24 hodin

• Česko Hra o dítě (více)

Někteří zločinci ovládají své řemeslo tak dokonale, že za sebou zanechávají pouze vyděšené oběti neschopné vypovídat. Mezi takové patří i Joe (Kevin Bacon) a Cheryl Hickeyovi (Courtney Love), kteří s Joeovým bratrancem Marvinem vymysleli bezchybný plán, jak vymámit peníze z bohatých rodin. Drze, brutálně a hlavně úspěšně vydírají bezmocné rodiče. Ale tentokrát si vybrali špatnou rodinu. Rodinu, která se rozhodla, že vezme záchranu dcery do svých rukou... (Magic Box)

BoPo

Pokiaľ máte radi Charlize Theron, nie je čo riešiť. Je to síce béčková jazda, no dobrých momentov sa tu nájde dosť. ()

Tommassi3

"Musíme to dělat znovu ??" - "Asi by mi chybělo dávat rodiny dohromady !!" Mexický režisér Luis Mandoki mě se střídavými úspěchy přesvědčuje, že svému řemeslu opravdu rozumí, na druhou stranu si však vždy vybírá příběhy, které sice nenabízí žádná originální témata, nicméně s sebou vždy nesou jakési žánrové ozvláštnění, což rozhodně platí také o tomto snímku, který se velmi věrně, rozuměj do posledního detailu, když pomineme, že původně byla Abbby diabetička, od čehož bylo upuštěno kvůli přílišné podobnosti s rysy Fincherova Úkrytu, drží své stejnojmenné románové předlohy z pera Grega Ilese, amerického spisovatele a scénáristy narozeného v Německu, jak by také ne, když se Iles zhostil i samotného scénáře !! Iles za oceánem platí za velmi známého a úspěšného autora, který sice střídáním žánrů dokazuje svůj talent a schopnosti, nicméně mě osobně jeho knihy nikdy příliš neoslovily, když bych se snad ani neštítil nazvat je škváry, a tak naprosto logicky, logika se totiž v souvislosti s tímto filmem jeví jako naprosto zásadní slovo, právě scénář spolu s režisérovou neschopností vytvořit alespoň průměrnou akční scénu vidím jako největší slabinu tohoto nepodařeného thrilleru !! Samotné lahůdkové herecké obsazení pak páchne o to mocněji promrhaným potenciálem, především Kevin Bacon dělá z Trapped jakž takž snesitelnou záležitost, když stvořil dalšího parádního padoucha, únosce a sexuálního devianta Hickeyho, který se natolik opájí svými schopnostmi, až vlastně kupí jednu chybu na druhou, nemyslím si, že právě fakt, že se Baconův vůdce vyděračů chová jako totální sebestředný dement, by byl něčemu na škodu, ona totiž skutečnost, že se nějaké hovado považuje za geniálního zločince, z něj ještě onoho génia nedělá !! Ani Charlize Theron jako Karen Jennings, matka strachující se o svoje dítě, určitě nezklamala, ačkoliv o výkonech, za něž si o rok a víc než 15 kg později odnesla Oscara, si může nechat jen zdát, to Dakota Fanning jako malá unesená Abby znovu zahrála naprosto skvěle, stejně jako tradičně fantastický Pruitt Taylor Vince v roli dobráckého komplice Marvina, který se mi zde zamlouval ze všech nejvíce !! Mandokimu se přes všechna ta klišé a neskutečně absurdní scény, které Hru o dítě tlačí stále hlouběji a hlouběji do sraček, daří budovat napětí i velmi zvláštní atmosféru, byť bezchybný soundtrack Johna Ottmana mu to velmi usnadňuje, hůře už funguje ta nechutná kupa rádoby zvratů, přičemž definitivní knockout filmu zasazuje ta finální odpudivě trapná akční scéna na dálnici, jako vystřižená z německého seriálu !! Dost rozporuplně se mi také jeví práce kameramanů Fredericka Elmese a Piotra Sobocińskiho, celý snímek působí dost televizním dojmem, byť se nejspíš původně tvůrci snažili mu dodat zřejmě temný look, naopak ty úvodní sekvence s tmavě modrým filtrem vypadají fantasticky, ty měl totiž na svědomí nesmírně schopný a ceněný Piotr Sobociński, kterého však v průběhu natáčení nahradil Elmes, protože ve svých pouhých třiačtyřiceti letech nečekaně zemřel ve spánku na masivní infarkt, a tak je mu vlastně i celý snímek věnován, mimochodem právě 24 hodin lze bez legrace považovat za poněkud prokletý projekt, mimo Sobocińskiho skonu jeho tvorbu totiž orámovaly také zranění Charlize Theron při natáčení závěrečných scén, nešťastný potrat Courtney Love či vleklé spory kolem samotného názvu, který kolidoval se stejnojmenným seriálem v hlavní roli s Kieferem Sutherlandem !! Škoda !! Ne promrhaného potenciálu filmu, ale velkého kameramana a laskavého muže, který měl našlápnuto vystoupit ze stínu svého slavného otce Witolda Sobocińskiho !! [ Dabing 4/10 ] Hodně podprůměrná práce LS Productions Dabing, především spojení Kevin Bacon, Libor Terš mi rvalo uši. Nicméně všímavý divák může při scéně, kdy v televizi u Jenningsových doma běží Simpsonovi, posoudit rozdíl a samozřejmě i docenit, jak famózní ten letitý dabing v čele s Lábusem, Dejdarem a spol ve skutečnosti je !! () (méně) (více)

bouncer

Ale no tak Charlize...tohle sis mohal dopustit. Opravdu nemastný-neslaný thriller, který bych doporučil přehlédnout. ()

Dale

Podľa zbesilého šibrinkovania kamery predpokladám, že kameraman aj režisér išli na rovnakom matroši ako scenárista a zrejme aj Bacon, ktorý bol hrozne nepresvedčivý ako záporák. Aspoň to lietadlo na diaľnici prinieslo trochu vzrušenia, inak príšerný B-čkový triler, ktorý nezachránila ani ako vždy nádherná Charlize. 30% ()

corpsy

Snímok sa z režisérskeho hľadiska podaril naozaj na jedničku. Veľmi tomu dopomáhajú herci, nebudem menovať, proste všetci. Thrillerov, ako je tento je málo a aj napriek viacerým tu negatívnym hodnoteniam ho pokladám za veľmi vydarený. ()

jondzavid

Nedajte sa nachytať ako ja - očakával som slušnú oddychovku s ukážkovým hereckým obsadením a dostal som: jeden z najhorších thrillerov na téma únos. Nejde o to, že film sa obslúžil, kde sa len dalo, ale najmä o to, že scenár je tak stereotypne prepchatý všetkými možnými žánrovými klišé, že nefungujú ani herci. A najviac nechápem, prečo sa dali Kevin Bacon či Charlize Theron na takúto zbytočnosť nalákať. Kevina Bacona považujem za jedného z najcharizmatickejších záporákov (Sleepers, Divoká rieka), ale to čo mu zostáva hrať v tomto filme je sebaparódia nič iné. Charlize Theron nemá tiež čo hrať a nudila ma tak, že ani scény s erotickejším nádychom (Basic Instinct pozdravuje - ale nie aby si niekto myslel, že sa dočká nejakého mäsa:-)) nefungovali. Dakota Fanning bola jediným maličkým plusom, C.Love vrcholne trápna (asi to krútila v čase drogových excesov) a konečne som zistil aj, kto to je S.Townsend (týpek, čo ju doprevádzal počas jej Oscarového triumfu - proste typický nevýrazný hezounek, aby aj dámy mali načo pozerať). No a moje malé sympatie ešte mal P.T.Vince (Legenda o 1900), ktorý vyťažil zo svoje takisto hrozne napísanej postavy maximum. Celkovo som sa nevedel dočkať, kedy táto tráparna skončí a márne dúfal, že v závere na mňa prichystajú tvorcovia aspoň nejaký zaujímavý zvrat (v súčasnosti tak moderné "otrt" finále) či nejaké šokujúce odhalenie (karty položia na stôl hodne skoro). Ale nič, proste naprostá trapnosť, ktorá nefunguje ani ako odpočinková vypnimozgovka a nemá absolútne čo povedať. ()

CageDepp

Kevin Bacon to zahrál celkem dobře. Na 2 hvězdy to není. Najde se pár nelogických scén, ale mohlo to být horší. Dokoukat se to dalo. ()

ilemas

Přes velmi slabé hodnocení zde na CSFD se mi tento hloupý snímek velmi líbí už třeba jen kvůli skvělému hereckému obsazení. Malá Dakota Fanning má velký herecký talent, zaujala mě už ve Válce světů a Charlize Theron je zde velice krásná. Je na co se dívat jen u toho moc nepřemýšlet. ()

kombajn

Prumerny film ze zacatku, natahovany s neumele vytvorenou atmosferou. Ve finale uz je clovek tak znuden neustalym prehazovanim kontroly jedne osoby nad druhou, ze se modli, aby to skoncilo. Pak ale ma dojit k predani penez a blbejsi sceny nez ty s vypnutim motoru letadla, aby nebyl slyset v mobilu jsem teda uprimne receno dlouho nevidel... ()

Martin741

Neviem, cim to je, ze Kevinovi Baconovi idu velmi dobre zaporne role, ale budiz. V tomto filme opat exceluje, a to vsetko za doprovodu slusneho scenara, slusnej rezie Luis Mandokiho, krasnej sexice Charlize Theron a Dakota Fanning tiez nie je na zahodenie. Slusne, ale hranice priemeru to v nijakom pripade neopusti : 69 % ()

kaposlav

Niekto napísal scenár a po sebe si neopravil nezrovnalosti. Asi neostal čas na čistopis. Nie je to špatný film, ale logické chyby nie je problém nájsť. ()

DruidKarel

Film má dobrý, napínavý příběh, který se po celou tu dobu točí kolem nádherné Charlize Theron a charismatického Kevina Bacona. 3* jsou však maximem, protože filmu chybí výjimečný moment - ten nezachránila ani krásná Charlize. 3* ()

lennyd

Ten dělá to a ten zas tohle. Hickey (Kevin Bacon) a jeho kumpáni se například živí únosy dětí bohatých rodičů, které potom vydírají. Jelikož mají finanční situaci rodičů pečlivě zmapovánu, během akce nikdy nedochází k žádným problémům. Až do chvíle, kdy unesou malou Abby Jenningsovou (Dakota Fanning). Co si únosci totiž nezjistili, že malá Abby trpí astmatickým postižením, a jakýkoliv výkyv z normálu může přivodit její smrt. A to ví také rodiče, Karen (Charlize Theron) a Will (Stuart Townsend), takže nesedí na zadku a nečekají, ale jednají. Ale čas kvapí ... Scénář, ač nikterak originální, je překvapivě kvalitní - a dostat jej do ruky zkušenější režisér, mohlo to dopadnout o mnoho lépe. Takhle je z toho jen takový podivný slepenec se silným začátkem a naopak úplně pitomým koncem (fakt bylo nutné nakonec do komorního dramatu plácnout šílenou akční honičku a brutální řetězovou nehodu?). Z hereckého obsazení mohu vyzdvihnout snad jen Charlize Theron, ostatní mi přišli takoví nijací (i když Kevin Bacon se taky snažil). Naopak mi do filmu vůbec neseděla Courtney Love - nevím nevím, kde na ni přišli. Celkově - slabší průměr... ()

elanius

(56/2012, Film+) / Samozrejme, nič moc, ale zase sa nedostavili ani pocity znechutenia z konania postáv, aj keď dôvodov na to dávali dosť. Asi som mal dobrú náladu pri pozeraní, takže zhovevavých 5/10 ;). Ale asi sa toto dielko doporučiť nedá. ()