Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

Blueeyes

Ale vždyť je to strašně depresivní!!! - volám rozhořčeně pokaždé, když u nás tenhle film běží. Na jednu stranu jako celek nejdospělejší animák ever, na stranu druhou zběsilá infantilní dětinská jízda uprostřed díla. Tak zřejmě si v tom to své asi najdou malí i velcí. Já tam ale nějakou velkou prču nevidím, u žádného animovaného filmu jsem tolik neslzela. Ta věc se sloníkem je promyšlená zákeřnost a Rileyino závěrečné sebedrásání už je na mě trochu moc. Dala bych tři hvězdy, ale nakonec jsou z toho čtyři za tu titulkovou sekvenci s emocemi v hlavách všech zúčastněných. ()

dee.n

V hlavě je můj úplně nejoblíbenější animák, co jsem doposud viděla. Vizuálně je to nádherné a navíc se zde skvěle kombinuje humor a dojetí a to je přesně to, co já opravdu můžu. Vyjádření emocí a vůbec všeho, jak to v hlavě Riley chodí mi příjde velice přesné a inteligentně a krásně zpracované. U tohoto filmu si člověk přesně zavzpomíná na dětství a uvědomí si své dospívání a to, jak se mu postupně bortily jeho ostrovy, které se nikdy nevrátí a nahrazovaly je jiné. Zároveň se dokážu vžít i do Rileyiných rodičů a celý film mne tak neskutečně emočně dostává. Jasných pět hvězd a nikdy ne jinak. ()

nonick1

Při sledování tohoto snímku nelze nevzpomenout na filmovou povídku Woodyho Allena „Co se děje při ejakulaci?“ s několika operátory v řídícím středisku mužského mozku. Odtud zřejmě pramení i základní inspirace tohoto hravého a kreativního animáku, připravující půdu pro vynikající Duši. Ta přišla na svět o pět let později – a těch pět let je velmi znát zejména na naprosto špičkové animaci, která v případě Inside Out z dnešního pohledu přece jen trochu pokulhává. Nicméně bych dal i pátou hvězdu, nebýt té vynucené spánkové pauzy, kdy „se myšlenky nepohybují“, protože když člověk usne, teprve pak začíná v mozku ten pravý cvrkot. ()

DDUDU

Z tohohle filmu mám až neuvěřitelně rozporuplné pocity. Asi úplně zbytečný animák. Jediné čemu jsem se zasmál byla poslední scéna z kočkou. S dětmi bych na to nešel. A beru to jako vyhozené peníze za kino. ()

ashtangi

1. zajímavě vymyšlené. Nedá se jim upřít originální námět. 2. nepřišlo mi to zrovna jako film pro děti. Tak nějak se nad tím musí víc přemýšlet. 3. Čekal jsem, že to bude více komedie a vlastně to bylo dost smutné. I tak jeden z nejoriginálnějších a nejlepších animáků. ()

Richie24

Pixaru se povedl další geniální a naprosto originální animák, který posadí do křesla jak děti, tak i citlivější dospělé s trochou té obligátní „dětské duše“. Za mě teda jo! 4 ****. ()

Rehooo

Parádní animovaný film od Pixaru. Úžasně zpracovaný originální nápad a pěkná zápletka. Tohle se prostě musí vidět! A něco mi říká, že se určitě dočkáme pokračování :-) ()

Helldo

Nápad je to teda fantastickej o tom žádná, ale popravdě musim přiznat, že jsem první půlhodinku a místami i poté namísto úžasu zažíval spíš depku. Tu prorazilo až opravdové rozjetí zápletky, jež pár úsměvných momentů konečně přineslo. Celkově však Inside out přes některé opravdu silné momenty hlavně v závěru a při uvědomění si toho, že toto má být pohádka, vyvolává spíše smíšený až tísnivý pocity a to by se asi u animáku, kór od Pixaru, stát nemělo… ()

Matli

Místama bych dal i za pět, ale zase taková pecka na kterou bych se chtěl podívat za půl roku znova to není. Člověk se zasměje, i dějově to nemá chybu, prostě animák jak má být. 78% ()

Cermbo

Nejdřív to na mě působilo jako kravina pro děti, pak mě to zaujalo a na konci dost dojalo.. Na první pohled legrační film, který má ovšem hloubku. :) ()

zahadum

Vtipné, originálne a natočené s ľahkosťou ktorá už v Pixare bola zabudnutá...každá minúta tohoto krásneho filmu je nabitá nápadmi a je v tom cítiť kus poctivej filmovej tvorby priamo od srdca ! berte a nechajte nech vám film vojde do hlavy :) ()

Eratashi

Natěšení z traileru mi vydrželo prvních pět minut, kde mi trailer zopakovali. Potom nastala úplně jiná pohádka skutečně pro děti, takže jsem se kochala barvami a příběhem. Rozhodně doporučuji pro děti, je to nádherná a poučná pohádka, ve která má hlavu a patu a ne jako novodobé české pohádky o trhanovi a zakleté čarodějnici do princezny apod. ;-) ()

Endavour

Tohle se nemělo stát. Krutě nezvládnuta pixarovka, navíc s okopírovaným snovým nápadem, a lá dětský Inception. Pardon, ono to vlastně ani nebylo pro děti, nebylo to ani pro dospělé. Pro koho to vlastně bylo? Jednu hvězdu dávám za postavu "Vzteku", která ve filmu postrádajícím jakýkoliv vtip byla jediným světlým momentem. Bohužel i soundtrack, byť tvorbu od Michaela Giacchino zbožňuji, zde nesložil nic, co by mi po filmu zůstalo "V hlavě". Moje hodnocení činí 15%. ()

kamigava

Bavil jsem se! Animáky moc nevyhledávám, ale V hlavě mě zaujalo už v traileru. Trochu jsem ale čekal, že film o každodenním životě jedné rodiny a v něm se budou střídat vstupy do hlav členů. Nakonec je ale dobře, že příběh se více odehrává v hlavě jedné postavy (dcery), protože se dozvíme, jak to v její hlavě funguje a z chyb malých postaviček vyplyne i nějaké to ponaučení pro děti. Docela mě dojala scéna, kdy se Radost musela nadobro rozloučit s tím "slonem", který uvízl v propasti zapomění. Originální filmeček, který pobaví nejen děti. 80%. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu