Vesmír mezi námi

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Romantický / Drama

USA, 2017, 120 min

• Necrotongue

Když jsem do filmu šel, všiml jsem si jen, že má jít o snímek dobrodružný/ Sci- Fi a ta romantika mi nějak unikla. Když jsem si film pustil, romantika naopak jasně převažovala, logika byla někde na svačině a celá záležitost byla zjevně určena publiku do patnácti let věku, proto asi ta naivita. A do toho ten soundtrack...(23.8.2017)

• Aljak

Rozprávka o Marťanovi a Pozemšťanke... Námet síce zaujímavý aj pre náročnejšieho diváka, ale ten príbeh bol asi skôr určený pre deti a mládež. Nehovorím, že to bola nuda, len to bolo celé akosi v mnohých ohľadoch naivné. A to teraz nenarážam len na tisíc fyzikálnych a biologických absurdností, ale aj na to impulzívne správanie hlavných postáv. Nehovoriac o tom, že Asa Butterfield ma absolútne nebaví. Britt mám rád, ale tu mi prišla taká nijaká. Každopádne, aspoň ten námet za niečo stál. Inak žiadna sláva...(16.8.2017)

• Omnislash

ukrutna kokotina. zoufale ubohy dej doplneny tragickou hubou. nejlepsi casti filmu byly titulky (i po hudebni strance). za me je to velka skoda, protoze potencial tam byl. prvni petina mozna ctvrtina byla vyvedena. pak si ale zjevne vedeni reklo, ze kazdy je nahraditelny a ze ten zbytek doplacaji sami a bude to levnejsi. nebo to tak alespon na me pusobi. jsem tvuj otec, ljuku!(20.6.2018)

Originální nápad v tuctovém provedení. Asi takto bych nejtrefněji ohodnotil tuto nevšední podívanou, která skutečně disponuje netradičním příběhem, což se dá ocenit o to více, že jde žánrově v první řadě o teen romanci, kde vymyslet něco nového, je podle mě už vážně oříšek, ale zde se to tvůrcům opravdu poměrně úspěšně povedlo, i když si tedy museli pomoci ještě dost výrazně sci-fi berličkou, což ovšem nemyslím rozhodně jako výtku, každopádně problém je, že se to celé vyvíjí strašně moc obyčejně, předvídatelně, bez zajímavějších zvratů a nápadů, o konci pak ani nemluvě. To samé pak platí i o postavách, které jsou sice hvězdně obsazeny, všichni zúčastnění herci působí výrazně a sympaticky, ale jejich postavy jsou též vážně až nechutně čitelné a až učebnicově šablonovité. Tempo snímku má pak skutečně kolísavou úroveň, chyběla mi zde i o dost hmatatelnější atmosféra, napětí pak sice chvílemi fungovalo docela obstojně, ale opět doplácelo na zmiňovanou předvídatelnost. Jedním z hlavních atributů Vesmíru mezi námi jsou každopádně emoce, a ty si zde tedy dovolím považovat za dostatečně účinné, tvůrci sice především ke konci mohli klidně ještě víc přitlačit na pilu, ale i tak jde v tomto ohledu o slušnou podívanou, která může v divákovi zanechat příjemný pocit. Já si tuto romanticko – dramatickou sci-fi zkrátka upřímně užil, a i když ho na potkání doporučovat nejspíš tedy každému nebudu, kdo chce strávit příjemný večer, chybu s tímto snímkem rozhodně neudělá.(29.5.2018)

Tak jakoby nejvíc chválim tu kameru, vizuál a celkově je to nádherný.. miluju vesmír. Romantická chemie mezi Máslofíldem a Robertsnovou mi byla docela volná.. ale nevadila.. Gary Oldman působil dost směšně a hudba občas srala a občas se dala. Tak co z toho? Celkem fajn pokoukáníčko, leč romantika neni můj šálek vodky.(26.10.2018)

• - Hned po videohovoru s Tulsou (Britt Robertson) kouká Gardner (Asa Butterfield) na film, který tam nechal jeden z německých vědců. Jedná se o film Nebe nad Berlínem (1987). (BMW12)

• - Malou roličku si zde během scény ve třídě střihli youtubeři Joey Graceffa a Lele Pons. (Kacitr)

• - Highland High school in Albuquerque byla použita pro natáčení několika scén během běžné výuky. Toto způsobilo problémy mezi vedením školy a státní filmovou komisí. (tessincolor)