|| Scenár: David Ayer | Hudba: Steven Price | Distribúcia: Columbia | Štúdio: Le Grisbi, QED, LStar Capital, Crave | Rozpočet: 68 miliónov $ | Tržby: 211,8 milióna $ | Ocenenia: Hollywood FA - Strih: Jay Cassidy, Dody Dorn. Spolu: 4 výhry a 14 nominácií || Film, ktorý pôsobý heroicky, až kým sa nad ním nezamyslíte. Keď tak ale učniníte, zistíte, že sa postavy chovajú nerealisticky vzhľadom k okolnostiam. V priebehu samotného filmu som to ešte ale neriešil, pretože film strhol svojou primárne vážnou témou a skvelým obsadením, kde interakcia medzi postavami fungovala na jedničku. Bez aktívnej mozgovej činnosti určite nadpriemer. 78% | FullHD, THX, EN DTS |(1.5.2015)

Po delším čase akčně laděný válečný snímek, který baví od začátku až do konce, má poměrně hvězdné herecké obsazení a sympatické postavy, s nimiž se jako divák brzy sžijete. Prakticky pořád se ve snímku něco děje, scény jsou tu drsné, krvavé a brutální, což podporuje ukázku hrůznosti války. Bradu Pittovi postava seržanta Wardaddyho sedla a byl v ní přesvědčivý. Finální střet je možná nejslabším článkem celého Ayerova počinu, avšak přistupujeme-li k Fury více jako k akčnímu filmu než nějakému pokusu o autentickou výpověď z války, nemusí to až tak vadit. Pro mě osobně byl tento snímek výbornou podívanou, v níž jsem dostal vše, co jsem chtěl vidět, takže za sebe dávám čistých 5*.(14.1.2015)

Měl jsem připravenou übervtipnou hlášku, obsahující čtyři v tanku a někoho. A nenapíšu ji, protože se s tím tady ohání kdejaký verbestor! Neplačte, sami si za to můžete. Tak. - Sice si myslím, že když do pixly vhodí agilní Sturmbanführer pár handgranátů, bude i fešná Bredí Pitchka vypadat jako katův šleh, notabene již jednou pojedený před alkoholovým dýchánkem, ale co už. Filmů, znázorňujících absurditu i hrůzy válek, není nikdy dost. Několik scén či detailnějších záběrů by snad mohlo promile populace přimět popřemýšlet, až se opět po nárožích začne vykřikovat o maršálských holích v tornách, či o vše překonávající lásce k maminčinu eplpáji, který bude zrovna ohrožen libovolnými ,,Těmi druhými". Abychom nešli jako ovce. Abychom chcípali jen za to, co má skutečně nedozírnou cenu. Chlapci s kraxnoidním šermenem stáli na té lepší straně, budiž jim proto přána chvilka hrdinského patosu a minimum mých výčitek. Sice je zjevná celá řada děl, z nichž autor předlohy i rejžák vytahali inspirace, povětšinou tak, že kvalitu originálu ponechali daleko před sebou, ovšem, jak jsem se již vyjádřil, ser to pes. Á propos- hezky vyvedené střelecké i dělostřelecké souboje. Bráno z nezvyklé perspektivy, poklona.(23.1.2015)

Ještě půl hodiny před koncem jsem byl přesvědčen o pětihvězdičkovém hodnocení, protože tak realisticky špinavý, neučesaný válečný snímek tady dlouho chyběl. S přidanou produkční hodnotou v podobě fantastické výpravy, Pittem, který je chodícím ztělesněním charismatu a scénou „oběd u Němky a její dcery“, kterou považuji za jednu z nejlepších filmových scén minulého roku. Jenže pak přišel těžko akceptovatelný výjev, který by si co do přepálenosti a heroismu nelajsli ani svého času Sověti se svými arcidíly typu ´Osvobození´ a jim podobných. Prostě Ayer se nechal unést a celový skvělý dojem šel do kopru, nebo do bahna stopy po tankovém pásu, kterého je ve filmu plno.(24.4.2015)

Železná srdce jsou vlastně sledem několika scén před samotným finále. O nějakým ucelenějším příběhu nemůže být řeč, ale to nevadí. Válka není jen o příbězích, ale i osudech, takže se dočkáme: kontrastu válkou nepoznamenaný zelenáč vs válkou otřískanej veterán, romantickýho minirománku, solidní takový bitvy, mnoha prázdnejch řečí, mála plnejch řečí a veleakčního finále. Dočkáme se taky dobrých hereckých výkonů. Brad bude prostě charismatickej chlap i když by hrál masařku natož šéfa tankový posádky. Trošku mě zklamal Shia, hlavně že si během natáčení jen tak vytrh kleštěma zub. Ještě se vrátím k tomu finále, nejsem expert na válku, ale přišlo mě divný, že snajpr se několikrát po sobě netrefí přesně. Němci opět běhaj proti kulkám, jak kdyby to byly jejich maminky s upečenou bábovkou, ale nechám toho. Technicky jsou ty scény natočený kvalitně, přehledně a třeba tanková bitka jeden proti třem přišla do filmu přímo z lahůdkařství.(11.11.2014)

• - Režisér Ayer se podle svých slov snažil o dosažení co největší autenticity, na čemž se podílela i řada odborných poradců. Kevin Vance, jeden z vojenských technických poradců filmu, označuje výsledek za „zběsilý a syrový, který se nepodobá žádnému válečnému filmu o druhé světové válce, jaký byl dosud natočen". (Maulincio)

• - V úvodní scéně se objeví německý Panther Ausf. D, Panzer IV Ausf. H a Jagdpanzer 38(t) "Hetzer". (Maulincio)

• - Mýtus, že Sherman je smrtící past vznikla po vylodění v Normandii, kdy většina Shermanů byla zničena požárem, Shermanům se proto údajně přezdívalo Ronsons (značka zapalovačů), protože „chytne vždy napoprvé“ - problém je v tom, že tento slogan firma Ronson začala používat, až v 50. letech. Tank se dá opravit prakticky vždy pokud není zničen požárem, a tak když např. posádka ze zasaženého tanku utekla, tak do něj Němci stříleli dál a on začal hořet, aby byl už nepoužitelný - požár většinou vznikl z prostoru munice, nikoliv u benzínového motoru. Navíc z tanku Sherman se vystupuje prakticky nejrychleji ze všech uzavřených tanků druhé světové války, a tak když začal hořet měla posádka největší šanci na přežití. Americká armáda poslala do Evropy 49 516 tankistů z toho padlo 1574 - to jsou pouhé 3% (například u pěchoty je to 18,5%). (Maulincio)