Toto bude samozrejme veľmi individuálne, ale u mňa až hysterické nadšenie a jasný film roka. Najlepší Ayer (zďaleka), najlepšia druhá svetová od Zachráňte Ryana, možno najlepší film na tému "vojna je odporné krvavé svinstvo... a o to viac sa cení občasný záchvev ľudskosti". Scenáristicky bez zaváhania, herecky ani nevravím, všetci sú tam skvelí, vrátane zmrda Lehrmana, ktorý ma konečne presvedčil, že z neho niečo bude. Pri všetkých akčných scénach som bol až v kŕči, ako som ten tank šoféroval s nimi a hľadal každú ďalšiu škatuľu munície. Ani si nepamätám, kedy som naposledy tak veľmi držal hrdinom palce.(13.11.2014)

Herecky, psychologicky a "filozoficky" dokonale zvládnutej počin války ... I když je zde dost akce, je to spíš takový extrémně temný (jak jinak ... válka veselá asi není ...) válečný drama, který táhne parta herců vykreslující jednotlivé osobnosti úplně úžasně. Otazník nad 2. sv. válkou bude stále otazníkem ... film podává tyhle podivné události chaotickým způsobem a na nic si nehraje, nic neřeší, jen poukazuje na to, jak iracionální temnota a zlo bylo kdysi probuzeno a visí nad lidstvem jako nejvyšší ostuda v historii... Pitt je zde opět skvělej a vývoj mladíka skreze pár válečných dnů skvěle podán, ale to už tady bylo hodněkrát ... Závěrečná akce mě bohužel zklamala, protože byla dost nepřehledná a tím pádem bylo potlačeno vše i emoce, který se tam odehrávaly ... to mě fakt mrzelo, ale jinak supr film.(26.5.2015)

|| Scenár: David Ayer | Hudba: Steven Price | Distribúcia: Columbia | Štúdio: Le Grisbi, QED, LStar Capital, Crave | Rozpočet: 68 miliónov $ | Tržby: 211,8 milióna $ | Ocenenia: Hollywood FA - Strih: Jay Cassidy, Dody Dorn. Spolu: 4 výhry a 14 nominácií || Film, ktorý pôsobý heroicky, až kým sa nad ním nezamyslíte. Keď tak ale učniníte, zistíte, že sa postavy chovajú nerealisticky vzhľadom k okolnostiam. V priebehu samotného filmu som to ešte ale neriešil, pretože film strhol svojou primárne vážnou témou a skvelým obsadením, kde interakcia medzi postavami fungovala na jedničku. Bez aktívnej mozgovej činnosti určite nadpriemer. 78% | FullHD, THX, EN DTS |(1.5.2015)

Zhlédnuto v kině. David Ayer se mi začíná čím dál tím víc líbit a Fury je další parádní zářez na jeho pažbě. Nejen proto, že se rozhodl vydat trošku jinou cestou (podstatná část filmu se odehrává v malém tankovém prostoru a stejně to není nuda) ale hlavně, že mu to krásně vyšlo a dal dohromady tak skvělý casting. Každému herci jsem tu postavu vojáka věřil a dokonce jsem i zapomněl, že se koukám na Brada Pitta. Přesně tak, pokud obsadíte takovouhle celebritu do válečného filmu, tak se musíte postarat, ať nepůsobí rušivě na diváka a to (alespoň u mě) vyšlo. Nebojím se napsat, že pro mě se tento film stal jedním z nejlepších filmů roku 2014 a rozhodně nejlepším válečným filmem od roku 1998, kdy vznikl takový malý snímek jménem Saving Private Ryan. Jak říkám, pan Ayer se mi líbí čím dál víc. 100 %.(29.11.2014)

Dle mého povedený válečný film. Nápad ukázat válku z pohledu posádky jednoho tanku je určitě originální, nicméně dějově to mohlo být rozhodně zajímavější. Jak říkám, příběh je dost strohý a rozdělený zhruba na 4 hlavní části, přičemž jejich návaznost je vcelku podivná. Vše je nahrazeno výbornou akcí a masakrálním závěrem, který je sice poměrně nerealistický, ale bezpochyby efektní. Ocenil bych i poklidnější sekvence filmu, a to především návštěvu u německých žen. Dobrých akčních filmů se už moc netočí, tento je ale rozhodně obstojným kouskem. 80%(18.12.2014)

• - Závěrečná bojová scéna začíná za světla večer, ale během pár minut se náhle změní v úplnou noc. (Maulincio)

• - Herec Scott Eastwood, který ztvárnil velitele pěchotního družstva, střílejícího během útoku na děla z kulometu na věži tanku, vytvořil zajímavou filmovou paralelu. V totožné pozici u kulometu na věži Shermanu se ocitl jeho otec, herec a režisér Clint Eastwood ve filmu Kellyho hrdinové (1970). (Martensson35)

• - Spoiler: Při boji s Tigerem odletí po zásahu jednomu z tanků Sherman věž. Tento efekt je znám jako "Jack-in-the-box" a je způsoben masivním zvýšením tlaku uvnitř tanku, např. v důsledku výbuchu munice. Tlak si hledá cestu ven skrz slabý prostor, kterým je právě místo, kde je věž připojena. Uvedeného efektu je docíleno pouze u tanků, které mají všechny poklopy uzavřené. Ve filmu má ale Sherman poklopy viditelně otevřené a "Jack-in-the-box" by tedy nastat neměl. (Maulincio)