• Austrálie

Pan: Cesta do Krajiny-Nekrajiny

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie / Austrálie, 2015, 111 min

V tomto filmu, nikoho neuvidíte krvácet, v tomto filmu rovnou lidi vybuchují! :DDD Hmm.... Nebejt toho šíleného cirgusového začátku... který naprosto položil debilní český překlad, titulní písně (zajímaví je že dál ve filmu už se nic nepřekládá) .. dabing a toho divného AVATAR SUPERMÁNSKÉHO KONCE... Nebyl byl by to zas tak špatný film, nefilm? V podstatě je to takový kouzelný né zrovna vizuálně dobře odvedený hybrid Pirátů z Caribiku... který nestydatě vykrádá na každém rohu. Například finální scéna... mi dost připomněla "Je to dobrý obchod... z tím že poslední Černovosovo proslov, Jsou nejsou... mi bude vrtat hlavou ještě za tisíc let. Hm... :] Zase na druhou stranu, tento snímek obsahuje plno zajímavých originálních nápadů, třeba již zmíněných vybuchujících lidí... lodí, které si jen tak plují bez vílího prachu prostorem a žahavé mořské Pany. :D A tak různě... samozřejmě stojí za zmínku i Hughův herecký výkon... Bylo opravdu vidět že si svou roli dokonale užíval. I když hrál teda pěkně šáblího rozporuplného magora co se nejen rád i poslouchá, ale dokáže dojmout i vyděsit k zezelenání. Na druhou stranu Indi... byl jen taková figurka do počtu. Který tam byl prostě jen proto, že mlácení a kopání do dětí vipadá ve filmu pro děti trochu blbě. :)No a o hereckém výkonu toho smrada se ani zmiňovat nebudu. PROSÍM! KDYBY SE NÁHODOU TOČILO POKRAČOVÁNÍ, PROSÍM AŤ JE PAN UŽ DOSPĚLÍ! Neva že je věčný chlapec... bez tak jste se vysrali na všechno logické co dělalo z Petera Pana PANA... tak proč né dál inovovat. :) No a pak tu máme sladkou sekernici... která věru moc prostoru nedostala, ale zase kombinace křehké dívky navlečené ve strašáckém koštěti a chladné zbraně.... přece sakra neřeknu že tohle se my nelíbilo! Líbilo? ;) Djkoma: Co tam dělá.. černovous? No třeba ho to tam vtáhlo daleko předalo v době kdy se údajně potopil ze svou lodí a posádkou. Jak se můžou protáhnout dvě lodě? Tam nebylo že by se to rozevírání zastavilo, nebo ano? Víly se museli aktivovat... v podstatě to bylo něco jako kdyby Peter byl pro ně baterie. V tomhle případě mě trochu dost zklamala Zvonilna, jen nějaký křídla z nohama.. ^_^ No na film který stál 150mega se v něm hodně šetřilo.. místy mi to přišlo spíš jako trapné divadelní představení, ale hold Vílí prach, je s prachů ne? Něco to teda stojí... :DDDD(2.2.2016)

Já jsem předlohu nečetla a tak nemohu hodnotit, jak moc se od sebe tato dvě díla liší. Dobré to bylo! Líbil se mi jak svět fantazie, tak i dobře odvedená práce všech zúčastněných. Normálně jsem celou dobu přemýšlela, odkud já toho Černovouse vlastně znám! Ten obličej mi je tak povědomý! Ty oči tak známé! Wolverin zde byl prostě úžasně k nepoznání, ale fajný. Typický Brit Adeel si zde zahrál roztomilou roli dobráckého, avšak lehce ovládnutelného troubu. Nicméně mám pocit, že už jsem ho v podobné roli někde viděla, jen si vzpomenout kde.(17.9.2018)

Nevím, co jsem čekala, ale měla jsem chuť film vypnout už na začátku, když se Petr dotýkal Saturnu. Jako, co je to za kravinu? Ale dobře, řekla jsem si, dám mu šanci pak jsem byla i ráda. Napřed to byla celkem nuda a čekala jsem, co z toho bude. Potom to začalo být, celkem zajímavé a místy i vtipné a čekala jsem, co bude následovat. Půl hodiny před koncem jsem si říkala, že je to nějaké roztahané, že už bude za chvíli konec a skoro nic se tam nedělo. Protože všechno se událo teprve až na konci. Sice mi to připomínalo chvílemi Piráty z Karibiku a Posledního vládce větru, ale nakonec se mi to líbilo a bylo to i dojemné. Nejvíce se mi líbilo jak se na konci ptal Petr Hooka: "Vždycky budem kamarádi Hooku, že jo?" Hook: "Vždycky, co by se mohlo zkazit." ... Ale stejně z celé tématiky Petra Pana a Země Nezemě, mám nejraději Petra Pana (2003) a mám chuť si ho hned pustit! :D(5.3.2016)

Pokud rodinná pohádka, dávám přednost tomuhle před animáky. Krásná Rooney Mara, Výborný Hugh Jackman a šikovný nadějný mladý Levi Miller. Chválím i krásný barevný vizuál ( krokodýl úžasný) a příjemné tempo. Sice se Pan nechytá na Jacka s obry a Čaroděje ze země Oz, pořád se jedná o příjemnou rodinnou "infantilní" zábavu. 65%(10.12.2015)

• silentname

Film, kde človek skutočne pozerá v nemom úžase. No nad tým, ako niekoho vôbec mohlo napadnúť rozhodnutie, ktorým sa film rozhodol ísť. Pýtam sa, či sa počas strihania vôbec niekto pozrel na tie zábery, pretože takto neprirodzený film, kde všetky zelené steny doslova kričia a všetko pôsobí umelo som už asi nevidel dávno. A potom momentky, ktoré som absolútne nepochopil, ako fakt, že na Neverland sa dostaneme so spevom skladby Smells Like Teen Spirit od Nirvany. To mi až padla sánka, ako som nepochopil, čo sa deje a prečo sa to deje. Blbosť vysokého kalibru. Lietajúce pirátske lode podľa mňa vizuálne vyzerali krajšie v animáku od Disney Treasure Planet a postavy sú tu s výnimkou Leviho Millera a Rooney Mary maximálne otravné a nepridávajú filmu nič. Hugh Jackmann je preafektovaný a Garrett Hedlund zase rozpráva ako totálny idiot, kde dáva dôraz aj tam, kde nemusí. Au. Plus tie zelené steny sú tu neodpustiteľné. Keď som videl prvýkrát Avatar tak som v tej džungli chcel prežiť celý svoj život, kým táto je absolútne nereálna a príchod Neverbirdov... ako vôbec čakali, že toto niekto bude brať seriózne? Osobne si pozrite radšej ostaňte pri starších filmoch o Petrovi Panovi a toto vôbec nepozerajte. Vizuálny brak, príbehovo nezaujímavé, herecky príliš preafektované... sledovanie, ktoré bolí.(11.12.2015)

• - Režisér Joe Wright věnoval film svému synu Zubinovi. (hansel97)

• - Natáčení probíhalo v létě 2014 v Anglii, a to mimo jiné i v Cardingtonských hangárech u Bedfordu. (FoxMulder)

• - V roce 2013 se scénář k tomuto filmu od Jasona Fuchse dostal na seznam filmů, které s největší pravděpodobností nikdo nenatočí.
    (hansel97)