• Cappuccino

Whaat? Druhá, úplne suchá a priblblá časť má (aj keď len o niekoľko percent) lepšie hodnotenie ako prvý, originálny a veľmi pôsobivý diel?! I don't want to live on this planet anymore! Ak by sme to zobrali po poradí, oproti tiesnivej atmosfére z jednotky sa nám dostalo maximálne nudného, žalúdočného výplachu netalentovaného scenáristu, ktorý nám na stolík bez drzosti predhodil obyčajný útek od bodu A, cez bod B, do bodu C. Jednoduchý príklad ako sa zo zaujímavého hororu (The Purge) dokáže stať v druhom pokračovaní (The Purge: Anarchy) klišovitá a predvdídateľná zlepenina sto krát prevareného. Kľúčový hrdina sa od počiatku z nepochopiteľných dôvodov javí ako kombinácia Seagala a Norrisa (na silu vymyslené oddôvodnenie dostaneme až na konci filmu), pričom zvyšné postavy sú len akýmisi nevýraznými príveskami už tak nevýraznej, hlavnej postavy. Teraz vlastne uvažujem, že som mal v pláne nasoliť dve jemne podpriemerné hviezdy, ale keď v celom komentári nenechávam žiaden priestor na nejaké menšie pozitívum, jedna hviezda bude podľa môjho názoru najspravodlivejšia. __ America! America! God shed his grace on thee, and crown thy good with brotherhood, from sea to shining sea!(18.10.2014)

• liskam

Vážně..?! Opravdu vážně má tahle hovadina 68%..? To si snad někdo dělá srandu. Vždyť je to naprosto zbytečný film, na kterém opravdu nevidím zhola nic pozitivního. Pořád si ten film přehrávám v hlavě a ať dělám co dělám, nic co by se mi alespoň trochu líbilo nenacházím. Koukal jsem, že film Očista, který je prvním dílem této parády. Je na tom procentuálně ještě mnohem hůře. Takže asi chápu lidi co viděli jako první "pekelnou jedničku" která je asi ještě horší. I když, já si to neumím představit, že může být něco ještě o tolik horší. A pak viděli tohle, tak tomu dali více hvězd než je zdrávo. Já jsem naštěstí Očistu neviděl. Proto se nebojím téhle stupiditě dát to co si zaslouží. Za mě 22% (20%z těch 22je za výkon hlavního hrdiny.)(13.8.2014)

,,A teď poteče krev bohatých!" Horror ne, fajn thriller ano. Slušivá kamera snímá osudy několika lidí, co měli, kromě jednoho, být někde úplně jinde než na ulici, kde chodí smrtka s kosou. Samotný nápad se mi líbil u jedničky, zde je zkombinován s motivem objevujícím se zejména v akčních filmech 80. let. Pracháči si nechají za peníze dovézt vybrané jedince, které pak loví. V důsledku mi přijde tohle dekadentní pojetí světa (zde Ameriky) nepříjemně mrazivé. Věřím, že by se našlo dost takových, co by si rádi zalovili. Škoda jen, še neukázali zmasakrování bařtipánů v sále u stolků s intimním osvětlením. Konec jsem čekal minimálně s atomovým hřibem, škoda, snad tedy příště. p.s. u tohohle typu filmů opravdu žádné hluboké psychologické propracování postav nečekám. Na co? Jde přece o střílení, ne o intelektuální žvanění, od toho mám Bergmana a spol.(17.11.2014)

Jamec DeMonaco si po slabém prvním díle, nechal unést a já radostí tleskám, poněvadž jsem z kina odcházel spokojený a překvapen. Jedničce jsem vytýkal hlavně obrovský potenciál, který byl zcela nevyužit a vše se odehrálo v jednom baráku. Když jsem se dozvěděl, že Purge 2 má být v ulicích, začal jsem být zvědavý. Psychopati ve dvojce jsou daleko lepší, hlavně "Bůh" a jeho povedená parta s plno zajímavými maskami. Dočkáme se velmi solidní atmosféry, dost dobrého děje a dokonce i pár slušných lekaček. Ulice plné násilí byli zajímavé, přeci jenom těch psychopatů je tam spoustu. Celým vrcholem je vsunutí nápadu s bohatými, to bylo překvapení, které hodně pobavilo. Kdyby očista fungovala ve skutečnosti, tak věřím, že by to s těmi bohatými přesně nějak takhle bylo. Je to sice extrémní situace, ale diváka více než zaujme. Purge 1 a 2 jsou úplně rozdílné filmy a dvojka jedničku trumfne úplně ve všech směrech! Nejradši bych se šel samou radostí očistit .. 8/10 = 84%(7.8.2014)

První, výrazně komornější Očista tu byla proto, aby v dokonalé Americe srazila kriminalitu na minimum. Lidé se po dvanáct hodin spolehlivě vybouří a zbytek roku je v ulicích takřka ráj. O smyslu za vlasy totálně přitažené Očisty se tentokrát prakticky nemluví. Jedni ji vítají, druzí zavrhují. Toť veškerá práce se „zajímavým“ námětem o jednom hodně radikálním systému. Znovu to má (stejně jako jednička) velmi slibný rozjezd. Mstitelé i lovci v maskách se chystají, město pomalu usíná, zaměříme se na tři skupiny postav, producent Michael Bay navíc dohlédne na to, aby vizuál táhl všechny smysly. Mohlo to být slušně krvavé béčko. Není. Škoda. Jsme v pokračování, takže se z obrany jednoho rodinného domu logicky dostáváme do losangeleských ulic, putování předvídatelně poskládané skupinky potěší jen zřídkakdy, hutnější pojetí se nabízí. S každou další minutou přichází horší a horší rozhodnutí, snaha o sociální podtext a společenskou satiru (lidská aukce) je nesmírně pitomá a působí hrozně uměle. A anarchie z názvu? Tu jsem prakticky neviděl.(10.8.2014)

• - Spoiler: Na konci filmu, keď vtrhne na lovisko posádka Carmela Johnsa (Michael K. Williams), sa objaví bezdomovec, ktorého zachránila v prvej časti rodina Sandinovcov. (Sexy_Beast)

• - Do role seržanta bol zvažovaný aj Jon Bernthal. (Sexy_Beast)

• - Film sa odohráva počas 21. a 22. mája 2023. (Astonko)