• Austrálie

Pan: Cesta do Krajiny-Nekrajiny

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie / Austrálie, 2015, 111 min

• bourec

Jen kdybych při čtení komentů a obsahů filmu zajel taky na profil tvůrců,zejména režiséra,tak bych se vyhnul podobnejm trapárnám.Snad jen prvních deset minut mělo jakousi úroveň,ale pak to byla nebetyčná chujovina.Nějakej art pro mladší.Loď pluje v bublinách vody.lítá jak stíhačka,Jackman je voblečenej ne jak pirát,ale jak píčus z tranvesty šou,a les i všechno v něm je tak kýčovitý,umělý,až se mi z toho ježily chlupy.Točit filmy podobnym stylem je asi nějaká nemoc,nebo postižení.20%.(17.4.2016)

Nevím, co jsem čekala, ale měla jsem chuť film vypnout už na začátku, když se Petr dotýkal Saturnu. Jako, co je to za kravinu? Ale dobře, řekla jsem si, dám mu šanci pak jsem byla i ráda. Napřed to byla celkem nuda a čekala jsem, co z toho bude. Potom to začalo být, celkem zajímavé a místy i vtipné a čekala jsem, co bude následovat. Půl hodiny před koncem jsem si říkala, že je to nějaké roztahané, že už bude za chvíli konec a skoro nic se tam nedělo. Protože všechno se událo teprve až na konci. Sice mi to připomínalo chvílemi Piráty z Karibiku a Posledního vládce větru, ale nakonec se mi to líbilo a bylo to i dojemné. Nejvíce se mi líbilo jak se na konci ptal Petr Hooka: "Vždycky budem kamarádi Hooku, že jo?" Hook: "Vždycky, co by se mohlo zkazit." ... Ale stejně z celé tématiky Petra Pana a Země Nezemě, mám nejraději Petra Pana (2003) a mám chuť si ho hned pustit! :D(5.3.2016)

• Psema

Co vychází Spielbergovi, Wrightovi vůbec nejde, takže komediální stránka nevtipná a kejkle se CGI a klasickými kulisami místy k zblití. Jako bonus prapodivný střih, kdy je občas jasně patrné, že se mohutně přetáčelo a přestříhávalo. K tomu hrozně otravný (a hlavně zrežírovaný) Hedlund, naprosto příšerná Rooney Mara a přiteplený "Péťa", za kterého ve finále vše vyřeší někdo jiný, aby se mohl sentimentálně dojímat. Jeden fík za parádního Jackmana, který stylizaci jako jediný ustál na výbornou.(20.9.2016)

V tomto filmu, nikoho neuvidíte krvácet, v tomto filmu rovnou lidi vybuchují! :DDD Hmm.... Nebejt toho šíleného cirgusového začátku... který naprosto položil debilní český překlad, titulní písně (zajímaví je že dál ve filmu už se nic nepřekládá) .. dabing a toho divného AVATAR SUPERMÁNSKÉHO KONCE... Nebyl byl by to zas tak špatný film, nefilm? V podstatě je to takový kouzelný né zrovna vizuálně dobře odvedený hybrid Pirátů z Caribiku... který nestydatě vykrádá na každém rohu. Například finální scéna... mi dost připomněla "Je to dobrý obchod... z tím že poslední Černovosovo proslov, Jsou nejsou... mi bude vrtat hlavou ještě za tisíc let. Hm... :] Zase na druhou stranu, tento snímek obsahuje plno zajímavých originálních nápadů, třeba již zmíněných vybuchujících lidí... lodí, které si jen tak plují bez vílího prachu prostorem a žahavé mořské Pany. :D A tak různě... samozřejmě stojí za zmínku i Hughův herecký výkon... Bylo opravdu vidět že si svou roli dokonale užíval. I když hrál teda pěkně šáblího rozporuplného magora co se nejen rád i poslouchá, ale dokáže dojmout i vyděsit k zezelenání. Na druhou stranu Indi... byl jen taková figurka do počtu. Který tam byl prostě jen proto, že mlácení a kopání do dětí vipadá ve filmu pro děti trochu blbě. :)No a o hereckém výkonu toho smrada se ani zmiňovat nebudu. PROSÍM! KDYBY SE NÁHODOU TOČILO POKRAČOVÁNÍ, PROSÍM AŤ JE PAN UŽ DOSPĚLÍ! Neva že je věčný chlapec... bez tak jste se vysrali na všechno logické co dělalo z Petera Pana PANA... tak proč né dál inovovat. :) No a pak tu máme sladkou sekernici... která věru moc prostoru nedostala, ale zase kombinace křehké dívky navlečené ve strašáckém koštěti a chladné zbraně.... přece sakra neřeknu že tohle se my nelíbilo! Líbilo? ;) Djkoma: Co tam dělá.. černovous? No třeba ho to tam vtáhlo daleko předalo v době kdy se údajně potopil ze svou lodí a posádkou. Jak se můžou protáhnout dvě lodě? Tam nebylo že by se to rozevírání zastavilo, nebo ano? Víly se museli aktivovat... v podstatě to bylo něco jako kdyby Peter byl pro ně baterie. V tomhle případě mě trochu dost zklamala Zvonilna, jen nějaký křídla z nohama.. ^_^ No na film který stál 150mega se v něm hodně šetřilo.. místy mi to přišlo spíš jako trapné divadelní představení, ale hold Vílí prach, je s prachů ne? Něco to teda stojí... :DDDD(2.2.2016)

Zajímavě pojatý film, který by měl co nabídnout, kdyby scénář byl přeci jen o něco zajímavější. Charaktery propracovanější a atmosféra napínavější. Joe Wright tak natočil v celku technicky kvalitní dílo s několika záběry a scénami, které si člověk zapamatuje, ale celel nepůsobí moc kvalitativním dojmem. Země - Nezemě je dost zajímavá na vlastní sérii filmů. Bohužel mám ale pocit, že Pan své pokračování mít nebude. 65%(24.7.2017)

• - V roce 2013 se scénář k tomuto filmu od Jasona Fuchse dostal na seznam filmů, které s největší pravděpodobností nikdo nenatočí.
    (hansel97)

• - Předtím, než byla do role Tiger Lily obsazena Rooney Mara, uvažovalo se o Lupitě Nyong'o a Adéle Exarchopoulos. O roli Tiger Lilly se ucházely také herečka Devery Jacobs a bollywoodská hvězda Pooja Hedge. (Nathanielmon)

• - Snímek vychází z veleúspěšné knižní novely "Peter Pan" skotského spisovatele a dramatika Sira Jamese M. Barrieho (1860 - 1937). (Conspi)