V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec. (Aerofilms)

mac000

Rozhodně ne film pro každého. Divák musí být ochoten příjmout rozvláčné tempo vyprávění. Odměnou jsou skvělé dialogy, barvitá kamera a podmanivá hudba. Všechny tyto tři složky, které odlišují film od jiných forem umění, jsou zde v dokonale vyváženém vztahu. Krásný umělecký zážitek. ()

PAVLIS

Musím se opakovat, Sorrentino by se měl věnovat jen režii a scénáře nechat někomu schopnějšímu. Opět výborný audiovizuál, některé výjevy mají opět "ocas" i do druhého dne a opět nechybí ani trocha černého humoru, což zvlášt oceňuju. Jenže na mě celý ten "překvapivý děj" plný mouder a obrazových náznaků působil opět trochu levně a sráží v mých očích celek jen do mírného nadprůměru. ()

Lewisssek

Typický představitel umění pro umění. Kochá se to samo sebou a precizně to kašle na diváky. Dvě hvězdy za ty občas fakt krásné obrázky, které by se ale měly hýbat. P.S. Celou dobu tam melou o nějakém hudbením veledíle složeném hlavním představitelem a ve finále zahraje nudná a bezduchá srajda. A tak je to i s pověstí filmu a realitou. ()

blowup

Po skončení filmu velké ticho, to už jsem dlouho neslyšela...Precizní záběry, estetika obrazu na nejvyšší úrovni, titulky velmi elegantní (sice maličkost, ale může dodat šarmu). Dva skvělí herci (H.K. a M.C), téma jako od Felliniho - někdo má Sorrentina dost po dvou filmech, F. jich natočil daleko víc a myšlenkové linie se prolínaly a vracely. Proti Velké nádheře pomalejší tempo, odpovídající tématu. Překvapující, že kino bylo plné i po delší době od premiéry, což mi připomnělo, že hloupost někdy nekvete. Tak vlastně měním ze 4 na 5. Jo a verbale, už toho nech. ()

Guran

Film nemá vůbec žádný děj. Všechno je závislé jenom na charakterech všech postav. Každá má vlůastní, každá má své zájmy, cíle, atd, ale nečekejte pecku. Je to kravina, která vás nebaví po prvních minutách. Herci jsou vybraní dobře, hlavně krásná figura rumunské Madalina Diana Ghenea. Ve scéně, kterou vidíte na obalu filmu jsem měl pootevřenou čelist a napjatě sledoval její vstup do vířivky. Ale stavět film na postavě, která je sice krásná, jenomže za celou dobu filmu snad nepromluví ani slovo... Přiznávám, že jsem film musel přetáčet, protože ta nuda byla k nevydržení. Pak herecké legendy jako Michael Caine či Harvey Keitel samozřejmě hrají, ale je moc málo kladů. Největší je tedy za tělo Madalina Diana Ghenea. ()

Moiseiwitsch

Hodně zajímavý, netradiční, vtipný a inteligentní snímek s filozofickým obsahem. Skvělé herecké obsazení dodává filmu vše potřebné. Myslím, že se jedná o velice povedené vyobrazení reality života se vším co přináší v kladné i záporné rovině. Film je zasazen do vyšší společenské vrstvy. Osudy zbohatlíků ovšem neodrážejí pouze to, že pocházejí z majetnější společenské vrstvy. Přesto může divák nalézt u Paola Sorrentina některé shodné kritické rysy s některými filmy Marca Ferreriho - Velká žranice či Buňuelova Nenápadného půvabu buržoazie. ()

PeterJon

Divné. Chce to byť artové, ale je to prázdne. Nevyužitý potenciál a nezodpovedané príbehy niektorých zaujímavých postáv - Maradonna, masérka, žena dirigenta. A naopak veľa priestoru je venoveného típkom okolo režiséra a mladému hercovi, ktorí sú o ničom. ()

miki68cz

Marně jsem hledal v obrazech hlubší smysl díla. Nepochybně barevná citlivě vystavená postsurrealistická podívaná, kde mi chyběla ta třešnička na dortu, odkaz. Asi tam je, ale já jej nenašel. Skvělé herecké výkony hlavních hrdinů, krásná muzika, nádherná příroda. Tento film doporučuji, hledejto to, co já nenalezl. ()

boombang

...aneb Stáří. K Cainemu a Keitelovi lze těžko mít výhrady, herecky potěšili též Dano a Fondová (ta ale až zpětně, protože jsem ji nepoznal). Kamera a hudba parádní. A humoru zde bylo ne/překvapivě docela hodně. ()

