Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

Maynard.

Jo, po hodně dlouhý době zase nějakej ten animáček. Sice je to vykradenejch (doslova a do písmene) hned několik filmů, ale kdo v dnešní době nekrade? :o). Nejvíc asi Jak vycvičit draka, Matrix, Batman, Kick Ass, no je toho zkrátka hodně. Hlavní hrdina, teď myslím toho nafukovacího robota, tak ten mě docela dostkrát rozesmál. A ke konci i tak trochu dojal. Ale už sem zažil větší dojáky. Tak jako tak je Oskar za nejlepší animák pro rok 2015 v dobrých rukou. ()

Sdoom

Po vynikajícím Wreck-It Ralphovi se Disney studio pustilo do dalšího filmu, který není standardním pohádkovým příběhem zapadajícím do běžné Disneyho produkce. A dopadlo to víc než dobře. Zejména první polovina je filmu je skvělá, plná neotřelých nápadů, a to hlavně od chvíle, kdy se na scéně objeví Baymax, jedna z nejlepších disneyovských postav ever. Druhá polovina už je dějově trošku slátanina, ale čert to vem, technicky je to dokonalé a Baymax rulez! Jen škoda promarněného potenciálu 3Dčka, nenajdem zde žádný pořádný efekt a hloubka taky není optimální. (Blu-ray 3D, orig.) Edit 25.3.2016: Napodruhé a ve 2D snad ještě o něco lepší zážitek. Mohl jsem se více zaměřit na všechny ty detaily a vychytávky, kterých je zde spousty. Je dost možné, že při první projekci 3Dčko akorát kazilo dojem. Pěkné 4 hvězdičky, když poprvé to byly spíš slabší 4. (Blu-ray, orig.) ()

DavidS.

Disneyho verze Pokémonů a pokus o útok na asijské pokladny nebo obrázek San Franciska po úspěšné japonské invazi? ()

Wally

Celá rodina jsme se při sledování tohoto animáče bavili...mělo to vše, co by takový film měl mít...zábava, napětí a ve fiále vše dobře dopadne...nenudí se ani prckové, ani dospělí...super ()

KoRner

Príjemný rodinný film s jedným veľmi sympatickým robotom. Len to "nečakané odhalenie" nie je vôbec nečakané, ale to je vlastne skoro v každej marvelovke a nikomu to nevadí. ()

islanzadi

Po dlouhé době krásný animák od Disneyho, sice ten konec je trochu přitažený za vlasy, ale u pohádky to asi tak má být. Jinak jsem se doopravdy bavila. ()

666Carnage

Jo tak tohle je animák podle mého gusta. Je to vtipný s dobrým příběhem , který zaujme a s nádhernou animací. Mám animáky rád ale jednou za čas prostě vyleze jeden, kterej je fakt výbornej a stojí za to. A tohle je zrovna on. 100% ()

Lukoboss

Bylo to moc pěkný graficky, v podstatě už od první chvíle jsem si říkal, jak je to hezky zpracovaný a animovaný, že tohle se fakt povedlo. Baymax je roztomile hloupej a především v první půlce filmu se tak setkáme se spoustou vtipných scén (příchod domů s vybitou baterií = příchod opilce: "pšššššt!"). Horší je, že to tak nějak neplyne. Resp. cca po hodině jsem zjistil, že uběhlo teprve tak mááálo času, a to jsem si říkal, že už se snad musí blížit konec. K tomu několik odkazů na komixový bijáky a závěr ve stylu, že nás pravděpodobně může čekat další díl. Hmm... ()

Nassau

We didn't set out to be superheroes. But sometimes life doesn't go the way you planned. The good thing is, my brother wanted to help a lot of people and that's what we're gonna do. Who are we? (7/10) ()

iXtr3m3

Dokonalá animácia, príbeh, srdce, city, jednoducho všetko. Toto dlho len tak niečo neprekoná. UPDATE: zhliadnuté po pár rokoch so 6ročnou dcérkou, paráda. Nasmiala sa fakt veľa, na konci jej vyhŕkli slzičky a vystískala ma, toto hovorí o kvalite filmu samo za seba. ()

joora1

BayMax drží celý film. Vždy když je třeba, tak rozčísne vzduch nějakou cool hláškou, vtipem nebo čímkoliv, co člověka prostě baví. Celkově je to klasicky pohodový animák s nádherným vizuálem okolního města a hodně reálnou animací. Příběh je vtipný, milý a zajímavý svými hi-tech vynálezy. ()

Han22

Tak velká šestka byl nářez jak kráva. Ono to tak zpočátku nevypadá, protože sledujeme malého kluka mezi partou nerdy vynálezců a vyrovávajícího se s osobní ztrátou. Ale s příchodem "pohotovostního zdravotního robota" Baymaxe se rozjede parádní zábava, spočívající v robotově naivitě, neohrabanosti a naprostém nepochopení základních lidských záležitostí. A konci to nabere úplně jiný obrat - z klučiny a jeho kamarádů stávají superhrdinové, z neohrabaného robůtka super bojová mašina a objevuje se velké zlo. Je to sice trochu vykradené (Hvězdná brána a replikátoři), ale navýsost parádní, akční a velkolepé skoro jako to nejlepší od Marvelu. Pět hvězdiček, bavil jsem se královsky. ()

Zagros

Poslední dobou si americké animáky už docela vybírám a nekoukám na všechny, jak několik let zpátky. Také se snažím nemít přehnaná očekávání. Stačí mi, když mě pobaví na jeden večer. No a to se Velké šestce povedlo. Do vkusu se mi navíc trefila animace, vcelku sympatický hlavní hrdina i jeho nafouklý kámoš. U některých scén jsem se dokonce zasmál. Příběh nicméně nepřekvapí a jede v klasických kolejích žánru. No nejslabší pro mě, jako vždy, byla povětšinou zbytečná akce, kdy člověk nestačí sledovat, kdo kolikrát o vlásek unikne smrti… zkrátka zábava na jeden večer a průměrné tři hvězdy. ()

Hanys_

Baymaxe bude chtít každé dítě. Velký sympatický IronBrumlaMan si to s přehledem dává, příběh je taky dost fain, takže to i na asi dvacáté zhlédnutí (2021) baví pořád stejně. 8/10 ()

SpaceOdyseus

Je to hezky, mily, zabavny animak a to je tak vsechno. Nic originalniho se na platne nedeje, natoz neocekavaneho, proste klasicka Disneyovka se vsemi jejich klady a zapory. ()

LittleMonste

Příjemný rodinný film, který nepřichází s ničím novým, ale náramně pobaví. Humor přímo hladí po duši, není nijak nucený, ale příjemně prostupuje dějem a zároveň se mísí s emocemi. Postava Baymaxe je kouzelná, hádal jsem dopředu čím dalším mě příště opět dostane. Disney opět nezklamal :) (90%) ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord