Netypická japonská pohádka o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni... (Stegr)

Saroman

Je skvělý podívat se na takto originální a atmosferický anime z přelomu tisíciletí, kdy originalita přinášela kinematografii to nejlepší. Propracovanost každýho snímku jenom dokazuje jak to vypadá, když jsou talentovaní lidi na správným místě. ()

Elden

Úžasný příběh, jehož každá scéna je tvořena neuvěřitelně efektivním nápadem. Příběh o lásce, o nevoli, o pokušení. A úplně skvělý. ()

Werewolf2

Je to paradox, ale misto Bloodlustu sem omylem skouknul o dost starsiho, puvodniho Vampire huntera. A...byl proste lepsi. Na Bloodlustu mi dost vadila ta japonstina, tazke az ho shlidnu predabovanej, pridam na hodnoceni. Nic to ale nemeni na tom, ze puvodni VH mel lepsi face-to-face bitky, v Bloodlustu totiz vetsinou skocily dost brzo. Uplne zbytecne. I hlavni zaporak se moc nepoved. Ale jak rikam, ta japonstina me na tom dost stvala, takze urcite zmenim nazor. ()

J!b

Nádherný animák pro dospělejší publikum s úžasnou kresbou, hudbou a atmosférickým příběhem. ()

RoyBatty444

Už ako v prvej časti ide o naháňanie upírov dampírom. Tentoraz je dej ešte hutnejší a hudba ešte temnejšia. Táto časť kľudne konkuruje celému Helsingovi a hoci akému upírskemu filmu superlatívov. Sci-fi, upíri, fantasy vznešenosť a je na svete najlepšia anime (jedna z najlepších). Odporúčam aj nie anime závislým. ()

Andy.222

Už jsem viděl i lepší akční anime, ale na druhou stranu nebylo to špatné. Trochu mi chyběla větší prokreslenost postav (to je úvodní film nějakého seriálu?), jako například, co je zač ten užvaněný ksichtík. Každopádně moc hezký a poměrně dojemný závěr za který zvedám o jednu hvězdu. ()

míšapes

z pohledu toho, že se jedná o téměř non-stop akci, naprosto neuvěřitelnej film - úžasně nápaditej, co se týče postav i protivníků, s propracovaným světem a špetkou humoru (mluvící ruka je pro mě asi nejzábavnější doplňková figura od dob sovičky buba ze souboje titánů). ()

Kazuma

Správné old-school anime plné drsných scén a bojů skvěle kloubí téma upírů a sci-fi a animace vypadá, alespon pro mě, naprosto úžasně. Film krásně utekl a konec krásně uzavřel skvělé dílo. I slzu jsem zatlačil. ()

boulala

Nejlepší anime "horor" jaký jsem zatím viděl. Akční děj nadupaný napětím, skvělou klasickou animací a výborně využitou hudbou, kde se docela trhla i fantasie autorů. Perfektních 5 hvězd. ()

Petr325

Temný, hororový a ponurý...Velice nápaditý příběh, scénky, které braly dech více, než typické americké "akční" filmy a animace na výbornou! 90%. ()

GemBirD

Jednoduchý príbeh zasadený do blízkej budúcnosti, kde upíri sa stávajú ohrozeným druhom plný temnej, drsnej až elektrizujúcej atmosféry so skvelým hlavným hrdinom a sympatickou romantickou zápletkou. Jediná nepochopiteľná vec je, prečo sa tvorcovia rozhodli anime nedabovať v angličtine a nie japončine... ()

Big Daddy

Použitý typicky japonský styl animace mi moc nelahodí a ubírá v mých očích na hororové složce, ale gradující příběh a záhadný hlavní hrdina jsou neodolatelní. ()

Mukade

parrráda ! :) + odkaz Meier Link -> Meyrink Gustav, jeden z najvýznamnejších autorov ezoterických románov a poviedok ()

juvelinokivi

Sledovala jsem v japonském znění s českými titulky, které ovšem byly vyrobeny pro anglickou verzi. Takže jsem zjistila, že anglická verze je o dost ukecanější. A úplně nadbytečně. Hlavně v závěru se tu málem "uláskovali" a "udrahouškovali", zatímco japonská verze nechala všechno cudně na působení obrazu. ()

Da_reba

Pre mna boli obidva dieli rovnaké a myslím že to je len mix rôznych iných filmov. Animácia priemerná. Dejovo to strašne pripomína jedničku. Dialógy otrasné, ani s jednou postavou sa nedá v ničom stotožniť. Zaškodilo by keby podali vo filme troška vysvetlenie o ich minulosti alebo aspoň hlavného hridinu? Absolútne mi vadili tie strašné kontrasty, v akom storočí sa to odohráva? Raz na divokom západe nahána tank koč s kybernetickými konmi, ešte aj mutanti.... Vôbec mi nepasuje že to je zasadené do budúcnosti - pre mna upíri jednoducho patria 16,17,18,19 storočie. Ktomu niesom fanúšik japonského anime. Tak ako američani nevedia spraviť dobrú Godzillu tak upíri nepasujú v Japosnsku. Čo už... ()

Program FILMASIE

Program FILMASIE