La coda dello scorpione

La cola del escorpión

The Case of the Scorpion's Tail

Thriller / Mysteriózní

Itálie / Španělsko, 1971, 90 min

Krásné žluté, žluťoučké pokoukání! Na giallu se mi kromě atmosféry, krásných žen a maskovaného zabijáka líbí chladné zbraně, co umí, na rozdíl od běžných střelných, nadělat pěknou paseku. Tedy pokud jde o nože, břitvy, sekery, šavle či sekáčky. Injekční jehla sice působí děsivě, ale je tak říkajíc diskrétní. Zdejší vrah si naštěstí oblíbil nůž, kterým dokáže lidské tělo pěkně zbrázdit... V jisté chvíli jsem si vzpomněl na Psycho, kdy asi poprvé naložil režisér s hlavní hrdinkou poněkud neobvykle... Skvělá kamera, báječná hudba a několik scén k zapamatování (útěk oběti k odsouvající se zástrčce u dveří či vyříznutí oka mezi ně rozhodně patří). Zdejší obsah jsem naštěstí nečetl, a jak vidno, opět prozrazuje zbytečně příliš. Zhlédnuto v rámci výzvy od petera12, který mi i laskavě film poskytl, za což tisícekrát děkuji.(15.11.2015)

Jóó musím uznat, že Martino byl přes pointy vážně machr. Jak ten si mě zase povodil, to snad ani není možný. A já mu to sežral i s navijákem. Tím, že jsem viděl předchozí Martinův giallo kousek Lo Strano vizio della Signora Wardh, jsem si myslel, že jen svým způsobem recykluje látku(úvodní představení vraha nevraha). Jenže chyba lávky a já si tak mohl užít jedno z nejlepších giall, které jsme měl tu možnost vidět (k dnešnímu dni 42 zářezů). Jinak se v mých očích pravě v tomhle kousku Martino přiblížil nejvíce žánrovým hranicím gialla (maskovaný vrah s nožem v ruce, geniální pointa, skvělá audio-vizuální stránka, povedené vraždy) a já tak chrochtal maximálním blahem!! Brilantní pecka, kterou doporučuje pět z pěti Argentů!!!(11.2.2010)

Začiatok bol taký nudnejší ale potom sa to rozbehlo do nevídaných rozmerov.Zatiaľ nemám veľa od Martina napozeraného ale po tomto filme je zrejmé že to nebolo posledný krát čo sme sa stretli a určite mu dám ešte priestor sa ukázať.Krásny vizuál, parádna kamera,vraždy boli slušne stvárnené a príbeh bol jedna báseň.Hudba bola ako skoro pri každom gialle úžasná. Môžem v pokoji srdca vyhlásiť,že tento film radím do top giallo filmov aké som videl.Ale pointa ma neprekvapila,vraha som tipoval a aj mi to vyšlo.Bolo tu pár zavádzajúcich podvrhov ale aj tak ma to neodradilo k správnemu výsledku,ale aj tak veľká spokojnosť.(7.11.2014)

Martinovo blyštivé giallo, stejně jako ostří vrahova nože před vniknutím do ženského hrudníku. Precizně vybudovaný příběh s trošku omletou zápletkou nabízí divákům nadstandardní podívanou plnou podezřelých postav, několika krvavých vražd (vypíchnutá bulva rulez) a co je hlavní, se spoustou nádherných ženských, mezi nimiž obzvláště hlavní hrdinku bych rád viděl v úplně odlišném žánru. Rozuzlení mi přišlo malinko slabší, než v režisérově následujícím Torsu, ale to nic nemění na tom, že tohle je jedním z nejlepších žlutých zářezů, s kterými jsem zatím měl tu čest.(9.7.2011)

Martino ještě před přímočarým, ale dech zarážejícím Torsem (1973) dokazuje, že je opravdový mistr umělec v žánru giallo-krimi. Tohle je fakt další jeho skvost, který mne naprosto dostal od začátku, držel v pozornosti po celou dobu a posledních 20 minut se vygradovalo natolik, že jsem byl úplně přikován do křesla!! Navíc špičková kamera, vizual a gore vraždy. Vražd moc není, ale jsou brutální a drsné. Je to excelentní film ve všech směrech, jeden z nejlepších v rámci žánru, jaký jsem viděl ...(21.12.2010)