Vesmír mezi námi

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Romantický / Drama

USA, 2017, 120 min

Je to béčko jak hrom s hodně naivním potenciálem, zvláště co se týče pokladen, což dosvědčuje i zrušení české premiéry, kterou jsem docela vyhlížel. Jsem velký fanoušek Britt Robertson, ovšem je jí už 27, což je bezesporu super věk, ale na hraní naivních šestnáctek/sedmnáctek už to úplně není. Zato překvapivě až příliš vysoký Asa Butterfield tyhle role může hrát snad dalších 10 let, podobně jako svého času Logan Lerman. Oba ale zastiňuje Gary Oldman, který se do role neskutečně opřel, až by člověk čekal, že mu asi nikdo neřekl, že nehraje v úplně ambicózním blockbusteru, vy mu však budete věřit každou větu a každou emoci, která navíc jako jedna z mála věcí na filmu ke konci začne dávat smysl. Jak jsem nastínil v úvodu, celé to působí jako teenagerská pohádka, která je neskutečně zrychlená a leckteré příběhové momenty jsou šity horkou teatrální nití. I přesto jsem se přes tyto momenty dokázal přenést a poměrně se dostat do děje, zvlášť když se je rozhodně vizuálně na co koukat, až by člověk nevěřil, že budget je pouhých 30 mega. Tragédie z ranku Tomorrowland se tedy nekoná a ačkoliv jsem od začátku říkal, že sequel Enderovy hry se stejným hercem bych si s chutí dal, The Space Between Us snad ani sequel nepotřebuje...stejně by na něj nikdo nepřišel...8/10(9.5.2017)

O chlapci z Marsu, který toužil po zemské tíži ... a dostalo se mu jí v míře vrchovaté ... takže poznal všechny její aspekty. Příběh, který disponuje daleko větším a hlubším mezihvězdným prostorem, než jaký se vám otevře při prvním letmém pohledu. Kdybych byla cynik (někdy si na něj hraju), zvolila bych patrně jiný závěr ... ale nemám tu potřebu ani tu moc, takže se nechávám volně unášet prostorem a časem a rozuzlení zápletky nechávám na jiných, daleko povolanějších a daleko ZODPOVĚDNĚJŠÍCH, nežli jsem já.(28.5.2020)

Jo, je tam plno "blbostí", ale je to safra film :D :D Plno nejasností a nesrovnalostí, ale Asa je prostě Božský :) :) Bavil mě svým výkonem a tou myšlenkou, že letí na Zemi a není si jist, co tam bude a nebude...Samotný film mě zaujal již před rokem, ale mít na to více času a prostoru, myslím si, že by tam nebyla potřeba "kopírovat" tolik co již známe. Bylo to příjemné, předvídatelné a takové miloučké :) :) Čtvrtá * je jen pro Asu, jinak by to byla "trojka" jak vyšitá :) :) Ta myšlenka - Mars - Země - dítě - super nápad :)(19.8.2017)

Originální nápad v tuctovém provedení. Asi takto bych nejtrefněji ohodnotil tuto nevšední podívanou, která skutečně disponuje netradičním příběhem, což se dá ocenit o to více, že jde žánrově v první řadě o teen romanci, kde vymyslet něco nového, je podle mě už vážně oříšek, ale zde se to tvůrcům opravdu poměrně úspěšně povedlo, i když si tedy museli pomoci ještě dost výrazně sci-fi berličkou, což ovšem nemyslím rozhodně jako výtku, každopádně problém je, že se to celé vyvíjí strašně moc obyčejně, předvídatelně, bez zajímavějších zvratů a nápadů, o konci pak ani nemluvě. To samé pak platí i o postavách, které jsou sice hvězdně obsazeny, všichni zúčastnění herci působí výrazně a sympaticky, ale jejich postavy jsou též vážně až nechutně čitelné a až učebnicově šablonovité. Tempo snímku má pak skutečně kolísavou úroveň, chyběla mi zde i o dost hmatatelnější atmosféra, napětí pak sice chvílemi fungovalo docela obstojně, ale opět doplácelo na zmiňovanou předvídatelnost. Jedním z hlavních atributů Vesmíru mezi námi jsou každopádně emoce, a ty si zde tedy dovolím považovat za dostatečně účinné, tvůrci sice především ke konci mohli klidně ještě víc přitlačit na pilu, ale i tak jde v tomto ohledu o slušnou podívanou, která může v divákovi zanechat příjemný pocit. Já si tuto romanticko – dramatickou sci-fi zkrátka upřímně užil, a i když ho na potkání doporučovat nejspíš tedy každému nebudu, kdo chce strávit příjemný večer, chybu s tímto snímkem rozhodně neudělá.(29.5.2018)

Já vím, že už název Vesmír mezi námi by mi měl napovědět, že to bude romantika. A já romantiku opravdu ráda, ale na toto téma bych asi ocenila té romantiky trochu méně. Nehledě na to, že pár věcí mi tam nesedělo. Spoiler: Jelikož se na konci ukázalo, kdo je pravým otcem vesmírného dítěte, tak se mi nechce věřit, že by šupem neposlal astronautku zpátky na zem, po tom co se dozvěděl, že je těhotná. Kor, když to bylo i v jeho moci. A video, kde tam blbne se svým bráchou, ze kterého všichni vyvodili, že onen brácha je jeho otec, tak to už trochu zavánělo incestem. Malinké zklamání a lepší 3h.(11.4.2017)

• - The Space Between Us je druhým vesmírným filmem, kde Asa Butterfield účinkoval v hlavní roli. Tím prvním je Enderova hra (2013). (Kacitr)

• - Highland High school in Albuquerque byla použita pro natáčení několika scén během běžné výuky. Toto způsobilo problémy mezi vedením školy a státní filmovou komisí. (tessincolor)

• - Malou roličku si zde během scény ve třídě střihli youtubeři Joey Graceffa a Lele Pons. (Kacitr)