Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

kolacky

Kdyby někdo jiný než Tim Burton vzal první polovičku první knihy trilogie a přišil ji k poslední třetině knihy třetí, mezitím něco upravil a něco přidal, něco ubral a něco změnil, vyšla by mu z toho slátanina. Takhle i když znám předlohu, musím říct, že duch díla byl zachován a film se mi moc líbil. ()

kristina.b

Tim Burton, jako vždy super. Vynikající výkon Evy Green, ona snad ani neumí hrát špatně. Sice jsem čekala trochu víc toho šíleného, které umí Burton vytvořit, ale chápu, že i reálný život musel být ve filmu zachycen. V každém případě nelituji, že jsem na to šla do kina. Vynikající efekty podtrhují výkony herců. ()

katka74

Velké zklamání... Tři hvězdy plus za nádhernou Evu Green, Samuela L. Jacksona a výtvarnou stránku. Hvězda dolů za ostatní nesympatické postavy a nijaký nedotažený nezábavný děj. ()

JoannaKey

Na tomhle filmu není téměř znát, že ho točil Burton (což je velká škoda, protože tahle knížka mi k jeho tvorbě neuvěřitelně sedla). Co se srovnání s knihou týče, čekala jsem, že to bude jiné, ale ne až tak a ne až tak moc k horšímu. Od druhé poloviny naprostá splácanina. V podstatě zfilmoval všechny tři díly, ale vlastně ani jeden protože celé je to zkrátka úplně jiné a souhlasí snad jen jména postav. První půlku to vypadalo nadějně a pak... Trapné hlášky, trapné scény ( spoiler: vyfouknutí lodě, prvoplánová hláška s mentolkou, změnění schopností dvou postav kvůli trapné scéně se zmrznutím a přidat lovestory kde není a samozřejmě scéna s monstry a kostlivci, netvoři vypadali něco jako kombinace Slender mana a Jacka Skellingtona). A mohla bych pokračovat donekonečna :D). Mám Burtona ráda, ale tohle je průměr plný klišé, místo toho aby využil originality některých věcí z knihy, tak je poměnil na tu horší variantu což nechápu.Ale dají se tam najít pozitiva, ale jak říkám, zkrátka průměrný film na který si za chvíli nevzpomenu. Ovšem Eva Green byla úžasná - kvůli ní jsem přemýšlela ještě o jedné hvězdičce navíc. ()

stafino

Do momentu kým sa nedostali do roku 2016 to bolo viac ako obstojné a zaujímavé.. potom to šlo len dole vodou. Plus má klasický Burtonovský humor a dobrá úloha pre L. Jacksona. 65% ()

Nonna

Film jsem viděla už před týdnem v kině a stále nevím, c si o něm myslet. Určitě je nutné oprostit se od přemýšlivé knižní předlohy - což je pro mě zatím dost složité, protože pak bych asi hodnotila výše. Zatím mám podivný pocit, že podivný Tim Burton pochopil podivné děti úplně jinak, než já. Ne hůř, ne líp, prostě jinak. Film je nádherný co se týče triků, vizuálního zpracování, výběru a výkonu herců, hudby... a bavil mě. Ovšem závěr mě doslova šokoval a celý ten lunapark, loď s bojujícími kostlivci a změna v podstatě podružné role doktora, kterého ztvárnil S.L. Jones, v roli stěžejní, to vše mi mi přišlo tak nějak zbytečné, nedomyšlené. Rozhodně zajdu ještě víckrát, zasoustředím se a třeba pochopím, jak už to tak u Burtona mívám. ()

xSxEx

Burton je pojem a hlavne z děl minulých... a tento nový počin je toho dalším důkazem... osobitost nikde (teda až na 20vteřinový souboj panenek), ale jinak tam nebyl ani přiběh, co chytne za srdíčko (viz. Big Fish), tak ani výtvarné momenty a nově mi chybí i jeho dvorní skladatel... že on tehda do té Alenky šel... ()

thonic

Nejvíc se mi na filmu líbí, že i když je to pohádka, nedělá z vás pitomce. Postavy toho říkají přesně akorát dost, abyste si zbytek domysleli - nikdo neříká životní pravdy ani motivační proslovy jak je to v posledních letech zvykem. Příběh je skoro klasická pohádka (z takových těch drsnějších), která je ale originální, zajímavá. Pro mě Burtonovská jednička. ()

