The Guest

• Slovensko Hosť (festivalový název) (více)

Rodina Petersonových truchlí nad ztrátou syna, který padl ve válce. Jednoho dne zazvoní u dveří jejich domu jistý David (Dan Stevens), který tvrdí, že byl přítelem jejich syna a jeho parťákem z jednotky. Před jeho smrtí mu slíbil, že dohlédne na jeho rodinu, která Davida po počátečním šoku příjme a brzy jej začnou brát za rodinného přítele a životní oporu. Zanedlouho se však začnou objevovat záhadné podivnosti v Davidově chování a ve městě se přibývá vražd. Nedůvěra narůstá zejména v Petersonových dceři Anně (Maika Monroe), která se rozhodně přijít na kloub tomu, kým host v jejich domě opravdu je. (peetriss)

Lacike odpad!

Uz davno ma nejaky film tak neznechutil ako tento. Uz od prvych sekund mi bol hlavny hrdina nesympaticky. Neznesitelnym modrým kukučom, neustalym pozeranim do blba a dokonca aj otravnym opakovanim yes madam. Proste magor od zaciatku. V kontraste k tomuto evidentnemu magorovi je snaha tvorcov o civilne pojatie pribehu v prvej polovici filmu. Co ma paradoxne iritovalo este viac, lebo je jasne, ze to nie je normalny film. V druhej polovici sa na to tvorcovia definitivne vysrali a naplno rozbehli zbesilu akcnu jazdu s absolutnym magorom, ktoreho konanie som uz vôbec nechapal a zaroven ma znechucovalo sledovat vsetko, co robi. Obohrany beckovy koniec vo mne vyvolal uz len kyslý usmev. A z celeho filmu mam jeden velky WTF dojem. Jedina zlozka filmu, ktora ma zaujala je hudba. Minimalisticky hlavny motiv mi pripominal stare horory. Cely film je vlastne ladeny v retro style. A par pomätencov tu v komentaroch vdaka tomu porovnava tento film so skvelym Refnovym majstrstykom Drive. Ha, ha, ha. Nenechajte sa tym obalamutit. 1/10. ()

GeusX

Zajímavý, tajuplný thriller. Když jsem si film pustil, absolutně jsem netušil o co půjde, ani na jaký žánr se budu dívat... :) Uvažoval jsem o hodnocení čtyřmi hvězdami, ale když dojde na akci a poodtajnění skutečnosti, připadalo mi to poněkud jednoúčelově vysvětleno. Dalo se z toho vyždímat víc, kdyby se zůstalo v rovině thrilleru. Pěkný soundtrack. 70% ()

BoPo

Béčko ako vystrihnuté z 90. rokov. Ultra vykostený Terminátor dvojka, ktorý sa prehupne do ultra light Terminátora jednotky. Obsadenie zodpovedá vyššie uvedenému. Maiku Monroe som doteraz videl len v skvelom Neutečeš (2014) a na 99% už v ničom lepšom nikdy hrať nebude. Dan Stevens bol dobrá voľba, pretože dokázal vtlačiť do minima maximum. Za mňa sa tomuto retro pokusu vyhnite a dajte si radšej niečo so skutočnou nostalgickou hodnotou. ()

Ouwen

Mistni komentare jsou celkem ujete. S Drivem to nema nic spolecneho, pouze Stevense, mix Goslinga a Walkera. Jinak pribehove to odbocuje az do prapodivneho bahna, slapnete do nej a nevite, zda to je hovno ci omacka. Lepe receno, prvni pulka je spickova, bitka v baru, dialogy hlavni postavy, ktera je aj solidne zahrana. Ono to ovsem upadne, konec nezajimavej a prepolovani hlavni postavy je bidne. Kdyby si tvurci s tim vice pohrali, pridali souboj navic, byl by to plnej pocet. Skoda. ()

SlecnaSmilly

Dan Stevens s chrpově modrýma očima zahrál psychotickýho magora poměrně s přehledem, za zvuků synťákové hudby, jak od Leška Semelky v nejlepší formě, nám dokazuje, že když někoho trefí kulka, tak vždycky teče krev, ještě k tomu umí házet granáty obouruč, vykopnout nohu fakt vysoko a jeho schopnost přežit taky není k zahození, v reality show Survivor by se určo dostal hodně daleko, to vám povím, páč stratég je to vynikající, je mu jasný, že když nakonec zůstane sám, tak vyhrál. Jako zápletku by z logru vyvěštila nejspíš i madam Jolanda, televizní kartářka a lamačka mužských srdcí, ale ten osmdesátkovej feeling, spolu s vtipným finišem, se mi vcelku zamlouval. ()

J009

Pro mě osobně je to velký překvapení, nic zázračnýho jsem od tohohle filmu nečekal, ale what the fuck??? Příběh nijak slavnej, ale hlavní postava v podání Dana Stevense? Naprostej luxus. Kombinace charismatickýho týpka, pár zvratů a hudby z tohohle filmu dělá víc než jen obyčejný béčko. Já se bavil od začátku až do konce. ()

paulieM

Vše to začalo dost nevinně, první půlka filmu se táhne, nicméně nenechá diváka klidným. Režie velice dobře pracuje s napětím a tajemstvím, které nechá divákovi velký prostor vlastním rekonstrukcím. Nutno dodat, že film stojí a padá s Danem Stevensem a jeho charismatem, a to hlavně kvůli absenci nějakého děje. Druhá část filmu je jiná, jakoby na první část ani nenavazovala, žije si vlastním životem. Problém filmu je jeho nesourodost, často diváka někam dovede a následně úplně změní notu. Spoustu věcí nedává příliš smysl: odfláknuté motivace - zejména hlavní postavy. Vlastně vůbec nevím proč se k rodině vydal. Čekal jsem, že se víc dozvím na konci, ale celé gró si film zatajil pro sebe. Raději Drive. ()

ledzepfan

Docela dobrý béčko.. Škoda snad, že okolo Davida od samého začátku poletují rudé praporky a divák je tak okamžitě ve střehu. Více nejednoznačnosti v úvodní třetině by bylo fajn... ()

maddy

Universal Soldier meets Drive meets Halloween. Adam Wingard ma baví čoraz viac a profiluje sa ako veľmi zručný thrillerový/hororový režisér, ktorý sa navyše neberie vážne a jeho réžia je tak veľmi odľahčená, ale zato dostatočne zručná. Už predošlý počin slasher You're Next bol veľmi príjemným prekvapením a úplne rovnako je na tom aj The Guest, ktorý je jemne sexy, freaky a zároveň správne trashy. Síce jednoduchučký, b-éčkový thriller, v závere až slasher, ale zato správnou mierou prepálený. Je vidieť, že Wingard má v obľube staršiu hororovú tvorbu 70. a 80. rokov a hlavne počas záverečného zúčtovania priam nostalgicky vzdáva poctu klasikám ako napríklad prvý Halloween, počas ktorého niekoľko momentov doslovne pripomenie Carpentera (nesmrteľný vrah, úplne posledný záber filmu ...). Napriek tomu The Guest nepôsobí vyslovene oldschool, ale vďaka zvolenej elektronickej hudbe aj dostatočne moderne. Práve pulzujúcim hudobným doprovodom, charizmatickým hrdinom a rovnako pestrofarebne ladeným plagátom pripomenie Drive s Goslingom (tu však všetka podobnosť s Refnovým majsterštykom končí, takže rozhodne neočakávať nič viac), následným smerovaním deja o nezničiteľnom vojakovi zase Universal Soldier. Celá tá zápletka je síce jedno veľké klišé, ale film si je toho veľmi dobre vedomý a preto sa neberie vážne a túto „podradnosť“ využíva vo svoj prospech. V podstate veľmi podobne ako v You're Next, ktorý si taktiež bral za predobraz rôzne slasherové braky. Atmosféru sa darí budovať od prvého momentu, napätie vzrastá každou minútou, je to dostatočne nepredvídateľné (z thrilleru sa mení v trištvrte stopáže na akčný film až v závere na čistokrvný slasher), nekompromisné (rýchlo umierajú aj tie postavy u ktorých sa to nečaká) a vyslovene sklamáva až záver v školskom labyrinte, ktorý je natočený v porovnaní s predošlou Wingardovou tvorbou dosť rutinne. Chápem tú štylizáciu akoby do 70. rokov, ale vraždy nie sú nijako nápadité, s prostredím labyrintu sa nijako zvlášť nepracuje a celý ten záverečný masaker je nakoniec len takou staromódnou pošťuchovačkou, než intenzívnym vyvrcholením. Po predošlých minútach to dosť zamrzí a mierne kazí celkový dojem z filmu. Taktiež by som uvítal aj pár minút stopáže navyše, pretože niektoré scény kazil pomerne zbrklý strih. Nič to však nemení na tom, že je to výživné thrillerové béčko plnohodnotne hrdé a priznávajúce svoj pôvod. Čo viac od toho chcieť? Z niečoho podobného môže štýlovú jazdu urobiť snáď len Wingard ... a Dan Stevensovi čo najviac podobných úloh do budúcna, ten chlap má „gule“! Vo výsledku tak rovnaká spokojnosť ako s You're Next. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

MartinezZ

Ha, zapomněl jsem komentář. No, ono ale není moc co psát. Nezajímavé, debilní bezdůvodní vraždění. Od začátku je vám jasné, že ten maník není nějak normální a netrvá dlouho, začíná vybíjení civilů, ať už těch "zlých", tak i těch hodných. V tu chvíli posunu děj dopředu, zjistím, že ta kravina má stejně debilní i konec a vypínám. Ono "mysteriózno" je zde zastoupeno jen děravým a značně pitomým scénářem. ()

Alqarin

Velkej náběh i na čtvrtou hvězdu, Dan Stevens je démon a newavovej soundtrack funguje božsky. Škoda, že je to místy až moc pitomý, ale už kvůli drásajícímu finále, co páchne osmdesátkovostí víc než osmdesátkový filmy, Guest rozhodně stojí za to. P.S.: Ten fakan je Chloe Moretz v klukovskejch hadrech, že jo??? ()

agentmiky

Parádní návrat do osmdesátek se vším všudy. Hlavní hrdina je fakt charismatický borec (i když názor na něj v průběhu změníte, to mi věřte), příběh sice působí prvoplánově a nějaké mega zvraty zde fakticky nečekejte, ale všechno odsýpalo tak, jak by správně mělo. Akce se zde taktéž dostaví, sice to s tou béčkovostí docela v některých chvílích přeháněli, ale já si to užil. A hlavně film nabídne přímo lahůdkový soundtrack plný nadupaných skladeb, díky kterým si divák jednotlivé momenty vychutná ještě o kousíček více. Jak jsem již řekl, tak Dan Stevens to zahrál skvěle, je vidět, že skvěle vytvořené chvíle na papíře ve scénáři dokáže zrealizovat fakticky na jedničku s hvězdičkou. Moc toho sice nenamluvil, ale za něj spíše promlouvaly jeho činy (již scéna v baru, kde vymlátil duši ze čtyř puberťáků, docela tento trend nastolila, takový novodobý terminátor). Konec ve stodole s tím perfektním hudebním doprovodem potvrdil, že tady jsou silné čtyři hvězdy udělené poprávu a vůbec mě to nemrzí. Za mě dávám 84 % P.S. Úplně poslední scéna překvapila ()

JJ.Gibson

The Guest mě docela mile překvapil. Poměrně ne tolik známí herci se zajímavým příběhem. David se přidá do rodiny a řeší problémy velmi svérázným způsobem. Dá se říci, že je to jako byste smíchali Hitmana: Codename 47 s Terminátorem 2. Lépe už to popsat nejde :) Skoro celou dobu se tváří film výborně drží si krutost okamžiku, ale závěr to celé docela zmařil a určitě to šlo vymyslet lépe!!! Takže jednu hvězdičku eliminuji! ()

GodComplex

Absolutne totalni a necekana bomba! Uz hodne dlouho me neco tak prijemne neprekvapilo a neodrovnalo. Cekal jsem nejake civilni bcko a dostalo se mi naproste pecky s cca nejlepsim soundtrackem za posledni roky. 9/10 ()

elizabeth_ba

Tak tady se Američanům zase něco vymklo z ruky... Původní záměr i film samotný. A upřímně řečeno, stále nechápu, co tyhle (velmi fešné) britské herce nutí, aby opouštěli zajetý a zdařilý projekt (jehož scénář obvykle kvůli nim někdo musí přitáhnout za vlasy a dost pomrvit) a vydat se za Velkou louži, s cílem hrát v těchhle průměrných a podprůměrných amerických filmech (inu, ne každý je Colin Firth a Michael Fassbender, aby se tam uchytil a zahrál si i v něčem,co za tenhle risk bude stát). ()

kaylin

Tohle je prostě jedna velká radost. Brutální film, kde umírají lidé, kteří by většinou nezemřeli. Ano, je to béčkové, ale v tom nejlepším smyslu. Nechybí zde krev, násilí, ale především, nechybí zde ani skvělý příběh, který postupně sledujete se zatajeným dechem. Překvapení, pro mě z čistého nebe, i když tvůrci už za sebou něco dobrého mají. ()

italka63

Velká škoda závěrečné dvacetiminutovky, ta působila jako z jiného filmu, jen jsem nechápavě zírala.A přitom Dan Stevens byl ve své roli parádní, neuvěřitelně modré oči a ten mírně pokřivený úsměv...tak někdy jindy. ()

Britney75

I když jsem si předem nečetla o čem film vlastně je, už od začátku mi bylo jasné, že pod tou andělskou tváří je hajzl! První polovina filmu byla napínavá a pořád se něco dělo a já jen čekala, co z toho vyleze. Vylezla z toho nenormální závěrečná sračka v dětském bludišti .... úplně mi zase vystoupla žíla vzteku! Takže nevím jak mám hodnotit! Hodnotím první polovinu filmu, ten zbytek je pro mě nezáživný a trapný ! Takže 2 hvězdy ! ()

Remedy

Výstavní béčko s uhrančivým ústředním hrdinou, kde všechno odsýpá jak švýcarské hodinky a kde není nouze o překvapivě intenzivní scény. Absence nějakých širších ambicí mi byla notně sympatická, celé je to vlastně takové "antibourneovské" a v první polovině to velmi důmyslně vytěžuje koncept, kdy "něco zkrátka nebude úplně v pořádku". Taková ta jednohubka, která dost chutná a kterých věru mnoho není. [70%] ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra