10 pravidel jak sbalit holku

10 pravidiel ako zbaliť dievča

10 pravidel jak sbalit holku

Komedie

Česko, 2014, 100 min

Perfektně jsem se bavila. Smích prozvoňoval celý náš pokoj ve třech různých tóninách. Každá z těch individuí na jejich trávovém bytě mě rozesmívala jiným způsobem a Donutil tomu všemu nasadil korunu. Bohužel nemůžu pominout fakt, že pokud jsem se nesmála, tak jsem kývala hlavou nad tím, jak je to trapné. Což uznejte sami, naprosto zničí celkový dojem. Když to vezmu kolem a kolem, tak mě ale překvapil, protože jsem od toho čekala totální koninu na max. 1*, ale je to tak 3-4*. P. S. Závidím jim tu střechu.. chci taky.(25.10.2014)

NAPROSTÁ SPOKOJENOST. Hned na úvod bych uvedl, že české filmy moc nemusím (především ty nové=> Nestyda, Muži v naději, Román pro muže atd.), ale tento film je, stejně jako Román pro ženy, velmi povedenou komedií. Kromě herců, kteří byli perfektní, bych další klad viděl v hlavní ženské postavě Kristíně Svarinské, která je nejen krásná, ale především neuvěřitelně sympatická. Nakonec bych napsal, že pro mě se jedná o jeden z nejpříjemnějších českých filmů za poslední dobu (bohužel konkurence je dnes příliš malá). V roli Marka jsem se viděl, takže jsem se poprvé v životě zasmál i sám sobě.(8.9.2014)

Po dlouhé době jsem se odhodlal si pustit český film a tentokrát jsem vybral podařený snímek. Ono hodnocení 3* by se zdálo, že není nic moc, ale ve světle faktu, že se jedná o český film, jde vcelku o solidní hodnocení. Během sledování filmu jsem se často zasmál a vtipy které vyšuměly do prázdna bych spočítal na prstech jedné ruky. Herecké duo Rum (pardon Ruml) a Donutil filmu dává svěží vítr. Film je ale jako z učebnicové předlohy komedie, něco nejde, pak dojde k progresu, no a pak se to posere a zase ten trapný happy end na konci. Ale u tohoto žánru jsem si jaksi zvyknul, nic jiného mi ani nezbývá. Tento filmík lehce doporučuji.(10.12.2016)

• Big Bear

Teenagerovská mainstreamová blbůstka od které jsem si s nadějí sliboval něco víc a tak tu hodlám srazit ty záplavy hvězd z oblohy CSFD. Lexa nám zestárnul (taky ho berou hvězdy), ale je stále stejně mimo a tak mu s tím jak sbalit roštěnku neradí Ozák, ale táta (hraný králem večerů ČT1 a ,,komikem'' mistrem Donutilem) . Ten má 10 zaručených bodů na sebe navazujících jak stoprocentně obloudit srdéčko dívky a jak dostat jakoukoliv vyhlédnutou do své moci. Samozřejmě vše začíná prvním jakoby náhodným setkáním na což navazuje druhá již oficiální schůzka, ohromení, letmé dotyky atd... Koncept nijak originální snad měli zachránit mladí herci... No já vím, že zhulenci u týnejdžrů jeli a jedou, ale tady tedy brkař Honza Dolanský u mně totálně pohořel. Pane Janáku, nejlepší zhulenec všech dob byl Jirka Macháček, to si prosím zapište... Od těch dob si režiséři myslí, že musí být zhulenec v každé komedii, protože je mimo a to je sranda (Můj vysvlečenej deník, Gympl, atd,..). Nemusí a není to sranda. Tady tedy ne. Nechápu co vedlo Dolanského k tomu aby se omáznul v téhle blbině coby věčně něco drmolící pacoš se Sandokanem na triku a v Jeff Lynovských brýlých a sombréru.... Vidět to v 15 tak by se mi to asi líbilo a přešel by mi cool. Leč není. Já čekal konečně po dlouhé době zase nějakou milou českou komedii (třeba klidně romantickou na téma balení ) a ono houbelec... Za vypíchnutí stojí celkem podařený soundtrack, jehož melodičnost sráží příšerně zpívaná česká angličtina, neb všechny písně jako v každé správné americké pubescentní komedii jsou pop-rockové a anglicky...... A tak dávám své jedno pravidlo, je - li vám víc než 15 na tohle ani nekoukejte. *(15.9.2014)

Já chtěla dát trojku, nevím, proč mi ruka nakonec skočila na čtyřku, ale neva. Celkem fajn oddechový film se zajímavým obsazením. O vtipné a nečekané momenty tu nebyla nouze - většinu z nich obstaral Matouš Ruml, který jako nesmělý a zanícený geek / nerd prostě nedokáže sbalit holku. Na pomoc je spolubydlící Terezou Nvotovou přivolán taťka Miroslav Donutil. V ten moment film dostává rychlý spád, začne se zamotávat a zase rozmotávat až se dostane k samotnému poctivému konci. Hudba Miroslava Chyšky jako vždy nemá chybu - magnifique!(30.7.2015)

• - Automobil, kterým jezdí Filip (Jakub Prachař), je Kia pro_cee'd GT zapůjčená českým zastoupením značky Kia sídlícím v Čestlicích u Prahy. Odpovídá tomu i registrační značka 2ST 1149, která je pravá a byla vydána Městským úřadem v Říčanech. Automobil Kia Optima, který používá Markův (Matouš Ruml) otec (Miroslav Donutil), také zapůjčilo české zastoupení značky Kia. Moravskoslezská registrační značka použitá ve filmu (1TA 1044) není pravá, neboť v době natáčení snímku nebylo takto vysoké číselné kombinace dosaženo. (Martin_L)

• - Roli Markova otce odmítl Jiří Bartoška. Postavu nakonec ztvárnil Miroslav Donutil. (willy1)

• - Vojtěch Dyk odmítl roli, kterou nakonec ztvárnil Jakub Prachař. (willy1)