První OČISTA nenabídla kromě ústředního provokativně absurdního nápadu s očistnou nocí prakticky nic. Dvojka se z home invasion obléhačky posunula k night runaway, tedy zevnitř ven, rozvíjí fungování očistné noci, přihazuje pár znepokojivých výjevů a hned je to o poznání zábavnější a zajímavější a člověk se neubrání dojmu, že kdyby to natočil na přelomu sedmdesátek a osmdesátek Carpenter, byla by z toho klasika, zatímco takhle je to jen ucházející béčko. Každopádně jen tak dál.(25.10.2014)

Výrazne lepšie než jednotka, zvažoval som štvrtú hviezdu. Citlivejšie k postavám, napínavejšie, scenáristicky chytrejšie a ku koncu rozvinutejšie. Trefnejšie aj čoby provokatívna kritika amerického kapitalizmu. Temná drsňárna, skľučujúca nepríjemne realistickým námetom a zabávajúca thrillerovým tempom s množstvom strieľačiek. Trochu to evokuje videohru, v ktorej sa do bezpečia musíte prestrielať zaplieneným, sakramentsky nebezpečným nočným mestom.(7.8.2014)

Film balancuje mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Očista 2 je mnohem zajímavější, záživnější a akčnější než jeho předchůdce, ale na druhou stranu není ničím výjimečný, nepřináší nic nového a brzy se na něj zapomene. Obávám se, že nadšení z tohoto filmu číší především z malého očekávání než ze samotné kvality filmu. Předpokládám, že po druhém shlédnutí to bude právě na ty tři hvězdy.(25.11.2014)

Druhé čištění se od úvodního dílu podstatně liší, no celková úroveň kvality se moc nehnula. Z lacinýho home invasion se přesouváme k expansivnějšímu night town survivalu, přičemž scénář chutná jako vyvařená sekyrka. Frank Grillo je týpek s dostatečným charismatem a potenciálem stát se drsňáckým hercem, no sám film s klišoidním scénářem utáhnout nemůže. Nebudu to dál rozebírat, tohle je thriller, který nijak neurazí, ale v hlavě vám víc jak do konce dalšího filmu nezůstane. 60%(5.8.2014)

Takhle. Ve finále se nám z komorního dramatu (což původní Očista byla dočista) vyklubalo něco jako Hunger Games na jednu noc. To sice není nic moc, ale zaplaťsatan za to. Chcete být lovec, nebo být lovnou zvěří? SPOILER: Pokud mě má před osudem, že skončím někde na zdi jako trofejní kus, zachránit nějaký nástupce Černých panterů, tak snad radši tu větvičku do držky a dřevěnej límec.(10.12.2014)