Slídil

• USA Nightcrawler (více)

Sociopat Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) je reportér na volné noze, který natáčí videa trestných činů v jejich syrovosti pro zpravodajskou stanici v Los Angeles. Lou stírá hranice mezi účastníkem a pozorovatelem, aby se stal hvězdou svého vlastního příběhu. Jak daleko je ochoten zajít ...? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Lanco

Príbeh o žurnalistickom hyenizme, celkovom kariérizme cez mrtvoly a bez chrbtovej kosti. tento film je postavený od začiatku do konca na skvelom výkone Jakea Gyllenhaala, ktorý rozhodne patrí medzi aktuálnu hereckú špičku už len preto, že si vyberá aj práve takéto netradičné, proti-mainstreamové role. ()

Dr.Miku

Nečakala som nič a dostala som všetko. Z Gyllenhaala som mala neprijemný slizký pocit od začiatku do konca, zahral to perfektne, námet bol vcelku originálny (pohľad na psychiku sociopata (?) túžiaceho po uznaní) a hudba tiež uspokojivá. Na drámu som sa až príliš bavila, žiadny pocit nudy či hluchého miesta, ktoré občas vo filme proste musíme preklenúť. Dostatok šokujúcich momentov, žiadny klišoidný koniec. Ja som nadšená, oplatí sa pozrieť. ()

C.A.T.

Krásný odraz toho, co vlastně dělají/chtějí/potřebují média. Gyllenhaal je tady naprosto boží a celkový námět je super. ()

McGuffin

Slídil, Nightcrawler scénáristy a režiséra Dana Gilroye je film o práci novináře. O zpravodajství z vyšetřování zločinů. Anebo z temného mezičasí po spáchání zločinu a před začátkem jeho vyšetřování. I u toho bývají zprávaři, protože i takové zprávy mají své konzumenty. Pokud jimi nejste, pak vás film znechutí nebo rovnou pobouří zrovna tak, jako když nejste na erotiku a pustí vám porno nebo vás strčí do armády, přestože jste pacifista. Zkrátka nejsou jen zprávy z kultury a z otevírání nových dálnic. A že prostředí zločinů i zpráv o nich není nijak čisté, na to vemte (scénáristův) jed. Takže tak. https://www.macguffin.cz ()

Tomgunses

Je to jen film, ale nastavuje zrcadlo "moderní" společnosti... Určitě je to na širší diskusi, ale nemůžu si osobně pomoci a musím prohlásit, že jako druh jsme už dávno na vymření... Bohužel to jsme my lidi, hlavně honba přes mrtvoly za penězi, kariérou, senzací, slávou, mocí. Lidskost, morálka, láska, mravnost jsou minulostí... Dobře nám tak. Za výkon JG 20% ()

MAKUON

Abych řekl pravdu, do filmu jsem šel, jen skrz režijní premiéru Dana Gilroye, ani jsem si nepřečetl obsah nebo recenzi. Takže jsem o filmu vůbec nic nevěděl a bylo to pěkné i nepěkné překvapení. Z Jake Gyllenhaala budete znechuceni, budete zvracet a ukamenovávat ho, ale proč? Jak řekl Lou: „That's my job, that's what I do, I'd like to think if you're seeing me you're having the worst day of your life.“ SPOILER: Skoro jsem si přál, aby byl v poslední honičce zastřelen, ale bohužel se nestalo. Ale i přes to musím udělit ****. Jake Gyllenhaal hrál vážně strop a přesvědčil, že i takového křiváka může zahrát. K ostatním postavám jsem si udělal i nějaký ten vztah. Jen škoda, že románek s Rene Russo (Ninou) nebyl více okořeněn. Finálních 40 minut bylo vážně něco, co film hodně zvedlo. Film byl originální a na režii Dana to vůbec nebylo špatné. ()

Slash_Flash

Jakoby jste se ocitli ve vedlejší misi GTA V. Noční LA, bulvár, těžkej sporťák a sebestřední narcis s volantem v jedné ruce a obrovskou kamerou v té druhé. Lou, hraný okouzlujícím a zároveň děsivým Gyllenhaalem, se pomalu snaží vybudovat z neznalého amatéra, na kterého je poděs se dívat, až na profesionála bulvárního podsvětí, ze kterého vám jde mráz po zádech. Zajímavý a originální snímek na pozdní večerní posezení, který se chvilkama sice táhne jak smrad, ale taky poukáže na tajemný pozadí amerického, i našeho, bulváru a nechá nás nakouknout do komplikované mysli narcistického šmejda. Jen bych ještě vytknul filmu absenci smyslu pro humor. Film měl na to potenciál mě čas od času rozesmát a udělat ze sebe černou komedii, ale nestalo se tak. Škoda. ()

Pudding

Charakter Louise Blooma jsem si velmi užil. Rozhodně NIghtclawler patří mezi více sigma filmy, jakožto třeba Americké psycho. Líbila se mi ta menší brutalita a chladnokrevné postavy, jak je celou dobu v klidu a bez duše. Ten člověk neměl co ztratil, tak šel do všeho naplno ( stejně jak jeho zběsilé řízení ), ale s následným rozmyšlení všech vedlejších konverzací a následných chyb. Jake Gylleaanhaal je jednoduše jeden v mých top 10 herců. ()

Liweixiaojie

9/10. Jake Gyllenhaal je môj veľký obľúbenec, ale bez akejkoľvek predpojatosti musím povedať, že tento film je naozaj skvelý. Krásna demonštrácia toho, kam až je človek schopný zájsť aby získal to, po čom túži. ()

Bizap123

Myslím, že se dá s jistotou říct, že takový příběh je nereálný, ne však doslova. Prostředí reportáží živých zpráv dobře posloužilo k prezentování zkaženosti kapitalistické morálky, zejména v USA. Samozřejmě se ale nejedná se pouze o kapitalismus, není třeba rozebírat, co nebo kdo stojí za tím, že to dnes může takhle vypadat. Málokdo si dovolí zpochybňovat teze o osobním růstu, které lidé čerpají z knih nebo z videí, ovšem pokud nad takovými tezemi přemýšlí člověk, který už vzdělaný je, dojde mu (doufám), že každá mince má dvě strany. Případ ve filmu je samozřejmě extrémní, ale slouží pochopitelně jako ilustrace a v neposlední řadě Louis už svým způsobem zkažený byl. Zkrátka peníze vládnou světu a penězům vládnou často takoví lidé, protože jak jsme viděli lidskost (v tomto případě např. pomoc u nehody aj.) by znamenala ztrátu zisku, právě díky absenci této kvality se dokázal vyšvihnout, no a když už má pak nějaký ten kapitál a dvě dodávky, tak nemusí toliko riskovat a může si žít spokojeně. Co se týče kvality filmařské práce, tak musím vyzdvihnout herecký výkon Gyllenhaala, ale ten v tom období perlil pořád, takže to není nic zajímavého, ovšem tak nějak mi přijde, že nikdo jiný by tuto roli tak dobře neztvárnil. Závěrečná scéna opravdu posadí do sedadla, jinak se film vyvíjí víceméně svižně. ()

drkaldj

Pohled do duše člověka který se nestydí udělat pro svou začínající kariéru vše. Jake hraje opravdu dobře. Škoda jen že ten konec byl poněkud obyčejný a nebyl více gradující. ()

isterion

Film ukazuje, ako sa možno uživiť natáčaním videí trestaných činov, ktoré sa dostanú do televíznych správ ... ()

leafroller

Příběh o typickém sociopatovi – a rád bych zdůraznil, že z mého pohledu je to jednoznačně kladná vlastnost - je uměle vyhnán do psychopatického extrému a já se ani neodvažuji hádat proč. Nejspíš proto, že sociopaté jsou společností zavrhováni a já vím moc dobře proč. Chytrý divák se však nenechá obalamutit. ()

Jezek_68

Pro mne se zpožděním nově objevený, zcela neznámý film. Postupně procházím tvorbu Tonyho Gilroye (zde producent). Scénáristicky slušně vystavěný příběh člověka, jehož charakter považuju za odpornou veš každé lidské společnosti. Člověk by mu ovšem vlastně překvapivě ve filmu občas až fandil.  Velmi dobře zvládnutá režie netrpí začátečnickou bezradností. Trochu polopatičtější start příběhu se postupně dobře zahušťuje a graduje ve finále. Vlastně také dost dobrá kamera v převážně nočních záběrech (člověk si to uvědomí v porovnání např. se seriálem "Expanse", kde se kamera snaží být velmi bombastická, ale nezvládá elementární úkoly, jako světlo v očích postav a působí svou plochostí často, jako záznam z mobilu). Gyllenhaal je vcelku přesvědčivý, nesází naštěstí až tolik na přehnaně strnulé stylizace "Goslingovského" typu, jakkoli se jim zcela nevyhne. Hudba nenadchne, neurazí. Dobře strávená hodina a půl bez pocitů řemeslné marnosti, které často zažívám u novějších filmových počinů. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina