Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

biochem

Určitě mnohem lepší, než jednička, nosné téma zajímavě rozpracované, hlavní hrdina sympaťák a dokáže utáhnout celý snímek. A především ocenuji tu krutou satiru americké kultury! ()

Nini650

Nerozumím tomu označení horor, ale jako vražedný thriller to ujde, oproti jedničce je dvojka zajímavější a akčnější. Sice jsem se bavila, ale znovu to vidět nemusim. A vsimla jsem si jedne věci i kdyby někdo chtěl spáchat i jiný zločin (jako nakrást si nějaké ty peníze beztrestně) tak se k tomu ani nedostane, někdo ho cestou prostě sejme. ()

Rathe

Rozhodně jsem si zde vybudoval větší vztah k postavám než v prvním díle. A bylo to trochu živější, když pobíhali ulicemi než v jednom domě. Je trochu vidět, že zde už zasáhli finančně další lidi (př. Michael Bay). Hodně se mi líbilo, jak film ukazoval různé druhy lidí, jak se na očistu připravovali či vyrazili (autobus "vězňů", řezníci atd.). Aréna s bohatlíky byla taky geniální. No prostě za akci dávám snad 4*. Na druhou stranu bych příběh probral více do podrobna a možná bych zabil o jednu z hlavních postav víc. ()

Vassa91

Podle mě o málo slabší než jednička, ale ne o moc, spíše je to tak trochu "syndrom druhého dílu" a je možné, že kdybych snímky viděl v opačném pořadí, i hodnocení by bylo opačné. Ale mám prostě pocit, že je tu prostě až moc akce, ikdyž je pravda, že příběh je třeba na konci daleko rozvinutější, než v prvním díle a ačkoliv mám akční filmy rád, tak tohle původně akční film být nemá a to je podle mě ten problém - hodně se zde střílí (na druhou stranu je to tak asi autentičnější, vzhledem k tomu, jak je to v USA s držením střelných zbraní) a to já od thrilleru prostě úplně nechci, daleko více by se mi líbily nějaké "sadističtější" metody. I tak však hodnotím velmi pozitivně. ()

janvanicek

Oproti předešlému dílu, který byl zasazen výhradně do místností domu manželů Sandinových, je tento snímek situován do večerních ulic a spolu s rozsáhlou výpravnou akcí je napínavější. Avšak děj tohoto filmu je dle mého názoru nudný. ()

Tomas129

Divím se, že ten film není v červených. Byla to fakt dobrá podívaná se zajímavým koncem. Samozřejmě celá ta logika o očistě je nesmysl a nikdy to nebude realizováno, ale je to velmi zajímavý námět a fakt super podívaná. Určitě stojí za shlédnutí :-) ()

Antimat

Grillo pôsobí vierohodne ....zvyšok bandy je dosť nevyrazní. Z akčného hľadiska je tu toho celkom dosť. Sci-Fi? Možno prežitie... O horore ale reč veľmi nieje ako takom,možno tá myšlienka rebélie Pri anarchií by človek od filmu čakal viac brutality násilia a tak podobne ... No tu sa len vraždí čo z názvu by človek čakal kus viac. ()

Tempter

4 me docela příjemné akční překvápko na dobrou noc. Překvapivě dobrý Leoš Mareš v jedné z hlavních rolí a já už málem nad ním zlomil hůl... ()

Johny203

Druhá Očista nie je dobrý horor. Chýba mu napätie a človeka nemá šancu vystrašiť (pokiaľ sa nepohybujeme v rovine čoho všetkého sú ľudia schopný). Je to však celkom obstojný akčný film. Teda Béčkový akčný film. Dej v meste ostáva za očakávaním, tvorcovia nemajú peniaze, nápady ani gule nato aby využili potenciál ktorý sa im ponúka. Nehovoriac o závere. Lepšie ako jednotka. ()

Kelinej

Klidně bych šel s hodnocením výš, je vidět, že Očista funguje i jako akční thriller pro velká plátna. Jenže všechny postavy mi byly svým chováním tak protivné, že bych je - na rozdíl od nesympatické rodinky z jedničky - klidně obětoval. A to je u filmu vždycky škoda. ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie