• Tommassi3

"Pamatuješ, jak jsem ti dal ten popelník s plameňákem ??" - "Bylo mi deset, a nekouřila jsem.." Tady mě nesmírně mrzí, že takovou látku nedostal do rukou lepší režisér.. Velká škoda, velká škoda jako vždy skvostné Charlize v žánrově naprosto nefunkčním a v souvislosti s názvem i obsahem pouze symbolicky přetmaveném snímku..(20.4.2016)

• Katarine

Proč já vždycky udělám tu blbost, že si filmovou verzi pustím bezprostředně po dočtení knižní předlohy? No, ona už ta kniha rozhodně není geniální, ale připadalo mi, že film byl natočen jen podle její druhé poloviny, která byla tím pádem natažená do hodiny a půl a neměla takový spád a "wow" efekt jako při samotném čtení (i když to spíš bylo zaviněno tím, že jsem vlastně naprosto jasně věděla, co se bude dít). Některé linky, ač byly poměrně zkráceny, byly v konečném výsledku filmově ztvárněny perfektně (Krissin příběh), ale jiné zase naopak nebyly zvládnuty vůbec - Ben, jenž ve filmu působí jako chudáček, který vlastně za nic nemohl a všeho lituje, v knize to tak zdaleka nebylo. Také výběr herce Coreyho Stolla, ztvárňujícího starého Bena, byl docela přešlap mimo, tady se ta podoba nedala nalézt ani úplným přimhouřením obou očí. Charlize Theron podala asi její nejhorší herecký výkon, který jsem měla možnost vidět. Ani hudba zde v podstatě nebyla žádná, čekala jsem, že aspoň ta bude zhutňovat celou atmosféru. Achjo, proč vlastně dávám ty 3*? Sama nevím, asi to časem ještě snížím, nebo nějak vstřebám.(1.2.2016)

Príbeh, ktorý mohol skončiť ako udalosť sezóny, ale aj ako béčkový triler. A stalo sa zhruba niečo medzi tým. Brenner točí príliš nezúčastnene, akoby stačilo iba nakrútiť to, čo je v scenári a Charlize pred kamerou tomu automaticky dodá punc geniality. No nestačilo to, občas tápe aj ona, pretože sa po nej v mnohých scénach vyžaduje iba smutný výraz spod šiltovky. Finále je oproti nie príliš vťahujúcej atmosfére predchádzajúceho deja značne husté a drsné, ale skôr sa počas neho zamyslíme nad tým, prečo nemohol byť aj celý film intenzívnejší.(3.12.2017)

„VYHÝBÁM SE TĚMHLE VZPOMÍNKÁM. OZNAČILA JSEM SI JE V HLAVĚ, JAKO BY BYLY NĚČÍM NEBEZPEČNÝM. MÝM TEMNÝM KOUTEM.“ /// Dvě časový roviny, mající společnej jmenovatel – TU NOC. Hledání souvislostí, který vedli k vyvraždění skoro celý rodiny. Skládanka chce vypadat ponuře, takže sází na atmosféru monotónního tempa, se spoustou podezřelejch, což celkem vychází. Na drsnosti nabírá až v závěru. Nejsem z filmu zklamanej. Jen mám pocit, že oproti knize jde o psychologickej odvárek, kterej by i mě mohl přinutit si ji přečíst. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2009 napsala Gillian Schieber Flynn, jsem nečetl. 2.) Parchant poslouchá heavy metal. Mám se začít bát? 3.) Thx za titule „honzavohralik“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(13.8.2015)

Konečně film, který má příběh, který až do konce nechává diváka na pochybách, jak to tedy skutečně bylo a to mám hrozně rád. Navíc když v tom filmu kraluje nestárnoucí Charlize Theron. Škoda, že to nenatočil někdo schopnější, kdo by dokázal tak skvělý námět i prodat a natočit trochu působivěji. Proto snížuji hodnocení o jednu hvězdu, ale jinak chválím a doporučuju!(23.10.2015)

• - Roli Patty Day původně dostala Samantha Morton, těsně před natáčením však od filmu odstoupila a nahradila ji Christina Hendricks, která do té doby byla obsazena jako starší verze Krissi Cates. Roli Krissi pak po Hendricks pak převzala Drea de Matteo. (hansel97)

• - Jednu z hlavních rolí původně získala Amy Adams, ale když projekt dostal zelenou, nebyla k dispozici. Místo ní dostala roli Charlize Theron. (Cheeker)

• - Podle filmu i knížky má být postava Bena Daye o sedm let starší, než jeho sestra Libb. Ve skutečnosti je však představitelka Libby, Charlize Theron, o rok starší než filmový Ben, Corey Stoll. (hansel97)