Jako nevím no. Ten trend točit pokračování po letech trvá již delší dobu, ale jen hrstce filmů se to podaří udělat s grácií. Většinou do dopadá takhle. Neříkám, že mě film u něčeho nerozesmál a že by se na revoluční "Paříž" a její kostýmy nedívalo dobře. Bohužel to je tak všechno. Jean Reno nemá moc co říci a Jacquouille chvílemi padá až do trapnosti. Díky zdejšímu hodnocení jsem se na to díval bez větších očekávání a tak mé zklamání bylo o to menší.(3.5.2017)

• dubinak

Už druhý díl pro mě byl mírný pokles, a tak se pro mě třetí díl stává podprůměrem. Skalní fanoušci asi odpustí, ale na můj vkus byl příběh až příliš zamotaný, nepřehledný, překombinovaný a hlavně neatraktivní. Vedlejších postav strašně přebývalo, scénář se soustředil především na ně a naše oblíbená dvojice cestovatelů v čase jen občas vypustila nějakou tu vtipnou hlášku, které už tak vtipně v celém tom kontextu ani nevyzněly. Střih i kamera byla nezvykle divoká, k Návštěvníkům až netypická a velmi podlehla moderní filmařině. Byla bych radši, kdyby se tvůrci drželi spíše té staré noty a jeli na jistotu. Velkou škodu pak napáchal také dabing, který byl prostě strašně oposlouchaný a nejradši jsem vždycky na Návštěvníkách měla právě ten náš začínající zmatený, ale barvitý dabing. I když konec nahrává dalšímu pokračování, čtyřku už netočit, prosím.(13.6.2016)

,,Víte za mých časů když se nešikovně zacházelo se sekyrou, způsobovala mnoho utrpení... tento stroj je šikovný ! '' ----- Francouzská revoluce byla fakt šílená doba. Hlavně pro šlechtu, jenže pak už to mlelo všechny... Dokonce nakonec i samotné děti revoluce. Stačí si přečíst paměti pařízského kata co to bylo za hrůzovládu když se občané a lůza chopili moci. Ačkoliv je tenhle film komedií kdo chce tu šílenou dobu z toho pocítí. Skvěle tam pak samozřejmě kontrastuje středověký rytíř coby šlechtic své doby, tedy vymakaný silný válečník se šlechtou té doby... Tedy muži s parukami (leckdy zdegenerovaní), s napudrovanými obličeni v bílých punčochách píšící básně :-). Tředí díl naštěstí moc nepřeskakuje mezi minulostí a současností a v podstatě se drží hlavně v době francouzské revoluce. Tvůrci si šikovně poradili s faktem, že Reno a Clavier mezitím zestárli. Kulisy byly fajn, kostýmy také, potěšilo natáčení u nás i účast českých herců v čele s Markem Vašutem. Bohužel na mně to bylo až moc dlouhé. Ty necelé 2 hodiny filmu byly skoro dost... Konec docela zaujal, přeci jen mám druhou světovou rád. Ale kolikrát nás ještě díky chybám lektvaru chtějí filmaři provádět francouzskou historií? Nebude to po čtvrté a jako že to má k tomu našlápnuto... už nuda? Dám za 3 vši z galejí. * * *(23.11.2019)

Reno a Clavier mají sice už nějaký ten pátek po šedesátce, nicméně i tak jsou třetí Návštěvníci obstojnou komedií. Film stojí na obdobných vtípcích jako dva předešlé díly, takže nic moc nového nepřináší, ale i tak jsem se nechal na sto minut unést na vlně nostalgie. Osobně bych vyškrtal většinu nových postav, jelikož o největší část zábavy se ostatně jako vždy postarali Christian Clavier a Jean Reno. Průměrné pokračování francouzské komediální klasiky, které přišlo možná až příliš pozdě, ale i tak nemohu říct, že bych oné návštěvy kina litoval.(7.6.2016)

Milý Jeane a milý Christiane! Vy jste prostě borci. Uhráli byste i sebehorší scénář, naštěstí s tím tvůrci počítají. A tak, i když zde se nejedná o bůhvíjaké přelomové dílo, na několika místech jsem se zasmál a hlavně Clavier tu má hned trojroli a je brilantní v každé z nich. Dokonce i český dabing, i přes režii Jiřího Balcárka, je obstojný, byť se bojím, že nepřesný. Film začíná tam, kde končila nepovedená dvojka a to včetně textového vysvětlujícího úvodu. U dvojky mi otevřený konec strašně vadil, fakt jsem čekal ukončený příběh s kulervoucím koncem jako měla jednička. Tady jsem to čekal taky, ale rovněž jsem počítal i s možností otevřenosti. A hle, nemýlil jsem se, závěr je možná zbytečně urychlen, zkrácen a trochu tím trpí epičnost, ale když posléze vidíme Godefroya, kterak studuje vlajku, vlající nyní na jeho hradě, mělo to koule. Spadla mi čelist a doufám, že tvůrci se rozhodnou pokračovat, protože tohle téma má rozhodně co nabídnout! Lepší než dvojka, ne tak dobré jako jednička, tekže třetímu dílu 3 hvězdičky!(27.5.2016)

• - Hudbu do filmu nahrál Český Národní Symfonický orchestr. (Zdroj: Bontonfilm)

• - V Česku francouzské filmové hvězdy Jean Reno a Christian Clavier strávili při natáčení filmu celkem měsíc a půl. V dubnu a květnu 2015 točili pokračování oblíbené komedie na Jižní Moravě v Kutné Hoře a okolí a v Praze a na několika zámcích Středních Čech. Konec natáčení probíhal v Belgii, kam se s francouzskými tvůrci přesunul i osvědčený český štáb. (Zdroj: Bontonfilm)

• - První klapka bláznivé francouzské komedie padla 13. dubna 2015 na jihomoravském hradě Pernštejn. Tvůrci zde připravovali scény ze středověkého sídla rytíře Godefroye de Montmirail, z něhož se rytíři a jeho sluha vydali na další šílenou cestu do budoucnosti. (Zdroj: Bontonfilm)