Vesmírný pirát Kapitán Harlock

(festivalový název)
  • Japonsko Space Pirate Captain Harlock (více)

Kapitán Harlock je rebel a již století brázdí vesmírem! Jak to že žije tak dlouho? A proč je rebel – jen proto, že se nemá rád se Spojeneckými silami? Navíc teď čelí spolu se svou chrabrou posádkou těm, kteří si chtějí nechat Zemi jen pro sebe... Legendární kapitán Harlock je zpět! (Zíza)

Furmi

1.* za perfektný hudobný podklad. 2.* za skutočne neskutočný vizuál snímku. 3.* za príbeh. Škoda. Keby to nebolo také prvoplánové a zrecyklované tak by som udelil i o jednu možno i dve naviac. Kapitán Harlock nieje zlý film ale bohužial neprináša do sveta nič nového čo je škoda potenciál mal veľký. 65% ()

DaeGurth

Neuvěřitelně jsem si to užil. Ani na chvíli se to nezastavilo a co nejdřív se podívám na původní anime/mangu. Jen jsem hrozně trpěl u anglického překladu, který asi dělal Číňan křížený s mimozemšťanem, protože jen tak si umím představit něco, co dokáže přeložit japonské: "Motory na černou hmotu, spustit!"do anglického: "This is the only way, how to save mankind" (a to to "Dark matter" říká anglicky...). a pak tam náhodně přihodil nějaké kecy o naději, které v originále nejsou... ()

radekgfx

Vizuálně podmanivé a soudržností děje docela nekonvenční dílo. Mainstreamový tříaktový děj je přítomen, ale je odsunut na pozadí. Děj filmu se člověku neznalému manga předlohy může jevit značně komplikovaný a vnitřně prostoupený až přílišným množstvím zkratek, jež mnohdy nedávají úplně smysl. Film se tak na mnoha místech zakusuje do svého vlastního ocasu a neznalému divákovi evokuje staroegyptský motiv urobora. Ve vizuální stránce filmu se zrcadlí grafická šablona většiny Aramakiho filmů. V rámci možností technologie realisticky renderované prostředí a postavy, ostrá kontrastní hra světel a stínů v bohatých a hloubku evokujících interiérech, podmanivá barevná stylizace teplých a studených odstínů a detailní modely postav – tvůrci si pak dali záležet zejm. na proporcích těch ženských. Velmi příjemnou se mi jevila přímá konfrontace studené a industriálně zpracované lodi Arcadia a organické křehkosti a něžnosti symbolizované až elfsky vyhlížející postavou Mimay. ()

Narciska

Když má někdo velké očekávání, bývá zklamán. A v důsledku též nespravedlivý, protože poměřuje o to přísněji. Hledala jsem film, který by mi nabídl jiný svět. Ten mi zůstal zahalen temnotou vesmíru, jíž si naděje k pozemskému ráji hledala cestu jen těžko. Nekompenzovali to ani hrdinové příběhu, kteří sice byli impozantní a až příliš zjednodušeně nám byla ukázána jejich minulost, která je snad? dovedla tam, kde jsou, ale moc málo nám bylo umožněno nahlédnout do jejich duše, takže zůstali více než živými bytosmi animovanými figurkami, a ani vesmírný pirát bohužel nepřekonal svůj stín vlajících vlasů, jizvy a pláště. ()

Hapretor

Zas tam nacpali tolik filozofických keců, že akce, která je sama o sobě dost mizerná, se v tom totálně utopila. Animace může konkurovat Pixaru, ale kde není pořádná akce a zajímavé postavy, ani kuře nehrabe ... nebo jak se to říká !? - Ti z východu umí dvě věci: Totální akci bez děje nebo totální brainwash filozofickou smršť existenciálních a fenomenologických keců bez akce s dějem a zárove%n bez děje. - Záleží pak na každém, co si v tom najde. Já tady našel jen hezkou animaci a pár zajímavých scén a nápadů - viz např. pohon na Temnou hmotu. Jinak místy vykradačka jiných lepších sci-fi s přídavkem několika úspěsných her např. Mass Effect apod. ()

Ben Nevis

Epická vizuální podívaná, jakou bych čekala od áčkového hraného scifi. Sice mi tam vadily některé anime prvky (vyumělkované tváře), ale ne tolik jako v jiných anime. Příběh bohužel kulhá, protože si zvrtl kotník v některých kráterech nelogičnosti a nedomyšlenosti. Jsou tam sice zajímavé zvraty, ale jinak je to klasická pohádka plná patosu a osudovosti. ()

merigieren

první hodinka docela ušla, charizmatický kapitán, krásná loď, trochu mi to připomínalo zfilmovanej stratrek, ale v místech kde sem u něho křičel ať ty blbečci tam nelezou tak tady sem s otevřenou pusou čučel, jak se do sebe ty lodě nabourají a v pohodě prostřílí. Má to i pár zajímavých myšlenek a zvratů točících se kolem naší planety. Trochu sem se ztratil v tom koho vlastně ten hologram měl rád. Ale proč dávám jen 3*? v druhé půlce mi to připadalo jako destruktivní orgie bez účelu, nějak mi přišlo blbý pořád zabíjet ty bílý vojáky, který by pokosila i pecka z třešně vystřelená prakem. no konec byl hodně nezáživný... ()

ptsd

Animace naprosto skvělá, ten rozpočet jde znát.. Za poslední dobu nejlepší sci-fi snímek co jsem viděl. Příběh plný vesmírných bitev, hrdinství a zvratů. „I've been called a criminal, a terrorist, and a threat to the known universe. But everything you were told is a lie." - Captain Harlock ()

Sykon

Tenhle film má pro každého něco: pěknou animaci, piráty (dokonce i s vlající vlajkou se zkříženými hnáty na stožáru), vesmír, vesmírné lodě (jedna včetně záďové nadstavby a klasického kormidelního kola), milostný trojúhelník, trauma z minulosti, souboje jak kontaktní tak i mezi vesmírnými koráby), mimozemšťany, ekologii a mnoho dalšího. To vše zahalené do příjemného steam punkového vizuálu. Jenže stejně jako ten dort, co vařili Pejsek a Kočička, je tohle dílo dost těžké na strávení. Možná bych se na to koukal jinak, pokud bych byl seznámen s nějakou předlohou... Bohužel nejsem, takže pro mě obdobný propadák jako jiná vesmírná loď.Největší dojem tak z celého filmu zanechala písnička od mých oblíbených One Ok rock v titulcích. ()

Karmin

Natascha tady v komentářích píše: "Moc pěkně se na to dívá, ale.... vždyť to vůbec nedávalo smysl!" A má naprostou pravdu. Jenže po designové srtránce je to tak suprové, dokonalý mix hardcore sci-fi světa a prvků ve stylu romantických pirátských dobrodružství (divím se jen, že kapitán Harlock nehraje na varhany nebo spinet). ()

DarthFailord

Tak tohle můžu! Fantastická záležitost. Nejenom, že to vypadá skvěle, ale ono to je skvělé! Opravdová animovaná japonská lahůdka servírovaná se stylem a originalitou sobě vlastni. Skvělý monumentální hudební doprovod. Čistých 80% ()

zipacna

Science Fiction film, který tvůrci brali opravdu vážně. Úchvatná animace a perfektní příběh i mytologie mi nedovolují jít pod čtyři hvězdy. Na rozdíl od hraného Space Battleship Yamato (2010), jsem se zde nenudil a příběh mě opravdu zajímal od začátku až do konce. Kdyby bylo možné v takovéto kvalitě animace vyrábět další space operu, klidně bych to bral jako důstojnou náhradu za live-action filmy. ()

DaweForeman

No konečně zase po dlouhý době nějakej ten počítačem dělaný požitek. Tentokrát grafice snad nemůžu vytknout nic zásadního. Jediný, co se může zlepšit jsou jemný detaily. Designově mi to hodně připomíná výtvory jako Riddic, Hvězdný války a Starcraft. Hudba je perfektní. Jediný co bych tomu vytknul je příběh, který působí celkem odbytě. Nevím jak se to shoduje s původníma anime nebo jak moc rozsáhlý je příběh, ale v tomhle zpracování by si to určitě zasloužilo nějaké to pokračování. ()

Pavoll

Taký dobrý animak som už dlho nevidel. Dlho som okolo neho chodil ako okolo horucej kaše a nechcel som si ho pozriet, lebo som sa bál že to bude iba stráta času a nebude sa mi vôbec páčiť. Teraz ľutujem že som si ho nepozrel skôr. Páčilo sa mi na ňom skoro všetko ale najviac musím vyzdvihnúť hudbu a animáciu, tie boli neskutočne. Ja som to videl s japonským dabingom a českými titulkami, takže sa mi trochu nepáčil dabing, ale myslím že keby som to videl s anglickým dabingom tak by to bolo super. Dlho som sa rozhodoval či dať 5* alebo 4*, ale nakociec som sa rozhodol pre 4*, pretože až také super to zase nebolo(všade sa najdu nejaké chybičky), ale rozhodne to každému doporučujem pozriet, podľa mna nebude ľutovať nikto. ()

pekas

Nezatížen znalostí předlohy ani ničeho jiného jsem si tenhle film užil. Super animace, skvělá atmosféra, japonské filozofování. Není to můj první snímek původem z tohoto ostrova, takže trochu vím, co čekat. Ano, děj trochu zmatený a zkratkovitý, ale není to tak velká závada, aby mi to narušilo dobrý dojem. 5 mínus - 83% ()

spawnxp

Ve srovnání například se seriálem z roku 1978 (viz. třeba kraťas: Captain Harlock: Mystery of the Arcadia) kouzlo pirátskosti trochu vyprchalo a bylo nahrazeno (u Japonců obsedantním) "Gaia" námětem. Tato scénáristická "dieta" je ovšem těžce přebita zpracováním - animace je skoro neuvěřitelná, vesmírný bitvy vyrážej dech a vypadá to, že konec živejch hereckejch primadon se blíží. Už jenom kvůli retro-steam-punk kosmický lodi dávám 5/5. ()

Future Gate Sci-fi Film Festival

Future Gate Sci-fi Film Festival

25.02.2016

Festival sci-fi filmů Future Gate vstupuje letos do třetího ročníku, v průběhu března navštíví postupně Prahu (3. – 6. března 2016, Kino Bio Oko) i Brno (17. – 20. března 2016, Kino Art). Na obou… (více)