Reklama

Reklama

Epizody(24)

Obsahy(1)

Akademie Honnouji je vedena železnou rukou ředitelky Satsuky, která svým podřízeným dodává Goku uniformy, díky nimž disponují nadpřirozenými schopnostmi. To vše se má ale změnit s příchodem nové studentky, která je ozbrojena mečem navrženým pro přemožení těchto uniforem. Jejím cílem je najít ve škole vraha svého otce. (John8)

Videa (4)

Trailer

Recenze (20)

JamesSi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak může být něco tak nápadité a hyperaktivní, ale občas zároveň nudné a otravné. Původně jsem si myslel, že celá věc s krvelačnými uniformami je docela cool poselství, ale nejspíš je to jen výmluva k (cenzurované) nahotě. A já miloval od Imajašiho Dead Leaves a Panty and Stocking. Rozhodně ale opakující vtip, že se na dějepise v té militantí společnosti učí jen o Německu za WW2 je fajn. Stále mě to ale baví víc než třeba Promare nebo BNA. Edit: Pořádně se to rozjede až cca po 5té epizodě. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Na docenění musí člověk mít určité specifické nastavení mysli a značnou odolnost k japonské animované fantastice, ale pokud jsou obě podmínky splněny, nebrání už nic tomu, aby nasedl na hype train a již se jen neuvěřitelně vezl. Vůbec se nedivím tomu, že bylo tohle anime zvoleno nejlepším originálním anime dekády (i když osobně bych ten titul dal geniální Madoce). Od začátku až do konce obrovská smršť šíleně přepálené zábavy, neskutečné vizuální i vyprávěcí nápaditosti (často až old-school herní a komiksová beat-em-up obrazová poetika) a epických momentů pod taktovkou animátorů utržených z řetězu a mistra skladatele Sawana, vlastně v celkovém procentu hypeu napříč epizodami dokonce Trigger překovává podle mě sám sebe a předchozí dnes již legendární počin Gurren Lagann (nepočítaje jeho závěr, logicky :)). A pod povrchem toho všeho znovu krásný coming-of-age příběh, který se vyvine v něco mnohem větší, ale v jádru stále to srdce zůstane, přičemž tentokrát je to srdce dívky. Musím přiznat, že jsem se do hlavní hrdinky Ryuuko Matoi možná trochu zamiloval. Její design, její jméno (ovšem jména tady mají velmi zajímavá a cool znějící téměř všichni), její osobnost, a asi nejvíce její japonský dabing byly všechno trefy do černého. Ani většina dalších postav ale rozhodně nedělá ostudu, v čele s úžasně charismatickou a celkově výborně napsanou Satsuki Kiryuin. Nějaké výhrady by se jistě našly a u několika epizod jsem se trochu nudil nebo byl možná, jak je to u tohohle studia obvyklé, můj mozek úplně zahlcen, ale ve finále to byla jednoduše parádní jízda. Číselné hodnocení někde mezi 8,5-9/10. ()

Reklama

Hromino 

všechny recenze uživatele

„Všeho víc! Přidat na plynu! Kozy budou houpavější a větší, postavičky zdeformovanější, akce nařáchanější a velkolepější, vtipy budou mít větší kadenci, faktor bláznivosti bude rovněž navýšen! Gurren-Lagann uspěl, tak tohle musí uspět ještě víc!” – aneb vše, co v Gurren-Lagannu dobře fungovalo a díky čemuž si seriál zajistil takový úspěch, je v Kill la Kill jeho tvůrci v duchu hesel „všeho víc” a „když vy břízolit, tak my kachličky!” dovedeno do otravného, nudného extrému. Zpočátku se na zdeformované postavičky, zjednodušenou animaci a snahu o extrém vršenou snahou o další extrém dá ještě koukat, ale dívat se na tuhle statickou podívanou po dobu 24 dílů? Kdyby to mělo být několikadílné OVA, dobře, bral bych to jen jako experiment, ale tohle je moc i na mě. Někdo by si tedy mohl klást otázku, proč jsem dal z podobného těsta upečenému FLCL právě tolik hvězd, kolik jsem mu dal, když tady na Kill la Kill tak plivu. Snadná odpověď. FLCL i Kill la Kill máte buď rádi, nebo ne, a plně objektivní názor najdete jen těžko, ovšem pravdou je, že FLCL nebyl tolik založen na přehánění a dovádění věcí do extrému, jako spíš na nonsensu, padnoucím hudebním doprovodu a tématu dospívání hlavního hrdiny, což je mi mnohem sympatičtější. V případě Kill la Kill jde jen o nudné přehánění, které čas od času vytáhne nahoru glosa Mako, což je dost málo. Po osmém díle končím. ()

Kerbello 

všechny recenze uživatele

Zatím je to tak vynikajícně přehnané, podivné a výborně kreslené, že se při to nepokrytě bavím. Možná jsem viděl málo anime, ale tohle je pro mě něco nového, doufám že se kvalita udrží i v pozdější fázi. Po Little Witch Academia a třech dílech Kill la Kill vkládám ve studio Trigger velkou naději. EDIT: Nadšení, nenadšení - časem ztrácí šmrnc. ()

Starletka 

všechny recenze uživatele

Absurdní, šílená, ale především zábavná záležitost. Postavy jsou skvělé (v čele se senseiem a Mako), animace správně trhlá a soundtrack má grády. Co se pak samotného příběhu týče, ze začátku je to celkem slabota, ale zhruba tak od půlky to nabere neskutečné obrátky. Jsem ráda, že jsem se prvními díly nenechala odradit. NUDISTO BEACH! 8,5/10 ()

Galerie (676)

Zajímavosti (6)

  • Uniforma, kterou nosí Ryuko, se nazývá Senketsu, což znamená „čerstvá krev“. Uniforma, kterou obléká Satsuki se oproti tomu nazývá Junketsu, tedy „čistota“. (spacemaster)
  • Jedná se o první seriál studia Trigger, který obdržel rating TV-MA v USA, tedy pouze pro dospělé publikum. (spacemaster)
  • Hiroyuki Imaishi přišel s konceptem pro Kill la Kill, když si povšiml podobnosti mezi japonskými výrazy „fassho“ (fašismus) a „fasshon“ (móda) a dvojího významu slov „seifuku“ (znamená jak dobývat, tak uniforma) a „kiru“ (zabíjet vs oblékat). (spacemaster)

Reklama

Reklama