Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (Cinemart)

Autogram

Vírus sem, vírus tam, a už je cena sóje celkom inde a milióny sa presúvajú stlačením enteru. Schématická sračka so svalnatým hekerom, ktorá má o dve hodiny viac, ako by sa patrilo. ()

zsn odpad!

Koukala jsem v jeden den na Gamblera s Markem Wahlbergem a tady na toto, a byť byly oba filmy jiného žánru a svým stylem utahané, nedá se to porovnat! Hacker je naprosto zbytečný film o ničem a pro nic, děj o ničem, střílečky obligátní, milenecký pár proti přírodě, to vše postaveno na nudném světě IT magorů, prostě ne a ne a ne! ()

ZkuKol

Jsem opravdu veliký fanoušek Michaela Manna, ale to ho prostě nezachrání. Příběh je pitomej, dialogy jsou retardované, napětí se nedostavilo a akce je dávkovaná pipetou. Jo, hraje tam dobrá muzika, jsou tam neony, ostrý digitál, ručka která vás umí scénu povýčšit, ale je to o hovnu, ja to na hovno a sry Thore - neumíš hrát. Uwe Boll snědl Michaela Manna a místo něj natočil "seagalovku" s Thorem... 20% ()

kenkaku

Cas od času prostě zkouknu film o kterém nic nevím. A jak tak koukám, najednou mám pocit že sleduji Miami Vice. Ne tím co se děje, ale styl který vidím a který mám s daným filmem spojený. Jo... Rukopis Michaela Manna se nezapře. Má své plusy i mínusy. V tomto případě ty plusy převládají. Snaha o maximální uvěřitelnost, napětí, akce... vše dává smysl a zapadá, bohužel film zabíjí délka a podivně hluché pasáže (ve chvílích kdy se hraje na drama... dlouhé pohledy... dlouhé procházky s ruční kamerou... atd) v - a to je to nejsmutnější - akčních pasážích. Tam kde vše má lítat si to loudáme a natahujeme... Koho to zajímá? Prostě to přehání a je to škoda. Je to hlavně znát v druhé polovině filmu, kde už jsou karty rozdány a má dojít na dynamiku. Kde chci vidět nějaký posun a ne dlouhé pohledy a zpomalené záběry. ()

slovan1

Svou stopáží a stylem typický Mann. Pomalé vyprávění mi nevadilo, jakoby oddalovalo to, co příjde a na co je třeba se těšit. V případě Hackera to byly akční scény, které jako by vypadly z oka Nelítostnému souboji a hlavně na nich byl zřetelný Mannův rukopis. Herecky zmáknuté, stylově film působil na mě autenticky. V příběhu moc nešlo odhadnout co příjde. Hudba šik. Na film jsem se těšil ale musím říct, že jsem mírně zklamán ale na další film z Mannovy dílny se těším. ()

sedm.1

Michael Mann je jedním z nejstylovějších režisérů, který své filmy točí právě svým jedinečným zpracováním, syrově, živelně, realisticky a vizuálně neotřele. Akce působí dost nepřehledně, ovšem zároveň dynamicky a efektně, atmosférou pak jeho snímky doslova překypují a pokaždé dokáže do svých filmu nalákat ty nejzářivější herecké hvězdy současnosti, a například zde je Chris Hemsworth vážně dokonalý. To vše by ve výsledku dělalo z jeho filmů vždy událost, kdyby ovšem uměl úplně jinak pracovat se scénáři. Když totiž vezmu jeho poslední tři výtvory, Miami Vice, Veřejní nepřátelé a právě Hackera, všechny tyto snímky mají pokaždé společné rysy, jsou nudné, zbytečně překombinované, bez tempa, bez efektu. Spousta „kudrlinek“, zdržovaček, odboček a výsledek nikde. On zkrátka neumí točit přímočaře, zábavně, poutavě, on musí své filmy podat obecenstvu komplikovaně, pomale, nevýrazně. A to se mi jednoduše fakt nelíbí a nebaví mě to. Navíc, jak už jsem zmiňoval jeho práci se scénáři, Hacker není vyjímkou, opět jde o přeplácanou báchorku, která se snaží být chytřejší, než ve skutečnosti je, bez jakékoliv gradace a závěrečné zúčtování s hlavním záporákem je tak teatrální šaškárna, že je spíš k smíchu, než aby zaujala. Filmy Michaela Manna zkrátka nikdy nebyly, nejsou a vzhledem k jeho věku už asi ani nebudou strhující, dechberoucí, či dynamický, nicméně za tu stylovost budou i nadále stát za pozornost, a to i přes jejich neoddiskutovatelně nezáživný a mdlý obsah. ()

KennyNevym

Jako celek se mi film celkem líbil. Popravdě jsem se celkem bál jak dopadne Chris Hemsworth jako "hacker" ale ukázalo se, že postavy jako je ta jeho je na to co se ve filmu děje celkem potřeba. Oceňuji vyváženost IT scén a akce. Všeho tak akorát. Na druhou stranu očekávání to nenaplnilo tak jak jsem čekal. 71% ()

klukluka

WTF??? Michael Mann? TEN Michael Mann? Co mu to udělali? To mu při té lobotomii nemohli nechat aspoň kousek, aspoň malej kousek mozku? Stupidní, servilní shit. ()

noctambule

SPOILER:-) "Hodlá zničit tyhle pumpy a zaplavit cínový důl a ta údolí a vesnice, tamní lidi a psy." Hlavně ty psy:-) Když umírají lidi a vy se smějete, je něco špatně s Vámi nebo s filmem, možná s obojím. Tolik kiksů, aby člověk pohledal. Svým způsobem to bylo vtipné, ale ne dost, aby to vynahradilo tu únavnou délku. Nejlepší byl závěr, hlavně protože to byl konec. ()

honzii

Podmanivé a údajně "realisticky ztvárněné" prostředí hackarů, jedniček a nul, syrové digitální zpracování, rozporuplné ohlasy, Douglasova óda, to vše slibovalo jistá očekávání. Jenže Hacker prostě není schopný udržet svou kvalitu. Za každým dobrým nápadem následoval nápad špatný, za každou zajímavou scénou následovala scéna podivná a za každým geniálním castingem (Leehom Wang) následoval casting špatný (Viola Davis). Hacker v sobě asi chtěl mít všechno - romanci, bromanci, akci, hackování, fbi, cia, cestování po celém světě, nečekané zvraty a superambiciózního záporáka. Největší síla přitom tkvěla právě v těch nejkomornějších scénách u PC. Zbytečně překombinované a ambicózní, ale rozhodně pozoruhodné co se týče formy a tématu. ()

iXtr3m3

Michal, Michal, čo to ty stváraš? Vedel si vlastne dopredu, ako ten film má skončiť, či si sa len jednoducho zamotal a potom si to strihol? Nehovorím, že je forma zlá, nehovorím, že to nie je naturalisticky stvárnené, ale vieš to lepšie. ()

Seti

Ani se mi nechce věřit, že takhle utahanou nudu spunktoval režisér Heatu a můj oblíbenec Michael Mann. Ve filmu na mě nefungovalo skoro nic od prvoplánového cílení na čínský trh, přes nesedícího hlavního hrdinu (sorry Thore) a tuctový scénář, až po mizivé napětí a uzívané finále. Atmosféru se snaží Mann vykřesat povětšinou tím, že se něco chytrého řekne a hrdinové se se zarputilými výrazy ve tvářích někam rozběhnou, což je po chvíli spíš k smíchu. Nebýt v titulcích áčkový režisér a hlavní hrdina, běžel by Hacker už dávno v sobotu večer na Nově. Blackhat je prostě dost velké zklamání a bohužel musím potvrdit zvěsti o nepovedeném bijáku. ()

bloodline

Prosím zobuďte ma z tohto zlého sna... Toto nemohol natočiť veľký maestro Mann! Určite má čínskeho menovca, či, lepšie povedané, čínsky fake. Intenzívne rozmýšľam, čím začať, ale zdravým rozumom rozhodne nie. Námet, scenár, herecké výkony okupovali neplatené voľno. Pán Hemsworth ako Thor či iný pseudolimonádový playboy funguje na vábenie ženského publika, ale vážny charakter by mu mali manažéri rozhovoriť razanciou čínskych Triád. Samotné obsadenie radím na popredné priečky v rebríčku the worst of. Mann zrejme senilnie aj v dejových vzratoch, ktoré oplývali korením lásky jeho tvorby. Ľahko čitateľné hranie na drsných kohútov obkolesených jedným pieskoviskom kočíroval akčnými scénami. Tam už sa macherstvo Mannových rúk prejavilo, ale v tomto smere prešiel od prvotriedneho perfekcionizmu k ťažkému pôrodu bez logiky a rešpektu k fanklubu. Posledným (a jediným) kvalitatívnym mohykánom čeriaci hladinu na multivysokom stupni zostal zvuk. A, prosím, rozkopte mu už niekto tú digitálnu kameru! Ďakujem. Prvé a veľké sklamanie roka. 2 a 1/2* ()

Scytale odpad!

Čeští důchodci by neměli už raději sedat za volant a ti v Americe točit filmy - no nemám pravdu Michaele a Ridley? ()

Junglista

Bavil jsem se dobře, to nemohu říct... první hodina celkem ušla, ale ten zbytek sem se víceméně docela pronudil. Duch Manna v tom z několika scén cítit je, ale scénář je na úrovni podprůměrnýho kriminálního seriálu, takže režie to moc nezachrání. Záporák dost k smíchu a ta finální pseudobitka s ním? Oumajgád... to sem teda čekal víc (celkově). ()

divak84 odpad!

Zase ten nudný Mann..ultimátní zklamání. Nevím co je na tomto filmu horší zda obrovská, klišovitá nuda nebo absolutně nicneříkající, zbytečné dialogy ("kdo ti zemřel v 9/11?" / "manžel" .. hmmmmmm).... Mann dokazuje že je příliš přeceňovaný. jeho filmy nemají žadnou hloubku a to včetně Aliho.. nudné rozváčné uspavající metody tohoto člověka nikdy nepochopím .. ()

Hanys_

Chybí tomu sice ta osudovost, která zdobí Mannovy top snímky, ale to je asi jediná větší výtka. Akce je skvělá, i když jí moc není, atmosféra jako u každého Manna parádní a ten závěr je prostě lahůdka. Btw Hemsworthovi ta role fakt sedla. ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády