Hrátky s peklem

• Japonsko Džigoku de naze warui (více)

Bezbřehá krvavá lázeň se rozpoutá ve chvíli, kdy ctižádostiví amatérští filmaři narazí na šéfa japonské mafie, který chce natočit film se svou dcerou. Štáb náhle dostává jedinečnou příležitost - zrežírovat velkou finální řežbu jakuzy! Mezi dvěma znepřátelenými klany jakuzy právě probíhá válka - to však nemůže odradit skupinku dychtivých amatérských filmařů zvanou The Fuck Bombers od splnění jejich snu. Chtějí totiž natočit největší akční nářez vůbec. Před deseti lety vedl mafiánský boss Ikegami útok proti svému rivalovi, donu Mutovi. Teď, když nastal čas jeho pomsty, se ale Muto nemůže soustředit na nic jiného, než je dokončení jeho mistrovského díla - celovečerního filmu s vlastní dcerou v hlavní roli. Snímek potřebuje dotočit dřív, než bude jeho žena propuštěna z vězení. The Fuck Bombers náhle stojí před životní příležitostí - mohou zachytit velkou finální řežbu jakuzy. Navíc na klasický, pětatřicetimilimetrový materiál! Hrátky s peklem jsou komediální reflexí tradičních jakuza filmů v tarantinovském stylu - nakonec dojde i na nejkrvavější lázeň všech dob. (Cinemax)

Composter

Nebyt posledni tretiny filmu, dam 2*. Proc? Sono zmlsal. Osobne mam radeji filmy typu Klub sebevrahu nebo Pod vlivem lasky, ktere proste nemaji obdoby a rozhodne se nedaji zaskatulkovat. Sonova vaznejsi tvorba jiz trpi typickou japonskou zdlouhavou ospalosti, ktera vsak dokaze odmenit uzasnym pohlcenim, pokud se clovek dodiva az do konce. Ovsem tohle? Hratky s peklem brnkaji neustale na tu silenejsi notu, ale rozehraji se opravdu az v posledni tretine. Jako pocta filmovemu remeslu to poslouzit muze. Ovsem spatne prehravany patos, rozrthane vypraveni, nevyvazenost...=nuda a neustale ocekavani, kdy se to konecne zvrhne. Zvrhlo. Coz je dobre. Pro me vsak jeden z nejslabsich kousku od Sona. ()

Arkanoid

Originál každou minútou nabitou nepredvídateľnou smršťou nápadov, hlboko nasiaknutý čierno-čiernym humorom a láskou k filmu. Postavy dostávajúce sa do neuveriteľných situácií pod pevnou rukou scenáristu (a režiséra v jednej osobe) nejdú do hĺbky, no stopercentnému zážitku to nijako neuberá. ()

Fordzy

Velice šílená komedie, oslavující filmové řemeslo. První polovina je dosti rozporuplná, ale jakmile se začne točit film s Yakuzou, tak je to neskutečná, nonstop krvavá lázeň, vzdávající poctu Samurajským filmům a lásce k filmovému řemeslu a přijde i "Japonský Bruce Lee". První polovina za 50%, druhá za 100%. ()

IvoB

Neuvěřitelný úlet, který mě dost (v dobrém) překvapil. Jigoku de naze warui je krvavým akčňákem a bláznivou komedií v jednom. Příběh se točí kolem amatérského filmového štábu. Můžete tak čekat řadu odkazů na asijskou tvorbu filmovou tvorbu – yakuza filmy, filmy s Brucem Leem, samurajské filmy. Právě kontrast mezi vážnými tématy a parodičností mi stylem hodně připomínal Kickasse na drogách. Film má neustálou tendenci překvapovat diváka a převracet již předvedené události. Postupně tak graduje do nečekaných rozměrů. I ten soundtrack určitě stojí za zmínku – byl natolik dobrý, až se mi do parodického stylu nehodil. Tohle je prostě perla, kterou si nesmírně užijete. Jen ji nesmíte brát moc vážně. - 8/10 ()

Nikar

Pořádně vyceňte svoje zuby.... Pojďte ! Vyceňte je a zakousněte se.... Vzleťte ! Je to jako nutkání. Pořádně vyceňte svoje zuby.... Pojďte ! Pořádně vyceňte svoje zuby.... Pojďte ! Vyceňte je a zakousněte se.... Vzleťte ! Udržujte je krásné, Ga-Ga-Ga.... Udržujte je silné, Gi-Gi-Gi ! Udržujte je lesklé a čisté ! |85%| ()

evil_ryu

Neskutočná šialenosť s filmárskym srdcom. Škoda prvej polovice, ktorá je trochu chaotická a menej vtipná ako druhá. Tá druhá a hlavne totálne over the top finále, to už je iná káva. Ešte dlho po skončení záverečných titulkov som mal široký úškrn na tvári. ()

Marys

Taká "klasická japonská romantická komédia". Nepochopil som vôbec narážky, na ktoré odkazuje popis k filmu. Skrátka celkom zvláštna nepochopená blbostička. Ľudí, ktorí majú radi ázijské filmy neurazí, no nič preborné za tým nevidím. Hoci hlavná herečka bola pôsobivá. ()

heihatchi

Takhle krvavou řežbu jsem v životě ještě neviděl, Tarantinův Kill Bill je proti tomuto pohádka od Disneyho. Na můj vkus je to ale až příliš ulítlé a jediné, co film zachraňuje, je ta láska ke kinematografii a skvělý soundtrack. ()

Radek.SCH

Ale jo. Po nudném All About My Wife z Koreje jsem si myslel, že se zas delší dobu na nic z JV Asie nepodívám, ale když Sono je Sono, že ano. Filmařští nadšenci, správná hudba, krvavé (absurdní) lázně. Prostě Guláš. Ale bavil. ()

animario

Kterak parta amatérských filmových nadšenců dostane zvláštní shodou okolností (nebo snad "božím" zásahem zhůry?) unikátní příležitost natočit vytoužený akční film a totiž zúčtování mezi dvěma klany jakuzy live. Banda jakuzáků tvořící filmovej štáb, kokainová scénka s barevnou krví a ultimátní závěrečná řež (nic neřeš) jsou nejvíc. Divoká,expresivní, japonsky ujetá filmová jízda. ()

Rockerman

Hrozná hovadina, která neobstojí jako parodie ani cokoliv jiného. Jedna hvězda za několik dobrých scén a skutečně krásnou Mitsuko. ()

Evander

Jigoku de naze warui je velice zvláštním filmem, který lze jen těžko blíže specifikovat. Nejblíže je asi velmi ztřeštěné akční komedii, něco na styl bláznivé střely, u které je však patrné, že je zejména bláznivou komedií, Jigoku de naze warui si hraje na něco mnohem vážnějšího, co však ve výsledku lze ve filmu jen těžko dohledat, pokud vůbec. Dílo je to jistě zajímavé, místy značně připomínající dřívější, avšak mnohem kvalitnější dílo téhož režiséra, a to Ai no mukidashi, ze kterého i citelně čerpá, řekl bych. Zejména pak romantická linka filmu má hodně společných rysů. Na rozdíl od Ai no mukidashi však Jigoku de naze warui nelze nazvat uměleckým dílem, ale spíše úchylnou akční komedií pro hodně specifickou část (neevropského) středního proudu. Někdo by snad i mohl říci, že je to nový Tarantino po asijsku :-) 65% ()

zberatel

Vypadá to, že prohráváme. Myslím, že konce se nedožije ani jeden z nás. Jestli to tak má být... Neviem sam ako to ma byt, ale uletene je to az na strop, nie vsak pre kazdeho :D ()

Mik_e

Šion Sono začíná být můj favorit, bavil jsem se královsky. Naprosto šílený nápad, šíleně zpracovaný, na závěrečnou bitku yakuzy jsou krátká i japonská exploitační 70. léta, prostě asijská řežba v lehce Tarantinovském stylu. A Fumi Nikaido byla tedy něco ! ()