Krvavý thriller o bývalém gangsterovi - členu Yakuzy, jehož rodina byla vyvražděna během kruté války gangů v Tokiu. Nyní je donucen vydat se s novou identitou do Ameriky, aby našel Kena - svého mladšího bratra. Yamamoto se zpočátku cítí frustrovaný v cizí zemi, navíc nemluví anglicky. Zjišťuje, že se Ken zapletl s drogovými dealery. Záhy se dostává do podsvětí L. A. a ke svému překvapení se ocitá zpět v životě plném násilí a zločinu, na jaký byl v Tokiu zvyklý. Brzy vytvoří silný gang, který bez jakýchkoli zábran, likviduje své nepřátele. Válka gangů se však nevyhybá ani Americe, a tak se Yamamoto po čase ocitá tváří v tvář jinému gangu a zjišťuje, že již není cesty zpět... (oficiální text distributora)

Olafsson

Ostré jak wasabi.. Klenot mezi gangster filmy.. Kitano nadpozemsky dobrej... Výborná závěrečná scéna s Omarem Eppsem... ()

helrohir

Veľmi dobrá gangsterka, ktorá je síce brutálnou, ale aj reálnou sondou do vnútorných záležitostí a hierarchie yakuzy. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že tu ide len a len o násilie a vojnu gangov, ale film sa deatilne zameriava aj na spolupatričnosť a bratstvo v rámci gangsterskej rodiny vďaka čomu je z neho aj slušná dráma. Naviac film má emocionálne vypätý záver, a aj keď bol predvídateľný aj tak na mňa zapôsobil. ()

Daxus

Pro mně moc přitažený za vlasy. Partička nýmandů z nejbrhůdu se pod vedením tvrdýho jakuzáka vyšvihne na syndikát, který je schopný konkurovat italský mafii... To ale jen kvůli tomu, že všichni jejich nepřátelé jsou blbý trubky. Jediné dvě věci, kvůli kterým na to stojí koukat je Takeši Kitano, nekompromisní jak náhrobní kámen, a hiearchické momenty s yakuzou. 55% za seppuku. ()

bohhous22

No,pomalu ale jistě dávám palce dolů.I když tento subžánr gangsterky miluji ze všech směrů a filmových témat úplně nejvíc,přestávám vidět v tomto snímku nevídané.Ale není to k zahození...Ovšem ani k nakousnutí....Never/mind ()

Aildrin

Geniální, místy až neskutečně surový film se silnou atmosférou, za jehož český název by Takeši Kitano někomu jistě s chutí usekl malíček. ()

Blazkowicz

Tváří se to jako gangsterka, ale je to spíš takový životní příběh, protože akce je tam minimum. Kitano se pořád tváří drsně, nicméně já mu to už nežeru. Možná to dělá schválně a možná taky ne, ale působí strašně mdle, bez zájmu. Buď je to úmysl nebo neumí hrát, takže jinou grimasu nemůže nasadit. Každopádně dvakrát už mi stačil. 3+* ()

adamix

Hodnotenie na tento film som menil už niekoľkokrát a dnes tomu nebude inak. Zväčša nudný, pozostávajúci zo statických záberov, kde sa buď sedí, čumí, stojí alebo dochádza ku dialógom a vo väčšine prípadov ku krvavým prestrelkám, ktorých je mnoho. Kitano je hereckým prototypom člena Yakuzy, ako je Eastwood pre heroických pištoľníkov či Brando pre talianskych mafošov. Mať lepšie scenáre vo svojich filmoch, bol by slávnejší...ale ako tvorcu si ho vážim aj naďalej. S týmto filmom je to zakaždým iné. Cez to všetko sa ale občas berie s nadhľadom takže to vyslovene utrpenie nie je. ()

seba

Velmi brutální a velmi krvavý japonsko-americký gangsterský epos, jaksi pomalu "kitanovsky" podaný. Jednu hvězdu ubírám za občasnou nepřehlednost. ()

