Krutá macecha zakáže Popelce jít na královský ples. Naštěstí je tu hodná kmotřička víla, která svou kouzelnou hůlkou vyčaruje nejen nádherný kočár, ale také promění Popelčiny roztrhané šaty v překrásnou plesovou róbu. Na královském zámku je nejkrásnější tanečnicí ze všech a vzápětí se zamiluje do prince. Když na hodinách odbije půlnoc, musí Popelka rychle spěchat domů, protože kouzlo přestane účinkovat. Zůstane po ní jen jeden křišťálový střevíček... (TV Nova)

studiobadguy

Tak a konečně, konečně tu máme normální film. Tenhle film v podstatě zachránil studio před krachem, protože Disney neměl žádný pořádný hit, což je celkem zvláštní když vyšli filmy jako Fantazie, Pinocchio nebo Bambi. Každopádně kdyby tenhle film nebyl úspěšný tak by celé studio zkrachovalo. Naštěstí film úspěšný byl úspěšný. Animace je opět výborná. K animaci se toho moc říct nedá. To hlavní jsou postavy a příběh. Postavy jsou naprosto geniálně zpracované a napsané. No a příběh. Myslím si že příběh Popelky všichni známe. Ještě jeden plus musím zmínit a to jsou emoce. Emoce v tomto filmu naprosto výborně fungují, místy mi bylo Popelky opravdu líto, a emoce zde fungují lépe než třeba v Bambim. Film je naprosto dokonalý, nemá žádnou vadu a já mu dávám známku 100% (5 hvězd z 5). ()

Duke90

Velká klasika, kterou mé oči spatřily až v pozdních čtyři a dvaceti letech. Dřív jsem ji nikdy neviděl, ani jako dítě, a možná je to dost velká škoda, protože by mě v dětství určitě oslovila mnohem víc než v dospělosti a mohl bych na ni vzpomínat s jistou dávkou nostalgie. To ale nic nemění na tom, že Disneyho Popelka je stále moc příjemnou podívanou s nadčasovou animací, srandovními zvířátky a legendárním Gus Gusem. ()

Fanak

Pro dospělého asi nuda, pro dítě ovšem křišťálově čistá a neškodná romantická pohádková zábava, což je v době Pokémonů, Power Rangers a nevím ještě jakých zhovadilostí velmi osvěžující. Pozorovat šestileté dítě, jak mu při myších eskapádách hrajou ruce i nohy a tak tak že se samo nerozběhne, to je nevšední zážitek. Škoda jen, že v českém dabingu je myším dost špatně rozumět. P.S.: Konečně vím, z čeho si tak často brali mustr při výrobě Shreka:-). ()

Lennie

Kouzelná pohádka, na které mi trochu vadil český dabing, ale na druhou stranu to zbytek dokázal vykompenzovat. ()

Bonniesgun

Popelka po americku. Bez oříšků, zato s dýní. Opět klasika z nejklasičtějších. Upřímně, příběh popelky mě vždycky trošku nudil, ať už ve kterékoliv adaptaci. Ale u této pohádky jsem se nudit nestačila - nedovolila mi to výborná animace a nepřekonatelné "záběry", jako je třeba vstup do zámku... A dýně nejím! Co kdybych si nechtěně slupla svoje případné auto??? ()

JLH

Děti to asi zaujme, ale jinak je to takové dějově řídké. Popelka říznutá Tomem a Jerrym, místy možná i Tom a Jerry říznutý Popelkou...50% ()

MirkaP

Zábavná se mi jeví pouze část od zjevení té čarodějky či co to bylo do rozdrcení dýně. Moc zvířátek. /// Jako dítě mě to buď úplně minulo nebo vůbec neoslovilo, v mojí paměti není žádná stopa. ()

helrohir

Keby sa celý film držal tej klasickej príbehovej premisy, ktorú už všetci poznáme, nemal by som s obsahom žiaden problém. Lenže zhruba tretinu filmu zaberá nejaký myšačinec a ich trampoty, ktoré možno pobavia deti, ale opäť, dospelý divák sa pri týchto scénach skôr nudí. A to aj napriek relatívne skromnej stopáži. 60%. ()

Pavlin

Myslím ,že je to dost nadhodnocený aminák.Kdybych mu měl dát pět hvězdiček tak tedy nevím jak bych hodnotil Lady a Tramp nebo třeba Sněhurku.Asi bych to musel vyšroubovat tak na osm až devět hvězd.Příběh nezajímavý,dialogy slabé a některé dějové linky i když jsou kouzelné narušují plynulost děje.Mám na mysli tu s myšičkama. ()

Auvajs

Chybí tři oříšky!!! Mňo a hlavně myslím, že Snow White and the Seven Dwarfs je přeci jen o řád lepší. ()

megajalec

Typická disneyovka, krásna animácia, výborná hudba, roztomilý príbeh (ktorý sa mimochodom stal základnou dejovou kostrou nespočetne veľa filmom). Možno trochu viac priestoru mohol dostať princ, menej tie myši s kocúrom a bolo by to výborné. ()

lobo87

Krásna klasická disneyovka, ktorú som do dnešného dňa nemal možnosť vidieť. Obdivujem tieto animované filmy, robené z dnešného pohľadu doslova na kolene. Napriek tomu sú to krásne príbehy a majú čaro, ktoré dnes už žiadne štúdio nedosiahne. Roztomilé myšky, ktoré s Luciferom bojovali v štýle Toma & Jerryho, sa postarali o zábavnú zložku a obohatili tradičný romantický príbeh... 80% ()

Jarlaxle

Asi už jsem na to starý, ale třeba ty myši mě vyloženě štvaly... Nebo se mi jenom ta naše Popelka líbí víc než americká Cinderella :-) ()

eMeMko

Další z Disneyovských klasik, která je vhodná nejen pro děti, ale i jejich rodiče. Známý příběh, povedené animace, perfektní scénář plný vtipů, ale i vypjatých momentů, to je jen několik z vlastností, kterými tento snímek oplývá. Vše doplňuje nádherná hudba a roztomilé myši, které skvěle sekundují svým lidským kolegům. Plný počet nedávám jen proto, že mám Popelku spojenu hlavně s českým filmem Tři oříšky pro Popelku. ()

Jupii

Na týchto starých klasikách sa mi páči, že nemusia za každú cenu niečím zaujať ako súčasné rozprávky. Nemusia byť za každú cenu vtipné, či plné zvratov. Jednoducho príbeh so šťastným koncom s animovanými postavičkami, ktoré sa nedá neobľúbiť. Sám tomu neverím, ale u mňa jedna z naj rozprávok čo som mal tú česť vidieť. ()

Madhuri

Po dlouhé době jsem si Popelku připomněla, a došlo mi proč jsem v dětství dávala přednost jiným disneyovkám. Zdá se mi jako by se tvůrcům zdál samotný příběh o Popelce příliš mělký takže téměř polovinu filmu tvoří pouze "skeče" s myšmi a kočkou (které už jsem ke konci upřímně přetáčela)... Až na neskutečně otravné myši zavánějícími stejně otravnými chipmunky, krásná pohádka jak jinak než s dokonalou animací. ( Nikdy nepochopím co lidi všude na těch piskalvých hlasech vidí, a proč se to cpe do téměř každé pohádky) ()

harycek

Nejkrásnější Popelka , kterou jsem kdy viděl!! Ostatní jsou také pěkné , ale tato kreslená má své nezapomenutelné kouzlo(krásně slovensky"Čaro")!!! ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování