herr_carter

Jasný důkaz toho, že i z totálního hovna se dá uplést parádní bič! Bill Murray totiž může být obsazen kamkoliv a je téměř stoprocentní, že se bude jednat o nadstandardní výsledek.. tuto one-man show, které ale skvěle sekundují prostitutka Naomi s ruským přízvukem, malý chytrolín(z jehož závěrečného projevu jsem byl dosti naměkko) a obrovsky milé překvapení v podobě Melissy McCarthy, hodnotím celkově velice pozitivně, byť se jedná spíše o hořkou komedii ze života, usadil se mi v žaludku nezměrný pocit klidu a spokojenosti..............moje hodnocení = 8 z 10. ()

vitekpe

Prumerna odpocinkova americka romantika s "nesympatickym dedkem" v hlavni roli...trosku ohrana pisnicka, ale Murray je v pohode, Melissa nevadi, ten kluk hraje primerene...prumer lze udelit. ()

FeatherBoy

Wow, Bill Murray si to střihnul jako Pan Herec! Divím se, že není v nominacích na Oscara 2015... Škoda, byl by velký favorit ()

Firebug

Fajn filmek o dalším z řady starých mrzoutů, ke kterému si najde cestu nějaké to malé pískle. Klasicky to není ani z daleka taková komedie, jako se to tváří z traileru. St. Vincent je lehce smutný, mírně úsměvný ale hlavně ho hraje božský Murray s neméně skvělými herci okolo (Watts, O´Dowd)! Bohužel pořád je to přinejlepším jenom FAJN. 2-3* zaokrouhlené nahoru. ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Generační vztah válečného veterána s dítětem. Matka, která to nezvládá a biologický otec, který "neexistuje". Bill Murray se mírně ohraného, leč funkčního nápadu chytil s obrovskou vervou. Táhne jej. Možná jde o jeden z nejlepších Murrayho filmů, leč snímek sám o sobě se dotýká pomezí průměrnosti. ()

sedm.1

Filmů s podobnou zápletkou, s podobným nádechem a s podobnými postavami, v tomto případě zvláště tou ústřední, je mnoho, ovšem oproti ostatním má St. Vincent jedno obrovské plus, a to parádní casting, samozřejmě na čele s Billem Murray, který si celý film v podstatě ukradl sám pro sebe, ve své roli morouse exceluje, je zábavně excentrický, je přesvědčivý, přes povahu své postavy sympatický, a vlastně by se dalo v podstatě říct, že je to prostě klasický Bill Murray se vším všudy. Ovšem ani ostatní za ním příliš nezaostávají, mladičký Jaeden Martell je milý klučina, Naomi Watts tu překvapivě působí jako nehorázně vtipný hlásič a kupodivu tu tentokrát nenapáchala ani příliš škod Melissa McCarthy, která tu ovšem oproti ostatním hraje druhý housle. Příběhově je to pak taková klasika o tom, jak starého, zatrpklého chlápka k rozumu a zpátky k chuti do života, mladý hošík přivede, nicméně i když ničeho neočekávaného, či jen mírně nápaditého se zde divák nedočká, tak film dokáže i tak bavit, a to především svižným tempem, příjemnými dialogy, fungujícími emocemi, jak jsem již zmiňoval, výraznými postavami a nadprůměrným obsazením, no a vlastně i celkové jeho zpracování dokáže navodit takovou příjemná náladu, které se tvůrcům též podaří jen málokdy docílit. Za mě se tudíž jedná o fajn oddechovku, která sice na zadek neposadí, ale času u ní stráveného nemůže litovat snad nikdo. ()

charlie_ando

Pan herec Bill Murray hraje Vincenta, pochlastávajícího starého mrzouta, který má hluboko do kapsy a jeho poklidné zahnívání dramaticky naruší noví sousedé. Do sousedství se přistěhuje zdravotní sestra Maggie (Melissa McCarthy), která sama vychovává svého chytrého syna Olivera (Jaeden Lieberher), který to samozřejmě v nové škole nemá lehké. Než na dveře zahořklého Vincenta zaklepe malý Oliver, společnost mu dělá kocour Felix a udržuje volný tělesný vztah s ruskou těhotnou striptérkou Dakou (Naomi Watts). Situace se vyvine tak, že se z něho stane placená chůva malého otloukánka. Film sází na lehký humor vycházející z chytrých dialogů a velký herecký talent Billa Murrayho. Kvalitní scénář, který si napsal sám režisér Theodore Melfi, staví na kontrastu a propojení dvou světů, starce a dítěte. Malý film plný pozitivní energie s dojemným koncem. ()

666Carnage

Kvalitní snímek kde září nejen Bill Murray ale i malý Jaeden Lieberher. Bill je straý komedian takže je jasný, že dokáže pobavit ale tenhle film má i silné momenty. U tohohle filmu je to konec. Celý film se nese v krásné pohodičce a občas se objeví sranda, která pobaví. Upřímný, vtipný a příjemný film. 80% ()

Seti

Na jednu stranu jsem čekal, že bude St. Vincent ještě vtipnější a námět a charaktery se daly určitě vytěžit víc, na stranu druhou jsem však rád, že film pouze nekopíroval komediální schéma z Bad Santa, ale vyprofiloval se spíše do dramatičtější roviny. Jinak Bill Murray rulezz, ovšem jeho dětský parťák za ním nijak nezaostává, a vůbec celý herecký ansámbl je fajn a to včetně mnohými proklínané M. McCarthy. Závěrečné svatořečení je pak sice patosem naplněnou, ale i tak výtečnou a navýsost uspokojivou třešničkou, jež i můj srdeční mramor na pár okamžiků proměnila v měkkou opuku. ()

joora1

Po dlouhé době film, který mě dojal svou upřímností a příběhem. Bill Murray v roli, která mu vyloženě sedne a kde vynikne jeho skvělé hraní. Opravdu moc pěkný film. ()

radecacek

Hned po Bad Words a Bad Santa je bad St. Vincent nejlepší komedie s cynickým hláškujícím hlavním anti-hrdinou. Příjemné překvapení i přes spousty patosu. ()

Autenticita

Začátek slibuje komediální nadsázku, pak se z toho stane drama, ale drama, kde je všechno vyhnané do neuvěřitelného extrému, pak patetický závěr... Na druhou stranu, film mě bavil a místy bych mu ty čtyři hvězdičky dala. ()

fantasmic

Pohodovy filmik, ktorému odpustite aj záver, ktorý až príliš hrá na city. Nájde sa tu viacero skvelých hlasok a v podstate všetci herci hrajú výborne. ()

bloodline

Na režísérsky a scenáristický debut vskutku dobre zmáknutá práca. Nad priemer ťahali herecké výkony, ale facky triezvosti rozdával nesúlad dramaticko-komediálnej synchronizácie s presilovkovou formáciou príbehových klišé čím značne trpel môj emočný rozmer. Čarovne dojemné scény zmrazili spoločensky neušľachtilé frázy, ktoré, ja viem, mali rozosmiať, ale niekedy treba pohladiť aj to krásno. V tomto prípade si St. Vincent zaslúžil viac dramatické uspokojenie s jemnou prímesou ľahko-trpkej komédie bez otrepanej verejnej glorifikácie na spôsob US hero style. Dovtedy som si užíval nenápadný podmaz pocitovej teploty myšieho prdu, ktorý ukážkovo zrážal na kolená roztrasené základy amerického sna. A aké dve ponaučenia zarezonovali? Vincent NIE JE Big Lebowski a mladý má skutočne talent... Mimochodom ČSFD premiéra v Bratislave mi prišla s významového hľadiska ako míľnik v dejinách slovenskej kinematografie a s malou dušičkou dúfam, že nezostane len pri prvej lastovičke, ktorá síce leto ani Vianoce nedonesie, ale aspoň úroveň kultúry povznesie na novú a, postupom času, na štandardnú úroveň. Vielen Dank a filmu ZDAR!!! ()

Hanys_

Příjemný film s ubručeným Murraym, který ale nenabídl nic, co bych už neviděl. Příběh zapšklého dědy, který se má starat o mladého klučinu už tady párkrát byl v lepší formě (Kolja). ()

Litvicek

Tak tohle bylo příjemné jak ranní sraní. To je mimochodem kompliment. Začalo to pomalu a těžce ale pak to sklouzlo a člověk cítil po celou dobu příjemnou úlevu, po které následoval úsměv na tváři. Film je zvláštně a přitom krásně natočen. Otřesné scény střídají scény nádherné a naopak. Člověka ale stejně ale na konci čeká výborný happyend. Co dodat? Herecky to bylo prvotřídní, tím myslím všechny, nevyjímaje Roye z IT crowd! Příjemně vážně překvapila Melissa McCarthy, která střídala komediální tvář s tváři dramatickou, takže velké plus za tento výkon, byla to radost sledovat. Člověk může namítat, že jisté scény jsou předvídatelné, bláhově stavěné tak, aby všechno dosáhlo svého ale fuck that, hlavně, když to funguje a baví. Já jsem teda spokojený a to je to, co od filmu očekávám. Bill je prostě třída a tohle mi naprosto sedlo. ()