Vesmír mezi námi

The Space Between Us

Dobrodružný / Sci-Fi / Romantický

USA, 2017, 120 min

Jsem jednoduchý člověk. Je tam vesmír, je tam romance, je tam sentiment, má to pěknou hudbu (Andrew Lockington se dá odhadnout od prvních tónů), má to úžasné záběry jak z reálné Země, tak z CGI verze Marsu a co víc, má to sladkou Britt Robertson a skvělého Garyho Oldmana. A nakonec mi ani vůbec nevadí, že je to vlastně výtažek ze všech možných, novějších i starších, sci-fi, trochu naivní a plné logických děr a vlastně i šablona od začátku do konce a člověk prostě tak nějak tuší, jak to přibližně dopadne. Nenáročný, neinovativní, ale velmi milý film.(10.6.2017)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $7,885,294Tržby Celosvetovo $14,793,385Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Určite zaujímavý projekt. Herci snaživý, niektoré momenty v skutku veľmi citlivé a dramatické. Škoda že ako celok to nie úplne úderné. Má to úseky, keď to chce byť uvoľnené, zábavné ale chýba tomu lepšia vyváženosť. U takého Marťana to Scott vystihol ukážkovo. /60%/(14.8.2017)

Čtyři hvězdy s hodně, ale opravdu s hodně zavřenýma očima. Tak skvělý nápad, tak super herecké obsazení a přeci jen to někde dost vázlo. Scénář byl kostrbatý a chyběla mu plynulost i gradace. Velká škoda, že kromě trailerových scén se ve filu vlastně ani nic tak zajimavého či překvapivého neodehraje...(25.3.2017)

Možná si to pět hvězd nezaslouží, ale tenhle film mne bavil asi nejvíce ze všeho co jsem vyděl tak za tři měsíce. Zejména počátek "druhého dějství" je vážně zábavný. Bohužel takovíto příběh si žádá i pár nudnějších míst k uvedení do děje. Takže máme tak začátek za tři hvězdy prostředek, za pět a konec za čtyři.(4.8.2017)

Pořádná porce vesmírné romantiky. Gary Oldman se trošičku nepovedl, ale v té romantické linii mi to přišlo nepřehnané a citlivé. (A samozřejmě - spoždění signálu Země - Mars je zhruba půl hodina tam a zpět, takže všechny ty okamžité konverzace jsou trochu mimo, ale to už ze mne mluví jen zapšklý kosmický výzkumník. :-)(4.5.2017)

• - Highland High school in Albuquerque byla použita pro natáčení několika scén během běžné výuky. Toto způsobilo problémy mezi vedením školy a státní filmovou komisí. (tessincolor)

• - Původní název filmu měl být Out of This World, ale byl změněn na The Space Between Us. (tessincolor)

• - Spaceport America v Novém Mexiku hostil svůj první film na natáčení. V průběhu natáčení bylo na kosmodromu více než 400 členů štábu, herců a komparsu. (tessincolor)