Pětadvacetiletý spisovatel a režisér Justin Kerrigan na základě své vlastní zkušenosti natočil film, který nepostrádá humor, svěžest a bezstarostnost mládí. Film se odehrává během jednoho víkendu. Hlavními hrdiny hudebního filmového příběhu je parta šesti kamarádů (tří chlapců, tří dívek), která má před sebou vidinu zábavného a vzrušujícího tanečního víkendu na velkolepé taneční party - po ubíjejícím pracovním týdnu. Film začíná pátečním odpolednem, kdy se kamarádi ve spěchu připravují na velkou taneční událost, a končí nedělní kocovinou, kdy se všichni po skvělém víkendu rozcházejí. (oficiální text distributora)

Flipnic

Můj "srdcový" film, který silně ovlivnil moje mládí. V podstatě naprosto trefně, vtipně a úžasně vizuálně film zobrazuje běžnou realitu hudebních párties, klubů, privátních akcí atd. Hudba, drogy, zábava, sranda, depky, dojezdy a tak furt dokola ... Kerrigan přesně vystihl míru v tom, jak zobrazuje tento svět a pro většinu dospělé populace naprosto nepředstavitelnou realitu ... Nefigurují zde extra tvrdé drogy, kromě několika lajn kokainu, hudební doprovod a soundtrack je naprostá bomba. Herecké výkony a hlášky konkurují i samotnému "drogovému" ultrakultu "Trainspotting", který je však více zaměřen na život opravdových narkomanů ... ()

castor

Lehce provokativní, pro někoho zřejmě kultovní, pro jiné místy trefné, ale pořád tak nějak nedotažené. Protrpěli šedivý pracovní týden, aby přišel víkend, který bude zase plný skotačení na tanečním parketu, vyhulených jointů i bolavých probuzení. Generační pozitivní záležitost o morálce tehdejší mládeže ujíždějící na dunivé hudbě a štiplavém konopném dýmu. Máme tu několik postav, u kterých jsem krátce po projekci zapomněl jména a vlastně i důvod, proč se na plátně vyskytovaly. Každopádně všichni tak nějak rozkvetli s blížícím se víkendem, tak jsem jim jejich pozitivní blbnutí (do)přál. Ale další večer bych už v jejich přítomnosti oželel. ()

Vojcl

Přirovnání k mému velmi oblíbenému Trainspottingu je na místě. Human Traffic oproti němu nemá téměř žádný děj, ale jako sonda do života mladých britských narkomanů má neméně stejně silnou výpovědní hodnotu. Zajímavá ujetá kamera i střih. Nutno také pochválit výkony herců, kteří ve svých rolích vůbec nepůsobí trapně, i když zvolený styl by k tomu hodně vybízel. ()

Hamaradža

S trainspottingom samozrejme neporovnateľné, ale ináč osviežujúco úprimný, živelný a zvláštny film, ku ktorému mám ale problém sa nejak postaviť, pocity mám zmiešané keďže v jeden moment ohuruje výbuchmi originality a v ďalší ma ide xmrti znudiť tanečnými scénami. Tak dajme tomu že 3* ktoré niekedy možno prehodnotím. Justin Kerrigan určite vedel, čo chce natočiť, škoda že ja som to nevedel - možno i preto že keď si povyrazím s kamarátmi ja, tak neskúšam nič tvrdšie ako alkohol. ()

honajz2

Drogy neberu, ani jsem je nikdy nebral a ani mě to neláká, dokonce ani nehulím, takže cílovka rozhodně nejsem. Byť tu taneční muziku mám moc rád, tak tenhle životní styl mi taky nic neříká. Jestli s tím fanoušci tohohle filmu mají problém, že nemám právo to hodnotit, ať dál můj komentář nečtou (pokud ho teda nějací budou vůbec číst). Celý ten film je o lidech, pro které je smyslem života se o víkendu totálně odrovnat, uniknout tak z nepříjemné reality, ve které stejně dělají totální hovno a jedině o tom víkendu se můžou ožrat, zašukat a zfetovat. Jelikož k tomuhle mám dost daleko, byl to pro mě celkem zajímavý vhled do tohohle stylu života, který ale nemoralizuje a přistupuje k tomu všemu strašně uvolněně. Neberte to ale ve zlém - je to aspoň změna po všech těch podobných filmech, které se snaží být strašně vážné. Každopádně protože nejsem cílovka, tak mi ten film nic nedal a abych ho považoval za komedii, tak bych se před ním musel zhulit, abych se smál tomu, co tam říkali, protože mi to absolutně nepřipadalo jakkoli vtipné. Ale abych jenom nehanil, jednou jsem se zasmál nahlas a asi čtyřikrát se pousmál, hlavně teda v první půl hodině, která se mi překvapivě celkem líbila. Postavy jsou představeny dokonale, k pár vtipným situacím dojde, pohoda. Soundtrack je taky v pohodě, akorát tam té hudby mohlo být víc (třeba bych pak i dokonce řekl, že se mi to líbilo, jako se mi to stalo u Groove), kameru to má naprosto úžasnou a sestříhané je to taky skvěle, postavy se dají a Koopa jsem si dokonce oblíbil, ale po té půl hodině už mě to začalo nudit a kromě jedné scény už mě tam ani nic nepobavilo. Ale tak film sám o sobě to byl zajímavý, to jo, akorát bych si ho už znova nepustil. 3* ()

• Slovo "fuck" ve filmu zazní 174krát, což je 1,74krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Majitele klubu Azyl (Asylum) Pablo Hassana si zahrál legendární britský Dj Carl Cox, který spolupracoval také na tvorbě soundtracku. (maxXxic)
  • Sám režisér Justin Kerrigan se objeví ve filmu jako jeden z „Junglist“ tanečníků v Koopově obchodě. Je to ten, kterého se Koopa (Shaun Parkes) ptá: „Nějakej novej jungle? (maxXxic)