Madame Mallory, majitelka vyhlášené restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci hned naproti přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. Madame Mallory zjistí, jak velké nadání má její konkurent, mladý indický šéfkuchař, a svolí k tomu, že ho vezme do učení. Dva světy receptů a chutí v jedné kuchyni slibuje velké kulinářské dobrodružství. Zvláště pokud se ho zúčastní i krásná francouzská kuchařka. (Bontonfilm)

Jaro_slav

Jestli si tu na československém filmovém blogísku nebo v jiných recenzích filmu někdo stěžuje, že ti Indové a Frantíci jsou tam jen karikatury, buď a) neviděl trailer a vůbec nevěděl, na co jde, a nebo b) je úplně pitomej. Sto stop dlouhá cesta totiž od začátku nepředstírá realističnost. Je to zkrátka pohádka s povinným happy-endem. Bohužel jí ale chybí to, o čem se v ní nejvíce mluví: koření. Je jako francouzská bageta - voňavá, lesklá, křupavá, ale prakticky bez chuti. I schématický film plný klišé se dá natočit zajímavě (třeba nedávná Zlodějka knih a nebo můj oblíbený Ridleyho Dobrý ročník), ale tady jsem měl pocit, že takhle by dopadl Ratatouille, kdyby ho NEdělal Pixar. Na výsledných 80% to zachránily jednotlivosti: celá ta historie rodiny nabalená na prostřihy pohovoru s celníkem, snaha nabídnout celníkovi samosu, stařičkej Ford Transit, pak samozřejmě zábavný přehrávání Helen Mirren (opět tam padne zmínka o ní jako královně; mám pocit, že to je takovej running joke všech filmů, kde hraje); a nade vše ční naprosto úžasně bez jediného přiznaného střihu nasnímaná scéna renovace restaurace - u ní jsem vrněl vizuálním blahem. (Jo a taky mě vlastně bavily ty zajímavě křivý zuby Charlotte Lebon, kuli kerejm jsem si během filmu ani nevšiml, esi má hezký nohy.) Z Hallströmových slaďáren je to spíš ta slabší, ale rozhodně nejvíc barevná doslova i obrazně. ()

suzanne1997

Já nemám slov, tenhle film mě dostal, mělo to emoce, příběh i jasný cíl. Margaret a Hasan, ona kuchařka, která se nikdy nedostala na vrchol, on fantastický šéfkuchař, kterého obdivuje celá Paříž. Tenhle film nemá cenu hodnotit jinak, jen bychom tím narušili to, jaký je. Rozhodně jej doporučuji, mě místy doháněl k pláči a několik slz jsem také utrousila, fantastický film, ke kterému není co dodat. ()

laepus

Mám rad Hallströma a vím, že se s ním nikdy nespletu. Nespletl jsem se. Chvíli jsem uvažoval dokonce o pěti hvězdách, ale přece jen mi ten konec přišel trošku zbytečně natahovaný, ale to je opravdu jen jedna jediná vada na kráse. A na kráse v tom pravém slova smyslu. Film je prostě krásný! Herecky mu ale nevládne mladý Hassan, ale jeho tatík, ten je kouzelný a spolu s Helen Mirren tvoří dvojici ještě kouzelnější. No a vtip s královnou mě totálně rozsekal. Doporučuju ale tenhle film pouze v případě, že máte připraveno něco k jídlu, jinak se uslintáte k smrti z toho, co uvidíte... ()

Mikino00

Zpočátku mě film okouzlil svou atmosférou a humorným podtónem, ale i zajímavým dějem, kdy se indická rodina etabluje v městečku a soupeří s konkurencí. Bohužel film směřoval s přibývajícím časem k červené knihovně a vyústil velkým happy endem, což poněkud devalvovalo výše zmíněné klady. ()

Nethar

Čekal jsem větší blbost, tohle mělo vtip, sympatické herce, bohužel velkou nevýhodou je, že u filmu dostanete strašný hlad ;-) ()

filipvrbik

Film o jídle, který lze srovnat tak maximálně s Ratatouille, který je ovšem nesrovnatelně lepší. Tento nudný film, o ničem a bez humoru (komedie???), nelze hodnotit moc kladně...jedině snad , že netečou proudy krve....30% ()

mira007

Další film vezoucí se na vlně pořadů o gastronomii. Hezky se na to kouká, ikdyž to má složitý děj jako bollywoodská telenovela, tak pokud na to budete koukat hladoví tak dáte pět hvězd. ()

Hepy13

Do hrnce přidáme trochu francouzského venkova, špetku romantiky, pár Indů, malinko filmové pohodičky. Necháme vařit přibližně 120 minut, poté můžeme servírovat. A samozřejmě to nezapomeneme zapít sklenkou dobře vychlazeného kýče. ()

Strike

Asi bych chtěl dát i hvězdu navíc, protože je to velmi příjemný film. Bohužel i přes to nelze pominout poměrně velké problémy ve scénáři. To, že příběh je jednoduchý a předvídavý mi nijak zásadně nevadilo, ale jednotlivé časové posuny v čase a časová zkratkovitost ( šéfkuchařství v Paříži) a nedořešené situace mi kazily jinak líbivou podívanou. ()

embecka

Láska na kari bude skôr vizuálnym zážitkom ako príbehovým... Ten odhadnete veľmi rýchlo, a to ani nemusíte byť študovaný scenárista. Obrovské negatívum - pripravte sa na to, že budete počas 80% filmu hladne slintať a budete mať chuť zjesť na posedenie dve lyžice koriandru :D Príjemná oddychovka na jedno pozretie. ()

nikoletkaa

Jooo tak to se mi líbilo hodně. Kombinace mé milované Francie, mé oblíbené indické kuchyně a Helen. Díky tomuto filmu jsem se naučila správný postup na vaječnou omeletu (scénu s ní považuji za vrchol, vždy tu vůni bylinek cítím až doma) a pět základních omáček taky uz nikdy nezapomenu. ()

zahadum

Prefarbená silne osladená nuda ktorá nám zase ukázala aký zlí sú Europania a všetci prisťahovalci sú idylický anjeli...no ale teraz vážne..multi-kulti bokom.....nemalo to zlý námet..ale muselo to tak byť prefarbené a presladené ? naivné a povrchné....jedna tona klišé ? nešlo to ináč ?... charaktery ako z online kurzu " ako napísať scenár a preraziť v USA " ... dve hviezdičky za tie maškrty ktoré ladili oku a chcelo sa mi ich vziať cez monitor k sebe na stôl. ()

jandula00

Je trochu škoda, že se film snaží být hlubší, než ve skutečnosti je, resp, že se snaží být až moc filozofický. Jo, je to příjemné, člověku se sbíhají sliny na všechny ty dobroty a na Helen Mirren se moc hezky kouká, ale to je tak vše...Nejspíš je to tim, že pro mě Indové nejsou přitažliví, takže romantická stránka filmu mě nechávala absolutně chladnou. Na druhou stranu jsem na to koukala s maminou, která skoro upustila slzu, takže jsem nejspíš opět akorát zbytečně kritická... ()

arthur.22

Žeru Helen Mirren, pana Hallströma i filmy o jídle. Láska na kari je na můj vkus trochu moc dlouhá a ještě víc sentimentální, nicméně je to velmi milé dílko, naprosto ideální pro večer, od kterého nečekáte žádné drama, jen příjemný a nenáročný příběh. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014