Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (CinemArt)

(více)

Videa (22)

Trailer 1

Recenze (576)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ještě štěstí, že mě po skončení Očisty Dzeyna nezabila, když u ní film vyvolává takový choutky.To by byla terno fotka pro bulvár, kino plný mrtvol a uprostřed Dzeyna jak houpe sekerou a bulvární nadpis "Toho dne byla Dzeyna poněkud neklidná." Nutno říct, že i já jsem měl touhu se očistit, konkrétně na kreténovi co psal dialogy, protože co tam byla ze sebe schopná vyblejt ta čtveřice zachráněnejch, to se hned tak nevidí, pokaždý když tam začali hlavního hrdinu poučovat, nebo si říkat jak se millujou či jinak fňukat jsem si říkal, že nejlepší by bylo, kdyby se na nich očistil každej Číňan na týhle planetě, aby už konečně držely huby. Já bych se na ně vysral hned jak bych je viděl, hlavně na toho kluka, ten mně vařil krev. Trošku jsem nechápal, proč ty fízlové jdou tak intezivně po těch dvou ženskejch, možná to souvisí s jedničkou, kterou jsem neviděl. Myšlenka filmu není uplně špatná, ale potřebovala dostat buď intelginentní scénář a nebo mnohem hutnější akčně-horrový pojetí, protože jediná scéna, která fakt stála za to, byla skoro hned na začátku, když se nám představí ta zamaskovaná partička. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Kdyby se Běhavý muž dal na Útěk z Ňú Jorku v narychlo splácané televizní inscenaci, vypadalo by to asi nějak takto. Scénárista opět kradl jako Metrostav ve veřejných zakázkách, avšak na Sejšily se za vydělané peníze asi moc nepodívá, protože výsledkem je standardně ohraná patlanice, která není ani kočkou, ani psem, natož pak seksy brunetou s perfektní prdelí. Tam, kde jednička ozařovala roztomilou brutalitou, tísnivou atmosférou a vychytaným terorem, je pokračování jen bezkrevným cajdákem, po němž vám smutně odpadnou akorát tak koutky směrem k podlaze a místo dvou pořádně krvavých děr zbudou celé oči pro pláč nad promrdaným potenciálem. Pardon, mé klávesnici zase jeblo v konektoru a někdy si žertovně plete „d“ a „h“. Kurva, co píšeš „jeblo“ místo „ruplo“, zasr<>$$ß*<<&@@ccvsd… ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Výrazne lepšie než jednotka, zvažoval som štvrtú hviezdu. Citlivejšie k postavám, napínavejšie, scenáristicky chytrejšie a ku koncu rozvinutejšie. Trefnejšie aj čoby provokatívna kritika amerického kapitalizmu. Temná drsňárna, skľučujúca nepríjemne realistickým námetom a zabávajúca thrillerovým tempom s množstvom strieľačiek. Trochu to evokuje videohru, v ktorej sa do bezpečia musíte prestrielať zaplieneným, sakramentsky nebezpečným nočným mestom. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Více prostoru, kterým postavy procházejí, více prostoru, kde se chovat jako debil. Když už nic jiného, tak se druhé Očistě musí uznat, že se alespoň nesnaží líně kopírovat první díl a lépe využívá svého výchozího námětu, na jehož jalovosti se od minule sice nic nezměnilo, ale ok, nevadí. Nejvíc mě bolely postavy, zvlášť matka s dcerou, které byly opravdu otravné. Frank Grillo si to naopak dává a vůbec by mi nevadilo, kdyby byl jedinou hlavní postavou a celá druhá Očista by byla jen jeho cestou skrz bouřící město za svou spravedlivou pomstou. Zamrzí pak taky ty momenty, v nichž si snad tvůrci myslí, že tvoří ostrou společenskou satiru (zvlášť scéna aukce je úplně mimo), ale ve skutečnosti o společnosti neříkají vůbec nic, protože jejich svět stojí na logicky velmi vratkých základech. Ale kolem a kolem proti tomu filmu nic moc nemám, je to takové neurážející, snaživé béčko. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $9miliónovTržby USA $71,962,800Tržby Celosvetovo $111,928,365Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,393,644Tržby za predaj DVD v USA $7,050,647║ ešte povrchnejšie než prvý diel, tam aspoň bola ako taká atmosféra, napätie, tu je to lízle len povrchne, bez silnejších scén, aj keď pritiahnutej banálnosti tu toľko nie je, je to len nekonvenčná ničím zvlášť neohurujúca prestrelka /35%/ ()

Galerie (48)

Zajímavosti (12)

  • Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)
  • Film sa odohráva počas 21. a 22. marca 2023. (Astonko)

Související novinky

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (více)

Reklama

Reklama