SirGawain

Kitano je prostě hustej. Nemám až tak rád japonské filmy, ale Kitana prostě žeru. Neuvěřitelně vtipný, skvěle zahraný a i jinak zpracovaný film. ()

pasqviL

Film mě bohužel celou svou délkou nebavil, ale přesto se mi líbil. Na můj vkus docela utahané. Kitano je super Yakuzák. Hodnocení filmu je mezi ***/**** ()

Phex

Parta zlodějíčků a dealerů drog nejnižšího stupně hierarchie, je vynesena příchodem jediného muže na vládce celé oblasti, kde najednou kontrolují veškerý byznys. Cesta jedním směrem má ale svá omezení (zde střed s italskou mafií) a tak zplozené násilí - byť je dílem jediného člověka - zavede do záhuby všechny. Stylový film, s místy velmi černým humorem, kde vše se zdá přirozeným chodem událostí, nevyhnutelností. Nejvíc na tom zaráží, že jediným důvodem roztočení celé spirály není touha po penězích, slávě, moci nebo pomstě, ale jen důsledek toho, že jeden maník nemá rád když mu někdo sere na hlavu. ()

Mrxyz

Za prvni dve tretiny bych dal ctyri hvezdicky, posledni cast filmu mi prisla trochu jednotvarna, konec se trosku dal ocekavat. Jinak filmarsky opravdu poctive odvedena prace, nasili a krev jaksi na japonsky zpusob (tzn. v kulture, kde diky tradici samuraju a dlouholetym socialnim zvyklostem ma smrt a nasili trochu jinou roli nez v euroamericke kulture). Navic i specificky humor zde najde sve uplatneni. Gangtersky klan slozeny z Japoncu a americkych cernochu (+ nejaci Latinos) je sam o sobe dost silenym napadam, v Kitanove podani je to vsechno opepreno zajimavou formou filmarskeho vypraveni. ()

freeeeedom

Veľmi štýlovo, naturalisticky natočené avšak chýbala mi tam trošku hlbšia pointa okrem tých že "nikdy si nezačínajte s talianskou mafiou" resp. "všetci gangstri žjú skvele ale krátko". Každopádne skvelý charizmatický Kitano to istí a pri niektorých scénách vybavovania si účtov až mrazilo, aj keď ku koncu som už mal pocit že sa na každom rohu váľa mŕtvola a nikto sa nad tým ani nejak extra nepozastaví. Aj tak ale Kitano nesklamal. ()

nash

Hodně našláplá gangsterka japonského specialisty Takeshiho Kitana. Nejdrsnější jsou scény uříznutej malíček a sebeobětování. A skvělěj závěr: "Holy shit". ()

old salt

Velmi dobře ! Ten styl mám rád. A navíc v bonusech jsem se o Kitanovi dověděl něco více. Zajímavý, skutečně "renesanční" člověk ()

Sekel

O tom jak pan Yamamoto odjel z donuceni do USA, aby mistni mladez naucil neco o tom, jak byt gangsterem. Velmi vtipny film s vyborne si sednouci dvojici Kitano Epps. Beat Takeshi opet buduje pribeh skrze svoji postavu nezlomneho, protreleho yakuza, nestiticiho a nebojiciho se niceho krome jakychkoliv ustupku. Jeho zpola chromy oblicej jehoz jedinnym vyrazem je ocni tik, funguje stejne dobre jako vtipna grimasa i jako vyjadreni neznalosti soucitu a slitovani s nikym a tim mene sam se sebou. ()

mijano

Dej tohto filmu vás nenechá ani na chvíľku vydýchnuť. Už som si myslel, že jaké jednoduché je v amerike byť gangsterom. Predsa len dej bol priamočiary, a nejaká skupinka odvážlivcov yakuzy nemôže konkurovať dlhodobo zakorenenej a dobre organizovanej mafii. ()

Belerofon

Geniální film..Násilí jako prostředek jednoduché komunikace, smutné až baladické tempo a Kitanův večně kamený výraz a humor..krásný film.. ()

Simir79

Ideálně vyvážená brutalita, krvák tak akorát. Výborně chladný Takeshi Kitano. Mistrně natočený. Bez složitých zápletek, přímočarý, přesně to co jsem od toho očekával. ()