kubilov

Miluju Paola Sorrentina! Pro tu jeho staromileckost, skvělé podchycení podstaty "italství" a perfektní práci s vedením filmového tempa, které rozhodně tedy nesedne každému. Přestože je La Giovinezza natočena s dá se říci téměř výhradně áčkovými herci, Sorrentino naštěstí nijak neopouští svůj v současné kinematografii jedinečný styl. Jde tak trochu o podobenství o podzimu života, o vyklidněné filosofování a o jemnou studii melancholické vyprázdněnosti života plného peněz a citově vyhořelého. Ústřední dvojice Michael Caine a Harvey Keitel jedineční, zvláště u druhého jmenovaného jsem lepší herecký výkon neviděl minimálně třeba posledních 20 let, ne-li vůbec. Co se týče dalšího osazenstva, které je oběma kmetům vítaným zpestřením jinak monotónního rekreačního pobytu, tak taková Rachel Weisz roste do stále větší krásy a její herecký výkon tomu také odpovídá. Například z takového Paula Dana mám velkou radost, protože z něj těžko někdy bude herec áčkového formátu, ale právě v takovýchto zajímavých vedlejších rolích je jedním z nejlepších, Hitlerovská kreace to jen potvrdila. Z dalších pak svou účastí překvapila Jane Fonda v roli, ve které se snad ani nemusela snažit hrát, či fotbalová legenda se zjevnou zálibou v ultralevicovém smýšlení a božský Diego. No a Madalina Diana Ghenea je jen sladkou třešní na vrcholku. Ačkoliv se celý dvouhodinový děj odehrává prakticky výhradně v areálu luxusního lázeňského hotelu ve švýcarských Alpách, o žádné klaustrofobičnosti se rozhodně hovořit nedá. Zejména také proto, že Sorrentino umí ve spolupráci s Lucou Bigazzim skvěle využít přírodních krás. Přiznávám, mám pro takovéto filmy slabost, ale když tomu kouzlu se opravdu těžko odolává. ()

mirkath1

Nebudu hodnotit, přestalo mě to zajímat po 40 minutách. Začala jsem cítit depku z těch všech těl v sauně a to jsem měla dojem, že se film jmenuje mládí. No zřejmě na umělecké filmy nemám žaludek. Krásné prostředí, ale na mě čišela z něj jen beznaděj a ztracené sny a znovu nalezené viny. Děkuji tohle fakt nemusím vidět celé. ()

LukeKiller

Toto je jeden z tých filmov kde sú dlhé, unylé pasáže, ktoré asi majú dávať zmysel, niečo naznačiť, či vysvetliť, ale na to som asi príliš mainstream. Film bol megadivný, 3/4 z neho som nechápal. 1* za podarené vtipy a 1* za skvelú kameru. ()

slowfox

Kdo tomuto filmu proboha dal nálepku komedie? Pokud bych neočekávala komedii možná by se mi film líbil víc. Byla to velice bravurně natočená úmorná NUDA. ()

SAINTS

Film taži hlavne z dobre vystavanej atmosferi a z hlavnych ale aj niektorych vedlajšich postav.Po vizualnej stranke ide o takmer dokonale dielo,kamera funguje skvelo a Sorrentinovy sa znova velmi dobre dari rozpravat obrazom.Mladost ponuka dokonalu režiju a vynimočne remeselne spracovanie.Mladost je kvalitny europsky film v ktorom hraju zname svetove herecke hviezdi a je to film ktory sa oplati vidiet. ()

ostravak30

Tak tohle můžu. Vynikající legenda britského filmového průmyslu Michael Caine a další vynikající herec Harvey Keitel ve filmu, kde společně hodnotí uplynulý život, vzpomínají na to, co již dávno zapomněli a hlavně pozorují vše okolo. Se suchým humorem sobě vlastním a humorem i místy černým, s krásnou přírodou v zádech a ještě krásnějšími ženami okolo jde to vše tak nějak samo. Když přičtu plusové body za Rachel Weisz, kterou mám hrozně rád a další krásné ženy jsem si přišel na své. Téměř z každé minuty na vás doslova stříká moudrost staříků, kteří nejen od pohledu, ale i od chvíle, kdy promluví, naprosto jasně vypadají, že o životě ví když ne všechno, tak hodně. Ne, není to film, který by měl spád a drtil vás divokým průběhem. Film má stejnou rychlost jako je ta, kterou mají dva hlavní hrdinové, když se prochází. O to víc vás nabije životem jako takovým, energií žití a dodá vám pocit, že i v osmdesáti lze něco prožít. Ano, lehko se to říká, když oba dědci sedí ve švýcarských Alpách v luxusním středisku, ale v tom případě si nutno pustit film znovu. Oba totiž jen poposedávají, procházejí se a vcelku jsou připraveni na smrt v očekávání, že nic zajímavého už je nepotká. A takové pocity můžete zažít kdekoli, nejen s Miss Universe v bazénu. ()

ilclassico

Ty body jsou za celkové pojetí, pěkné obrázky a hudbu, nic víc. Příběh je slabší a co je horší, postavy nežijí, ale deklarují fráze. Dialog Keitela s Fondovou... něco tak strašného jsem dávno neslyšel. Co věta, to pecka z lexikonu fráz. Režisér to ví velmi pěkně natočit a ozvučit, ale měl by si najít pořádného scénáristu. Nedivil bych se, kdyby na počátku procesu byli nejprve obrazy a jejích spojování, a až pak scénář. Ten film na to tak vypadá. V rámci žánru za 3,5 (scénář za 2). ()

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

10.12.2015

Matteo Garrone opouští realitu

Matteo Garrone opouští realitu

25.05.2014

Stále silnější mezinárodní renomé výrazných italských tvůrců jsme tu již nedávno zmiňovali v souvislosti s novým hvězdně obsazeným filmem Paola Sorrentina, který se již dva týdny natáčí a došlo ke… (více)