• ABLABLABLA

Opět případ, který se poslední dobou opakuje u řady komedií z americké produkce - trailer naláká na úplně úžasný film, ale ve skutečnosti, to, co v něm bylo, bylo to jediné úžasné z celého filmu a zbytek stál za starou belu. Např. si vzpomenu Ted nebo Neighbors, i když tyhle byly aspoň na ty 3*. Tohle byla jedna dlouhá nezáživná podívaná na nahou prdelku Diazky a nahý zadek Jasona s asi dvěma dobrými místy jako když se vloupali do centrály youporn. 1,5*(8.10.2014)

• Dont

Až na asi dvě výjimky zoufale nevtipné, veškeré pokusy o humor byly viditelně křečovité. Přitom téma omylem sdílené vlastní erotické nahrávky mi připadá filmařsky docela vděčné, s velice slušným komediálním potenciálem. Jenže to by chtělo vzít za úplně jiný konec, mimo jiné i vynechat všechny ty stupidní blogy a kecy okolo.(8.10.2014)

"Možná je úplně jedno, co si o nás budou ostatní lidé myslet." Musím přiznat, že jsem dostal více než jsem čekal. Míst je to docela zábavné. Přesto se pro mě Segel stává znakem slabosti filmu, takovým odpuzujícím prvkem. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, že hraje pořád to samé, si s Cameron Diaz docela sedli, protože ona taky hraje pořád to samé (jenže u ní to alespoň vychází z ní, on se v tom jen marně plácá). překvapivě film zachraňuje právě Diaz, zábavný Rob Lowe, Slayer a kamarádský manželský pár. Kdo by ale věřil, že v jejich situaci zvládnout natočit tříhodinové porno? 2.5*(14.5.2018)

Sotva průměrná komedie bohužel zásadně doplácí na to, že nevtipně a neinvenčně omílá otřepané téma dokola a brzy nemá co nabídnout. Příběh je silně nevyrovnaný, protože v úvodu se snaží být jakousi vztahovou tragikomedií, aby posléze přešel v klasickou přisprostlou komedii, což se mu tak úplně nedaří a ke konci se opět vrátil k tragikomedii. Kasdan bohužel dělá, co může, jenže těm málo vtipným momentům, které tu jsou, chybí lepší načasování a hlavně nějaké (alespoň malé) překvapení. V průměrných vodách to jakž takž drží ústřední dvojka Jason Segel - Cameron Diaz, mezi kterou to částečně jiskří, i když je fakt, že zejména na Diaz je už věk vidět, ale sexy svým způsobem pořád je. Bod navíc i kvůli tomu, že se z ní tvůrce nepokouší dělat sexsymbol pro mladé. Jinak tu toho moc k chválení není - tempo je dost kolísavé, vtipů pomálu, ale naštěstí nejsou úplně trapné, jen zkrátka předvídatelné. Vysloveně potěší větší cameo Jacka Blacka, který uvadající děj dost oživí a ještě to vytáhne na průměr. Základem ale je, že divák nesmí moc přemýšlet, protože nesmyslů je tu hodně a zejména scéna se psem je opravdu dost nepovedená. S odřenýma ušima průměr. 50%(13.8.2014)

Z Annie a Jaye jsou groteskní porno štvanci. A může za to sex video, které šlo omylem do světa. Do té doby manželé žijící spořádaným životem si chtějí za každou cenu udržet mravní kodex a nedopustit, aby se choulostivá nahrávka dostala k očím a uším jejich přátel a Annina budoucího šéfa. Začíná boj s časem. Nahrávka by totiž v nepovolaných rukou mohla napáchat paseku. A už se tak (téměř) stalo. Syn jejich známých ji hodlá uploadovat na porno web a neštítí se ani vydírání. Zoufalý pár podnikne všechno proto, aby se divák nad jejich eskapádami bavil. Celkem neotřelý námět nepostrádá reálné prvky, včetně skutečně existujícího porno webu YouPorn, kam se nešťastníci vloupají. Než se tak stane, divák s nimi zažije nejeden trapas při nočním brázdění ulicemi a objížděným známých, které Jay obdaroval IPADy, do kterých jistá aplikace zkopírovala nežádoucí obsah, v tomto případě domácí porno nahrávku. Cameron Diaz a Jason Segel jsou dobrá komediální dvojka, které to šlape a podle potřeby se vzájemně uměli doplnit. Segel se, mimo jiné, podílel na scénáři i produkci. Vlažnější rozjezd filmu nevadí. Divák se pozvolna seznamuje s dvojicí, pro níž je sex prioritou, a která po létech společného soužití a dvou dětech najednou cítí, že jejich milostný život by potřeboval nějak výrazně okořenit. A tak vzniklo porno video. Po třiceti minutách film nabere slušné až bláznivé tempo. S komediálními gagy je to trochu složitější. Dají se totiž z diváckého pohledu brát hned ve dvou rovinách. V té první se dá film pojmout čistě jako groteskní komedie, ve které dva lidé dělají bláznivé věci, aby se zkrátka vysekali ze šlamastyky, kterou si nadrobili. Druhá rovina však pro mě fungovala zajímavěji. Gagy, které nastalou situaci doprovázely, není vůbec nutné brát jako něco, co by mělo diváka nutně pobavit. Problém, do kterého se dvojice dostala, totiž vyznívá nejednou celkem reálným a seriozním rozměrem a to, co se kolem něj děje, nemusí být vtipný gag, ale jen důsledek, který byl z nastalé prekérní situace přirozeně vyvozen. Gag je v tomto případě něco navíc, co vážný problém zlehčuje, a celá nastalá situace vlastně není vůbec komediální, ale naopak dramatická, protože manželům jde o to, aby se na druhý den probudili a neměli z ostudy kabát. Takže čím méně jsem bral film jako komedii, o to víc jsem se bavil. A dost možná, že to tak zamýšleli i samotní tvůrci. Nevidím na situaci manželů nic tak nereálného a klidně by se takový trapas mohl (za určitých okolností) stát i v reálu, i když film je pro jistotu v záhlaví titulek opatřen obvyklým tvrzením, že "příběh je smyšlený". Je fakt, že těch opravdu dobrých gagů zase film až tolik neobsahuje. Mě bavily reakce malérem stižené dvojky, jejich krajní řešení a víra, že to bude zase všechno ok. Film vrcholí výše zmíněním vloupáním do porno serveru, jehož majitele si zahrál odpovídajícím způsobem Jack Black. Například v tomto závěrečném úseku už gagy úplně vymizely. Tvůrcům, a to se na scénáři podílely tři osoby, přece jen rozjetý film nevydržel s plnou parou až do konce. Jasně, Jack Black byl fajn a rozhodně postava, kterou hrál, nebyl milý a přátelský chlapík. Tady film mohl přidat na extrému. Určitě by to nebylo na škodu. Závěr filmu mohl být určitě nápaditější. Na přetřes se v něm dostane i inkriminované video, které moc kvality nepobralo, vypadalo nanicovatě a výsledný dojem zhoršila i jeho nulová explicitnost. V celém filmu je maximálně záběr na holý zadek Cameron Diaz, pro níž je tahle role zřejmě na "stará kolena" nejnestydatější v její bohaté kariéře. Jasně, určitě se ve filmu mnohé dalo vylepšit, ale v globálu se jedná o osvěžující noční jízdu, která se dá brát z více (komediálních) úhlů. A s vulgaritou si tenhle film poradil decentně vkusně. Jake Kasdan choulostivé téma natočil neotřelým způsobem a vyhnul se laciné podbízivosti, což jsem nečekal. 80%(8.12.2014)