Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

RomanT

Právě jsem se dočetl, že podle IMDB.com je V hlavě film roku 2015, proto dodatečně doplňuji krátký komentář. Postavit film na jediném nápadu opravdu nestačí. Ten je v nejlepší scéně představen v trailerech a samotný film už nepřináší nic navíc, spíše naopak, všechno jde s kopce a probuzení přichází až v titulkových scénách. Sráží jej i jednoduchost, řekl bych až prázdnota světa v mozku spolu s odpornou stylizací postaviček. ()

SuzieS

(viděno ve 2D) Animace opravdu krásné. Ale co se týče scénáře, tak to byla docela bída. Prvních 40 minut bylo fajn. Velmi milé zpracování základních fyziologických funkcí, jak sny, dlouhodobá paměť, nálady. Ovšem v neustálém vysvětlování zaostával děj. a pak se to začalo ještě více a více táhnout.. Po obrazovce pořád něco jen zběsile poskakovalo zprava doleva a zase zpátky. Vtipu tam byly bohužel velmi poskrovnu. Nejlepší byla scénka z traileru a závěrečné titulky - popravdě nejlepší dvě minuty filmu. PROČ????? ()

Desmi

Zajímavá myšlenka ještě nevytvoří zajímavý snímek. Tenhle snímek je hlavně o emocích, nakonec ty podle scénáře hrají hlavní roli. Jenže ve filmu už je emocí podstatně méně. Celé to na mě působilo dost ploše a odtažitě. Takže pokud chcete vidět originální animák, jste sice na správném místě, ale nepočítejte, že se zrovna dvakrát pobavíte. ()

m.arta

Ac jsem si myslela, ze jsem uz videla svuj nejlepsi film, tak to pouze do shlednuti teto srdcovky! Uzasne propracovane a promyslene. Jedna cast mi mozna prisla krapet zdlouhava ale v zaveru zjistite, ze vsechno do sebe zapada a ma svuj smysl. Od ted mam v hlave jen mosty a cesty a vsechno mi najednou dava smysl :D TOP! Videt to driv, tak mam jednodussi zivot! ()

sotek13

Mé očekávání bylo částečně uspokojeno, ale né zcela. Předpokládal jsem že snímek bude více o interakcích jednotlivých emocí více osob, podobně jak tomu bylo v části při rodinné večeři, případně při závěrečných titulkách. Nakonec se mi spíše dostalo putování dvou emocí zpátky do hlavní centrální místnosti, což neříkám, že byla úplně nuda, ale mohlo to být zajímavější. 65% ()

blade23mc

Podle traileru jsem nečekal něco světoborného a to jsem také dostal, takže prostě průměr. Příběh takový nějaký, postavičky měly možná trochu svého kouzla, které ale brzy vyprchalo. Ukázala se tam asi jedna či dvě vyloženě vtipné chvilky, ale jinak to postrádalo jakékoliv kouzlo, které Pixar určitě udělat umí, ale tady na to asi zapomněli. 50% ()

LencaN

Lehké jako peříčko, ale přesto tak důležitá témata a poznámky. Krásné zapracování všemožných emocí a životních příhod do jednoho barevného animáčku. Každým krokem našich hrdinů jsem poznala něco nového z toho, jak to možná vypadá v naší mysli (neberte mě doslova ;) ). Pořád děj postupoval dál a dál přes překážky s poznáváním zákoutí naší paměti, fantazie, priorit a osobnostních znaků. Trošku to takhle zní jako základ psychologie pro děti na prvním stupni. Ale i jako dospělé se mi to moc líbilo. Každá postavička představovala jinou emoci - štěstí, smutek, vztek, strach a nechuť. Pak tu máme propast zapomnění, dlouhodobou pamět, zapomínání nepotřebných vzpomínek, ukládání klíčových vzpomínek, které tvoří náš charakter a spoustu dalších nápadů. Bylo to pestré. Nejen myšlenkově, ale i ta animace se velmi povedla. Krásné detaily a struktury. Moc hezky se na to koukalo. A i když mě slečna Smutek dost štvala, jak všechno kazila, oceňuji, že i jí nakonec hezky využili. A doporučuji počkat až do začátku závěrečných titulků, které jsou doprovázeny náhledem do hlav třeba kluka, řidiče autobusu nebo kočky. Příjemná psina na závěr. ()

smlom8

Mistrovská záležitost od Pixaru. Možná i lepší než první Příšerky s.r.o. Je vidět že si autoři nechali radit od psychologů a neuvařili tu rozvernou selanku pidižvyků jen tak pro efekt dětičkám. Psychologové ovšem nejsou cílová divácká skupina (profíci u filmu možná i „trpí“), cílovkou jsou tu děti a těm vysvětlit něco tak nevysvětlitelného jako jsou lidské emoce, navíc tak poetickou a zábavnou formou, to je na hranici geniality. Podvědomí, Propast zapomenutí, Továrna na Sny, Abstraktní myšlení, ukládání vzpomínek… ti nejlepší popularizátoři vědy právě takovým zjednodušením a zábavou dokáží zaujmout a strhnout mladé lidi pro náročné ale zajímavé obory. Slzičkám se ubrání málokdo ve (vy víte jaké) scéně s BingBongem, legrácky se Zapomínači, nad vtípky s brazilským pilotem a šéf-emocemi v tátově a mámině mozku se pobaví dospělí i děti, velmi zajímavě je tu naznačena nebezpečná apatie frustrovaného děvčete (vycucnutím Radosti a Smutku z „řídící centrály“), no a ty krásné bonbónky na závěr – náhledy do hlav řidiče, puberťáků, klauna, psa i kočky… Tohle dílko je lahůdkou filmového světa. VIVAT PIXAR! ()

endrix

Výborný film a výborný (a nečekaně přesný, byť značně zjednodušený) vhled do základů psychologie. Samozřejmě, že je to hlavně pro děti, ale v duchu nejlepší "pixaří" tradice jsem se dobře bavil i já, třiatřicetiletý učitel společenských věd. Doporučuju všem rodičům, kteří by chtěli nějak nenásilně svým ratolestem vysvětlit, co se to vlastně v té hlavě děje. ()

Ironhead

Ja u toho proste nudou doopravdy usnul.... styska se mi po starych pixarovkach, ktere byly opravdu originalni a vtipne... a ne jen radobylegracni, mravokarne a nudne vychovne :oT ()

HellsAngel

Geniálny nápad, ktorý sa podarilo pretaviť na veľmi podarenú animovanú snímku, schopnú rovnako pobaviť ako aj prinútiť sa zamyslieť. Kvalitatívne ide o návrat starej dobrej školy Pixaru, no na zaradenie sa po boku najväčších úspechov slávneho štúdia filmu chýba hlbšie preniknutie do látky a väčšie využitie pôvodnej myšlienky. Aj napriek tomu však ide o skutočne skvelú rodinnú zábavu, ktorej slabšie momenty odpustíte vo chvíli, keď uvidíte nadšenie na tvárach vašich ratolestí. ()

notozjano

Nečekal bych u animovaného filmu určený všem (i dětem) tak složitý scénář. Ačkoliv jsem divák, který si v klidu rozebere i takové psycho, jako je tohle, tady jsem opravdu přemýšlel, jak to vezmou děti. Každá generace to svoje, to je jasné, ale ti kolem těch 8-12 let si myslím budou mít opravdu rozdílné pocity. Já sám jsem byl vyloženě učarován. Nejen, že vizuálně je to opravdu vymakané, ono i to schéma fungování lidské mysli je natolik promyšlené, že jsem se až divil té složitosti. Zároveň jako celek funguje film skvěle. Mnou probíhaly emoce a v závěru jsem byl dojatý, jak dlouho ne. Škoda, že jsem na tom nebyl v kině. Navzdory tomu, že jsem spíše kliďas, byl mou oblíbenou postavou vztek, protože jak občas říkávám: někdy se stačí pořádně nasrat. :) ()

nicolePavs

"Gratuluju San Francisco! Zničilo jsi pizzu. Nejdřív Havajani a teď ty!" prostě skvělý já na to můžu koukat od rána do večera furt se mi to bude líbit! "Kdo je príma kamarád... Bing Bong.." jsem z toho unešená víc než moje malá sestra. ()

BigBrother

je to hezké, líbilo se mi to, ale zároveň se mi to okamžitě vykouřilo z hlavy. Za mě prostě zapomenutelná záležitost. ()

Skylwalker42

Tak tohle je naprostá pecka. Očekával jsem průměr, ale dostal jsem divácký zážitek. Děkuji Pixare :-) Naposled to byl Wall-i. Neskutečně vtipné, inteligentní a dojemné tím nejdojemnejším způsobem. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu