Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

Umělec

Zajímavý film, který je osvěžen prvkem vyprávění a přechodů mezi minulostí a současností. Ale na můj vkus je tam přeci jen až příliš všudypřítomného ženského elementu.... 70% ()

aboj

Tak toto je najlepší film, ktorý som tento rok videl (a bolo ich hodne). Tie štyri ženy to bravúrne roztočili. Ja som tam žiadnu sentimentalitu nevidel, iba tvrdú skutočnosť. Slovenská televízia je o ničom, ale odvisielaním tohto filmu (STV2) si u mňa aspoň načas vyslúžila isté plus. ()

SVotM

Apu: "Řekni mi svůj nejoblíbenější film, knihu a jídlo." Manjula: "Smažená zelená rajčata." Velmi výstižné :) ()

udivena

Pro mne pro jednou a navždy TOP FILM nejlepší z nejlepších. Poprvé jsem jej viděla před dvanácti lety, uvíznul v paměti a od té doby všechny filmy s ním porovnávám. Žádný jej v mé hlavě a v mém srdci ještě nepřekonal a asi už nepřekoná. Naprosto úžasné příběhy čtyř žen, naprosto perfektní herecké obsazení. Příběh vás nenechá usnout, nenechá vás na chvíli odejít od obrazovky. Film je vážně ze života a každý, kdo se pozorně dívá, si tam musí najít své - o lásce, o přátelství, bohužel i o smrti,ale ta k životu patří. Chvíli se smějete a chvíli pláčete, jednou jsi nahoře a jednou dole. No a já si ho jdu právě pustit po xté znovu :-D a vám přeji nádherný filmový zážitek....ten, kdo tento film ohodnotí jako odpad či jen jednou hvězdou, filmu nerozumí a nemá tu co dělat. Toť můj názor! ()

anonim

Překvapení více než příjemné. Samozřejmě, záchvaty smíchu nevyvolá, ale s tím příjemným pocitem a duševní pohodou je to svatá pravda. ()

makrela98

Film patří mezi ty filmy, které člověka osloví a člověk pak musí dlouho přemýšlet o svém životě... Když jsem se n Smažená Zelená Rajčata dívala, zapomněla jsem na realitu. Připadalo mi to, jako bych v tom filmu byla. Opravdu nezapomenutelný zážitek a proto dávám plné hodnocení. ()

Cacorka_eliz

Na dnešní dobu je tento film možná poněkud pomalejší a románový přepis poněkud příliš konkrétní. Přesto nás dokáže s napětím i radostí udržet ve dvou roviných - v současnosti a minulosti. Obě ženská dua fungují ve svých kontrastech, ale i vzájemnostech velmi dobře už počínaje výběrem herců, přes kostýmy a práci s hercem. Obdivuhodný je film i po scénografické stránce - divák by vůbec nepoznal, že celé vesternové městečko je postaveno z kulis, protože atmosféra, kterou tato víceméně westernová architektura nabízí působí velmi věrohodně a má ten správný kolorit. Velký herecký obdiv si zaslouží i Mary-Luise Parker jejíž herecký výkon je rovnocený s mistrovstvím J. Tandy, který byla za svou vedlejší roli nominována na Oscara. ()

Sejkorka

Hundrt procent film a rovnou do top oblíbených. Jsem sice chlap, ale tomuhle příběhu o nádherném ženském přátelství a kamarádství velmi rozumím. A obdivuji je. Příběh nemá chybu, má i kriminální zápletku, rasistický podtext. Někdo tam hledá i 4% nádech, ale myslím, že je to přehnané. Ty holky byly prostě jen kamarádky, a to tak, že velké. Je to sice trochu doják, ale snesitelný, milý, laskavý. To, že ta "nejlepší pečeně, co jsem jedl" byla lidská se dalo tušit, stejně jako závěrečné zjištění,že Ninny je vlastně zestárlá Idgie. FAkt moc dobrý !! Zde kopíruju (od Falka)pro sebe : Kathy Bates - (Evelyn Couch) +++ Mary Stuart Masterson - (Idgie Threadgoode) +++ Mary-Louise Parker - (Ruth Jamison) +++ Jessica Tandy - (Ninny Threadgoode) +++ Cicely Tyson - (Sipsey) +++ Chris O´Donnell - (Buddy Threadgoode) +++ Stan Shaw - (Veľký George) +++ Gailard Sartain - (Ed Couch) +++ Produkcia: Jon Avnet +++ Hudba: Thomas Newman +++ ()