Průmyslový magnát, miliardář Damian Hale (Ben Kingsley) již dlouho ovládá svůj svět, ve kterém ze své newyorské operační základny mistrovsky rozehrává mocenské hry. Po vzájemném odcizení se svou dcerou, aktivistkou Claire (Michelle Dockery), má Damian opravdový vztah pouze ke svému celoživotnímu příteli a pravé ruce Martinu O'Neilovi (Victor Garber). Ale diagnóza nevyléčitelné rakoviny přiměje Damiana podstoupit radikální lékařský zákrok, „odpoutání", který pro něj zvrátí běh času. (Freeman Ent.)

Cezar209

dooobre dam 3, ale na tesnotku :o) ...fajn namet a reynoldsovi sa neda upriet ze robi co moze aj ked zjavne nesiel na plny plyn. je to cele tak trochu nemastne neslane a dle miho nazoru zaostava za podstatne prepracovanejsimi scifi thrillermi. Otazka zivota a smrti ...alebo inak zivota bez hranic v kontexte dlhovekosti, chorob a pod. .... je urcite jednou z tem ktore rezonuju a nadalej budu. Priemerny vek populacie sa predlzuje, medicina ponuka stale nove moznosti a vela tvorcov (nielen v kinematografii) sa medzi riadkami poihrava s tym, ci este stale naozaj nepozname LIEK ...na to ci ono ochorenie...vysledkom je napriklad aj toto dielko, ktore mozno nenapadne ale podsuva nam alternativu toho ze vsetko je INAK :o) ...my sa mozeme len zamysliet nad tym, ci je pointou pharmaceutickeho priemyslu nas liecit, alebo vyliecit :o) ()

Pettr450

Ryana Raynoldse jsem si oblíbil hnedka po filmu "Deadpool" a tak jsem si řekl, že se podívám i na některé jeho starší filmy. Děj tohoto filmu mě příjemně vtáhl do prostředí díky skvělé myšlence a proceduře kterou projde. Ale závěr a celková pointa se mi zdá slabá. 70% ()

newk

Tak jsem opět šáhl s výběrem filmu hodně vedle. Dokoukal jsem to jen z povinnosti. Takhle přesně jsem si vytvářel v hlavě scénáře, když mi bylo tak jedenáct. To znamená v každé situaci někoho skopat jak Bruce Lee kvůli pěkný holce a mít fůru prachů. Námět moc hezkej, ale v reálu je to tak nějak nesmysl se strašnou spoustou náhod a nepřirozeného tlaku na city diváka. ()

padav94

Zo začiatku to bolo celkom zaujímavé, ale potom to už bolo dosť chaotické a klišovite, aj nechápal som o čo tam ide, aj nudné to bolo potom už. ()

caj2014

Jednohubka, miestami zdĺhavá, na úvod perfektná, potom sa to vlečia a na záver USA lízatko. Na jedno oddychové pozretie . ()

m62

Ďalšia nevyužitá šanca. Zo sľubného začiatku sa mohlo vyvinúť aj niečo viac ako tuctový triller s totálne predvídateľnými dejovými zvratmi. ()

mfanta

70% - Film s filozofickým přesahem poměrně věrohodně líčí příběh z blízké budoucnosti, kdy se jednomu vynálezci podaří sestrojit stroj na "stěhování duší". Za těžké prachy nabízí ultra-bohatým lidem věčný život. Jak se ale ukáže, má to háček. Na filmu se mi líbil ústřední nápad. Stejně tak se mi líbilo vylíčení toho, že když jde o dostatečně velké peníze, tak je všechno dovoleno. Kromě toho se mi líbila i většina akčních scén, což je spíše zřídkavý jev. Jediné, co mi vadilo, bylo "herectví" Natalie Martinez a vůbec celá její role byla napsaná tak, že byla po pár vteřinách na zabití. Solidní akční sci-fi podívaná. ()

Kaylar

Dle mého názoru film rozhodně nevyužil potenciál originálního nápadu a neukázal takovou zápletku, která mohla být při jiném zpracování vysoce nadprůměrná. V kombinaci s nesympatickým hercem v hlavní roli a pozdějším zvrhnutím se z žánru sci-fi v nezáživné rodinné drama bohužel musím dát pouze průměrné hodnocení. ()

Milsa

Celkom dobrý film, vzdialene mi pripomínajúci Ostrov, ale nie až natoľko, aby bol zaradený medzi podobné filmy, keďže toto je predsa len o niečom inom. Koniec sa dá očakávať, ale dojem z filmu to nekazí. A ešte som zabudol napísať, že nemám rád, keď niekto prekladá názov filmu tak, že ho vlastne nepreloží, ale si vymyslí vlastný. Skutočný názov filmu je v preklade Nesebecký, čo aj vystihuje dej filmu. ()

Jirkacek

Snímek Nesmrtelný z roku 2015 mne zaujal hned ze dvou důvodů a to svým námětem a také proto, že se v něm objevil můj oblíbený herec Ben Kingsley, který mne nejvíce oslovil rolemi psychiatrů v jiných filmech. Škoda, že v Nesmrtelném nedostal více prostoru, jelikož po pár minutách filmu zemřel. Zní to trochu divně, když měl žít věčně, ale tak to bylo. Každopádně Sci-Fi a mysteriózní snímky tohoto druhu mám velmi rád a tak jsem se těšil, co se během 117 minut dozvím nového. Na začátku jsme se seznámili s průmyslovým magnátem a miliardářem Damianem Halem, jehož si zahrál již zmíněný oblíbenec, který onemocněl rakovinou a moc času něco na tomto světě dokázat už neměl. Tedy spíše v tomto těle už neměl šanci přežít a proto se obrátil na doktora Albrighta, kterého mu doporučil Damiánův přítel Martin O'Neil. Na oko tak musel zemřít a poté na soukromé klinice podstoupil proces odpoutání, jinými slovy se jeho duše přenesla do nového těla. Musel se však vzdát všech dosavadních pout a přátel a začít žít na jiném místě s novými lidmi. Ze začátku si užíval výhod mladého těla a to doslova, když si však jednou zapomněl vzít prášek, který měl pravidelně užívat, objevily se přeludy a představy. Později Damian zjistil, že se mu nezdají náhodné bludy, ale že se jedná o vzpomínky člověka, po němž zdědil tělo. A tak se rozhodl vyhledat domov Marka, který byl prvním vlastníkem Damianova těla. A tak se stalo přesně to, co neměl dělat, jelikož jej Markova manželka měla za mrtvého a on se najednou objevil v jejím domě. Nelíbilo se to ani doktoru Albrightovi, který za ním poslal svoje komando, aby Damiana donutili k rozumu. Ten si však uvědomil, že vše nebylo jen bílé, ale že existuje i stinná stránka jeho zázračného omlazení. Od této chvíle začal boj o vlastní bytí i spravedlnost, což však v tomto případě jaksi nešlo dohromady a tak jsme byli zvědavi, kam nás režisér Tarsem Singh zavede. Zaujala nás právě tato myšlenka, kdo má vlastně nárok na takto získané tělo a pokud v budoucnu bude něco takového možné, zda zvítězí moc peněz nebo etický kodex. Nedělám si však iluze.....Díky tomuto filmu jsem si uvědomil, že ani cesta do pekla nevede zpříma a člověk při putování za teplem čertovských kotlů musí překonat řadu překážek. Pravda je, že Nesmrtelný nepřinesl do filmového průmyslu nic nového, pouze nám připomněl, že touha po lidském věčném životě můře přinést také spoustu problémů a nic není jak se říká zadarmo. Co se týče děje, občas se objevila nějaká akční scéna, která rozvířila celkem poklidné a někdy až nudné dialogy. Naštěstí netrvaly příliš dlouho a vystřídala je napínavá podívaná nebo zajímavé řešení otázek etiky. Každopádně otázka zda tělo zůstane Damianovi nebo se vrátí Markovi byla na konci zodpovězena a odpověď se ode mne v tomto komentáři nedozvíte. Nicméně bych vám rád sdělil, že jsem si film v lednu 2019 zakoupil na blu-ray disku a tak jsem se na něj pochopitelně podíval ještě jednou. Ač bylo kouzlo překvapení pryč, vůbec jsem se nenudil a s chutí jsem polykal minutu za minutou až všech 117 uteklo jako voda v jarním potoku. Nesmrtelný není rozhodně špatný film a herec Ryan Reynolds svou roli hrál velmi dobře. Svých peněz investovaných do modré krabičky s tímto filmem tak rozhodně nelituji a za pár měsíců se určitě na něj podívám potřetí. Suma sumárum, snímek Nesmrtelný jsem ohodnotil čtyřmi nesmrtelnými hvězdami **** a klidně bych dal i o polovinu cípaté více. () (méně) (více)

