Herecky, psychologicky a "filozoficky" dokonale zvládnutej počin války ... I když je zde dost akce, je to spíš takový extrémně temný (jak jinak ... válka veselá asi není ...) válečný drama, který táhne parta herců vykreslující jednotlivé osobnosti úplně úžasně. Otazník nad 2. sv. válkou bude stále otazníkem ... film podává tyhle podivné události chaotickým způsobem a na nic si nehraje, nic neřeší, jen poukazuje na to, jak iracionální temnota a zlo bylo kdysi probuzeno a visí nad lidstvem jako nejvyšší ostuda v historii... Pitt je zde opět skvělej a vývoj mladíka skreze pár válečných dnů skvěle podán, ale to už tady bylo hodněkrát ... Závěrečná akce mě bohužel zklamala, protože byla dost nepřehledná a tím pádem bylo potlačeno vše i emoce, který se tam odehrávaly ... to mě fakt mrzelo, ale jinak supr film.(26.5.2015)

Výtečná WW2 týmovka kde náš oblíbený "Aldo Raine" s tankem a svojí posádkou čistí SS v jejich vlastní vlasti a pozdní fázi boje na západní frontě. Proč jsem nadšený? Předně proto, že jde o nekompromisní zobrazení explicitního násilí a temna v rozbahněné rozbombardované krajině, doprovázené vulgaritou narušených vojáků, zkrátka obrázek bližší realitě. Opravdu moc se mi líbí jak umí Ayer podat drsnost, jak už letos(!) předtím v SABOTAGE, tak do určitě míry i v END OF WATCH, které se dočkalo dosud nejlepšího přijetí. FURY je na Hollywood až klenotem právě v tom, jak beznadějný a nesentimentální smrad války nám tu předkládá. Odlidštěný nepřítel bez tváře (tak jak byl myslím skutečně často vnímán), sychravo, zdecimovaná zem, přemítání Krista. Přesto dojde i na nejkrásnější emoce, silně byť nepatrně, v parádní scéně dobytí germánského městečka. Užil jsem si i herce, což bylo jasné už dle obsazení. Ale mám výtku - závěr byl prostě až příliš přitažený za vlasy a došlo i na takové ty typické hollywoodské neduhy, kterým se tento atypický film až do té doby hezky vyhýbal. Každopádně... potlesk.(24.11.2014)

Ke škodě věci se jedná o dosti rozporuplný film, který ani přes pár velmi výrazných kladů nedokáže potlačit otravná klišé a lehce se vkrádající pocit průměrnosti. Hercí se snaží, jenže jejich postavy nejsou dostatečně zajímavé. Pittův Don musí utáhnout prakticky vše, obzvláště v sekvenci při jídle s německými civilisty (která je asi nejlepší částí filmu) se mu to i daří, jenže od nikoho dalšího se mu nedostává pomoci. V mých očích otravný zajda Norman mu zkrátka nepomáhá a všichni ostatní jsou dvojrozměrné karikatury. Motivace postav, proč zůstat a "hrdinsky" zahynout je spíše scenáristickou berličkou k vystavení "epického" souboje, který je ale bohužel na rozdíl od ostatních bitev o mnoho levelů méně realistický. Závěrečná bitva je tedy americké klišé a paradoxně nejhorší část filmu. Kdyby v ní byl zachován věrohodný pocit z války a boje o přežití, jistě bych šel s hodnocením výš... 7/10(26.12.2014)

Ayerovi se podařilo skloubit válečná jatka s komorním příběhem jednoho tanku a jeho posádky, kde mají všichni svoje pevné místo a bez nich by skutečně šlo jen o tupou akci, ale co si budeme nalhávat, kosení nácků je činnost, která uspokojuje diváky bez ohledu na výši jejich IQ. Jednoduchý vojenský humor v těžkých chvílích na bojišti rozhodně funguje, alespoň podle reakcí publika. Film má hned několik vrcholů a třeba první zabití nebo poslední večeře jsou čistě o mrazivých dialozích a hutné atmosféře. Akce však nemá o nic menší grády a bavila dokonce i mě. Z hlavní party je těžké někoho vyzdvihovat, ovšem Brad zase valí neskutečně a jen díky němu je závěrečné přijmutí osudu tak epické.(12.11.2014)

Rozpočet $68miliónovTržby USA $85,817,906Tržby Celosvetovo $211,817,906Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,261,866 //počet predaných kusov 568,969Tržby za predaj DVD v USA $10,460,044 //počet predaných kusov 588,134║ tak toto režisér David Ayer zvládol a náramne, opäť si našiel svoju pravú šálku kávy, je to drsné, kruté, nadmieru akčné, výbušné a v rámci danej doby a tankových súbojov to má silný atmosferický nádych, je veru na čo pozerať, má to dobré postavy dokonca aj taký herecký mišung ako Logan Lerman si tu našiel svoje miesto a prvý krát ma svojou hereckou akvizíciou nezhnusil a tak si odbil asi životnú úlohu,... záver mierne prehnane hrdinský ale dobre, beriem, bol to zážitok /90%/(14.12.2014)

• - Tvůrci oslovili i válečné veterány z 2. obrněné divize, kteří ve druhé světové válce sloužili. Uspořádali také setkání představitelů hlavních rolí s válečnými veterány, včetně těch, kteří byli schopni poskytnout přímé výpovědi o tom, jaké bylo obsluhovat tank během jedné z nejkrvavějších bitev války. (Maulincio)

• - Tank Fury spadá pod 2. obrněnou divizi Spojených států amerických, také známou jako "Hell on Wheels", v překladu "Peklo na kolech", ze základny Fort Benning v Georgii. Této divizi velel generál George S. Patton, který je považován za nejznámějšího spojeneckého velitele, jednoho z nejlepších polních velitelů spojenců a brilantního taktika mobilní války. (Maulincio)

• - Spoiler: Při boji s Tigerem odletí po zásahu jednomu z tanků Sherman věž. Tento efekt je znám jako "Jack-in-the-box" a je způsoben masivním zvýšením tlaku uvnitř tanku, např. v důsledku výbuchu munice. Tlak si hledá cestu ven skrz slabý prostor, kterým je právě místo, kde je věž připojena. Uvedeného efektu je docíleno pouze u tanků, které mají všechny poklopy uzavřené. Ve filmu má ale Sherman poklopy viditelně otevřené a "Jack-in-the-box" by tedy nastat neměl. (Maulincio)