Snaha o to, aby se Tanková patrola stala živoucím pomníkem pro vojáky druhé světové, sice slibuje hodně, ale dostává na frak ve chvíli, kdy Ayerovi začnou mlátit žánry mezi sebou. Uvěřil bych jak neporazitelné posádce Fúrie, tak slzám při opilých doznáních, ale jakmile se tyhle nálady potkávají a pravidelně střídají, je konec. A je to škoda, protože Pitt i Lerman dokážou bez mrknutí oka rozehrát každou sebemenší vedlejší linku až na samou hranu.(13.11.2014)

Auf wiedersehen asshole! Tak tohle byl naprosto parádní vejplach a suverénně největší guilty pleasure roku. Přesně takhle jsem doufal, že ten film bude vypadat a spokojeně se tetelím blahem, protože jsem dostal co jsem chtěl. Ayer se nesere z nějakým příběhem a seznamováním z postavami a rovnou pěkně od začátku hodí hlavní hrdiny do mlejnku na maso. Zbytek filmu pak vypadá zhruba asi tak, že Pitt a spol kosí nácky po stovkách do toho se vydatně fuckuje a závěrečný finále je správně přehnaný a nereálný, ale k čertu s tím já na to kvůli reálnosti nešel a když si k faktu, že akce byla prostě boží, špinavá a stylově syrová přidám skutečnost, že ani ty neakční scény mi nepřišli nijak nudný a ty 2 hodiny mi utekli jako voda, tak prostě pod 5* jít nemůžu i když je to místy tak blbý až to bolí a ten konec s náckem co se slitoval už byl totálně mimo, ale já na to jebu. Pokud platilo, že po Patrole byl u mě Ayer režisérem na odpis, tak letos po Sabotage a Fury se u mě předělal v režiséra na kterýho měním názor a už teď jsem zvědavej na jeho další projekty.95%(11.11.2014)

Excelentní válečný snímek, jenž třímá ve svých železných otěžích hned několik trumfů. Nářezové bitvy, kdy jsem měla dojem, jako bych sledovala jakési "Tank Wars" a dokonalý výběr "Tank Crew Members." Brad Pitt coby Don 'Wardaddy' Collier představuje stabilitu posádky tanku, zásadového muže, vůdce, který však ztrácí soudnost, co se týče zabíjení nácků. Ve válce už utržil četné šrámy na těle i duši. Pak je tu Michael Peña coby Trini 'Gordo' Garcia. Mexikánec, jehož postava mi přišla nejobyčejnější, nijak zvlášť výrazná. A to je vlastně dobře. Kdyby byly všude jen samé výrazné postavy, člověk by nevěděl, na kterou se soustředit dřív. Jon Bernthal coby Grady 'Coon-Ass' Travis představuje správného buranského vidláka, ve scéně stolování na přesdržku, nakonec však také ukáže, že je to dobrý chlap a ne úplné hovado. Logan Lerman jako Norman Ellison zde zase dokazuje, že má velký talent a jeho přerod z vyjukaného zelenáče, který v životě nedržel zbraň v ruce, v nelítostného vojáka, který poznává krutost války, je znázorněn dokonale. Z čisté, hladké chlapecké tváře se stává špinavá tvář, která dostává hrubé, mužské rysy a ve výrazu jde vidět jakási válečná ztráta nevinnosti. A na závěr je tu Shia LaBeouf, který zde předvádí jeden z nejsilnějších výkonů své kariéry. Jeho Boyd 'The Bible' Swan je postava, která má hloubku a je nesmírně zajímavá. Má smysl pro čest, v posádce zastává ten klidnější element. Dokáže usměrnit, uklidnit. Tichý, citlivý pozorovatel, který dění okolo sebe, všechny prožitky a emoce vstřebává. Všechno se mu to odráží v očích. Není třeba slov, v tom jeho pohledu jsem to dokázala všechno přečíst. Nikdy jsem si neuvědomila, jak intenzivní a krásný pohled Shia má. Touto rolí jakoby dospěl a všem ukázal, kde je jeho právoplatné místo na hereckém výsluní. Už žádný "ten kluk z Transformers." Jeho citace z bible mě zaujaly natolik, že jsem hned začala listovat v té naší a zmiňované pasáže hledat. A to, co byl kvůli roli schopný udělat a jak se do toho s vervou pustil, je obdivuhodné. He is fucking amazing! Nepamatuju si, kdy naposled mě nějaká postava z válečného filmu vzala takovým způsobem, že jsem si musela některé scény pouštět po určitou dobu pořád dokola. Myslím, že David Ayer mohl Shiově postavě dopřát ještě o trochu více prostoru. Pořádná kopa vynechaných a alternativních scén je na netu k dohledání, ale až na pár videí se Fandom tohoto filmu musí spokojit s vděčným tumblr:) To ukazuje zcela nové rozměry a "goes into more depth" postav Gradyho, Boyda a Dona. Měla jsem dojem, že film utekl hrozně rychle a já bych uvítala ještě delší stopáž. Hudba Stevena Price je nádherná a výborně do snímku zapadá. Když jsem si četla zajímavosti, podivila jsem se nad tím, že tento snímek měl rozpočet jen nějakých $68,000,000. Jo, a ať mi nikdo netvrdí, že ta závěrečná scéna mezi Bradem a Shiou, kdy Boyd zavazuje Donovi ránu, se ještě pohybuje v mezích "Brothers in Arms." Když jsem tu scénu viděla poprvé a Shia se podíval, tak jak se podíval a Brad pak řekl, to, co řekl, hned mi bylo jasné, že se mezi nimi něco děje:) Pro mě rozhodně "the most beautiful scene between two men in war movies ever." SPOILER Jak může Ayer natočit tak krásnou scénu a pak je prostě nechat oba umřít? To se kurva nedělá:) Zvláště, když Boyda zabijou tak brutálně, to je prostě "heartbreaking." Always gets me. KONEC SPOILERU. Fury je fenomenálním snímkem, hraje na drsnost a syrovost, zobrazuje krutost války, její nezvratitelné následky na jejích aktérech a akce je tu jako vystřílených nábojů po bitvě. Stejně tak dokáže člověka zasáhnout silnými emocemi a scénami, na něž je kladen velký důraz. Například scéna stolování a historka o zabíjení koní, momenty v tanku před finálním střetem, nebo třeba rozhodnutí na křižovatce. Nějaké nedostatky by se jistě našly, zejména vrcholná bitva, která je zmiňována snad všude a mnozí poukazují na její absurdnost a nesmyslnost. Mně to tak nepřipadalo, řekla bych, že na to perfektně sedí text písně od 30 Seconds to Mars "This is War" - "To the right, to the left, we will fight to the death, to the Edge of the Earth..." Prostě bojovat jako hrdinové až do konce, jeden za všechny, všichni za jednoho. Mně přišlo trochu nedotažené, že když k nim Waffen SS dopochodovala, muselo být ještě světlo, začal boj a během chvilky byla najednou tma. Někdo zase poukázal na těla padlých vojáků po bitvě, která byla rozeseta všude, jen ne na cestě. Zřejmě se všichni ještě naposled stihli esteticky "uklidit", aby nezavazeli, "zřejmě slušnej oddíl.":) "Wait until you see it." - "See what?" - "What a man can do to another man.", "Then I heard the voice of the Lord saying, "Whom shall I send? And who will go for us?" And I said, "Here am I. Send me!", "If a man loves the world, the love of the Father ain’t in him. For all in the world, lust of the flesh, lust of the eyes, the pride of life, is not of the Father, but is of the world." - "The world and its desires pass away. But he who does God’s will lives forever."(6.2.2016)

Po dlouhé době výborný válečný film. Já těm tankům, dělům a bojům na filmovém plátně příliš neholduji, častěji vyhledávám spíše dramatické příběhy z druhé světové války, než akci na bitevním poli. Fury si mě ale dovedl získat. Brad Pitt opravdu zraje jako víno, čím starší je, tím raději ho mám (a to jsem jej kdysi nesnášela.) Silný film.(1.4.2015)

Ayerovi se podařilo skloubit válečná jatka s komorním příběhem jednoho tanku a jeho posádky, kde mají všichni svoje pevné místo a bez nich by skutečně šlo jen o tupou akci, ale co si budeme nalhávat, kosení nácků je činnost, která uspokojuje diváky bez ohledu na výši jejich IQ. Jednoduchý vojenský humor v těžkých chvílích na bojišti rozhodně funguje, alespoň podle reakcí publika. Film má hned několik vrcholů a třeba první zabití nebo poslední večeře jsou čistě o mrazivých dialozích a hutné atmosféře. Akce však nemá o nic menší grády a bavila dokonce i mě. Z hlavní party je těžké někoho vyzdvihovat, ovšem Brad zase valí neskutečně a jen díky němu je závěrečné přijmutí osudu tak epické.(12.11.2014)

• - Když se "Bible" (Shia LaBeouf) baví s Donem (Brad Pitt) o "Bibli", knize "Izajáš", citují kapitolu 6, verš 8. "Potom jsem uslyšel hlas Panovníka, jak říká: Koho pošlu a kdo nám půjde? Řekl jsem: Zde jsem, pošli mne!" (Kuny27)

• - Don Collier (Brad Pitt) má kořistní Sturmgewehr 44. Stg44 byla první útočná puška na světě, zavedená do výzbroje německou armádou před koncem druhé světové války. (Maulincio)

• - Výroba zakúpila v bezchybnom stave nepoužitý nemecký vojenský kabát, podľa ktorého sa podarilo vyrobiť stovky dokonalých kostýmov. (ambron)