Predestination

• Česko Paradox času (více)

Hnedoocko

Tak uf, nejsem jediná, komu Sarah v pánském převleku připadala jako mladý DiCaprio, komu tenhle snímek naprosto zasekal mozek a taky nejsem jediná, koho tenhle film děsně nadchl i přesto, že mi ještě vše nezapadlo tak, jak by mělo. Jedním slovem WOW! Od filmu "Počátek" jsem si zase sedla na zadek. ... Jdu si to pustit znovu! ()

Pavlínka9

Souhlasím s komentářem uživatele KevSpa: "Totální mindfuck." Tohle je pro mě přesně ten film, který po jeho skončení chci vidět znovu. Abych tam viděla více toho, co je tam schovaného v záhybech a v jednotlivých slovech a znovu nad tím vším přemýšlela tolik, až se mi z toho zamotá hlava...Na začátku máte pár minutek o tom, že tam je opravdu nějaké "cestování v čase", ale téměř 50 minut filmu posloucháte vyprávění a myslím si, že každého z diváků alespoň jednou napadlo - "Sakra - o čem to tam ta ženská mele a co je mi po tom? Já chci to cestování!" Když Vám vše začne zapadat do sebe, pořád se to kupí a kupí a kupí...A najednou řešíte, jak to tedy je...A máte z toho totální bombastický guláš, který má i vynikající hudbu a já nemohu odtrhnout oči od displeje...Na tohle budu myslet ještě hodně dlouho :) Po těch 60ti minutách filmu je to tak dynamické a kupící se na sebe :) Je to vlastně jen o "dvou" lidech a Hawke je skvělý, ale Snook - excelentní - obdivuji ji za tuto roli a vzpomněla jsem si při filmu několikrát na mého oblíbeného Alberta Nobbse a precizní Glenn Close...myslím, že vím odkud chytala inspiraci :) ()

Triny

Asi jsem to nepochopila.. Nebo spíš mi to přišlo dost překombinované... Paradox za paradoxem, které na sebe tvůrci vršili v očekávání diváckého "wau-efektu".. Podle všeobecného hodnocení to, zdá se, funguje.. za mě ale nic moc.. ()

JohnSmith

Slušný retro cestování časem. Bohužel vnímavější divák již v polovině filmu ví, nebo alespoň tuší, jak se věci mají a to je bohužel škoda. ()

hroubek

Hodně příjemné překvapení. Po trailerech jsem čekal malinko něco jiného, i tak mě výsledek hodně bavil. Opravdu mě bavilo jakou hru tvůrci rozehrají s námi diváky. A prakticky je jedno, jestli Vám průběhu docvakne co se děje nebo to zjistíte až na konci, kdy bude překvapený ze závěrečného rozuzlení. Hodně se mi líbilo jakým způsobem mě film bratři Spierigové prodali. Po úvodním začátku bych čekal, že se více bude řešit cestování v čase a místo toho se sedí v baru a dvě postavy tam vede zajímavou konverzací. A zrovna v tuto chvíli mě bratři dostali, začali prodávat příběh, kde mě postavy zajímali a bavili, a i když jsem v půlce přišel na to co děje, tak jsem se pořád dobře pobavil. Sedlo mě pomalejší tempo a vyprávění hlavní hrdinky/hrdiny pro mě bylo klíčové. Velkou zásluhu na tom má Sarah Snook, které jsem okamžitě propadl. její herecký výkon se mi hodně moc líbil a cítil jsem z toho ten správný zápal. Ethan Hawke opět dokazuje, že tenhle typ postav umí a i se zbraní nevypadá nereálně. Líbilo se mi jakým způsobem je film sestříhaný a jak na sebe navazují záběry a jakou vytvářejí koláž. Predestination je hodně dobrý film, který z diváka nedělá blbce a nesnaží se o nějakou nečekanou pointu, jelikož to nemá zapotřebí, potom co celou délku filmu předvádí. ()

Trustme

Nelogicky geniální absurdní smyčka, která potrápí, okouzlí a nechá ozkoušet diváka jak se postaví k tomuto paradoxu. Překvapení roku za nejbizarnější děj, příběh a divácký zážitek. ()

fefee

Prvá polka je dosť slabé béčko, kde sa dokopy nič nedeje a celé to konzumné vyrozprávanie by sa dalo jednoducho zhrnúť do jednej minúty. Hold samoúčelnosť príbehu tu vzala za svoje a tak nič iné nám neostáva ako sa ponoriť do druhej záživnejšej polke filmu aby to nakoniec došlo do celkom zdarného konca nechutného paradoxu. Zvláštne, zaujímavé, nechutné a paradoxné sci-fi zostrihané ale bravúrne. ()

Timak

Vůbec nevím, co si o tom myslet. Trochu jsem se bál nějaký stupidity a už už jsem si myslel, že je to super, ale pak se to zase zvrhlo a já se v tom tak trochu plácám. Celou dobu jsem myslel na Loopera a ve finále musím dát za pravdu verbalovi a jeho komentu. Prostě jeden velkej paradox :) ()

VanTom

Úvodních několik scén slibovalo trochu něco jiného. Divil jsem se zevrubnému představení života zdánlivě vedlejší postavy (50 minut!), pak jsem pochopil, že celý příběh je vlastně o ní. A to tak, že doslova JENOM o ní, všechny skoky časem a veškeré snažení časového agenta (agentury) utváří jenom ji. A hrozně se to zamotá, nad čímž se nedá moc přemýšlet, leda ve stylu: "Co bylo dřív? Slepice nebo vejce?" Přiznám se, že ke konci mne napadala spíš nelichotivá parafráze Cimrmana: "Já nejsem tvůj syn. Jsem tvoje maminka." :-) ()

Brandon

Úplně nerozumím zdejšímu vysokému hodnocení. Průměrně inteligentní divák odhalí pointu už v půlce filmu a pak jen čeká, až se všichni vyžvaní a stane se co má se stát. ()

skretik

prva cast total 5*... druha chabe 2*... sakra skoda toho doniceneho konca... ktory bol aj predpokladatelny, viditelny a zniceny... ()

zdenny

Já jsem čekal víc a myslím si, že nejen já bych si i víc zasloužil. Že se bude drahnou část filmu vyprávět pitoreskní životní příběh, to jsem nečekal. A zprvu jsem byl i zklamán. Nakonec ale musím konstatovat, že tato část filmu byla ta nejlepší. Co následovalo potom, to byly neskutečné kotrmelce, které ani režisér nemůže chápat, že musel natočit. Každopádně se jedná o film, kterých se netočí moc. Jen kdyby člověk nepíchal sám se sebou. ()

sahe

Je to takový paradox, že vlastně ten film ani neexistuje. Nebudu dávat spoiler, ale vše se dozvíte na konci filmu. ()

Killda

Ty vole, co jsem to zase viděl? Ethan Hawke je žena! (sorry za spoiler, ale to je fakt extrémní hovadina) První půlka filmu chabá flashbacková expozice a druhá zcela předvídatelné "rozzuzlení"? Ethan Hawke si zasloužil lepší film. Technicky skvělé, příběhově a dramaturgicky vykrádačka Loopera a hromady dalších podobných scífek o zauzleném cestování v čase. ()

Pedross800

"KDYBYCH HO MOH POSTAVIT PŘÍMO PŘED TEBE, TOHO KDO TI ZNIČIL ŽIVOT A ZARUČIL TI, ŽE TI TO PROJDE.....ZABIL BYS HO?" Mozkovna vodvařená, během sledování mě několikrát z úst samovolně vyklouzlo co to kurva je....tohle byl paradox na entou, cestování v čase jaké jsem ještě nezažil.....Sakra kde tohle vlastně začalo a kde to končí?? Logika věci napovídá, že je to všechno totální hovadina, ale s takovou super atmoškou a výbornými hereckými výkony, že jsem nadmíru uspokojen......"BUDEŠ MUSET DĚLAT TĚŽKÝ VOLBY, OVLIVNÍŠ MINULOST.....MŮŽEME ZMĚNIT BUDOUCNOST....JÁ, JÁ NEVÍM.....JEDINÝ CO VÍM JISTĚ JE TO, ŽE JSI TO NEJLEPŠÍ CO SE MĚ KDY STALO.... PŘÍŠERNĚ MI CHYBÍŠ" A jediný co vím jistě já, že si to musím brzo dát znovu....potřebuju taky kujva trošku víc času abych tenhle neortodoxní "romantický příběh" o velké lásce pořádně pobral..... :-))) ()

zigíš

intimní time travel konverzačka a překvapivá studie sebe sama v stylovém, místy až detektivním retro balení ..pro mě, jakožto sebestředného, arogantního parchanta, vlastně ideální film :) ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?