Zakázané uvolnění je o únosu nevěsty, který se dost nepovedl, o důležitém hokejovém utkání a koktejlu, který si holky nalejou, až když je ten správný čas. (Bontonfilm)

tammsin

Tenhle film je děsnej, o tom asi není sporu, ale ráda bych po přečtení některých komentářů dodala, že za " ty pitomý kecy těch slepic" nemůžou herečky, ale patrně bych to viděla hlavně na tvůrce scénáře. A jo, jasně, nemusely ty role brát. Nojo, dobrej argument... ()

Olík

„Moje aura a můj bůh ve mně hoří, zdá se mi - je to pravda, bludnej kruh, zakázané uvolnění“. Určitě se mi líbí samotný generově nevyvážený koncept komorního femalle trojúhelníku…má však i své ale. Nedokážu odhadnout, jak by si s látkou poradil jiný režisér než je stagnující Hřebejk, bohužel toto ztvárnění až moc křičí: „patřím na divadelní prkna!“. Jako celovečerní snímek to celé moc nefunguje. ()

Avantgarda

Je to více než rok, co jsme stejnojmenné představení, podle kterého film vznikl a je nutné říci, že je několikanásobně lepší. Což ovšem neznamená, že se mi film nelíbil, protože je mi naprosto jasné, jak je těžké převedení divadla do filmu a v tomto případě to není vůbec špatné. Je sice pravda, že konkrétně tato hra má pro film příliš mnoho vyhrocených momentů, které zde můžou působit trapně a amatérsky, ale když se rozhlédneme kolem sebe, zcela určitě se s něčím podobně vyhroceným setkáme, protože život není poklidná šachová partie, ale poměrně nelítostný hokejový zápas. ()

kluzo

Po násilném začátku, kdy po pár vteřinách si začaly úplně cizí holky s "blbým hereckým výkonem" vylévat navzájem nejhlubší intimity a já si říkal - to snad nemyslí vážně, a hlavně po tom, kdy jsem pochopil, že to není film, ale divadelní hra, jsem se dobře pobavil. Hořká pachuť neupřímných vztahů, mezi mužem a ženou, která mi zůstala po shlédnutí, je bohužel trpkou ironií většiny vztahů, kdy hraje roli vše jiné, než láska. Chápu ale, že většinové obecenstvo tohle nepřijme. Hvězda dolů za ten blbě uspěchaný nájezd. Klidně bych 10min navíc snesl. ()

ZackSawyer odpad!

Stupidita, hrající si s jednou slovní hříčkou a třema nánama, resp. dvěma! Ale jo 3 + 2! Vtipnej tam není jedinej moment! ()

Biopler

Hřebejk si spravil srandu zo žien, z ich crazy nálad, ale musím uznať, že mi to až prekážalo. Príbeh je hodne priblblý, ale herečky ho miestami strhli emóciou do drámy, ako napríklad pri priznaní neverníčky, že je lesbou... Záverečné vyústenie v správaní sa postáv je nepochopiteľné, proste záverečný zlepenec, ktorý stojí za jeden pľuvanec. ()

Mara97 odpad!

Z podobných filmů získávám neuvěřilnou zlost, zároveň se mi ale chce brečet. Vydržel jsem asi nějakých 50 minut, když jsem se hodně, ale opravdu hodně přemáhal. Nevím, jestli se Hřebejk už zbláznil, protože kvalita jeho filmů klesá opravdu šokujícím tempem, ale na toto se nedalo dívat - rádoby vtipný humor na úrovni Kameňáků v podání neuvěřitelně zvrácených a odporných postav, které máte už po deseti minutách chuť zabít (zejména tu nevěstu), o odporném a jakémsi divném interiéru se raději nebudu dále zmiňovat. Vrchol všeho ovšem je, když největší homosexuál české kinematografie Sokol neustále někomu nadhazuje, že je buzna, když jí je vlastně on sám. Neuvěřitelný zážitek přecpaný tolika "chytrými a logickými" dialogy - proč to neskončilo 7-2, takový normální výsledek? To snad není možný... ()

ludva10

Párkrát jsem se i zasmál, ale takto "jednoduché" komedie nějak nechápu. A to snad nebudu brát v potaz ani herecké výkony. ()

stratocasta

Myslím, že můžeme beze strachu hovořit o velkolepém Hřebejkově comebacku na dno české kinematografie. Študáci z FAMU nenalézají uplatnění, takže musí Kolečko vytáhnout svoji osvědčenou hru plnou emancipovaných žen, které by mu záviděl i Mijazaki, a čeká, že mu dám čtvrtou hvězdu? Ono už těch 77 minut včetně titulků vypovídá o jakémsi zvysokém kálení na filmovou formu a absolutní rezignaci na cokoliv, co vytváří základní lidské emoce jinak, než tím hezkým českým hysterčením. Dvě minuty Hřebejkovi za simulování (kinematografie) a Kolečkovi deset plus trest do konce života. ()

MilesTeg

Velmi zábavná první polovina filmu, u tří dam stačily většinou jen pohledy a výrazy v obličeji, abych se začal lámat v pase, jen ten ženich s družbou vedli příliš monotematické hovory, ty už napotřetí stejné postrádaly vtip. Docela uveřitelný závěr v rámci jednotlivých charakterů, odpozorované ze života. S těmi dvd to mám hodně podobné :-) ()

radeckator

Kdyby to byl jeden z dílů série Nevinné lži, tak řeknu ok, ale jako celovečerní film a ještě od kapacity jakou je Jan Hřebejk prostě slabota. Bez kvalitního scénáře dobrý film natočit nejde, to by Hřebejk vědět měl. Ale celkově se mě to nelíbilo, ani jak to bylo zahraný, ani námět, zápletka... no nic. A na téma bezvýchodné situace z motivem hokejového přenosu před pár lety vzniknul excelentní film Mistři. Toto mě přišlo jako zfilmovaný odpad předchozích jeho výborných Líbánek a natočený z nepoužitého nápadu tenkrát. ()

vikino1

Ty vole, tak tohle bylo velmi svěží překvapení. Chvíli jsem uvažoval i o pěti. A čemu se jako divíte? Konverzačky miluju, líbí se mě, jak se člověku může změnit život na pár metrech čtverečních. Navíc když se u toho chlastá, kvůli bouřce není kam ujet, zápletka docela ze života, protože takovýhle osudy se prostě normálně dějou. A když zazní věta "Jelen tu leží mrtvej" tak se doposud docela poklidnej únos nevěsty mění na fakt velkej psycho hard core. Za mě palec nahoru, absolutně nechápu 44 procent, protože tohle je lepší jak 90% filmů z české produkce. Dokážu si představit, že všichni co dali ODPAD tady u Babovřesek chrostají blahem ! ()

bearmeedek odpad!

Zhlédnout český film beru jako povinnost. Tohle ale bolelo. Když budu chtít jít do divadla, tak tam půjdu a vím co mě čeká. Toto se ve filmu nedalo. Slabé, debilní, neúnosné. Posouval jsem film dopředu a doufal, že dokoukám normálně. Jediný světlý okamžik byl omyl mezi Jelenem a jelenem. Hřebejku, za co se mstíš divákům? ()

MELODY

Nevěsta zasloužila ubezdušit (Zuzana Stavná asi hrála dobře, když by mi stála za násilný čin), barmanka Vladana se bohužel rozsypala do mnoha vzájemně nekompatibilních poloh, Haně Vágnerové roli věřím. Když k výše zmíněnému výčtu kladů přidám ještě dojem absurdity a neselhávající lidskou schopnost rozhodnout se pohodlně a špatně dokonce i tehdy, když osud nabídne reparát, jsme s pozitivy u konce. Negativy se nebudu unavovat, přepečlivě je za mě popsali jiní. ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People