Dstar

Jako nápad celkem dobrý...resp.myšlenka.Herecké výkony mírný nadprůměr.Výprava jakš takš.Napínací to je,ale nepříliš zábavné. Takže žádná bomba se nekoná,ale dá se na to dívat i vícekrát.To jo.Tarsem si zaslouží pozornost.Mám takové tušení,že má tento fešák z Indie nakročeno k velmi zajímavým projektům .. Tarseme dobrý,dobrý,držim pěsti... ()

LennyCowler

No, opět jsem se nechal zlákat recenzema a musim říct, že mně to zas zklamalo. Ze začátku se to jeví vcelku zajímavě, aby to asi od poloviny zabředlo do klasickýho, předvídatelnýho klišé. Zase další zbytečný film. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Eddie, celkem chápu tvoje zklamání. Myslel sis, že kupuješ zbrusu nový auto, a ono už má něco najeto, že?" Miliardář Ben Kingsley umírá na rakovinu. Rozhodne se proto podstoupit zákrok, během něhož je jeho vědomí přeneseno do těla Ryana Reynoldse. Nemocný miliardář se tudíž probouzí plný sil, ale jeho příbuzní a přátelé ho mají za mrtvého. Tak stejně by ho nepoznali, i kdyby se jim ukázal. Dostane tedy zcela novou identitu, nové bydlení a kompletně nový život. Poté dostane i vzpomínky nového těla, což ho vede k otázce: Čí to tělo vlastně je? Začne tedy pátrat a objeví jeho bývalou ženu, malou dcerku a okolo něj se najednou začnou rojit i nějací zabijáci. Jeho priorita pak je ochránit onu matku s dívkou, a pomstít se za ně a za jejich manžela/tátu. Prostě za tělo ve kterém je jeho vědomí. Není to tak špatný film, ale bude spíše zábavou na jedno odpoledne či večer. Film je natočen s minimem triků a s několika kaskadérskými výkony, takže vizuálně není zajímavý takřka vůbec. Je těžce neoriginální, naivní a předvídatelný. Jediná věc, co povyšuje film nad béčkovou sra*ku, je asi fakt, že v něm hraje Ryan Reynolds. - 40%. ()

darius1706

Ale jo, docela dobrý film. Já vůbec netušil, do čeho jdu, nicméně od první vize jsem trefil jak hlavní zápletku, tak i to, jak to dopadne. Ale to vem čert. Bylo to slušně natočené, nebylo to moc přepálené, tj. že hlavní postava tohle mohla zvládnout, aniž by měla nadpřirozené schopnosti a vlastně to i jako sci-fi fungovalo docela pěkně. Proč tedy hodnotím jen na 65%? Inu proto, že vývoj hlavního hrdiny byl značně nevěrohodný. Napřed se s nikým nemazal a najednou, ejhle, city. Šlo to od desíti k pěti už od převtělení, ale to ještě bušil to jedný holky za druhou, a pak, najednou, dělá slušňáka s manželkou bývalého majitele těla, který, jen tak mimochodem, ho prodal dobrovolně (tedy podle všeho). Ano, správné a pro divákovo city bylo jistě ono sebeobětování na závěr, ale přeci jen si to nechávali otevřené do poslední chvíle, jakoby se ani režisér neuměl rozhodnout a nakonec to přeci jen udělali. V tomto případě by asi spíše seděl ne úplně happyend, když už jsme ho měli částečně v podobě záchrany těch dvou dam. ()

violik

Výborny nápad zasazený do sci-fi thrilleru s příjemným happyendem. Rozhodně neurazí, ale ani nepoučí, prostě milá oddychovka. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015