Docela příjemný počin, ve kterém je třeba dost šílená scéna s letadlem, ale když se to vezme, tak to je vlastně nic, když už se tu vlastně lítá až na Mars. :D Jinak tomu stejně něco chybělo, díky čemuž by tohle vyčnívalo z řady, ale to jsem tu bohužel nezaznamenal. Ubíhalo to rychle a i přes vysokou stopáž ten děj ubíhal strašně rychle a klidně bych bral ještě nějaké klidové úseky. :P(24.12.2017)

• Necrotongue

Když jsem do filmu šel, všiml jsem si jen, že má jít o snímek dobrodružný/ Sci- Fi a ta romantika mi nějak unikla. Když jsem si film pustil, romantika naopak jasně převažovala, logika byla někde na svačině a celá záležitost byla zjevně určena publiku do patnácti let věku, proto asi ta naivita. A do toho ten soundtrack...(23.8.2017)

Je to béčko jak hrom s hodně naivním potenciálem, zvláště co se týče pokladen, což dosvědčuje i zrušení české premiéry, kterou jsem docela vyhlížel. Jsem velký fanoušek Britt Robertson, ovšem je jí už 27, což je bezesporu super věk, ale na hraní naivních šestnáctek/sedmnáctek už to úplně není. Zato překvapivě až příliš vysoký Asa Butterfield tyhle role může hrát snad dalších 10 let, podobně jako svého času Logan Lerman. Oba ale zastiňuje Gary Oldman, který se do role neskutečně opřel, až by člověk čekal, že mu asi nikdo neřekl, že nehraje v úplně ambicózním blockbusteru, vy mu však budete věřit každou větu a každou emoci, která navíc jako jedna z mála věcí na filmu ke konci začne dávat smysl. Jak jsem nastínil v úvodu, celé to působí jako teenagerská pohádka, která je neskutečně zrychlená a leckteré příběhové momenty jsou šity horkou teatrální nití. I přesto jsem se přes tyto momenty dokázal přenést a poměrně se dostat do děje, zvlášť když se je rozhodně vizuálně na co koukat, až by člověk nevěřil, že budget je pouhých 30 mega. Tragédie z ranku Tomorrowland se tedy nekoná a ačkoliv jsem od začátku říkal, že sequel Enderovy hry se stejným hercem bych si s chutí dal, The Space Between Us snad ani sequel nepotřebuje...stejně by na něj nikdo nepřišel...8/10(9.5.2017)

• Drom

Tam mezi těmi žánry chybí Komedie, ne? Páč to bylo dost vtipný, hlavně jak si tvůrci představujou lety do vesmíru, Mars, technologie, zvídavého a vysoce inteligentního chlapce... a tak všechno. Mám se tu o tom nejen fyzikálním paskvilu víc rozepisovat, třeba o gravitaci s proměnlivou silou (jak se to zrovna hodí) nebo neexistujícím limitu rychlosti světla? Že by používali subprostorové vysílání? A navíc to bylo uvěřitelný asi jako že já si už nikdy nepustím obdobnou kravinu. Ale pojďme dále a osvětleme si pravou podstatu tohoto pavědecko-fataskního filmu. Ta zápletka se smradem narozeným na cizí planetě mohla být výživné a těžké téma. Mohla. Jenže záhy zjistíte, že je to jen barevná kulisa za kterou se ne příliš dovedně schovala romantická telenovela pro mladistvé, pojednávající o náctiletým blbečkovi a prokládaná poměrně dementními dialogy. Nu a když toho blbečka zachránila jeho kámoška a budoucí buchta v dvojplošníku... wtf? ...tak jsem to proklikal do konce a šel spát. Trochu mi to připomínalo tu kravinu, jak mladý amíci jeli do Evropy... eh EuroTrip? A schválně hádejte, jak to asi dopadlo. Ty popový cajdáky napoví. Nebyl tohle spoiler? Spíš ne, páč všechno bylo jasný tak nejpozději od čtyřicátý minuty. O to hůř, že to mělo dvě hodiny.(20.2.2018)

• Likan7

To, že dáte k sobě malou (ale starší) a vysokého (ale mladého) neznamená, že to nebude vadit. Butterfieldovi je 20, ale vypadá na 15 a Robertsonová vypadá přesně na svůj věk (27). Máme tu pak dvojici, která totálně nefunguje a jejich (hlavně jeho) řeči o životě a lásce jsou legrační, zvlášť, když Asa má v repertoáru 2 výrazy, které používá furt dokola. Občas sice potěší Gary Oldman, ale tohle ani on nezachrání. On ten základní příběh není vůbec špatný, pokud si ho budu číst na papíru. Ze zdejšího obsahu jsem čekal sci-fi, kde se kluk narozený na Marsu snaží dostat na Zem za kamarádkou, se kterou si dlouho píše. Jenže ve filmu si píšou asi 2x a za půl hodiny je už on někde na Zemi, zdrhne NASA, která ho vlastně skoro nehledá (honí ho asi 5 lidí místo půl světa) a s kámoškou, která vždy přijde zrovna v momentě, kdy může šlohnout auto jen tím, že nastoupí a odjede (tohle se stane snad 3x) objednou půl USA naprosto nevystopovatelně. Těch logických chyb je takový množství, že Vás to prostě přestane bavit přehlížet. Jak proboha může ženská nastoupit do raketoplánu těhotná? Už vidim, jak to otec Gardnera na cestě zjistí a v klidu pustí dál svou milovanou na Mars. Ve fináe jsem fakt už čekal jen to, co napadne asi všechny diváky a tak nějak doufají, že to pro pr*el fakt přijde. Přišlo nakonec tak nějak na půl. A to nemluvím ještě o tom strašnym cukru, který se na Vás během filmu sype na tuny. Všechny ty romantické momenty jsou strašně wtf. Chemie mezi dvojící absolutně nefunguje a sjou po drtivou většinu naprosto k smíchu. A to je pro rádoby romantický sc-fi film průser. PS - Ale Britt bych si nechal říct.(8.5.2017)

• - Učiteľka v škole tvrdí, že Thomas Edison vynašiel telefón. V skutočnosti to však bol Alexander Graham Bell. (Astonko)

• - Malou roličku si zde během scény ve třídě střihli youtubeři Joey Graceffa a Lele Pons. (Kacitr)

• - Spaceport America v Novém Mexiku hostil svůj první film na natáčení. V průběhu natáčení bylo na kosmodromu více než 400 členů štábu, herců a komparsu. (tessincolor)