Pětadvacetiletý spisovatel a režisér Justin Kerrigan na základě své vlastní zkušenosti natočil film, který nepostrádá humor, svěžest a bezstarostnost mládí. Film se odehrává během jednoho víkendu. Hlavními hrdiny hudebního filmového příběhu je parta šesti kamarádů (tří chlapců, tří dívek), která má před sebou vidinu zábavného a vzrušujícího tanečního víkendu na velkolepé taneční party - po ubíjejícím pracovním týdnu. Film začíná pátečním odpolednem, kdy se kamarádi ve spěchu připravují na velkou taneční událost, a končí nedělní kocovinou, kdy se všichni po skvělém víkendu rozcházejí. (oficiální text distributora)

penegal

Jeden z nejlepších filmů co jsem viděl týkající se dorgové problematiky. Moc dobré zpracování, postavy působí naprosto autenticky a ač jsem "pilulku" nikdy nezkoušel, řekl bych že stavy které jsou ve filmu popisovány jsou dobře trefené a líbí se mi, že ukazují sice jak je skvělé když droga začne působit, ale také pak tzv. "dojezdy". Dialogy mezi postavami jsou také velmi dobré a herecké výkony i přes nízký věk herců opravdu zdařilé. Film vřele doporučuji a i přesto, že je z roku 99, myslím, že je stále dost aktuální. ()

Swinger

Ale jo, dá se na to dívat, až na to, že to místama bylo trochu utahaný, ale zajímavý byli např. rozhovory o Hvězdných válkách:) ()

luckylittl

Následovník Trainspottingu, ale ne tak drsný a z jiného prostředí. Jako milovník elektronické hudby a podobných parties musím za sebe říci, že se mi to líbilo a mohu všem doporučit. ()

u.mojitko

Firemní jebačka od Hitlera, názorná ukázka ztaylorizovaného fastfoodu s hajzloidem, padnoucí muzika (ne hudba) a slušná dávka drog, to vše a o dost více v tomto filmu o mladých a nezodpovědných pařanech, kterým proč v určité životní fázi nebýt? ()

Auguri

Já osobně toto dílo asi docenit nedokážu. Myslím si, že jeho blízkost k realitě v těchto společnostech a zpracování tématu je na vysoké úrovni.. Mě ale příběh smažek co mají život v troskách prostě nezajímá.. ()

pavont

Tupe, nezazivne, nudne. Snazi sa to byt akousi sondou utopenou v zaplave dristou a nezmyselnych situacii. Vydrzat do konca bolo za trest a prosim zhulencov uz nikdy, nikdy, nikdy... ()

RXP

Na trafficku sa mi páčilo, že to nie je ďalší film o drogách, kde sa hlavná postava dostane svojou neuváženou konzumáciou zakázaného ovocia do sračiek, z ktorých je už takmer nemožné sa vyhrabať a so záverečnými titulkami neprišiel ten neviditelný mentorský prst ukazujúci no no no tohoto sa radšej nechytaj. Vôbec nie!!! Je to len ideologicky nezaťažený opis života chemickej generácie v Anglicku, ich nedokonalé životy a dokonalé párty. Práve táto doba nechala vzniknúť hudbu ako Prodigy,Fat Boy Slim a iné rave pecky a práve títo ľudia na extáze ju vytancovali takmer k dokonalosti. ()

Knotovka

OMG. Až vystřízlivím, možná sundám na 4, možná.. Jsou filmy, které pod vlivem prostě nepoberete. Ale tohe je přesnej opak. Nevím, jak by se mi to líbilo, kdybych byl střízlivej (jako hodně, ale možná o tu * míň,) každopádně je to fuk, protože jsem si Human Traffic užil maximálně a zejména ona klubová část byla trefená takovým způsobem, že jsem jen zíral! Původně jsem chtěl přidat i nějaké hlášky, ale bylo by jich tolik, že to vzdávám - kdo viděl, ten ví, kdo neviděl, ten, no, prostě si to pusťte. ()

Al90

asi tomu nerozumim,nebo je to tim,ze nehulim..film sice mel par scen u kterych jsem se zasmal,ale cekal jsem vice.. ()

Hombre8

Takové typicky anglické. Kluby, divotvorná muzika, pařby, chlast (zde tedy spíše smažky), hnusný baby... Zoufale jásavý víkendový únik z bezedné šedi a marného života. ()

morasten

Tak jsem si u Human Traffic sentimentálně zavzpomínala na staré časy, kdy se každý víkend chodilo kalit, občas i ve všední den, což ne zrovna málokrát znamenalo jít s opicí do školy a tam sotva udržet hlavu na krku a když si člověk na chvilku lehnul na lavici, ještě se pořádně všechno zatočilo. Disco sice nesnáším(nemluvila bych jako Renton o dokonalé muzice), ale zato jsme kalili tak jako tito hlavní hrdinové(s výjimkou drog, které jsou v našich poměrech těžko k sehnání) a prožívali jsme podobné stavy přátelství, důvěrnosti a intimity ale i stavy odcizení od jiných ale i odcizení vlastní identitě, realitě, které se člověk tak brání, když se ocitne na hranici mezi pubertou a dospělostí. Celé se to může se to může zdát spíš jako rádoby vtipná břečka o feťácích, ale není to tak. Už jen úžasný scénář, podtržený skvělými výkony herců, má hloubku a říká nám že ono se nekalí od začátku do konce pořád v jedné lajně, kalení má svůj vývoj, gradaci a úpadek a hlavní postavy filmu si to uvědomují, a to je důležité. Proto má film hlavu a patu, není to o ztracených smažkách, ale o lidech na nějakém životním přechodu, a oni se tímhle způsobem vyrovnávají s nadcházejícím obdobím, tak jako si to prožije každý z nás. Někdo kalí, někdo šprtí, někdo obojí, někdo hupsne rovnou do manželství a do porodnice, prostě každý po svém, a na ničem z toho není nic špatného. Tihle z filmu kalí, ale věta že "když už je dojezdů víc než zábavy tak mejdan končí" a uvědomění si, že to takhle pořád nejde je skvělé zakončení a pro nás kaliče veterány je to na jednu stranu smutný okamžik, že doby navštěvování jiných sfér a pozměněného uvažování jsou fuč, na druhou stranu je to dobrá zpráva, že to člověka neztáhlo úplně ke dnu a že se "dožil:)" v relativním zdraví té zodpovědné dospělosti. Musim souhlasit, že režisér věděl o čem točí, každému kdo ví, jsou ty situace strašně povědomé, viz filosofování o psycho tátovi a normálních a nenormálních lidech apod. kdo ví, film se mu líbí, kdo neví, nepobere to - stará pravda ()

Vixon

Je chybou porovnávať Human Traffic s Trainspottingom aj keď majú spoločného menovateľa.Ale keď sa jej už chceme dopustiť,tak rozdiel je možno v tom že tu panuje naprosto uvoľnená atmosféra.Od začiatku filmu sa divák ocitá na vlnách pohodovej jazdy Cardiffskej "prestarlej mládeže",ktorá sa teší na víkendový trip v miestnom klube.Scénár zdobia kvalitné dialógy a hlášky na ktorých som sa dobre zabavil,škoda len,že ich nebolo viac.Inak je to ale celkom príjemný film,na ktorom sa dá zabaviť,ale nejak extra ma neohúril. ()

purey

Nektere filmy proste nedokazu hodnotit jinak nez srdcem a Human Traffic patri mezi ne, mozna je to tim ze sem jej poprve videl v tom spravnem veku,mozna je to jeho uzasnym vizualem,mozna tanecni hudbou,spis je to ale tim o jak dokonale odpozorovane jsou charaktery postav a take tim jak ohromne jsou tyto postavy sympaticke. ()

Lonelybiker

Přestože jsem dílko Justina Kerrigana shlédl teprve relativně nedávno, absolutně mě dostalo. Ani jsem si nemusel dát během filmu "dobroty", které konzumují třeba hlavní hrdinové snímku, abych se skvěle bavil. Starším generacím přijde tenhle film možná obyčejný a ne tak dobrý, ale pro mě jako bývalého clubbera je to odvaz. Baví mě skvělá hudba, ta syrová slangová angličtina a atmosféra tohohle filmu. Díky ! ()