Fajn závan staré školy, ve kterém špína, drť a krev nejsou jen slovy házenými do větru. Jen škoda, že Ayerovu zručnost za kamerou obklopuje ryze generický scenáristický produkt, který nepřináší absolutně nic nového a nikdy nevystřihne prvoligovou scénu, na kterou by se dalo opravdu vzpomínat. Skopčácký oběd k tomu má nejblíž. Škoda, že to jeho druhá půlka totálně zazdí.(12.11.2014)

Jen díky Csfd projekci jsem se dostal na to do kina, jinak bych tento film jen tak nespatřil. Co se týče filmu samotného, tak Brad Pit táhne film, jak jen to jde a až na nějaké malinko přetažené scény, jde o pěkné válečné dílo. ( Hodnocení: 7/10 ) CSFD projekce - Dost chaotické provedení této projekce v Hradci Králové, neměl jsem dosud žádnou příležitost zajít na CSFD projekci ač mile jsem se hrozně těšil, tak mě hrozně zklamalo dlouhé čekání před vstupem do sálu, kde čekalo okolo 140 lidí, 19h už pomalu odbíjela a všichni pořád čekali před sálem. Pak konečně ze sálu odcházeli diváci z předchozího promítání a nás pomalu pustili dovnitř, začal pomalu boj o místa, kde prostřední řady byly do minuty obsazeny. Nechápu takové plánování, to mohl být film o půl hodiny později a určitě by nebyly takové problémy. Škoda, že někdo ještě nevymyslel nějaký zasedací pořádek, aby nedocházelo k větším komplikacím.(4.2.2015)

Auf wiedersehen asshole! Tak tohle byl naprosto parádní vejplach a suverénně největší guilty pleasure roku. Přesně takhle jsem doufal, že ten film bude vypadat a spokojeně se tetelím blahem, protože jsem dostal co jsem chtěl. Ayer se nesere z nějakým příběhem a seznamováním z postavami a rovnou pěkně od začátku hodí hlavní hrdiny do mlejnku na maso. Zbytek filmu pak vypadá zhruba asi tak, že Pitt a spol kosí nácky po stovkách do toho se vydatně fuckuje a závěrečný finále je správně přehnaný a nereálný, ale k čertu s tím já na to kvůli reálnosti nešel a když si k faktu, že akce byla prostě boží, špinavá a stylově syrová přidám skutečnost, že ani ty neakční scény mi nepřišli nijak nudný a ty 2 hodiny mi utekli jako voda, tak prostě pod 5* jít nemůžu i když je to místy tak blbý až to bolí a ten konec s náckem co se slitoval už byl totálně mimo, ale já na to jebu. Pokud platilo, že po Patrole byl u mě Ayer režisérem na odpis, tak letos po Sabotage a Fury se u mě předělal v režiséra na kterýho měním názor a už teď jsem zvědavej na jeho další projekty.95%(11.11.2014)

Po delším čase akčně laděný válečný snímek, který baví od začátku až do konce, má poměrně hvězdné herecké obsazení a sympatické postavy, s nimiž se jako divák brzy sžijete. Prakticky pořád se ve snímku něco děje, scény jsou tu drsné, krvavé a brutální, což podporuje ukázku hrůznosti války. Bradu Pittovi postava seržanta Wardaddyho sedla a byl v ní přesvědčivý. Finální střet je možná nejslabším článkem celého Ayerova počinu, avšak přistupujeme-li k Fury více jako k akčnímu filmu než nějakému pokusu o autentickou výpověď z války, nemusí to až tak vadit. Pro mě osobně byl tento snímek výbornou podívanou, v níž jsem dostal vše, co jsem chtěl vidět, takže za sebe dávám čistých 5*.(14.1.2015)

David Ayer je poměrně pozoruhodnou postavou současného hollywoodského filmu. Jako scénarista či režisér (spolu)vytvářel zajímavé příspěvky do žánru kriminálního thrilleru (výhradně zasazených do městského prostředí). Tyto žánrové hybridy (např. Training Day, Drsný časy, Street Kings) sice nejsou úplnou špičkou, ale do nadprůměru zcela jistě patří. Železná srdce očividně představují Ayerův dosavadní kariérní vrchol - už jen z pohledu obsazení, rozpočtu (okolo 70MM dolarů) a aktuálních tržeb (celosvětově k 17.11. na 135MM, na trojnásobek rozpočtu by se snímek mohl během pár týdnů/měsíců dostat). Zároveň ale naplňují vývojový trend patrný už někdy od Street Kings, kdy Ayer točí sice tematicky hodnotné snímky, ale zároveň tak trochu recykluje stylistické postupy a základní vzorce vyprávění z děl starších, kdy byly v kurzu. Tak jsme mohli postavy ze Street Kings vidět v podobném podání už v Training Day, found footage styl, ač důmyslně využit v Patrole, zažil „zlaté období“ v letech 2007-2010 ve filmech Deník mrtvých, [Rec] a [Rec] 2 či Monstrum. Přestože Železná srdce v rámci ozvláštňování ukazují válečnou vřavu skrz explicitní obrazy zkázy a utrpení a nepříliš často užitým pohledem z tanku, primárně stále staví na odiv jedince (mentor vs. bažant, jejich vztah, postupné posilování vzájemné důvěry stvrzené v nervydrásajícím finále, atp.), amerikanismus/patriotismus a heroizaci viděnou v minulosti nesčetněkrát. Slabé 4*.(18.11.2014)

• - Výroba zakúpila v bezchybnom stave nepoužitý nemecký vojenský kabát, podľa ktorého sa podarilo vyrobiť stovky dokonalých kostýmov. (ambron)

• - Herec Scott Eastwood, který ztvárnil velitele pěchotního družstva, střílejícího během útoku na děla z kulometu na věži tanku, vytvořil zajímavou filmovou paralelu. V totožné pozici u kulometu na věži Shermanu se ocitl jeho otec, herec a režisér Clint Eastwood ve filmu Kellyho hrdinové (1970). (Martensson35)

• - Posádka se před natáčením zúčastnila čtyřměsíčního přípravného procesu, do kterého patřila návštěva a trénink s tankem M1 Abrams ve Fort Irwin National Training Center či týdenní pochodový tábor s jednotkou Navy SEALs. Ayer také na herce naléhal, aby spolu "sparingovali", což mělo za následek mnoho podlitých očí a krvavých nosů. Na vrchol k tomu všemu museli herci nějakou dobu společně žít v tanku, kde jedli i spali. Přípravu Ayer okomentoval slovy: "Já jsem jako režisér nemilosrdný. Udělám to, co si myslím, že je nutné k tomu, abych dosáhl toho, co chci." (Maulincio)