Slídil

• USA Nightcrawler (více)

Sociopat Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) je reportér na volné noze, který natáčí videa trestných činů v jejich syrovosti pro zpravodajskou stanici v Los Angeles. Lou stírá hranice mezi účastníkem a pozorovatelem, aby se stal hvězdou svého vlastního příběhu. Jak daleko je ochoten zajít ...? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

lineker

Jake Gyllenhaal v roli sebestředného úchylného hajzlíka, který vám bude od prvního záběru řádně nesympatický. To, že vaše " náklonost " k jeho postavě bude v průběhu filmu gradovat až v čirou nenávist je dílem pevného scénáře a samozřejmě výborným herectvím samotného Jakea. LA jako město nejen filmového a zbohatlického pozlátka, ale i jeho smutnější stránky, plné hyen, které se neštítí parazitovat na lidském neštěstí, utrpení za účelem osobního obohacení, čí jak je to v případě Loua Blooma v leštění svého sociopatického zvráceného ega. Prostě hnus a špína v LA. ()

quido.morava

Hyeny existují jak v přírodě, tak ve společnosti, jsou neodmyslitelnou součástí obojího a mají zde svou roli. Bizardní scény včetně závěru a přesto je to vše uvěřitelné. Tak to prostě je. Opět výborný Jake Gyllenhaal. ()

dedavena

Takeho zmrda bych valil po pysku od rana do večera a teho jeho navigatora ešče přes celu noc. Ty hvjezdički su akorat za Russku. ()

Neo83

Jake Gyllenhaal to zahral skvele,maximálne predsvedčivý,až fanatický posadnutý reportér ktorý ide doslova cez mrtvoly. Špinavé pozadie spravodajského biznisu a napätie ktoré by sa dalo krájať !! ()

Kolemjdouci

Jeden z filmů, od kterých jsem nečekal nic a od kterých jsem dostal vše! Opravdu jedinečný filmový zážitek, který mě dlouho drží v hlavě a rozhodně se těším na opakování...krásné zobrazení světa novinářů a hledačů senzací, krásné naturalistické pojetí žurnalistického světa a důkaz dnešního tržního hospodářství, kde peníze zmohou vše! ()

systemG

Jake tu váží jako jeho kamera a díky tomu má ten svůj pohled ještě mrazivější. Evidentně si to užíval a když k tom připočteme skvělou hudbu, tak tu máme snímek, který rozhodně stojí za pozornost! 85% ()

Ganka

Jake se mi sice nejvíc líbil v roli análního milovníka, nicméně pro role psychopatů se narodil. Ať už jako teenager pronásledovaný králíkem nebo jako samozvaný podnikatel, který pro úspěch udělá všechno. Smutný ale poměrně pravdivý náhled do toho, jak dnešní masmédia udělají hyenisticky cokoliv pro trochu té senzace. ()

Filmslover14

Jake Gyllenhaal je geniálně nechutný! Otřesný obraz dnešního mediálního světa bez morálních zásad a diváka toužího po senzacích. Dala bych pět hvězdiček, kdyby snímek ke konci lehce neztratil na tempu. Jinak dokonalé! ()

JerryPilsen

Příběh stojící na výkonu Jakea,protože k hlavní postavě si nemůžete vytvořit pozitivní vztah.Ukázka kam až může zajít honba za senzací a jak funguje zpravodajství. ()

davidhilario

No já nevím, na jednu stranu jsem strávil s tímhle filmem večer a neurazilo mě to, dokonce jsem se docela bavil. Na stranu druhou do hlavní role obsadili, alespoň dle mě, absolutně nevhodného herce. Rozumějte, neříkám, že je Jake špatný, v mnohých filmech mě fakt příjemně překvapil, ale tato role 'sociopata' mu prostě nesedla. Chvílemi měl takové výbuchy přehrávání, ať už iracionálního autistického smíchu, nebo podivně mířených posedlých pohledů. Jindy zase pří lhaní a předstírání vypadal jako, no, hodně špatný, ale hodně sebevědomý šméčkař. Prostě jsem mu to moc nevěřil. ()

Cuffini

Takový hyenismus jsem neviděla ani u nás v práci. Hnus, hnůj, extrém, šílenství, demence. Tak, to je asi tak vše. Jacku, přestal ses mi líbit, už mi nevolej, je konec... ()

januar789

2/5 Slabý scenár. Jedine čo, tak film ukazuje pravú tvár televíznych správ. Dá sa v ňom nájsť aj zopár myšlienok, no musí ich tam človek hľadať. Nijak ma ten film neobohatil, nepobavil, nezaujal. ()

slatkakuca

Neztotožnila jsem se s hlavní postavou, nebyl mi ani sympatický ani nesympatický, naopak strašně těžce uchopitelný. Scéna s kradeným kovem mi přišla naprosto zbytečná, protože vůbec neseděla do jeho osobnosti. Jednoznačně působivý film, který ve mě ještě dlouho zůstane, ale za mě jsou to jen 3,5 hvězdičky za tu až těžko uvěřitelnou přehnanost a Jakea Gylenhaala, který mi tam vůbec nesedl. ()

Nelenya

Nikdy bych nevěřila, že se mi jeden z mých nejoblíbenějších herců může takhle zhnusit. Jake byl prvotřídní slizkej psychopat, se kterým bych do auta v životě nesedla. ()

adzedan13

Jake Gyllenhaal si za svůj výkon v tomto filmu zasloužil Oscara. Do role se vžil tak, že z něho chvílemi šel opravdu strach. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina