|74%| Shlédnuto v kině. Tak co tu máme ? Druhý díl Očisty je svižnější a akčnější - takže o trošičku jinak pojat než předchozí film. Takže žádné dolování do jednoho domu, ale boj o přežití v ulicích. První film mě teda zaujal - už jen tím nápadem Očisty. Tento druhý díl mě opět bavil jako první. Sice to nepřineslo nějak nic úchvatného, ale já se nenudil a bavil od začátku do konce. Co bych tu vyžadoval by byla mnohem silnější brutalita a tak. Takže zabíjení nevinných lidí, kteří bojovat nechtěli (nechtěli provádět očistu) bylo takové normální - žádná větší brutalita a ani krev nebyla nějak víc vidět, ikdyž zde pochopitelně byla (přeci jenom je to Rko) - prostě jsem chtěl víc. A ještě dobrý nápad ke konci, kdy byli hlavní hrdinové v takzvaném "lovišti". To byl nevyužitý nápad, který mohl být drastičtější a krvavější. No, samozřejmě se to dalo ještě vylepšit víc, ale přesto je to velmi svižná podívaná. Je to celkem akční. Pár pranic tu je, ale spíš je tu střílení z těžkých zbraní, kulometů atd. I nějaká ta motorovka a plamenomen. Hlavní hrdina filmu Frank Grillo mě neskutečně bavil. Zahrál opravdového drsnáka a závěr byl hezky spojen s ním - takže jsem si jeho postavu až na úplném konci totálně oblíbil. Zbytek herců zahrálo ale dobře. Nikdo mi nepřišel trapný. Veškeré scény byly zajímavé, napínavé i občas atmosféra tu pěkně zazářila. Samozřejmě tomu chybělo ještě dost. Bylo to obyčejné, rozpočet teda oproti prvnímu dílu (ten měl 3 mil.USD) větší, a sice: 9 mil.USD. Takže v rámci této skromné režie, rozpočtu a celkovému spracování to na mě působilo dobře. Kino jsem si užil. Po náročných služnách v práci to byla oddechovka jak vyšitá. Nemám co už dodávat. Tu 4* si to rozhodně zaslouží.(2.8.2014)

Takhle. Ve finále se nám z komorního dramatu (což původní Očista byla dočista) vyklubalo něco jako Hunger Games na jednu noc. To sice není nic moc, ale zaplaťsatan za to. Chcete být lovec, nebo být lovnou zvěří? SPOILER: Pokud mě má před osudem, že skončím někde na zdi jako trofejní kus, zachránit nějaký nástupce Černých panterů, tak snad radši tu větvičku do držky a dřevěnej límec.(10.12.2014)

Ou, tak to je překvapení! Zatímco jednička si hrála na promyšlený komorní thriler a vůbec jí to nešlo, dvojka se chápe debilní premisy o státem povolené vražedné noci s grácií akčního béčka a ono to funguje! Sice nechybí nanicovatá sociální kritika ani předvídatelné dramatické skopičiny kolem kladných hrdinů, ale vše je spolehlivě přebito bezduchou akční stránkou, a tak to má být, protože debilní námět se nedá zpracovat chytře, ale pohledně rozhodně ano!(16.11.2014)

Jeden z mála případů (speciálně v téhle době) kdy pokračování je lepší, než první díl. The Purge: Anarchy je nekompromisně drsný akční film, který nám ukazuje to, co jsme chtěli vidět - jak se s Očistou vypořádávají ti, proti nimž je namířena - střední a nižší třída, která si nemůže dovolit technické vymoženosti. A kdyby se film na chvíli vyprostil z těch zajetých kolejí a udělal něco, co bych nečekal, nebo měl pár efektivnějších scén, tak bych možná uvažoval i o plném hodnocení. Zkrátka a dobře, normálně nejsem pro pokračování, ale v tomhle případě bych možná přivítal třetí díl, pokud by si tato série udržela vzestupnou tendenci, tak by to myslím, stálo za to. 80 %. P. S. A cameo rolička Michaela Kennetha Williamse moc potěšila.(29.12.2014)

První hodnotící uživatelé výjimečně nemlžili. Druhý díl je nejen sympatičtější (postavy), ale zároveň mi "dal" to, co jsem očekávala už od první "Očisty". Ulice v centru města poskytují přeci jen zajímavější "materiál" než vnitřek jednoho domu, ale mám-li být upřímná, strach jsem nepociťovala ani tentokrát. Ano, některé scény jsou velmi nepříjemné, ale (opět) jsem nebyla šokovaná. Nehledě na stejně hloupou předvídatelnost a komickou (nebo jen špatně zvolenou?) snahu ukázat zkaženost světa. Ne, ono nestačí nechat diváka číst mezi řádky, musí se mu to vpálit pěkně zpříma, aby to pochopil i ten největší blb, a proč ne rovnou prostřednictvím debilní, "lidé-se-zabíjejí-málo-tak-jim-musíme-trochu-pomoct" scény?(31.7.2014)

• - Spoiler: Sergeant (Frank Grillo) si na začátku chystá Colt Python, i když ho pak celý film nepoužije. (Axarus)

• - Slovem Purge je nazýván den před jarní rovnodenností. Jaro je symbolem očištění a zrození. (Terva)

• - "Big Daddy" (Jack Conley) používá ve filmu zbraň Dillon Aero M134 ráže 7.62x51mm NATO. (dc125)