Netypická japonská pohádka o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni... (Stegr)

Colour

Začiatok bol magnetizujúci - ohýbajúce sa kríže, mrznúca voda pri prechode čierneho koča a mladá žena, ktorú z domu unáša upír. A potom to prišlo. Z krásnej ponurej rozprávky sa vykľula sci-fi upírska vyvražďovačka, pri ktorej proti sebe bojujú (takmer) nezabiteľní transformujúci sa upíri a ľudia používajúci supermodernú techniku. Tá zrušila všetko predchádzajúce čarovno. Až za polovicou sa film znova vzchopil a začal servírovať vynikajúce myšlienky na zamyslenie a romancu, ktorá poteší i skeptika. Vampire Hunter rovnako ponúka prepracované charaktery, ktoré nie sú jednoznačne dobré alebo zlé, čo je úžasné plus. Koniec bol odzbrojujúci, atmosféra bola tak hutná ako v celom filme dohromady. Nebyť tých podivných 30 min po začiatku, šlo by to oveľa vyššie. 78% ()

mica_micova

Další manga film, který mě přesvědčil o tom, že anime je lepší než jeho hraná varianta :))) (v tomto případě možná trochu Blade). Skvělá animace, skvělý příběh, za kterým je víc než jen honička a vzájemná snaha se pozabíjet. Nejvíc mě ovšem dostala poslední část filmu, pro mě, nabitá emocemi... ()

amim

"She was afraid no one would mourn her death." Největším překvapením Dého je příběh samotný. Jsem u anime zvyklý, že příběh je většinou nejsilnější stránkou, neboť se musí nějaký způsobem odlišit od ostatních anime, kterých je obrovské množství. Dé ovšem přináší celkem standardní ničím nepřekvapující příběh a lásce, který Vás ničím neohromí, ale v konečném důsledku je celkem funkční. Co je tedy na Vampire Hunterovi tak úžasné? Nejvíc mi sedlo zpracování hlavního hrdiny D, neboť tak do detailu vykresleného a nakresleného šedého hrdinu jsem dlouho neviděl. Skloubení fantasy světa a japonských technologických vychytávek pro mě bylo krásným překvapením. Je to velmi netradiční zážitek sledovat jak D využívá svůj starý dobrý meč a vedle toho se druhá skupina lovců prohání v tanku a problémy řeší starými dobrými pistolemi. Kvůli fádnímu příběhu a velmi nevýrazné hudbě nakonec skončím na 4* hvězdičkách. ()

Threepwood

Viděl jsem už hodně podivných animé a bizardních filmů,přesto jsem udiven kolik imaginace a zvláštností dokázali tihle kluci šikmoocí ještě vymyslet.Celkově mě to přišlo jako něco mezi světy videoher Final Fantasys a Fallout plus upíři.Kam se na něj hrabe Blade. ()

Nixon

Obrovské zklamání. Čekal jsem neustálou temnotu, krev a dostal jsem průměrné gulášoidní anime pro děti. 70% ()

Gamepeace

Zatímco okolí se rozplývalo nad Buttony, Milionáři a já nevím čím ještě, já jsem se vydal zpět v čase alespoň o těch pár let za Vampire Hunterem D. Původní úmysl byl navštívit první film z roku 1985, ale lenost zvítězila a do ruky se mi dostalo snázeji obstaratelné pokračování s podtitulem Bloodlust. První věc, která mne praštila do očí byla výtečná animace a skvostná kresba (nutno podotknout, že nejsem anime znalec). Ať už se vyžíváte v temně laděných barvách nebo ne, tak, a v to pevně věřím, se vám alespoň vizuální stránka snímku líbit bude. Samotný D je pro mne upír číslo jedna i přes fakt, že to upír (či je-li někomu milejší slovo vampýr) vlastně skoro není. Na adresu snímku jsem slyšel takovou (a pro ostatní asi i) opodstatněnou výtku, že je ve filmu spousta nevysvětlených věcí, ale bohužel jsem původní snímek neviděl a tudíž netuším zda je problém skryt v tomto či nikoliv, ale já doufám, že správnou odpovědí je druhá možnost, jelikož mne osobně tento "prostor" naprosto vyhovuje. Rád si dokresluji věci "co, proč a jak" a zde k této skvělé hře dostávám královské hřiště. Ovšem chápu, že někoho představa dotváření si filmu třeba před spaním zrovna neláká. Příběh je vskutku poutavý, prostředí takřka magické, postavy vydařené, několik dokonce i více než to. Takže za mne absolutní hodnocení. ()

Bezmenny

Fakticky super. Páčila sa mi vizuálna stránka, Spracovanie, poňatie niektorých postáv (vlkodlak,..), hudba, dej.... Bol som v napätí, bol som uvoľnený...a v neposlednom rade, smial som sa. Absolútne ma dostávala "ruka" a tie jej hlášky : think on money, you´re not bad, just bad dressed.... Proste, absolútne super. Treba pozrieť a určite nie raz.. ()

RoadBull

Neuvěřitelné, netušil sjem že anime dokáže v 1 a třičtvrtě hodině podat tolik příběhu emocí. Při sledování se člověk cítí jakoby před ním na začátku vybuchla atomová bomba a on seděl a byl neustále až dokonce ozařován jejím výbuchem úžasnosti. Jasná 5 {STAR}. ()

syphoon

Při pohledu do galerie tohoto snímku jsem tak otupěl, že film jsem měl na skladě asi rok, než jsem na něj dostal chuť. Vyplatilo se, film mi mezi tím uzrál jako víno :) Dlouho jsem se rozmýšlel jestli dám hodnocení o stupínek vyšší, ale nedám. Atmosféra pecka, scénař výborný, perfektně zpracované, ale něco jako trocha větší zápletka tomu chyběla. Navíc když jsem filmům Hajao Mijazakiho dal po 4 hvězdách, tady jsem prostě nemohl dát víc! Ale krásných 75% ()

Shredder

Japonsky animovany Blade s pomerne priemernym scenarom, ale uchvatnym vizualom. Spojenie fantasy, hororu, postapokalyptickeho sveta, romantiky a dalsich prvkov funguje ako celok lepsie, nez by clovek ocakaval. Strhujuca atmosfera, ktoru nastolil uz uvod, nas sprevadza pocas celej stopaze, vdaka comu sa staci pohodlne usadit a vychutnat si toto temne dobrodruzstvo. Aj napriek hororovemu motivu, by som Vampire Huntera zaradil do skupiny filmov, ktoru Americania nazyvaju "comfy". ()

Yoshik

Animák, ze kterého Van Helsing tiše pláče v koutě a hledá si jinou práci. Velmi nečernobílý příběh, kde hranice mezi dobrem a zlem je tak nejasná, že spíš záleží na divákově úhlu pohledu. ()

Maniik88

Je super si pozrieť filmy aj z inakade ako z Hollywoodu. Severské filmy majú svoje špecifické črty, Francúzske či naše tiež. No a hodne špecifické sú Japonské filmy. Je to úplne iná mentalita a civilizácia a niekedy sa ťažko vžívame do myšlienkových pochodov autorov. No a zrovna tento film ma moc nezaujal, aj keď uznávam jeho kvality a bolo to hodne zaujímavé. Najzaujímavejšie boli vzťahy medzi postavami a samotný záver. Z akcie som bol sklamaný. ()

Soubi

Moc hezké. Jemným pracováním, upíří tématikou, solidně vystavěným příběhem i sympatickými postavami. Takže splňuje všechno, co se od anime očekává - 5* ()

zly.dvojce

Velice dobré. A velmi smutná připomínka toho, že sbírku mých top dévédéček s výběrovými lahůdkami napříč filmařským spektrem, jsem neměl půjčovat nikomu do pracek. ()

Toustovač

Sice tři, ale silné. Do čtyř se mi vážně nechce, protože takovej neskutečnej bordel na plátně jsem hodně dlouho neviděl:). Skoro bez příběhu, téměř výhradně bez jakéhokoli zdůvodnění (děj!) a popisu postav, které jsou sice buď hodně, nebo aspoň trochu zajímavé, ale rozhodně by byly zajímavější, kdybychom o nich něco věděli:). Akce výborná, ovšem zároveň hodně nepřehledná a často také příliš rychle odbytá (hlavní hrdina je občas až moc "ultimátní", co se dovedností týče). ()

Brumlak

Nádhera, opravdová nádhera. Hudba byla použita dokonale, charaktery postav jsou dobře načrtnuty. Hláškující ruka baví. A té romantiky. No, ukápla i slza (ale ne moje). ()

RyanRainheart

Stejně jako předtím Ninja Scroll i tento příběh o upíru/člověku byl vynikající a znovu potrvdil výbornou kvalitu japonského anime. ()

Program FILMASIE

Program FILMASIE