Frank Grillo je tím, co tahle série potřebuje. Oproti slizkému Ethanu Hawkovi je to obrovský upgrade. Je to megabadass, vypadá tu jak Punisher a bejt v těch ulicích s nim, tak je mi líto té vraždící lůzy kolem :) Tenhle díl je furt béčko, ale líbil se mi více, než jednička. Běhání po ulicích je určitě lepší, než běhání po baráku. Záporák v kamionu s rotačákem je ale poněkud slabý.(5.7.2016)

Takhle. Ve finále se nám z komorního dramatu (což původní Očista byla dočista) vyklubalo něco jako Hunger Games na jednu noc. To sice není nic moc, ale zaplaťsatan za to. Chcete být lovec, nebo být lovnou zvěří? SPOILER: Pokud mě má před osudem, že skončím někde na zdi jako trofejní kus, zachránit nějaký nástupce Černých panterů, tak snad radši tu větvičku do držky a dřevěnej límec.(10.12.2014)

První, výrazně komornější Očista tu byla proto, aby v dokonalé Americe srazila kriminalitu na minimum. Lidé se po dvanáct hodin spolehlivě vybouří a zbytek roku je v ulicích takřka ráj. O smyslu za vlasy totálně přitažené Očisty se tentokrát prakticky nemluví. Jedni ji vítají, druzí zavrhují. Toť veškerá práce se „zajímavým“ námětem o jednom hodně radikálním systému. Znovu to má (stejně jako jednička) velmi slibný rozjezd. Mstitelé i lovci v maskách se chystají, město pomalu usíná, zaměříme se na tři skupiny postav, producent Michael Bay navíc dohlédne na to, aby vizuál táhl všechny smysly. Mohlo to být slušně krvavé béčko. Není. Škoda. Jsme v pokračování, takže se z obrany jednoho rodinného domu logicky dostáváme do losangeleských ulic, putování předvídatelně poskládané skupinky potěší jen zřídkakdy, hutnější pojetí se nabízí. S každou další minutou přichází horší a horší rozhodnutí, snaha o sociální podtext a společenskou satiru (lidská aukce) je nesmírně pitomá a působí hrozně uměle. A anarchie z názvu? Tu jsem prakticky neviděl.(10.8.2014)

• liskam

Vážně..?! Opravdu vážně má tahle hovadina 68%..? To si snad někdo dělá srandu. Vždyť je to naprosto zbytečný film, na kterém opravdu nevidím zhola nic pozitivního. Pořád si ten film přehrávám v hlavě a ať dělám co dělám, nic co by se mi alespoň trochu líbilo nenacházím. Koukal jsem, že film Očista, který je prvním dílem této parády. Je na tom procentuálně ještě mnohem hůře. Takže asi chápu lidi co viděli jako první "pekelnou jedničku" která je asi ještě horší. I když, já si to neumím představit, že může být něco ještě o tolik horší. A pak viděli tohle, tak tomu dali více hvězd než je zdrávo. Já jsem naštěstí Očistu neviděl. Proto se nebojím téhle stupiditě dát to co si zaslouží. Za mě 22% (20%z těch 22je za výkon hlavního hrdiny.)(13.8.2014)

Film balancuje mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Očista 2 je mnohem zajímavější, záživnější a akčnější než jeho předchůdce, ale na druhou stranu není ničím výjimečný, nepřináší nic nového a brzy se na něj zapomene. Obávám se, že nadšení z tohoto filmu číší především z malého očekávání než ze samotné kvality filmu. Předpokládám, že po druhém shlédnutí to bude právě na ty tři hvězdy.(25.11.2014)

• - "Big Daddy" (Jack Conley) používá ve filmu zbraň Dillon Aero M134 ráže 7.62x51mm NATO. (dc125)

• - Spoiler: Na konci filmu, keď vtrhne na lovisko posádka Carmela Johnsa (Michael K. Williams), sa objaví bezdomovec, ktorého zachránila v prvej časti rodina Sandinovcov. (Sexy_Beast)

• - Zach Gilford a Kiele Sanchez, představitelé Shanea a Liz, jsou manželé i v reálném životě. (Terva)