Netypická japonská pohádka o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni... (Stegr)

zbynek.poliv

Když jsem si četl poprvé náplň filmu, říkal jsem si: D? D?! LOL, no to zase bude zběsilost. Vampír, japonci a D. Krutě jsem se zmýlil. Po dokoukání tohohle skvostu jsem musel uznat, že mě přesně tahle kombinace naprosto uchvátila. Stylizace mezi postapo sci-fi, baroka a westernem tady (pro mě) zcela nečekaně funguje a funguje velmi slušně. D je nekompromisní přísňák a jeho "ruční" démon je taky dost zajímavý prvek. Trochu bych ubral na romanci a místy příliš hluchá místa. Ale celkově jde o velmi zajímavý počn, který sjíždím několikrát do roka :) ()

tekedozai

Zaujimavy dej s vybornou zapletkou, necakanym vyvrcholenim, budujucou sa vazbou k hlavnym hrdinom, kvalitnymi bojovymi scenami, epileptickymi efektami, strhujucou hudbou, smutnym koncom, excelentnou animaciou, svojskym humorom, ak som na nieco zabudol doplnte ma. Vrcholovy predstavitel zanru ANIME. ()

P3RS3CUToR

Prní 2 třetiny filmu zcela jistě plný počet.Nádherně stvořený svět a vše dokonale ladilo. Souboje skvělé. Hudba akorát. Postavy se mi rozhodně zamlouvaly. Hlavní hrdina také byl největší sympaťák. Nevím proč, ale v poslední fázi snímku jsem se začínal už krapet nudit, přišlo mi to roztahané a scény na konci ve hradu… čert aby se v tom vyznal. Bylo to hezké. Znovu se na to ale dívat nejspíš nebudu. ()

Kňour

Až nečekaně neakční film, který více než na zběsilou akci, která je doménou mnoha moderních anime filmů a seriálů sází na rozmanitost světa, ve kterém se odehrává (Je tu skutečně všechno. Kovbojové, upíři, vlkodlaci, děvy v latexových zbrojích s velikými pistolemi, pouštní rejnoci, mágové, vědmy a snad je tam někde i Kačer Donald:-) a na pěčlivě komponované obrazy v těch několika vzácných, ale o to působivějších soubojích. D rozhodně není žádným klaďákem, je to v podstatě nájemný žoldák, který se podle toho chová. Jen těžko by se dalo zpochybnit, že on byl do značné míry předlohou image Alucarda z Hellsingu. Celkem tedy film přináší nádherný estetický zážitek, i přes obrovský guláš vizuálních nápadů, který do něj byl nacpán. ()

Sireth

Vysoce vyspělý animovaný film který hlavně překvapí po vizuální stránce. Příběh velice jednoduchý, ale někdy méně je více , že? Ve filmu byli velice nápadití nepřátelé jako zabiják ze stínu nebo něco na styl zmutovaného vlkodlaka. Celkově nabízí strhující podívanou a konečný "happyend" ()

Petko92

Vampire Hunter D je séria japonských noviel od Hideyuki Kikuchiho. Aj keď som ich nečítal, zopár animovaných adaptácií seriálov a tento animovaný film som videl. Anime nemám veľmi v láske ale tento kúsok na mňa docela zapôsobil. Viem si to predstaviť aj ako film, ale čo už. Hodnotím to, čo nám ponúkli - 5* ()

Maranve

Subjektívne povedané : aká škoda že som tento film nemohla vidieť pred takými 15 rokmi, ako dieťa...poznám sa a viem, ako magicky a nenávratne by ma poznačil. Je dôkazom, že silný vizuálny zážitok nemusí byť dosiahnutý 3D onaniou... ()

s.fergie

Nejsem velkým fanouškem Asijských snímků a anime je pro mě tak trochu španělská vesnice,přesto mě Vampire Hunter D zaujal krásnou animací a svižným dějem plným akce.Různorodost démonických postav v kombinaci s různými dobovými styly mi přišla zajímavá a okouzlující a rozpolcenost hlavního hrdiny tomu jen přidává.Dále se mi líbí,že postavy se nechovají ryze černobíle.Filmu bych vytkla jeho jednoduchost a neinformovanost.Nemohu říct,že si mě tento film nějak získal,ale pro mě jeho východní exotičnost v momentálním moři okoukaných západních snímků získala 4 hvězdy. ()

Manarit

Zajímavé anime s temnější kresbou, kde ale člověk musí skousnout to, že jeden hrdina má meč a kočár, zatímco druhý tank, supermotorku a laserové kanóny, nemluvě o středověkých hradech se zabudovanou raketou. Přesto film ve výsledku nepůsobí jako slátanina, ale jako dost netradiční zobrazení upírů po japonsku, které umí vtáhnout do děje. ()

Yenda66

Nejsem žádným znalcem japonských anime. Viděl jsem jich jen pár. Vampire Hunter D se mě po počátečním zvykání zmocnil dokonale. Nevím, co je klasické, co ne. Ale rozhodně mě navnadil na další japonské anime. Zajímavý příběh, vizualní styl i atmosféra filmu. ()

Utnapishtim

Upíři mě sice nijak neberou v žádné podobě, stejně jako poměrně jednoduchý a předvídatelný děj, bizarní svět daleké post-technologické budoucnosti, který jako by vypadl z pera Gene Wolfa (sága o Novém Slunci), je ale udělaný naprosto úchvatně a film stojí za vidění už jen kvůli němu. ()

Jurrisek

Jaj, to zas byl anime nášup. před velkým Déčkem by se posral strachy i samotnej Blade a to se dá říct, že jsou do rodiny, akorát D má tu rodinu mnohem víc...eh pomatenou. Pořádná Vampire Anime zábava, nedokážu si představit lépe strávený nedělní večer. ()

behunka

Po vzhlédnutí tohoto filmu jsem zcela propadla japonskému anime. Doufám že nebudu zklamaná. Možná ještě více té romantiky a dala bych hvězd 5. ()

cartyci

Japonská animácia ako sme zvyknutý. Upírsku rozprávku som úprimne ešte asi nevidel zatiaľ a nebolo to vôbec zlé.Príbeh taktiež zaujímavý ,ako aj postavy,ale na 5 hviezdy to u mňa nebolo. ()

Program FILMASIE

Program FILMASIE