• Austrálie

Pan: Cesta do Krajiny-Nekrajiny

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie / Austrálie, 2015, 111 min

Musím lehce nadhodnotit jelikož to vůbec není tak zlé, jak se tu dočtete. Jako blockbuster je to určitě jiné a ne všechno funguje jak má, ale mě to bavilo. Spousta akce, senzační Černovous i Hook, strhující hudba, spousty humoru a jedny z nejlepších efektů tohoto roku. V závěru dokonce fungují i nějaké ty emoce :-). Příjemné překvapení 3,5*.(24.12.2015)

Peter Pan je moja srdcovka takže tu nemôžem hodnotiť inak. Technická stránka filmu je absolútne bezchybná. Skvelá výprava, triky, obsadenie (najmä Miller, Mara a Jackman boli super) hudba, kamera a dokonca aj to 3D je dokonalé. V danom žánri nemám výhrad. Kúzelné chlapčenské dobrodružstvo s vydareným slovenským dabingom. Už aby bol bluray.(17.10.2015)

• Stanislaus

Joea Wrighta jsem měl zafixovaného jako režiséra úchvatných filmových adaptací literárních klasik - viz "Pokání" a "Pýcha a předsudek". Takže jsem si od Pana sliboval něco víc než od Petera Pana z roku 2003 (který nebyl špatný, ale průměrný), i když mě Wrightova předešlá "Anna Karenina" moc neuchvátila. Co jsem ale neočekával, byl konečný výsledek, kterého se mi nakonec v kině dostalo. Nové převyprávění Barrieho hry je až přespříliš potrhlá a moderními prvky přecpaná změť čehosi nechutně barevného bez nějaké vnitřní konzistence, což je opravdu škoda, když se vezmou v potaz zvučná jména okolo filmu. Nikdy jsem nebyl fanoušek Nirvany, ale i přesto mě cover ke "Smells Like Teen Spirit" do jisté míry pohoršil. Zkrátka hodně velký fail z mnoha stran, který jen tak někdo nečekal - já rozhodně ne.(19.3.2016)

• rikitiki

Létající vzducholodě, bitva o Anglii, naondulovaný válečný štáb, indiáni, piráti, naklonovaná mořská pana, krokodýli z třetihor, víly, které by zlikvidoval repelent .... Jako fajn, ale kde jsou lidožraví roboti a maxipes Fík? To je tak přeplácané, příběh pořád předkládá nové motivy a to v takovém tempu, že postrádají veškeré emoce a vývoj. Navíc se tam ani vše nevešlo a děj se musí postrkovat ještě i vyprávěním dalších a dalších vedlejších příběhů. Nemá to smysl - hlavní pirát hledá vílí prach a pak chce bez vysvětlení zlikvidovat jeho producenty - víly. Zná proroctví o chlapci, který ho přemůže, přesto ho nechá bez jediného pokusu o zadržení utéct.... Závěrečná bitva je zdlouhavá...Vzhledem k rámcovému zasazení do druhé světové války je možným vysvětlením, že vše se odehrává jen v mysli Petra Pana těsně před tím, než jeho sirotčinec srovná se zemí německá bomba. _____ Vynaložili hodně peněz a triků na hloupost.(1.10.2017)

• Psema

Co vychází Spielbergovi, Wrightovi vůbec nejde, takže komediální stránka nevtipná a kejkle se CGI a klasickými kulisami místy k zblití. Jako bonus prapodivný střih, kdy je občas jasně patrné, že se mohutně přetáčelo a přestříhávalo. K tomu hrozně otravný (a hlavně zrežírovaný) Hedlund, naprosto příšerná Rooney Mara a přiteplený "Péťa", za kterého ve finále vše vyřeší někdo jiný, aby se mohl sentimentálně dojímat. Jeden fík za parádního Jackmana, který stylizaci jako jediný ustál na výbornou.(20.9.2016)

• - Peter (Levi Miller) má na sobě jenom tilko, ale během závěrečné bitvy má na tilku košili a na konci zase už jen tilko. (glumka)

• - Natáčení probíhalo v létě 2014 v Anglii, a to mimo jiné i v Cardingtonských hangárech u Bedfordu. (FoxMulder)

• - V roce 2013 se scénář k tomuto filmu od Jasona Fuchse dostal na seznam filmů, které s největší pravděpodobností nikdo nenatočí.
    (hansel97)