Kytarka

Kouzelné vyprávění pod taktovkou Tima Burtona? Pět hvězd je málo, ačkoli z temné a mnohem děsivější knižní předlohy nezůstal prakticky kámen na kameni. Skoro jako by se zčásti jednalo o dva různé příběhy, jen s podobným začátkem. Tak nebo tak, téměř nemám slov, utírám slzy a pokud bych se snažila snad napsat nějaké podrobnější hodnocení, zpětně by vyznělo jen jako kýč. Ono by to možná ani nevadilo, jelikož Sirotčinec slečny Peregrinové tak trošku kýčem je. Ale tak pohádkový, skvěle obsazený a působivý kýč aby jeden pohledal. Tleskám. ()

matolos1

Nakoniec musím zostať pri 3* kvôli tomu idiotnému koncu. Takto debilne natočenú záverečnú 30 minútovku som dlho nevidel. Ak tam Tim Burton chcel na niečo poukázať, tak sa mu to nepodarilo. Samuel Jackson to tam vôbec už nejako nepozdvihol, už len z toho dôvodu, že mal prideleného najhoršieho záporáka za posledných pár rokov. Avšak začiatok sa rozbehol celkom kvalitne, aj prostredie bolo dosť Burtonovské. Scéna s časovou slučkou jedna z naj. Akonáhle keď sa dostal do psychiatrie tak to začalo celkom naberať kontúry. Zlomilo sa to vtedy, keď sa dozvedel príbeh o beľoočkavcoch. ()

AndrewNewman

Ohrané,okopírované kliše,zabalené do cool habitu tak aby sa každý kochal atmosférou a dizajnom a aby nikto nerozmýšľal nad dejom a postavami v ňom. Lenže ja nad dejom uvažujem rád a tento dej je vyložené drsný copyright všetkého čo slavilo komerčný úspech. Ak by za tím všetkým stál niekto iný než Tim,bolo by mi to jedno,ale keďže poznam jeho kvality viem čo z toho mohlo byť a nie je. ()

Facerr

Bubáci pro děti se docela povedli. Na ptákoženu se moc hezky koukalo a na příšery taky. Na Tima Burtona to nebyl takovej bizár, jak má ve zvyku, ale i tak se na to dívat dalo, i když husina mi z toho nenaskakovala. ()

Vasyl

Ása konečně vyrostl a není to ten otravnej harant/puberťák napřesdržku. A to je dobré. Tim totiž pořád ještě umí kouzlit. Všechny ty časový smyčky jsem sice jako vždycky nepobral, ale vystačím si s tím, že mě to jednoduše bavilo. I když závěrečnej fight byl už trochu moc přitaženej za péro. Filmu, kde to tak moc sluší slečně Green a slečně Purnell bych ale odpustil i víc. ()

Plaque

No neviem, čakal som nové, zaujímavé fantasy, ktoré by vnieslo trochu magična do tých upršaných dní. Namiesto toho som dostal nesúvislých a nemasných-neslaných Xmenov, seknutých s Rokfortom a s patričnou prímesou z každého rožku trošku. Hlavný hrdina bol typický dilino, ktorý behal sem a tam - tam a sem v honbe za tajomstvami svojho deda. Kým sa hlavný hrdina dostal do sirotinca, tak to bola riadna otrava, snáď okrem jednej-dvoch scén. Konečne som sa tešil na zaujímavé pasáže, no vzniklo z toho love story hlavného trtka s prelietavou popoluškou v oceľových črievičkách. Pri pohľade na ňu som sa ani chvíľu nezačudoval, že dedo od nej utiekol kam sa dalo. Ostatné supertuningované deti boli iba "křovím" pre tento románik. Eva Green dostala minimum priestoru, i keď v tejto polohe s fajkou v ruke a drsným kukučom a la Clint Eastwood mi to nakoniec až tak nevadilo. Záporáci na čele so Samom Jacksonom mali potenciál byť celkom hororovými postavičkami v príbehu pre deti, čím by rodičia získali aspoň jedno-dve uspávania bez reptania, takto však zostali iba šklebiacimi sa a dementnými príšerami bez výraznejšieho nápadu. Koniec bol jediný rýchly pretože hlavný hrdina v sebe objavil terminátora. Démonov decká vyklepali ako rezne a okamžite zložili aj ornitologické skúšky na záver, takže som sa nestihol ani prebrať z letargie predchádzajúcich minút. Do záverečného súboja to bolo totiž celé zbytočne natiahnuté, čo si odniesla hlavne plynulosť deja a ja, keďže ma to vôbec nevtiahlo do hry. Pritom som sa tak tešil... ()

pafka

Podivne deti ukazuji podivny film, ktery ale ma dusi, atmosferu a vy si ji odnesete a jen tak na ni nezapomenete. Fantasy filmu se da videt hodne, tenhle nijak vyrazne nevybocuje. Ma ale jednu dulezitou devizu - ze vse dava smysl, umite si dej oduvodnit a muzete ho pochopit. Eva Green se mihne, kdezto Samuel L Jackson se docela vyblbne. Ale rozuhodne nerikam, ze to byla skvela role - kdepak, tenhle film zadne poradne role nikomu nenabidl. Prijemny film, ktery nezapadne v mysli. ()

lobo87

Tento Burton mi jednoducho nesadol. Všetko mi to prišlo chaotické, neprehľadné, nevysvetlené a bez atmosféry. Remeselne je to síce zvládnuté výborne, ale chýbala tomu duša... 45% ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona