Zakázané uvolnění je o únosu nevěsty, který se dost nepovedl, o důležitém hokejovém utkání a koktejlu, který si holky nalejou, až když je ten správný čas. (Bontonfilm)

Master19

Jako bakalářská historka dobré, ale takhle to má tak třikrát přetáhlou stopáž. Smutné je, když je Hana Vagnerová nejlepší herečkou filmu, smutné je, když Norbert Lichý není seznamu herců, smutné je, když se u sedmdesátiminutového filmu nudíte. Pozitivní je, že to má své lepší stránky, třeba ta linie s tiketem se mi líbila. ()

Eleanor05

Sorry, horší než Krásno. Tři neuvěřitelně se chovající (a v případě Kláry i nevěrohodně zahrané) ženské postavy, co se hádaj v baru kontra dva chlapi, co se na silnici střetnou s jelenem. Fakt sranda. Párkrát jsem se pousmála a většinou za to mohl Ondra Sokol, který tam je ale bohužel minimum času. Zbytek vyplňují nevěrohodně trapné dialogy nevěrohodných postav bez jakéhokoli hlubšího psychologického uchopení. Jo a Zuzana Stavná krutě neumí hrát... ()

!Malak-11!

Pro mě se jednalo o příjemnou podívanou. Příběh není nijak náročný, ale vůbec to nevadí. Herecké výkony byly fajn. :-) Celkově dám 3 *. ()

lucascus

Námět velmi zajímavý, prostředí natáčí (interiéry baru i lesní exteriéry) rovněž, ovšem samotné zpracování je katastrofální. Člověk by ani neřekl, že režisérem je slavný tvůrce Pelíšků. Co se herců týče, tak nevěsta v podání Zuzany Stavné je ubohá (tak špatnou herečku jsem už dlouho neviděl), Hana Vagnarevá je na tom herecky sice líp, ale podává už snad posté stejný výraz a ničím už asi nepřekvapí, příjemným překvapením byla výrazná Jana Stryková, ta to zvládla ze všech uplně nejlíp. Sokol s Orozovičem pak podali realistický výkon, ovšem na velmi malém prostoru. Nějak jsem si myslel, že závěr filmu bude něco v tom smyslu, že Sokol s Orozovičem si je vykouří a dámy si dají spolu trojku, no nestalo se tak, ale jinak to bylo těžce předvídatelné. Celkově je tento film však zbytečností, na který si za pár dní nevzpomenu. ()

greetchen

Zavřete tři holky na hodinu do jedné místnosti a natočte o tom film. Jo, mohlo to skončit naprostým fiaskem, ale podle mě se s tím tvůrci vypořádali se ctí. Postavit divadlení hrů před kameru není nikdy jednoduché a věřím, že v tomto případě to látce rozhodně neubralo na kvalitě. Trio Stryková-Vagnerová-Stavná bezesporu dává, holky mě bavily a navíc musím uznat, že hrály velmi vyrovnaně, měly každá přiměřeně prostoru a popasovaly se s tím dobře, výborně jim to spolu ladilo, nebyly ani trapné, ani nudné, ani k neuvěření. Po delší době jsem odcházela z kina z českého filmu, aniž bych se za stav naší kinematografie musela stydět. ()

ghatos

Honzo, neblbni. Toč hořké komedie, toč dramata, toč kriminálky...tyhle vztahové shity v různých variantách ničí tvojí kariéru, už hodně dlouho. Jsi talentovaný režisér. U nás některé tvé náročnější látky, ani většina lidí neocení. Tohle je, ale katastrofa. Proč se tlačíš do něčeho, co ti nejde? Proč zkoušíš Polanského v takovém nesmyslném prostředí? Vždyť ty holky hrají u nás 2. ligu o záchranu a ty chceš po nich Ligu Mistrů! Dělej to, co umíš. Kdyby jsi potřeboval poradit, napiš mi, čus. 34%. PS: 1) Mělo by tady být uvedeno, že podobný je Carnage (!?!). 2) Ondřej Sokol na 1. ligu má. Možná i na evropské poháry. 3) Dobré soundtracky u závěrečných titulků. ()

Autogram

Hřebejk experimentuje s formou a do veľkej miery aj s obsahom. Ale tie úlety vo forme dokumentárnej výpovede na kameru, to do normálneho filmu fakt nepatrí. Aj tiež vracanie možno podľa predstáv scenáristu na svadbu patrí, ale asi nie priamo na stôl a pri hudbe harfy. ()

koog

Jsem nadšena :-) Konečně zase jednou český film, který má hodně co nabídnout a přitom netlačí na pilu. V kombinaci s perfektními hereckými výkony, vynikajícím scénářem a báječnou kamerou je to takový malý český zázrak. Skvělá podívaná, neskutečně vtipná a TAK trefná! Tleskám :-) ()

jefff

Je vidět, že tohle patří na divadla, kde to možná má efekt daleko větší. Ve filmu to chvílema vyznívá do prázdna a není úplně jasné proč se tak a tak divně chovají. Ale herecky ok, sice žádná strhující bomba, ale třeba Sokol a Stryková jsou dobří. Od Hřebejka by člověk ovšem čekal něco víc. ()

