Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

Amalberga odpad!

Film jsem nedokoukala, protože jsem se odmítala dál dívat na ničení mé oblíbené knížky. Nedokážu si představit, jak by na to mohl udělat Burton pokračování, když spoustu zdánlivých maličkostí, na kterých docela dost závisí ostatní díly, výrazně pozměnil. ()

Sharlis odpad!

Si robíte srandu, že 5* najlepšie Burtonove dielo a pod?!!!! Veď to bola šialená NUDA, NUDA a NUDA. Fantasy universum odprezentované za 30 minút, plné blbostí, kde všetky role hrali nezletilé deti. Kde sa toto dá porovnávať poeticky či príbehovo s minulými filmami Burtona?!!! Kde toto siaha na Edwarda a Johnnyho Deppa a pod? (videli ste vy čo tomuto dávate 4-5* Edwarda? Pozrite si ho okamžite znova a potom hodnoťte obe filmy) Viete čo ani ma to neprekvapuje, že niekto dnes postaví do filmu hromadu kulís, pred ktoré sa postaví a povie, aha toto bola metafora! A ľudia si povedia, oooo genius dajme tomu 5* ()

marekspanel

Bohužel náš typický surrealistický Tim už to není a bojím se, že už asi nikdy ani nebude. Přesto výborný snímek, který jsem viděl poprvé s dabingem ve 3D, jenž byl až příšerný a 3D řekl bych zbytečné, tak jsem šel na něj ještě jednou v angličtině. Hlas Evy Green je totiž stejně božský jako ona sama. Dětské role jsou velmi dobře zvládnuté a potěšila menší role Judi Dench. Předlohu jsem nečetl, ale údajně tak moc scénáristé neodbočili. Monstra byly jak z nějakého hororu, takže aspoň tady se projevilo opět to, že Tim netočí snímky pro děti! Skvělá atmosféra, herci, vtip, tajemno a hudba, toť klady. ()

brasek

Od začiatku pochabé so silným sklonom k detinskosti. Možno je tento snímok určený pre mladé publikum, ktoré si nájde nových hrdinov. Osobne asi som neporozumel istým sekvenciám... časové slučky ak sa neresetujú tak všetci zahynú a oni žili ďalej, prešli do roku 2016 a čas ich nedobehol. Vyvrcholenie príbehu s bitkou kostry vs netvori bola na mňa už príliš veľká fraška. Celkové hodnotenie 2.5 hviezdičky. ()

tomashinka

Velké a dlouho očekávané překvapení ! Originální, velmi zajímavý nápad, propracovaný do detailu. Asi nemá moc smysl uvádět provedení, technologicky zvládnuté postavy a strašidla, výborný výběr herců, pro mě především Samuel L. a mimořádně sexy Eva Green, skvělou scénickou hudba, skvělé lokace, protože tohle všechno moderní film obvykle zvládá na výbornou. Co ale jako megaplusy musím rád uvést je nápad, děj, atmosféra a konec. Nápad je originání, podivné děti jsou tak podivné, že jsem si u některých říkal, jak tohle může někoho napadnout. Hezké je, že podivnost dětí vychází najevo postupně, dítě po dítěti, u některých se o jejich zvláštnosti dozvíte skoro až na konci. Stejně tak časové smyčky, ve kterých sirotčince žijí, zlo a netvoři, to všechno bylo nové, neokoukané. Jediné, co bych poněkud vytknul (ale je to čistě můj subjektivní pocit, způsobený možná nedostatečným výkonem mozku), že chvílemi bylo ve filmu poněkud "přesmyčkováno" a ztrácel jsem se při chápání, jak a kde smyčky fungují. Nápad se podařilo rozvést do děje, zcela vyjímečně tak, že přes dvě hodiny jsem se nenudil. Film je dlouhý, ale stopáž je naplněná smysluplným příběhem. To se v poslední době stává jen vyjímečně a málokdy se filmu podaří udržet mojí pozornost po celou dobu. Atmosféra filmu je dokonalá - smutně ponurý začátek přejde do sluncem zalité smyčky sirotčince. Slunce ale nesvítí dlouho, atmosféra houstne a ve chvíli, kdy si padouch přijde pro slečnu P., měl jsem pocit, že je vše v háji a přijde masakr, jako obvykle. A přesně tento pocit dokonale zvrátí konec - jinak další velký problém současné kinematografie. Zatímco ve většině filmů je konec odfláknutý, spatlaný, nelogický, tady se děj promění z deprese v pozitivní a dokonce humornou bitvu podivných dětí s padouchem a netvory. A bitva skončí dobře a dokonce zamilovanou tečkou. Prostě pohádka jak má být, ale navíc nová, neokoukaná a zajímavá. Za mírné negativum bych považoval již zmíněné přesmyčkováno a trochu se mi chtělo blinkat do popcornu při hostině padouchů, při které konzumují hory dětských očí - pohádka tady za prvé ztrácí pohádkovost, přechází zbytečně do hororu mezi hromady dětských mrtvolek a za druhé je to fakt hnus, velebnosti. Vidět film prostě musíte, doporučím zvýšenou pozornost při vysvětlování smyček a asi bych nevzal na film dítě do deseti let - netvoři jsou opravdu dost strašidelní, miláčka byste pak nemuseli měsíc dostat od sebe z postele. A hvězdiček samozřejmě 5. ()

kittlerova_k

Když už někdo prohlásí, že dělá film PODLE knížky, měl by se toho držet, ne si v půlce filmu vymyslet jinej příběh nebo měnit postavy. Bylo to strašně zmatený, kdybych nečetla knížku, vůbec bych se neorientovala. Za mě dost velké zklamání. ()

certiskon

Pan Burton opět nezklamal :) Miluju jeho nekonečnou fantazii. To co on dokáže vymyslet, je prostě jedinečný :) Na Sirotčinec jsem se těšila už když jsem shlédla ukázku, ale po tom, co jsem odcházela z kina, opět předčil mé očekávání! Vřele doporučuji každému fandovi Tima a věřím, že si přijdete na své i vy ostatní. Tento snímek prostě musí uchvátit (nebo se aspoň líbit :-))) ). ()

mouzi

Filmy Tima Burtona mam rad. I tento se mi libil. Tedy zhruba do tri ctvrtin stopaze. Pak totiz prislo finale. A ne ledajake. Totiz takove, ze nad nim zustava rozum stat a jakkoli mohl divak dosavadni prubeh deje brat vazne, dojde k brutalne ledove sprse a nastava zlom. Vsechno doposud jasne se stava pochybnym a vse jakztakz logicke jde totalne do kopru. A clovek si nahle uvedomi, ze to cele musi brat jen jako pohadku. Pohadku pro idioty, ne pro deti. Pokud by to takto bylo, dam slabe 2 hvezdy. Ale Tima mam vazne rad. A navic jsem si musel googlit Ellu, jestli ma fakt takovyhle voci nebo je to digi. A vona je fakt takhle desiva od prirody. A moc to seklo Eve. Stejne sis to podelal, Time. Slabe 3 *. P. S. Bezesporu se Burton dostava do tvurci krize. ()

aannemer

Po úporně nudné knížce jsem doufal, že z tohoto zajímavého námětu by zrovna Tim Burton mohl něco vykřesat. Opak byl pravdou. Do půlky filmu jsem marně čekal na něco, co by mě aspoň trochu zaujalo a od půlky jsem permanentně koukal na hodiny, kdy už bude konec. Pro děti to mohlo být místy trochu děsivé, ale normálního dospěláka tam fakt nemělo co zaujmout. Místní nadšení tedy ani nesdílím a už vůbec nechápu. Nebo jste koukali na jiný film? ()

gipper

Za mě to vypadá na zklamání roku.. a to jsem se tolik těšila a byla celá rozmrzelá z toho, že jsme nestihli zajít do kina :P ()

PepusGi11._

Hrozně dlouho jsem na ten film těšil a uplně mě zklamal.....Nuda,nebavilo mě to ani trochu....Nezachránila to ani Eva Green....Hrozně dlouhý dvě hodiny....Pfffff :/ ()

rigby

Výjimečný film, i když Tim Burton má za sebou rozhodně mnohem lepší kousky. Nicméně i tak jsem se moc bavil nad těmi rozličnými potvůrkami a jejich dovednostmi. Natočeno opravdu na jedničku, možná to chtělo trochu posílit příběh, aby nebyl tak infantilně prostinký, ale měl nějakou hloubku, která byla chvílemi naznačena, ale ne zcela rozvedena. Ačkoli se konal nezbytný happyend, naštěstí to bylo jen ve zkratce, což pro někoho může vyznít jako nedostatečné ukončení příliš do ztracena. ()

Georgeton

Aj napriek tomu ze Tim Burton nebol v mojich ociach reziserom k vyhladaniu, tak tentokrat velmi prekvapil. To ako vykreslil deti v domove slecny Peregrinovej bolo fantasticke. To ako sme sa postupne zoznamovali z jednotlivymi detmi mi pripomenulo spomienky kedy ako deti sme to este videli vsetko realne. Film postupne prechadzal z dynamickeho do menej dynamickeho tempa co mu davalo sviezost a plynulost. Jednoznacne odomna zasluzenych 5*. ()

Kassandra

Obrovské zklamání. Jedna hvězdička za obsazení a druhá za Burtona, ale pro toho, kdo četl knihy, to nemůže být nic jiného než Zklamání s velkým "Z". ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona