Kvalitu nelze upřít, ovšem na rozdíl od první nadupané Očisty mi tento druhý díl nepřijde až tak hororový. Druhý díl se spíše přiklání k akčnímu žánru, což na jednu stranu není od věci, ale na stranu druhou jsem od toho očekával alespoň nějakou ryze hororovou atmosféru, které se mi tolik nedostalo. Ale přesto jsem relativně spokojen. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(13.8.2015)

Jednička pro mne byla "překvapující". Neznámý horor z čista jasna, ani jsem si nečetl jeho obsah a když se z něj vyklubal docela slušný "home invasion" s parádním závěrem, byl jsem spokojen (...a hodnotil za 4/5). Dvojka trpí ... nebo spíš trpěla, ještě před vypuštěním mezi lidi, přehnanou reklamou a právě u tohoto filmu i csfd premiéra a neustále vykukující reklama byla podle mne kontraproduktivní. Divák si chtě nechtě podvědomě slibuje kdo ví co, očekává něco velkolepého ... Nic velkolepého nedostane, protože peněz bylo evidentně stále málo, ale tvůrci z nich vymáčkli absolutní možné maximum! Tentokrát se děj odehrává v mnohem větších prostorách a to jsou ulice velkoměsta, kde se shodou různých událostí chtě nechtě spojí několik postav, které se snaží dostat do bezpečí. A bezpečí je hodně daleko, takže začíná spíš "útěkovej akčňák" s těžce ponurou, temnou atmosférou. V poslední třetině filmu dojde k pro mne nečekanému, ale vydařenému a koukatelnému zlomu, který mne přinutil přidat čtvrtou hvězdičku k dobru, protože přece jen snaha tvůrců se cení a ten závěr byl fajnovej. Největší plusy filmu jsou rozhodně atmosféra a napětí. Akce začne téměř okamžitě po startu filmu a zneklidňující pocit nastartuje ihned a neskončí ani u závěrečných titulků (mimochodem animace a střihy u závěrečných titulků jsou naprostou chuťovkou!! ). Co film kazí jednoznačně pro mne (evidentně ...), tak je absence zobrazování násilí ... bohužel! Tvůrci neměli koule na to, aby ukazovali vraždění a týrání na plný obrátky přímo na kameru, žádné znásilňování, žádná exploatace ... toho se nedočkáme. Přitom subžánr tohoto ražení a celý film k tomu vyloženě vybízel a nahrával !! Pár nechutností a traumatických záběrů na začátku by diváky snadno přimrazilo a celý dojem by byl do finále mnohem děsivější ... Takhle je to spíš mix pomalého akčního filmu (jako akční film to v dnešní době nefunguje ... nebyli lidi ani prachy...) a temného kritizujícího thrilleru (což se daří na jedničku ...). Je fajn, že je to jiné, než první díl, a má to fajn plusy i výrazné mínusy, ale je to kvalitně odvedená práce a hodně zneklidňující film ...(5.8.2014)

První hodnotící uživatelé výjimečně nemlžili. Druhý díl je nejen sympatičtější (postavy), ale zároveň mi "dal" to, co jsem očekávala už od první "Očisty". Ulice v centru města poskytují přeci jen zajímavější "materiál" než vnitřek jednoho domu, ale mám-li být upřímná, strach jsem nepociťovala ani tentokrát. Ano, některé scény jsou velmi nepříjemné, ale (opět) jsem nebyla šokovaná. Nehledě na stejně hloupou předvídatelnost a komickou (nebo jen špatně zvolenou?) snahu ukázat zkaženost světa. Ne, ono nestačí nechat diváka číst mezi řádky, musí se mu to vpálit pěkně zpříma, aby to pochopil i ten největší blb, a proč ne rovnou prostřednictvím debilní, "lidé-se-zabíjejí-málo-tak-jim-musíme-trochu-pomoct" scény?(31.7.2014)

Jeden z mála případů (speciálně v téhle době) kdy pokračování je lepší, než první díl. The Purge: Anarchy je nekompromisně drsný akční film, který nám ukazuje to, co jsme chtěli vidět - jak se s Očistou vypořádávají ti, proti nimž je namířena - střední a nižší třída, která si nemůže dovolit technické vymoženosti. A kdyby se film na chvíli vyprostil z těch zajetých kolejí a udělal něco, co bych nečekal, nebo měl pár efektivnějších scén, tak bych možná uvažoval i o plném hodnocení. Zkrátka a dobře, normálně nejsem pro pokračování, ale v tomhle případě bych možná přivítal třetí díl, pokud by si tato série udržela vzestupnou tendenci, tak by to myslím, stálo za to. 80 %. P. S. A cameo rolička Michaela Kennetha Williamse moc potěšila.(29.12.2014)

Líbilo se mi to o něco líp než předchozí díl. Odehrává se to vlastně tu samou noc, ale je to o jiných lidech. Náhoda svede 5 lidí dohromady a společně se snaží přežít Očistu. Bylo to rozhodně akčnější a zajímavější, než minulá část. Viděli jsme víc lidí, víc částí města a celkově to líp zobrazilo tuto společnost. Je to opravdu divná a děsivá verze budoucnosti. Snad nás něco takového nečeká. Konec mi ale přijel trochu ujetý. Nemuseli by tolik hrát na city. "Drž už hubu, jsem řekl!"(6.12.2014)

• - Do role seržanta bol zvažovaný aj Jon Bernthal. (Sexy_Beast)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)

• - Spoiler: Sergeant (Frank Grillo) si na začátku chystá Colt Python, i když ho pak celý film nepoužije. (Axarus)