10 pravidel jak sbalit holku

10 pravidiel ako zbaliť dievča

10 pravidel jak sbalit holku

Komedie

Česko, 2014, 100 min

NAPROSTÁ SPOKOJENOST. Hned na úvod bych uvedl, že české filmy moc nemusím (především ty nové=> Nestyda, Muži v naději, Román pro muže atd.), ale tento film je, stejně jako Román pro ženy, velmi povedenou komedií. Kromě herců, kteří byli perfektní, bych další klad viděl v hlavní ženské postavě Kristíně Svarinské, která je nejen krásná, ale především neuvěřitelně sympatická. Nakonec bych napsal, že pro mě se jedná o jeden z nejpříjemnějších českých filmů za poslední dobu (bohužel konkurence je dnes příliš malá). V roli Marka jsem se viděl, takže jsem se poprvé v životě zasmál i sám sobě.(8.9.2014)

• necisty

Ač to mělo slabý začátek, tak jsem tomu chtěl ty 4 hvězdy dát, protože před druhou půlkou se to slušně rozjede a já se usmíval (záměrně nepíšu smál) víc než u většiny českých komedií současnosti. Zděšení přichází až ve chvíli, kdy Stephanie objevuje onu tabuli. Toho jsem se bál už od prvního čmrknutí křídy a naivně jsem si namlouval, že přece nejsou tak tupí, aby tam tenhle moment dávali. Takové vyústění už tak obyčejné záplety sune film k hromadě totálních sr*ček hollywoodu a mě už to prostě nebaví. A hlavně tam nezapomeňte dát tu scénu jak konečně udělá zkoušku! Je to škoda, protože postavy mi celkem seděli i včetně některých hereckých výkonů. ... Pozvala jsem ho k nám. K nám? Dyť tam máme jen trávu a bordel. ... Libido? Myslíš frndu?(28.12.2014)

• panMartin

Námět je dobrý, ale autoři z něho mnoho humoru nevytěžili, chybí vtipné dialogy i hlášky. Hlavně Dolanského postava trpí tím, že jí nebyly napsány skoro žádné vtipné hlášky. Film neurazí a po skončení na něj nejspíše rychle zapomenete. Film, který nezachraňuje ani jinak skvělý Miroslav Donutil. Hlavně že to skončilo krásným happyendem.(20.9.2014)

Nebudu film podceňovat jenom proto, že většina českých komedií stojí za prd. Naopak jsem ráda, že se občas najde výjimka. A tahle je podle mě jednou z nich. Z postav mě asi nejvíc pobavil Jan Dolanský, kterému jsem jeho vyhulenou roli věřila. Perfektní byl i Donutil a Kuba Prachař. Hlavní hrdinka byla půvabná a víc se od ní asi ani nechtělo. Jen ten bambula, co nedokázal sbalit holku, nebyl nic moc. Když to shrnu, fajn scénář a v něm pár zábavných scén, pěkná kamera, nadprůměrný a neokoukaný herecký obsazení a hezký hudební doprovod. Ráda se kouknu znovu. 3,5*(5.5.2014)

O tento film jsem nejevila zájem a myslela jsem, že ho zcela vypustím. Důvodem byl Janák, který mě ničím neuchvátil a nějak se mi nezdál dlouhý a puberťácky znějící název. Rodinný klan nakonec rozhodl jinak a já film viděla. Musím uznat, že jako oddechová záležitost se film povedl. Dokázal mě v některých okamžicích pobavit. Jednoduchý scénář, který není ničím závratným je solidně zpracován. Vše dobře odsejpá, nic nevyzní nijak trapně. Všechny postavy splnily své . Co mi bylo sympatické, že zde Slovenka mluvila slovensky, konečně na to někdo přišel, že to je stokrát lepší než, když se snaží mluvit česky nebo je někdo jiný nadabuje. Faktem je, že se mi přes noc film vypařil z hlavy, ale vím, že při sledování mi bylo příjemně.(6.9.2014)

• - Svérázně upravený automobil, kterým jezdí Erik (Jan Dolanský), je Ford Granada druhé generace vyráběný v letech 1977-1985. (Martin_L)

• - Automobil, kterým jezdí Filip (Jakub Prachař), je Kia pro_cee'd GT zapůjčená českým zastoupením značky Kia sídlícím v Čestlicích u Prahy. Odpovídá tomu i registrační značka 2ST 1149, která je pravá a byla vydána Městským úřadem v Říčanech. Automobil Kia Optima, který používá Markův (Matouš Ruml) otec (Miroslav Donutil), také zapůjčilo české zastoupení značky Kia. Moravskoslezská registrační značka použitá ve filmu (1TA 1044) není pravá, neboť v době natáčení snímku nebylo takto vysoké číselné kombinace dosaženo. (Martin_L)

• - Vojtěch Dyk odmítl roli, kterou nakonec ztvárnil Jakub Prachař. (willy1)