V poslední dekádě jsem silně alergická na prsení se s hvězdami a pruhy. V dětství člověk musel koukat na hrdinné, neporazitelné rusáky, po revoluci je to samý hrdinný, neporazitelný amík... dejte mi svátek s propagandou! Ovšem uznávám, "Železná srdce" se divákovi nesnaží prezentovat další chorobně čestné Kapitány Amerika, kdepak, pustili na plátna partu cyniků a hajzlů, mezi kterými trčí kladný skautík jako vzrušený transvestita při promenádě v plavkách na Miss Universe. Když se k té morální bídě přidá ještě špína externí, je o solidní válečný zážitek postaráno. Už na pohled interiér tanku Fury a jeho posádka smrděli tak, že mi to zvedalo pajšl a vhánělo slzy do očí. A kdyby mi tam Pitt nahoře bez exhiboval o něco déle, třeba bych přistříkla i pátou orgasmickou hvězdičku. Dokonce ani Shia LaBlééé mi v tomto filmu nevadil, což se rovná zázraku.(25.1.2019)

Není to v žádném ohledu vyloženě špatné, ale mohlo to být o tolik lepší, kdyby se to dokázalo rozhodnout, zda to chce být nekompromisní špinavou (proti)válečnou ukázkou hrůz a nesmyslnosti válečného bytí i bití se, tankové porno poplatné desítkám miliónů hráčů World of Tanks či stylizovanou akčňárnou "nás málo, jich mnógo", která je někde na pomezí Třístovky a sovětských propagandistických válečných snímků let padesátých. A aby té rozháranosti nebylo málo, tak to v polovině předěluje tarantinovská patnáctiminutovka, která působí jak nepoužitá scéna z Hanebných panchartů. A v každém z těch stylů to tu více tu méně funguje, ale dohromady to jako jeden celek neštymuje ani na chvíli.(16.11.2014)

Star Wars: Epizoda 1945 - Návrat Aldo Raina. Jenže Ayer není Tarantino. Při pohledu na zdejší hodnocení se mě zase jednou chce plakat. Proboha vždyť ten film neměl příběh. V Ryanovi šlo o záchranu jednoho vojáka. Tady nejde prakticky o nic. Tank jezdí, v něm nejstatečnější Američani všech dob a Němci, jsou zde dobří tak leda na to, aby skočili do dráhy kulce. S filmem jsem měl povětšinu stopáže hodně solidní problém. 55% s bídou.(29.1.2015)

Film „Čtyři z tanku a Pitt“ jednoznačně boří zažitá klišé o tankistech. Tank tu již není útulným a vyvoněným místem ovládaným partičkou čistých, sympatických a za všech okolností kamarádských pšontků. Ne, je to hnusná, smradlavá a klaustrofobická kobka, kde se chčije a sere do plechových beden, s posádkou, na níž by si nejeden psychiatr s úspěchem udělal atestaci, ve složení jeblý Mexičan, vypatlaný a agresivní bruklynský vrah, transka jménem Šejla a hnusná, iritující neherecká mrdka Percy „JaxekurvamohdostatdofilmusPittem“ Džeksn. A tak jedinou sympatickou postavou je opět jen ten dvounohý miláček žen, dětí a mnohých mužů, za všech okolností rozkošný, přesličný a zářící Bret v roli Šaryka. Je to v podstatě úplně o ničem a s koncem, u kterého má jeden neodolatelnou chuť kopat se do koulí za zvuků Emejzink grejs, avšak tankisté naprosto splňují požadavky na ně kladené, tedy ovládat tank a kosit Wehrmacht, a natočeno je to až úděsně sugestivně a realisticky. No, realisticky… Na vojně ani ve válce jsem nikdy nebyl, rovnou od lučištníků jsem byl převelen do zázemí a jsem ten hodný strýček, co se v případě mobilizace důkladně postará o zabezpečení týlu a bude vám s nasazením šukat manželky a přítelkyně, aby nebyly mrzké, kdybyste se náhodou ze zákopů nevrátili v pytlích. Takže co já můžu vědět, že? Nicméně bylo to působivé jaxviňa a vůbec celkově úžasné.(29.11.2014)

Chcete příběh z války stojící na emocích? Fury je správná volba. Naturalistický, špinavý, syrový kousek od Davida Ayera. A ten člověk umí, když se chce. Film se v mediální kampani tvářil hodně realisticky, hodně lpěl na reáliích a postavách, které si musí protrpět to zlo války. Do jisté míry se to povedlo i ve filmu, v závěru samozřejmě musí přijít hollywoodské triky a příběhové kličky vhodné pro masovou část populace, stále si stojím za to, že originalita zůstala a skutečně se povedlo přinést válečný film, který nenabízí velkolepé válečné bojiště, ale na události pohlíží ze strany těch, co to musí prožít a vybojovat si jiskřičku naděje pro život. Brad Pitt si zkrátka umí stále velmi dobře své projekty vybírat...80%...[11.11.2014_ČSFD projekce_Cinestar Černý most](11.11.2014)

• - Němečtí vojáci používají ve filmu zelené stopovky. (Gordy34)

• - Mýtus o tom, že na jeden Tiger je potřeba 5 tanků vznikl ještě za války, avšak 5 tanků - tedy tanková četa byla nejmenší taktická jednotka s kterou se při boji počítalo, ať už šlo o útok na kulometné hnízdo nebo o přepadení tanku Tiger. Vždy musel být výhodnější poměr sil, vždy tedy útočila minimálně tanková četa (tedy 5 tanků), když se při boji narazilo na četu nepřátelských tanků, tak se povolala naopak rota tanků proti nim a tak se dá pokračovat, kdo dokázal pokračovat dál ten vyhrál. (Maulincio)

• - Bible Swan (Shia LaBeouf) byl vyznamenán bronzovou hvězdou. (Gordy34)