jednotka bola desivejsia, psychicky narocnejsia, dvojka uz bol cista survival "catch me if you can" akcna jednohubka. Ale aj tak paradne bavila. Jedine, co ma vytacalo, bola neskutocne debilne vykreslena linka "zazobane bitches verzus uboziaci z chudobnych stvrti". Vsetci bohati su zli a zvrateni a vsetci chudobni tutuli mutuli najsamlepsi, podme ich rychlo zachranit. Kazdopadne, Frank Grillo valcoval, doslova "zabil" :) A ako bonus, famozne zaverecne titulky. Na tie sa rozhodne oplati pockat.(12.1.2015)

Ako som písal pri úvodnom filme, tento príbeh by sa dal prerozprávať snáď 1000x a stále inak, preto je veľká pravdepodobnosť, že séria bude pokračovať. S pokračovaním Očisty som spokojný, dostal som presne to, čo som očakával. Je to nenáročná , klasická vyvražďovačka a revenge movie, ktorá mnohých asi veľmi nenadchne, ale obidva filmy stoja na dobrom základe s nápadom o jednom dni v roku, kedy je všetko dovolené. Snáď si séria aj v ďalších pokračovaniach udrží aspoň takúto kvalitu a vyhne sa samoúčelnému krviprelievaniu ako pri upadajúcej a pre mňa už dávno mŕtvej série Saw. Slabé štyri hviezdy. 70%.(9.5.2015)

Nebýt trochu dementního hollywoodského konce, který je povinnou úlitbou tupým američanům, měl film velice slušně našlápnuto být velikým překvapením. Ale co, i tak jde o podívanou vybočující ze zajetých kolejí klasických snímků a především (což je na snímků nejcennější) nutí diváka k zamyšlení a je poměrně zajímavou sondou do sociálních poměrů ne jen amerických občanů. Jsem zvědavý, co přijde v dalším díle a jdu si konečně pustit díl první. Po jeho shlédnutí doplním další komentář (pokud si to vyžádá). 76%(29.7.2014)

Takhle. Ve finále se nám z komorního dramatu (což původní Očista byla dočista) vyklubalo něco jako Hunger Games na jednu noc. To sice není nic moc, ale zaplaťsatan za to. Chcete být lovec, nebo být lovnou zvěří? SPOILER: Pokud mě má před osudem, že skončím někde na zdi jako trofejní kus, zachránit nějaký nástupce Černých panterů, tak snad radši tu větvičku do držky a dřevěnej límec.(10.12.2014)

Když pomineme to slůvko "anarchie" v názvu, tak je tato druhá Očista o hodně lepší než první díl. Hmm, samozřejmě pokud se spřátelíte s myšlenkou, že Spojené státy vymyslely a zrealizovaly nápad s dvanácti hodinami v roce, kdy můžete páchat násilí (nejčastěji vraždu) na jiných lidech bez postihu.. čímž pádem je po zbytek roku kriminalita, nezaměstnanost a hočico dalšího na nule (třeba i morálka..). Tak co, přijali jste tuto myšlenkou za svou? U první Očisty jsem s tím měla trochu problém, u druhé už to šlo o něco lépe, navíc změna prostředí (ulice místo domu) mi přišla jako prospěšná a obávám se, že pokud natočí třetí Očistu, že snad budu muset jít do plných :-o.(28.8.2014)