Gekacuk

Může obsahovat SPOILER: Další mírně podprůměrný film režiséra Hřebejka, který svého nedostižného vrcholu dosáhl již před 15 lety. „Zakázané uvolnění“ je docela minimalistický film, který si vystačí pouze s pěticí herců. Když nepočítám Norberta Lichého, který si zřejmě rád zahraje podobné čurdy (jako například ve filmu Isabel). Zápletka je docela jednoduchá, záměna příjmení s obětí-zvířetem velmi laciná a celková pointa filmu poměrně očekávatelná. Stačilo by možná na divadelní prkna, kde je bezprostřední kontakt s divákem. Ve filmu už tak účinná není. Až na několik záběrů na svatbu se film odehrává v jednom podivně opuštěném hokejovém baru a v osobním autu. Náročný divák si alespoň užije dvojí zvracení. Z toho to první opravdu docela nechutné. Podle autorů filmu někteří lidé zůstávají nedospělými děcky po celý život. Soudím tak podle komplikovaného a přihlouplého Sokolova-Jelenova vysvětlování svých podivných vztahů. Zajímavější je vykreslení postavy nespokojené a nešťatné barmanky, která řeší svou zdánlivě bezvýchodnou situaci hazardem. Je nasnadě, že se tužby této bývalé neúspěšné herečky nesplní. Zajímavé je, kam až jsou jednotlivci schopni zajít, když hrozí riziko prozrazení jejich tajemství. Někteří jsou dokonce ochotni změnit svou sexuální orientaci se vším všudy, což je ovšem také docela přitažené za vlasy. Je jasné, že divákovi nesmí chybět určitý nadhled, protože jinak by podobné málo pravděpodobné situace asi neskousl. Jedna nelogičnost: Dvojice ženich-„družička“ se dlouhou cestou lesem zřejmě dostanou až do jiného časového pasma, poněvadž jednou za tmy, zatímco za závěsy baru o několik kilometrů dál prosvítá slunce. V závěrečných titulcích se divák dočká skladby Michala Hrůzy. Jinak 77 minut filmu není nic moc a DVD nenabízí kromě Hrůzova klipu téměř žádné bonusy. Dokonce ani film o filmu, který byl také natočen. ()

netahlo odpad!

Po Libankach jsem se mylne domnival, ze Hrebejk uz niz klesnout nemuze. Bohuzel, dokazal to a natocil jeste vetsi nesmysl! Trojice debilnich afektovanych krav (kterym s prehledem vevodi snad nejhorsi herecka vsech dob, pani Vagnerova) v prvni tretine vyhodila tolikrat na zakazane uvolneni, ze jsem tento nerovny zapas jeste pred prvnim odchodem do kabin musel ukoncit. Nejhorsi na tom je, ze blbnout zacina uz i Kolecko ... Smekam pred kazdym, kdo se dostal pres 30 minut tohoto skvostu! ()

insurgentes

Nehrála v tom Geislerová, a vida! Hned se na to dalo trochu víc koukat. Hřebejk se nějak poslední dobou zhlídnul ve svatbách, a sice v takovejch těch prďáckejch příšernostech, který sou snem každý aspoň trochu zazoblý pipiny. Samozřejmě to jsou kruhy, kde v moc hlubokých vodách nelovíte, když dáváte dohromady námět na nový film. Tak aspoň tentokrát si dal trochu práci, že sesbíral pár hlášek, modelovejch klišé a dramat, aby nám ukázal, jak sou tyhlety lidi (mezi který bohužel už patří zřejmě i on sám) neupřímný a pokrytecký. No sláva. Kdyby byl rok 2000 tak by mě to možná dojalo, dneska mám pocit, že je potřeba tuhle sortu nechat samu sobě, protože to je prostě o ničem babrat se v jejich problémech. Umělec by se měl snažit strkat tu vlajkovou loď dopředu a né se pinožit u zádě lodi, kde se točej leda tak fekálie. Bylo to ale o něco málo lepší než jeho předchozích 5 filmů, tak dávám neskutečně nadhodnocený tři hvězdičky za snahu. ()

bari68

....... o to dvojnásobné sklamanie, že tento paskvil vyšiel z pera Petra Kolečka, ktorý ma o svojich nesporných kvalitách presvedčil v ,,Okresním přeboru,, a ,,Čtvrtej hvězdě,, a hlavne z pozície šéfa Jana Hřebejka. Keby to celkovo pojali ako komornejšiu drámu s lepšie vypointovaným finále, možno ešte prihmúrim oko, aj obe. Ale ako komédiu? ...tak to sorry. Toto s vtipom malo veľmi pramálo spoločné, navyše aj veľmi krátka stopáž ma nudila, ťahala, nebavila. No a tie ženské boli otravné a nesympatické ako šekový nedoplatok. Obrovské sklamanie. ()

keoma26

Hrebejk se dostal na uroven Polednakovy, bravo...mel by vyrazit nekdy mezi lidi, do baru treba, kdyz uz o nem toci celovecerak, ten dvacetiletej umeleckej sklenik, kdy toci jen svoje vlastni predstavy o nasich vzpominkach a pocitech, uz mu fakticky nesvedci ()

klukluka

Ty páně Hřebejkovy režisérské výšiny a propasti by zasloužily odbornou studii - je to vážně sinusoida s extrémy na obou stranách. Umí, ale musí se mu zřejmě chtít. Jestli to platí, tak tady se mu moc nechtělo. Naše odpady a jednohvězdy jsou nic proti tomu, když pak na ty svoje sračky musí dokolečka dokola koukat ve střižně. To mu nezávidím a osobně bych se být jím donutil k permanentnímu chtění. Pro náš, ale hlavně pro svůj klid. ()

Hanys_

To moje hodnocení je i dost ovlivněné tím, že jsem čekal nějakou českou romantickou blbinu, kterých je v posl měsících plno, a už vůbec jsem ani netušil, že je tohle od Hřebejka. Který je, co se týče technické stránky na tuzemské poměry pořád machr a tuhle vlastně divadelní hru převedl na fungující film mnohem líp, než napovídá místní hodnocení. Herecky paráda a některé dialogy až nechutně pravdivé. ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People