Vesmír mezi námi (festivalový název)

The Space Between Us

Dobrodružný / Sci-Fi / Romantický

USA, 2017, 120 min

Tak v první řadě Asa, to vím, že nezklame a taky že ne. Jsem moc ráda, že jeho kariéra pokračuje zdárně, bez velkých přešlapů, moc mu držím palce, miláčkovi:) Hned potom velice vydařené vizuály Marsu a spejsu vůbec i záběry na zeměkouli potěšily a koneckonců i americká příroda (ty žluté stromy a to pobřeží!!!) To je to hlavní, co jsem čekala, takže moje hodnocení je velmi vysoké:) Dále Gary Oldman a hudba. Film, který sice nějak režisérsky nevybočoval, ale bylo to dobře odvedené řemeslo, kamera a vizuály byly vynikající, kvůli nim si tento film pustím jistě vícekrat. Takže přesto, že romantiku fakt nemusím, tak takovouhle, jako v tomto filmu, snesu dobře. Bravo.(11.4.2017)

// Distribútor: STX Entertainment // Počet premietajúcich kín v USA: 2,812 // Otvárací Víkend v USA: $3,775,596 //(6.5.2017)

Čtyři hvězdy s hodně, ale opravdu s hodně zavřenýma očima. Tak skvělý nápad, tak super herecké obsazení a přeci jen to někde dost vázlo. Scénář byl kostrbatý a chyběla mu plynulost i gradace. Velká škoda, že kromě trailerových scén se ve filu vlastně ani nic tak zajimavého či překvapivého neodehraje...(25.3.2017)

Jsem starej romantik a tak se mi to líbilo. A rozhodně se mi líbí Britt Roberson, žeru ji(6.5.2017)

Pasažieri pre tínedžrov. Nie, skôr Pasažieri s tínedžermi v hlavných úlohách. Teda vlastne s jedným tínedžerom a Britt Robertson, ktorá snáď bude hrať stredoškoláčku aj popri poberaní dôchodku. V porovnaní s vesmírnou romancou Chrisa Pratta a Jennifer Lawrence však Vesmír medzi nami trochu pokrivkáva v plynulosti deja a scénách rozvíjajúcich vzťah medzi hlavnými hrdinami, ktoré vo výsledku pôsobia rozpačito (hoci niekto samozrejme môže a aj bude argumentovať tým, že prvé vzťahy dospievajúcich sú často charakteristické práve rozpačitosťou). Aj napriek tomu sa však filmu nedá uprieť zaujímavý nápad, ktorý z neho v kombinácii s ostatnými pozitívnymi prvkami, z ktorých vyčnieva najmä obsadenie skvelého Garyho Oldmana, robí celkom prijateľný program na sobotný večer. (60%)(31.3.2017)

• - Původní název filmu měl být Out of This World, ale byl změněn na The Space Between Us. (tessincolor)

• - Highland High school in Albuquerque byla použita pro natáčení několika scén během běžné výuky. Toto způsobilo problémy mezi vedením školy a státní filmovou komisí. (tessincolor)

• - Spaceport America v Novém Mexiku hostil svůj první film na natáčení. V průběhu natáčení bylo na kosmodromu více než 400 členů štábu, herců a komparsu. (tessincolor)