Fenomenální herci Tom Hardy (Temný rytíř povstal) a James Gandolfini (Rodina Sopránů) září v hlavních rolích drsného kriminálního thrilleru od scenáristy Dennise Lehaneho (Tajemná řeka) a Michaëla R. Roskama, autora a režiséra na Oscara® nominovaného filmu Býčí šíje*. Osamělý barman Bob Saginowski (Hardy) společně se svým ostříleným bratrancem Marvem (Gandolfi ni) provozují bar, který místní gangsteři využívají k tajným předávkám peněz. Když se ale oba zapletou do nepovedené loupeže a nemají čím splatit dluhy, budou se muset rozhodnout mezi loajalitou a přežitím. (Bontonfilm)

dyfur odpad!

......aby som moc nepísal:stalo to za hovno....viackrát nepozerať.Tom Hardy ako obtlstnutý buran mentálne dosť nízko...Naomi rapace - tu nič jej úlohu mohola hrať aj herečka z divadla svetluška z Prahy 42 =nič herecky -ono nebolo čo hrať....celé nemalo motív-nebolo to o čom-bez príbehu-len značne simplexné dialogy....čakal som niečo nedostal som nič.Odpad - ()

M.i.k.e

hodně,ale hodně pomalá detektivka,která vlastně neni detektivka,až tolik se v ní neděje,ale přesto tou svojí atmosférou dokáže vtáhnout.Kdyby byl celý film stejný jako druhá polovina,šel bych s hodnocením výš.Bohužel ten rozjezd je místy uspávající.Tom Hardy pak opět dokázal,že mu stačí hodně málo a stejně strčí všechny do kapsy.Gandolfni ve standardní póze taky nezklamal,je veliká škoda,že už žádný další film nenatočí...70% ()

Wiikii

I když je Drop předvídatelný, ten závěr je minimálně čtyř hvězdičkový, ale začátek a střed je naopak nezajímavý a až moc se táhnoucí. .. Zatím dám jen tři hvězdy, ale časem to možná změním na čtyři. .... HODNOCENÍ: 68% (3*) ()

zbyshek

Už jsem se bál, že už zase bude hrát Tom Hardy nějakého uplakaného pěšáka. Naštěstí ten uplakánek zůstal ve svém autě, kde strávil před tím celý film, a vydal se k zajímavému projektu od prakticky neznámého režiséra. Musím říct, že se mi to líbilo. Dobrý výběr herců jako Noomi Rapace nebo James Gandolfini (R.I.P) vytvořil pěknou podívanou. Tom Hardy jako spící sopka opět prokázal, že v holém údu je právoplatně za hvězdu. Plynule tekoucí říčka děje nestavěla moc na akci, ale spíše na příběhu. Už hned počáteční fáze s pejskem trošku zahřála u srdíčka. Po krátké době tu máme dalšího ochránce zvířat. Asi nový trend, tam za louží. John Wick by mohl vyprávět. Samozřejmě tohle podporuji. 70%. ()

Figu

No - kdybych viděl Hardyho úplně poprvé právě v The drop, fakt bych věřil, že je to taková guma a člověk jednoduchej jako žebřík. Naštěstí pro něj, jsem ho viděl už vícekrát a to mi jen dosvědčuje, že nám Tom předvádí velice kvalitní výkon mentolky! A není sám. Nebožtík Gandolfini se rozloučil taktéž velice důstojně a třetí do party Noomi tyhle vedlejšáky zvládá pravou přední. Takže v celku průměrný drama, ovšem Hardy závěrem rozlouskl oříšek se čtvrtou hvězdou. Solidní koncovka! Holt podivíni u mě i v reálným životě vždy vzbuzujou podezření a tenhle film mě v tom tak trochu utvrdil... 70% ()

Martin741

Tak je to americky film z USA- viem, su tam nebezpecne osamele ulice kde ludia casto zahadne miznu - a obavam sa, ze sa uz neukazu a rodina ich viac uz neuvidi. Samozrejme, navonok to posobi dobre : ludia sa poznaju, dokonca maju prezyvky. V USA nie je nic vynimocne, ked US federali obcas niekoho najdu v popolnici rozrezaneho /podrezaneho /zalezi od fantazie/ cloveka s dolamanymi nohami - to aby sa vosiel do popolnice. Jo, ono totiz USA ma len 5 % svetobvej populacie ale 95 % najhorsich kriminalnikov, uchylakov najhorsieho razenia a zlocincov - EU daleko zaostava. Toma Otuzileho /Bronson, Revenant/ velmi nemusim, a v niektorych filmoch mi bol doslova odporny, Noomi Rapace /Prometheus, Muzi kteri nenavidi zeny/ si udajnu romancu s Otuzilym velmi neuzila a neveril som, ze chemia medzi nimi moze fungovat. Viacej nefungovala ako fungovala. No a nakoniec neostalo nic, ani metody legalizacie prijmov z trestnej cinnosti, ani podrezany clovek s dolamanymi nohami v nejakej popolnici, Schoenaerts bol zbytocny - jo a v kinach to zhorelo : 20 % ()

apacka

Může mi někdo vysvětlit, proč ty postavy dělaly to, co dělaly, a říkaly to, co říkaly? Ne, počkejte, nechci to slyšet, nezajímá mě to. Pffff! Škoda, že ten pes nebyl kočka. A doufám, že jsem si neokoukala Hardyho. ()

BarryLyndon

Nečekaně komorný a nečekaně civilní film. Čekal jsem od toho něco uplně něco jiného. Jsem zklamaný? Nah... Hardy tu herecky zase těžce vládnul, on je fakt jinde. Závěrečný události si zasloužili ještě trochu víc vymazlit. Jinak jsem bych spokojenej. Z nějakýho nepochopitelnýho důvodu mne na začátku napadlo, že by byl Hardy skvělý jako Tommy Angelo. 7/10 ()

Streeper

Zajímavý film, ale trochu se táhne. Je tam toho dost na rozmotání, jelikož nečekáte, že by do toho mohl být zapleten tenhle a nakonec z toho vyjde, že to byl tamten. Ale docela oddechová podívaná (když nepočítám rozsekané části těl). ()

bourec

Když si tady přečtete některý debilní komentáře,musíte se chca nechca smát.Nad timhle filmem,kterej sice má k dokonalosti dost daleko,pořád lítá takový to tajemný pnutí,jako že kdy to už bouchne.Nakonec to bouchne,ale rána to neni.Samostatnou kapitolkou je pak Tom Hardy,kterej prostě hraje chlapa,a vy vidíte,že to je pod slupkou pěknej drsňák,kterej jenom potlačuje svou povahu,aby to okolí nepoznalo.A zahrál to skvěle.Solidní atmosferická záležitost,a v kvalitě bych to přiřadil k Out pf furnace,a nebo Blood ties.Kvalitou lepší průměr,a nad čůrákovinou Birdman to ční vo sto pater.60%. ()

joker.george

Vůbec poprvé jsem zažil, aby diváci po skončení snímku aplaudovali. Asi to na festivalech bývá zvykem, zvlášť když je přítomen režisér, ale i tak to pro mě byl neskutečný zážitek... Přestože nasadil Tom Hardy na celou stopáž prakticky jediný obličej a masku lhostejnosti, tak vytvořil silnou osobnost s osobitým charakterem (tímto filmem si navíc zasloužil místo v mých TOP10). Film je silný i po příběhové stránce, kombinaci černého humoru a rozumné brutality mám prostě rád... A očekávané vyvrcholení v baru je skutečným důkazem, že se jedná o pravou ,,adrenalinovou jízdu''... (Karlovy Vary, Hotel Thermal, Velký sál) ()

Joges

Docela překvapení. Filmy tohoto ražení a tipu zcela neprožívám, ale prostoduchý chlápek, který nemá daleko k Forrest Gumpovi, tuto krimi docela oživil. Nechybí ani další zajímavé postavy. Film je taky docela dobře natočený, takže vzrůstající napětí a váš zájem o Špinavý prachy nechybí. ()

Juto

Ale aj keď som z filmu nadšený a ostatní očividne tiež, nečakajte, že to bude rýchla jazda, ktorá bude v tomto štýle vzrušujúca. Tempo je jemné a pomalé. Ak to dokážete akceptovať zažijete skvelý príbeh so skvelými postavami s peknými prekvapeniami. 7/10 ()

papaJA21

Výborný thriller bez okázalých a zbytečných hollywoodských honiček a stříleček. Komorní ztvárnění v té nejlepší možné sestavě. ()

Icefist

Film úplně o ničem, u kterého mi hlava nebere, jak může mít tolik procent. Jasně, je tu Hardy, který zvládl svůj part velice dobře, i když mi jeho role nesedla. Jinak tu ale není vůbec nic, co by mně stálo za zmínku. A těžko se mi píše komentář k něčemu, co se dá popsat jen jako bezmála dvě hodiny nudy. Takže ve zkratce- pokud máte možnost zvolit jiný snímek, udělejte to. 40 % Oblíbená část- ledový klid po střelbě v baru ()

aniabo

Schvaluji komentář sochoking, přeložíme-li to do češtiny: film je jako vyčilenej krimi chlebíček na pondělní večer, kde hraje pejsek Rocco, Tom Hardy, kterej neni lepší než pejsek, a jiný herci, co nejsou lepší než pejsek, ale pejsek je doják jak svině. Ještě bych doplnila že je ve filmu Noomi Rapace klasicky v roli psychotropní vyšilující horské královny, a James Gandolfini, kterej má prostě ksicht na to bejt mafián jak Brno, film docela utíká a závěrečnej twist je velmi příjemnej, co je na filmu trochu na hovno že se o něm možná bavíme jako o suprfilmu po jeho shlédnutí, ale už si na něj poté člověk nevzpomene asi tak nikdy. ()

ivet.ka

Tenhle film mi sedl jak p*del na hrnec. Celkově jsem si užívala tempo, děj, herce, samozřejmě i toho chudáčka psíka, o jehož zdraví jsem měla největší starost. Já mám prostě tyhle "hrdiny chcípáky" ráda, navíc v podání Toma Hardyho. ()

Hafran

Komorní gansterský příběh s famozními herci a nečekaným psem. Kolik má člověk ustoupit zlu, aniž by ho sám použil a kolik člověk snese od života? A jak málo vlastně člověk potřebuje? Po všech stránkách jedno z překvapení roku. ()

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio