S láskou, Rosie

• Velká Británie Love, Rosie (více)

nemer

Necelé dvě hvězdy za snad některé lehce úsměvné úseky. Přesto pro mě film, kde koupě lístku = vyhozené peníze. Abyste ocenili podobné typy filmů, musíte být buď velmi mladí (ideálně náctiletí) nebo staří (a dostatečně přecitlivělí), případně velmi a čerstvě zamilovaní, kdy je vám lhostejné, co zrovna promítají. Anebo žena odkojená na telenovelách, růžových ordinacích a podobných ohavnostech :) Kdyby mou drahou polovičku napadlo brát mne do kina na podobné filmy, zřejmě bych začala váhat, zda je to ten pravý :) Film je plný hloupých klišé, děj zcela predikovatelný, všechno bylo už někde viděno a přepohádkované je přespříliš, zvlášť pokud víte, jak to v Anglii opravdu vypadá - stará dobrá Anglie je k vidění možná tak ve filmu, pokojské a podobné profese ve čtvrtích pro movitější ve skutečnosti nebydlí. Další prostoduchý a oploštělý film, respektive hlavní postavy, těžko si k nim lze vybudovat nějaký hlubší vztah (možná působí vzhledem díky věku sympaticky, ale tam to začíná i končí - hezcí panáci, jinak naprosto nudní a hloupí, i náš vrátný v práci je zajímavější osobnost). Chlap, který přes deset let vyčkává, než se rozhoupe něco udělat, pro mě není snad ani chlap. Takového vyznání by se člověk ani nemusel dožít! :-) Znovu vidět nehodlám a v televizi bych se nedodívala, natolik vymytý mozek zatím ještě nemám. Byl-li by film prezentován jako pohádka pro náctileté, mohla bych být při hodnocení shovívavější (o jednu hvězdu k dobru), v televizi naopak pouze jedna. Na film se sice jednou podívat dá, ale chybí silný nebo aspoň zajímavý příběh. Za mne film pro náctileté a slabší pohlaví. ()

maxcold

Mé romantické já by klidně dalo pět hvězdiček, ale potom je tu také to moje skeptické já. Takové to, kterému v příbehu chybělo poměrně dost věcí a celý film byl chvílemi dost uhnaný. Hodně zjevení, jako by scénáristka nevěděla, jak docílit setkání. I navzdory tomu to na mě zafungovalo skvěle. Klidně by se mi mohla najdenou zjevit u dveří moje bývalá a nešťastná láska, vždyť kdo by to neznal... ()

maniacxl

Málo komu a málo čemu v romantických komediích fandím.Naposledy jsem snad držel všechny palce" Aurelii Bonítě" v Lásce Nebeské,a to už je nějakej pátek,nebo čtvrtek,teď přesně nevím.Stalo se mi to až teď "S láskou, Rosie".Kurva,já ji držel palce té holce s hustým, velkým, černým,........obočím!!Romantických komedií je plná prdel,takže přijít s něčím novým,nebo aspoň s něčím trochu originálním je vlastně skoro nemožný.Zaplať pánbůh,nebo někdo,že tahle mírně střeštěná romantická komedie se povedla!Nebudu tvrdit,že ta slaďárna je mega origoš a nová a bez klišé.Ale je to příjemně britsky udělaný,tak jak to amíci prostě nikdy umět nebudou.Nenudil jsem se,nekroutil očima,tak jak to většinou u těhle filmů dělám.Výběr hudby se též povedl,což je podstatná část základu úspěchu pro slušnou romantiku.Rosie zkrátka musela skončit,tak jak skončila,jinak bych si asi něco udělal.70%. ()

m.p.mysacek

Příběh Rosie a Alexe se mi velice líbil. Oceňuji, že děj trval po dobu 12 let (což nebývá tak časté jako krátkodobé příběhy). Oba měli pěkně naplánovaný život, ale Rosie se svého plánu vzdala kvůli dcerce. Z něho se stal lékař a ona pracovala jako recepční. Ve svém životě se neustále míjeli. Oba si někoho vzali, ale nevyšlo to. Trvalo jim dlouho, než jim došlo, že k sobě vlastně patří. Nakonec nikdo ani nic jiného nečekal. Nakonec se i Rosie splnil sen v podobě vlastního pezionu na krásném místě, i když bez vysoké školy. Také jsem se u filmu nasmála. Moc povedená romantická komedie. ()

NeMiQ

Milé, domotané, so slušným tempom a hlavne dvomi hroznými motovidlami, ktorí vlastne ani nevedia čo v podstate chcú. Všetky životné situácie tu vyzerali príliš jednoducho, či už podvody, rozvody, sklamania v láske, dokonca aj smrť. Herci sympatickí. 65% ()

Blazis34

Christian Ditter nám zrežíroval knižní předlohu Aherna tak zapeklitě, ale krásně, že se divák nenudil ani chvilku a jen doufal, kdy se ti dva vrátí už konečně k sobě. Je pravda, že těch náhod a příkoří bylo možná až moc, ale dejme tomu, i takový může být život. Co se týče hlavního hereckého obsazení, tak dle mého Lily Collins byla o hodně lepší než Sam Claflin, ale dohromady jim to slušelo. Ještě bych rád pochválil citlivě zvolený soundtrack doplněný o pár známých hitů a hezky vybrané místa pro natáčení. Této romantice jak se patří dávám 75% - tak akorát u mě dosáhla na čtyři hvězdy. ()

Eywa11

Film mi trocha pripomínal One day od Davida Nichollsa, ale Love Rosie u mňa zafungoval viac (aj keď nie tak ako kniha, klasika). Je to film o tom, aká dôležitá je medziľudská komunikácia, a ako jej absencia môže pokaziť úplne všetko. Ona ľúbi jeho, on ju, ale ani jeden sa nevie „ vymáčknuť “ (porážalo ma z nich celú dobu :D). No nakoniec si Alex a Rosie cestu k sebe predsa len našli. :) Love Rosie je ponaučením, že netreba otáľať a svoje city prejaviť, pretože to môže skončiť tak, že so svojou životnou láskou skončíte v 50tke (ako Rosie), alebo aj nikdy, čo je ten horši prípad. Každopádne krásne zahrané. Lilly Collins sa týmto snímkom zaradila medzi moje najobľúbenejšie herečky :). Spolu so Samom hrajú veľmi prirodzene a chémia medzi nimi perfektne funguje. A ten britský prízvuk! Pastva pre moje uši. :) ()

MarK2010

Na tenhle film by se moc příjemně koukalo. Je snesitelnější, než všechny tuctové romantické komedie, které jsem za poslední roky viděl. Zábavnější, s pěknou hudbou a zajímavým obsazením. Jedna věc ho ale totálně sráží do kolen - DABING. Ten nejhorší, jaký jsem zažil! Práce tvůrčí skupiny Markéty Kratochvílové působí jako amatérský pokus party momentálně zaostalých. Nepamatuji si, že by mě kdy české znění obtěžovalo tolik jako tady. ()

Cerebrum

Pleasure, ale ani náhodou Guilty. Hořkosladká romance s lehkým humorem, nádherně plynoucí. Lilly Collins a Sam Claflin jsou výborní. Závěrečné filmové vyvrcholení je pečlivě oddalováno (nikoliv však nutně dementně, to že jsou dva lidi joja to tak bejvá) a o to je pak silnější, nečekanější a dojemnější. ()

DonBraso

Tomuhle romantickýmu filmu se dá věřit hned od prvních minut.Sympatický herci,hezké i špatné momenty a hlavně všechno tak ze života,kdy i tvrdej cíťa jako já si říká,tohle je sakra láska. ()

Schmitke69

Je to doják, o tom žádná, většinou však hodně předvídatelný vývoj, ale nakonec je to svým způsobem fajn žánrovka... ()

Domas88

Ty jo.. Tohle není romantický, to by se mělo vymyslet nové slovo na takovéto filmy.. Varuji je silné citový pokud nemáte naladu na romatiku nepouštět nezvládnete to, ale jestli chcete krásnou (jiné to slovo) romantiku tak moc doporujuču strašně krásny.. ()

blondboss

Konečne som si po dlhom čase mohol oživiť nejaký krásny romantický film v štýle A Walk To Remember, čo by môj najobľúbenejší v tomto žánri. Krásne a nežne natočená romantika s vtipom, vkusom, štýlom a hlavne sympatickou ústrednou dvojicou doplnená príjemným soundtrackom. Toto všetko z filmu robí u mňa skutočne najrozkošnejší a prekvapivo originálny snímok poslednej doby. Nebyť lacného záveru, ktorý je ale v podobných filmoch doslova nutnosťou, tak plná paľba, takto sú to ale nekompromisné štyri hviezdy. A Lily Collins bola neskutočne očarujúca. 80 % ()

lobo87

Čakal som romantický film, ktorý bude dojímať k slzám, občas príjemne rozosmeje, chytí za srdce a prinúti fandiť hlavným hrdinom, ktorý budú veľmi sympatickí. Presne to som dostal. Až na to, že Lilly bola nielen megasympatická, ale predviedla aj krásny herecký výkon. Jeden s filmov, ktoré si dám do škatulky "Na príjemný romantický večer" a určite sa k nemu vrátim... 75% ()

Lucia.T

Pro mně jeden z nejlepších romantických filmů jaký jsem kdy viděla. Četla jsem knížku, která je psaná formou dopisů, emailů, zpráv a bála jsem se filmového ztvárnění. Jakmile jsem zjistila, že role Rosie se ujala Lily Collins, mé obavy zmizely. Láska mezi Rosie a Alexem je tak dokonale podaná, že díky ní snad začnete věřit i na tu skutečnou, opravdovou lásku. Na jednu stranu jsem čekala kýč a ten se nekonal. Navíc! Polovina příběhu se odehrává ve Velké Británii, tak co víc si přát! ()

mondavi

Nevyhledávám filmy s tímhle žánrem a ani si už nepamatuji, kdy naposled jsem nějaký takový viděla. Na Love, Rosie jsem narazila náhodou a aniž bych tušila, oč se jedná jsem si ho pustila. Zkoukla jsem ho jedním dechem, nenudila jsem se a zamáčkla slzu, jdu spát a mám o čem přemýšlet... ()