V hlubinách země

Skupina horníků zůstane po důlním neštěstí uvězněna bezmála dvě stě metrů pod zemí. Vzduch je stále toxičtější a mužům pomalu dochází čas. Začínají propadat stavům šílenství a obracet se proti sobě. Příběh na motivy skutečných událostí. Film V hlubinách země je drsný psychologický horor, který se odehrává bezmála dvě stě metrů pod zemí. Příběh se soustředí na skupinu horníků, kteří po katastrofálním důlním neštěstí bojují o život. Slábnoucí přísun kyslíku dává volný průchod nejtemnějším stránkám jejich lidské povahy. Už tak dost mizerná situace se ještě zhorší, když začnou přeživší slyšet záhadné zvuky a trpět děsivými vidinami. Zatímco se mrtvá těla hromadí a zásoby vzduchu jsou každou minutou toxičtější, horníci musejí rychle přijít na to, kdo nebo co jim jde po krku. (HBO Europe)

Ricky_CZ

Wow... Hutná atmosféra za "pár dolarů", která by se vůbec nemusela stydět do kina. Přesně vystřižené podzemní psycho, které by měli pouštět na vánočním večírku OKD. Že sledovat to za dne nemá cenu, asi nemusím zmiňovat. ()

mosnak

Tento film není určený pro lidi, kteří mají strach ze stísněných prostor. Nedokážu si představit, že bych dělal někde na Karvinsku horníka a kouknul se večer na Beneath. Ráno bych vstanul a šel bych fárat na ranní směnu. Oooo tak to teda ani náhodou. Dal bych výpověď. Zpět k filmu - čistý průměr bez zbytečného brutálního násilí - 50% ()

bobstock

Neumím posoudit, co se vám začne zdát v hlavě, když vám nebezpečně klesne hladina kyslíku v krvi. Vím jen, že bych určitě šílel klaustrofobíí. Mrazivé, ztísněné. 75% ()

Wancohoff

vyborne... co mozem vytknut je len nevysvetlenie "o co vlastne islo" a trosku ma iritovalo ze vsade bez problemov vymienali kyslikove bomby bez kluca-len zakrulil hadicu prstami.lol... ()

Silviaxx

Veľmi rada by som tento film podporila, a teda sa jedná o môj vysoko subjektívny názor. Na začiatok musím spomenúť, že som si chcela pozrieť úplne iný film pod rovnakým názvom a rokom, ale tento ma zaujal a nechala som sa ním celkom ľahko uniesť. Beneath je strašne klaustrofobický horor - na túto tému ich tu bolo dosť, ale ja som z nich jednoducho nadšená, pretože dokáže z viditeľne jednoduchej situácie vytvoriť naozaj atmosférickú, nepríjemnú - hororovú. Beneath rovnako skrýva niečo pod povrchom - je to na nás ako si to celé vysvetlíme a v podstate táto časť story na mňa pôsobí skôr ako doplnok. Do popredia chcem hlavne vyzdvihnút skvelú komornú atmosféru, málo postáv, troooooošku silnejšie zábery, dusno, stiesnené prostredie, jednoducho také to "hororovo", kde netreba vidieť veľa na to, aby som sa bála alebo z toho bola prinajmenšom tak trochu "namäko". ()

Standic1

Herecky sympatické, dějově nic převratného a stopáž 89 minut až příliš. Pokud máte chuť na trochu té samoty v podzemí, tak raději Pád do tmy, to je špička této kategorie. Tohle klidně vynechte. ()

Hernycztek

Povinnost pro fanoušky klaustrofobických filmů. Rok 2013 moc dobrých hororů nepřinesl, a tenhle patří mezi ty nejlepší. Dočkáme se všeho co má pravý horor obsahovat. Krvavé vraždy, tísnivou atmosféru, děsivé vidiny při nedostatku kyslíku a hlavně fungující lekačky, které dokáží rozbušit srdíčko. Určitě mě potěšilo, že do konce filmu nevíte jestli horníky trápí halucinace z kontaminovaného vzduchu a nebo je tam s nimi ještě ,,něco''. Herci jsou sympaťáci a někoho, komu budete přát přežití si určitě najdete. Rozhodně se dá uvěřit, že je to podle skutečných událostí. Za mě plný počet s minimálními chybičkami. ()

Flopik

Survival horor ako vyšitý, vo výbornom prostredí a pre mňa s lákavým námetom. Dúfal som skôr v niečo podobné ako Pád do tmy ale toho som sa bohužiaľ nedočkal. Gore bolo pekné, ale bolo ho ohromne málo, po skončení si vlastne ani nepamätám nejakú takú poriadnejšiu scénu. Viac ma skôr potešili tie hororové masky ktoré na postavy vyskakovali. Hlavná hrdinka tam byť nemusela, predsa len je zbytočne jasné kto to prežije a kto všetko nie. Celkom ma mrzí že to psycho čo sa im tam dialo nebolo nejako lepšie vysvetlené a ja by som skôr bral nejakého príšeráka čo ich tam zabíja ako toto. Bavilo a na druhej strane aj nebavilo u mňa za 3*. ()

Vaiollet

Děj plynul tak rychle, že mi to přišlo až moc rychle. A až na klišé konec, to byl horor/thriller s dokonalou klaustrofobickou atmosférou, kde hlavně na začátku mi běhal mráz po zádech a představovala jsem si, jak bych se hned na začátku otočila a utekla pryč. Sympatičtí herci a postavy, kde jsem si hrozně moc přála aby většina přežila. Ale nějaký krvák nebo tak nečekejte, řekla bych že to byl spíš ten thriller. A hlavně díky té atmosféře a hercům (postavám) nemůžu dát jinak než plný počet 90%, protože i přes to, že jsem ráno brzo vstávala, jsem to prostě musela dokoukat do konce. ()

KUFI

Cekal jsem od toho vic. Je to takovy nemastny neslany. Mam za to, ze ze zasypanyho dolu a uvezneny party horniku jde vydolovat tizivejsi atmosfera. ()

Pavel82

Nevěřil bych, že to řeknu, ale klidně bych se obešel bez té hororové složky, která tu z mého pohledu jen ubírala na uvěřitelnosti. Navíc je člověku servírována tak zvláštním stylem, že vlastně neví, jak s tím naložit. Byly to halušky, nebo ne? Pokud by se víc zapracovalo na psychologii, paranoidních stavech, nedostatku vzduchu a prostoru, docílil by se bezpochyby o dosti intenzivnější zážitek. Na nějakých 70% ale zafunguje. ()

nwx odpad!

.. hloupé lekačky pořád to samé dokola - chlap s bílýma očima baf tu baf tam o ničem .. ()

Franc1s

Žádné překvapení se nečekalo, vybíječka horníků, kde nesmí chybět řádná ženská killerka, co přežije a z nuly se stane rambo. Nejlepší postava, týpek uvězněneej v kleci a taťulda. Nesmělo chybět několik očekávaných zvratů(Kysl.bomba mimo ten atomovej kryt? Co za inženýra to vymyslel...?, "překvapivý" konec, atd) Nuda a delete. Nic než průměr 5/10 ()

Amynka

Když si jdu sama v noci a po tmě pustit duchařinu,tak počítám s tím,že si můžu přivodit infarkt.Ale tenhle film jsem si šla v 1hod ráno pustit jako takovou oddychovku.. Jenomže párkrát jsem se lekla a jednou mě dokonce málem klepla pepka!!:-))Jako hustej filmek!A vzhledem k tomu,že mám lehkou klaustrofobii(do výtahu vlezu,ale do malinkýho úzkýho dlouhýho tunelu by mě nikdo nedostal!!!!),tak na mě film zapůsobil tak jak měl..No,na mega luxusní Pád do tmy nemá,ale rozhodně tento film doporučuju! ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Moc jsem od toho nečekal, ale jakmile se "setmělo" tak to dostalo úžasně demprimující a stísněnou atmosféru. Vzduchové bomby vně kabiny, wtf? :D ()

Megynka

"Drsný psychologický horor"? No, to bych rozhodně netvrdila. Byla to nuda od začátku až do konce. Navíc naprosto bez překvapení ... ()

Knor

Tohle se povedlo, pořádná klaustrofobie a beznaděj. Tísnivej horor, ve kterým nechybím krev, vnitřnosti, lekačky a mrazivá atmosféra. Velká spokojenost. ()

Najt

Tenhle film má jeden velký problém a to je kamera. Tak zběsilá a nepřehledná to tím celé neskutečně degraduje, protože jinak to je výborný horor. Prostředí podzemí je skvělé, některé záběry doslova drtí diváka tíživým a temným prostředím. Atmosféra tady patří k tomu nejlepšímu a po zvukové stránce to je taky super. Když se pak postavy toulají klaustrofobickým prostředím, chotbami v podzemí s minimem světla, nedostatkem kyslíku, a docela děsivými zvuky, protože ono tam někde to nebezpečí číhá a dává o sobě vědět, tak z toho je rázem docela slušný horor, který je mixnutý právě katastrofickým survivalem. Rozhodně tento snímek za to stojí. Doporučuji víc zesílit, zhasnout a užít si temnotu. Jen škoda té kamery. I tak ale dávám slabší 4* ()

Ernie_13

No on je to takých tých 70%....napínavý thriller s prvkami hororu, to áno, ale sklamal ma koniec, kedže režisér to od začiatku hrá na to, že je film inšpirovaný skutočnými udalosťami, no na koniec sa tvári akoby nič a film utne bez vysvetlenia. Ale inak dobre vystavané napätie. ()