Nebe existuje

• USA Heaven Is for Real (více)

Film natočený na motivy bestselleru ze špičky žebříčku deníku New York Times, Nebe existuje, vypráví skutečný příběh otce z malého města, jenž musí nalézt odvahu a víru, aby se se světem podělil o synův výjimečný zážitek, který mu změnil život. Na Cenu Akademie® nominovaný Greg Kinnear (Nejlepší herec ve vedlejší roli – Lepší už to nebude, 1997) se představuje v roli Todda Burpa, jehož syn Colton tvrdí, že ve chvíli, kdy se ocitl na pokraji smrti, navštívil nebe. Colton podrobnosti ze své neskutečné cesty popisuje s dětskou nevinností a se samozřejmostí vypráví o věcech, které se staly před jeho narozením... O věcech, které nemohl vědět. (Bontonfilm)

darkreider

Strašná škoda, že sa snažili vizualizovať aj to, čo malo ostať len v slovách malého chlapca. Kým sa nezačali maľovať anjeli v mrakoch. tak človek mohol fantazírovať pri tých rozpravách. No keď Vám predstavy nahradia na rýchlo vymodelovanou animáciu, tak to stratí to kúzlo. Tempo je pomalšie, ale kým nieste zaprisahaný ateista, je to fajn film. ()

Biopler

Ďalší do radu filmov, ktoré nás majú poučiť o kresťanských pravdách i vzbudiť isté emócie. Akosi som na americký štýl podania i rozprávania v tejto téme zanevrel. Entuziazmus medzi hercami mi neprišiel pravdivý, taktiež akokoľvek sa Kinnear snaží, rola pastora i otca bola nad jeho sily a záverečná premena jeho postavy málo uveriteľná. Európania toto amíkom nezožerú. Ich zápal pre nakrútenie niečoho aktuálneho, v tomto prípade bestselleru v istom čase dejín, je im vlastný a asi to tak má i zostať. ()

balcazar

Nehodnotím myšlienku, nejdem sa púšťať do debát o (ne)existencii neba, to do komentáru o filme nepatrí. V úvode veľmi dobré, asi až do operácie ako záchytného bodu, od ktorého to, paradoxne, šlo dolu vodou. Hovoril som si, že celý film vlastne príjemne plynie a v závere to naplno rozbalí. Nevravím, že záverečný "speech" bol "failom" (toľko anglicizmov :D ), určite bol na zamyslenie veľmi hodnotný, no zo všeobecného hľadiska ma nijako extra nenadchol. Ako (v globále) celý film. ()

dudo0606

Krásny námet na príbeh no spracovanie bolo dosť také nemastné neslané až na pár perfektných replík, pri ktorých bol človek v nemom úžase a tiekli mu slzy. Viem si ich tam predstaviť oveľa viac a hlavne tá posledná kázeň, alebo ako to nazvať, nebola až taká dobrá čo ma sklamalo trošku. ()

syphoon

Ať mi věřící prominou, ale tohle je nábor do "jehovistického klubu"!! Spousta náboženských nezajímavých keců postrádající jakoukoliv logiku. Hrůza děs a velké zklamání! 35% ()

speedy7929

Vždy sa snažím film hodnotiť podľa jeho kvality. Povedal by som, že to bol lacný film oproti hollywoodskym trhákom, ale bol veľmi bohatý ohľadom deju a myšlienky. Či už ste veriaci alebo nie, istým spôsobom Vás to musí priviesť k myšlienke, či nebo ozaj existuje. Ako mohol 4 ročný chlapec poznať také tajomstvá? Alebo ako sa mohol jeho pohľad na Ježiša stretnúť s názorom úplne cudzieho dievčatka, ktoré je na 1000 kilometrov od jeho. P.S. Tento krát som asi viac hodnotil pointu príbehu, než jeho spracovanie. ()

zuzka236

Najprv asi poviem niečo k filmu ako takému..dej nemal žiadne gradácie, ktoré by ma nútili poriadne sa vžiť do deja a vychutnať si tento neobvyklý príbeh, pre mňa zbytočne rozťahaný priebeh deja, čas sa mi vliekol.. čakala som od námetu oveľa viac vzhľadom na to, že striktne neodmietam žiadne "tvrdenia" o tom, že niečo také ako nebo, boh či vyššie sily existujú. Ale toto mi prišlo také..prehnane primitívne..detinské? Som asi príliš veľký realista a chýba mi potrebná fantázia, aby som tomuto verila. Neviem, či to aj v reále chlapec takto opísal, ale film mi prišiel ako stvorený pre tých, čo majú od mala vtesnané do hlavy len jednu jedinú myšlienku "o tom, čo bude po smrti" a nič iné nepripúšťajú. Nič pre agnostikov, či nebodaj pre ateistov.:) Filmu by som vytkla zobrazenie malého 4-ročného dieťaťa s rozumom staršieho školáka (malé dieťa uvedomujúce si s vážnosťou nutnosti platiť šeky, zamýšľanie sa nad konkrétnou farbou očí Ježiša...no mne to príde prehnané, 4 roky sú predsa len 4 roky :D) ()

Scraffy

No a čo, že to je veľmi kresťanské. Však o to predsa ide, nie? Mne sa to náhodou celkom páčilo a úplnou náhodou sa mi do rúk dostala aj kniha, takže som to vedel porovnať. A čuduj sa svete, mne sa páčila aj kniha! A to nie som nejaký zarytý kresťan. Proste to má niečo do seba a ako čas plynie, tak sa z toho stáva niečo viac. No ale nechcem robiť spoilery a radšej si to pozrite. A samozrejme vám doporučujem aj knihu. ()

movemat

Dejovo aj emocionálne prekvapivo slabé. Z podobne ladených filmov skôr odporúčam Zázraky z neba. Vďaka rozumnej stopáži a Kelly Reilly sa na to ale dalo pozerať bez výrazného pocitu nudy. ()

Themilhaus

Nikdy jsem nebyl na filmy s božskou temátikou, nevěřím na něj a návštěvi kostela také neprovozuji. I přesto všechno mne film velmi zaujal a oslovil, nebyl tolik k této víře tlačen a bylo to bráno z jakýmsi nadledem i pro ty co se naklání jiným pravdám či ateismu. Určitě zajimavý kousek z trochu pro mne nezvyklou a jinou tématikou. ()

Persephone9 odpad!

Naposledy som sa takto ojebane cítila, keď som dočítala knihu Chatrč. Prvoplánové vymývanie mozgu na základe obrázkov s pár obláčikmi ako poňatie neba a smejúcimi sa anjelikmi... The fuck? Od takýchto filmov a príbehov rýchlo ruky preč. A to mám vskutku rada silné príbehy a príbehy, ktoré sa tak ľahko nedajú vysvetliť racionálne, i napriek tomu, že som neveriaca, ale toto bola proste slátanina. ()

Sharleen

Toto že mal byť nejaký trhák? Skôr ťažký prepadák a nemá to nič spoločné s tým, že nie som veriaca, keby to za niečo stálo, tak nemám problém pochváliť aj film s propagandou tohto druhu. Ani scénár, ani herci..Greg Kinnear a farár?..a tá "chémia" s manželkou Kelly Reilly..dlho som sa takto nenudila. ()

Guran

Přišlo mi, jakoby film byl natočen na přání samotného papeže. Děj tohoto filmu je zasazen do silné křesťanské rodiny, kde se synovi Grega Kinneara stane smrtelná nehoda a dokonce se dostane do Nebe. Jestli zemřel nebo ne, neprozradím, ale jen chci tím naznačit, že snímek je o Nebi. Snímek ale není vůbec kvalitní, je hrozně protažený a hloupý s chabými dialogy a hereckými výkony. Randall Wallace mě jako režisér nikdy nepřesvědčil. Jeho filmy jsou nekvalitní a hrozně dětské. Film není dobrý, jenom ztráta času. ()

heisy odpad!

Ne ne ne. Vyznění mi nevadí, ale ta strašná povrchnost, vidlákovství v čiré podobě, až mi z toho bylo trapně. Ale stačilo by přidat umělý smích a pak by to třeba hvězdičku dostalo. ()