné době a ne jen v té moderní, nám všem známou. Ale bohužel i tak film nemá co originálního nabídnout. Jsem ráda, že oba herci se vrátili do svých ikonických rolí, ale bohužel mě Návštěvníci nikdy bavit nebudou. ()

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

Návrat z chodieb času po toľkých rokoch presne tam, kde sme naposledy skončili...ale v spomalenom tempe. Reno úplne odsunutý do pozadia, ale Clavierov prispôsobivý hulvátsky kretén ma ešte stále neprestal baviť, aj keď fyzického humoru výrazne ubudlo. Na rozdiel od iných som si však ako historik náramne užil aj ten verbálny - práve ten kontrast medzi šľachtou 12. a 16. storočia, smradľavými tvrdými chlapákmi a útlocitnými vyvoňanými fičúrikmi mi náramne lahodil. Lenže potom je tam už postáv akosi zbytočne veľa, žvaní sa v jednom kuse aj keď to nemá významu pre dej ani valného zmyslu (a naopak čo by sa riešiť malo, sa neudeje) a hlavní hrdinovia nemohli mať toľko priestoru, aby neprišli o krky, takže tentokrát vlastne ani nič moc nevykonajú. Iba sa kecá, behá hore dole a zasa kecá, a keď má dôjsť k činu (napr. keď chce Godefroy dobyť Bastilu), tak sa na to zabudne v novom verbálnom príleve. Navyše opakovanie schémy s potomkami, ktorí sa stále tak strašne náhodne objavujú v dokonalej podobe a na vplyvných pozíciach blízko historických udalostí, už nie je zábavné... Akoby sa celé dejiny točili vždy len okolo tých istých rodov. Možno to tak napokon bude, veď ostatne dodnes vidíme, že niektoré gény sa nestratia - napríklad také pažravé a sprosté ako má Jacquille... PS - Je trestuhodným opomenutím, že sa nejakým omylom nepremiestnila do vrcholného stredoveku tá zbytočná partička nesympatických sfajnovelých aristokratov, čo tam celý čas zavadzala so zdanlivo touto jedinou úlohou... ()

Reklama

Spinosaurus 

všechny recenze uživatele

Tohle je zkrátka průser. Návštěvníci jsou moje srdcovka, zasměji se u jedničky i dvojky. Trojka byla sice tupý americký remake, ale některé recyklované vtipy tam i po čase fungovaly. Abych se u Návštěvníků 3 za celý film uchechtnul 3 - 4x je prostě málo. Celá ta rodina aristokratů byla zoufale zbytečná a nikam děj neposouvala. Sami hlavní dva protagonisté mají až překvapivě málo prostoru se předvést. Zklamání je, že tento film měl být natočen tak před deseti lety, kdy ještě většina postav z původních filmů žila. Zoufalé změny ve scénáři jsou patrné a některé vtipy už přestaly fungovat. Dvě hvězdičky dávám jen z nostalgie a za skvělou hudbu (která mimochodem vykrádá Zimmerovu skladbu "Jack Sparrow", ale to je jedno). I přesto doufám, že se Godefroy ještě jednou vrátí a konečně nalezne cestu domů. ()

esopesokeso 

všechny recenze uživatele

"Ameno amenosto, dorime dorime, ochh aach, ezare perüme..." No ktorý fanúšik Návštevníkov by nedostal orgazmus už len ked to počuje? Prichádza Godfrua udatný a jeho pes neverný ŽakChuj..a ja k ním nakoniec tiež (zmýlil som si sálu a zistil som to až po desiatich minútach:) Návštevníci 3 dosiahli chválabohu kvalít predošlých dielov. Český dabing je úplne perfektný, film vtipnými scénkami nešetrí, konečne komédia, čo podráždi bránicu jak sa patrí. Ešte natočiť štvorku, ok? ()

stration 

všechny recenze uživatele

Degradace a zašlapání skvělé myšlenky, výborných lokací a příležitosti se vyřádit v období Francouzské revoluce. Zoufale nevtipné a místy dokonce trapné. Bylo mi trapně za herce, kteří museli trpět. I když za ten honorář bych to asi taky snesl. Každopádně blbost, která mě zamrzela hlavně vzhledem předchozím dílům. Závěr nahrává dalšímu pokračování, které, doufám, nenapíše nějaký amatér za pět minut na hajzliku. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (2)

  • Hudbu do filmu nahrál Český národní symfonický orchestr. (Zdroj: Bontonfilm)
  • Film se natáčel v České republice. Francouzské filmové hvězdy Jean Reno (Godefroy) a Christian Clavier (Jacquouille) tu strávili během natáčení filmu celkem měsíc a půl. První klapka padla 13. dubna 2015 na jihomoravském hradě Pernštejn. Natáčelo se na Jižní Moravě v Kutné Hoře a okolí, v Praze a na několika zámcích ve Středních Čechách. Poté se francouzský i český štáb přesunul do Belgie. (Zdroj: Bontonfilm)

Reklama

Reklama