První OČISTA nenabídla kromě ústředního provokativně absurdního nápadu s očistnou nocí prakticky nic. Dvojka se z home invasion obléhačky posunula k night runaway, tedy zevnitř ven, rozvíjí fungování očistné noci, přihazuje pár znepokojivých výjevů a hned je to o poznání zábavnější a zajímavější a člověk se neubrání dojmu, že kdyby to natočil na přelomu sedmdesátek a osmdesátek Carpenter, byla by z toho klasika, zatímco takhle je to jen ucházející béčko. Každopádně jen tak dál.(25.10.2014)

Více prostoru, kterým postavy procházejí, více prostoru, kde se chovat jako debil. Když už nic jiného, tak se druhé Očistě musí uznat, že se alespoň nesnaží líně kopírovat první díl a lépe využívá svého výchozího námětu, na jehož jalovosti se od minule sice nic nezměnilo, ale ok, nevadí. Nejvíc mě bolely postavy, zvlášť matka s dcerou, které byly opravdu otravné. Frank Grillo si to naopak dává a vůbec by mi nevadilo, kdyby byl jedinou hlavní postavou a celá druhá Očista by byla jen jeho cestou skrz bouřící město za svou spravedlivou pomstou. Zamrzí pak taky ty momenty, v nichž si snad tvůrci myslí, že tvoří ostrou společenskou satiru (zvlášť scéna aukce je úplně mimo), ale ve skutečnosti o společnosti neříkají vůbec nic, protože jejich svět stojí na logicky velmi vratkých základech. Ale kolem a kolem proti tomu filmu nic moc nemám, je to takové neurážející, snaživé béčko.(9.8.2014)

• Enšpígl

Ještě štěstí, že mě po skončení Očisty Dzeyna nezabila, když u ní film vyvolává takový choutky.To by byla terno fotka pro bulvár, kino plný mrtvol a uprostřed Dzeyna jak houpe sekerou a bulvární nadpis "Toho dne byla Dzeyna poněkud neklidná." Nutno říct, že i já jsem měl touhu se očistit, konkrétně na kreténovi co psal dialogy, protože co tam byla ze sebe schopná vyblejt ta čtveřice zachráněnejch, to se hned tak nevidí, pokaždý když tam začali hlavního hrdinu poučovat, nebo si říkat jak se millujou či jinak fňukat jsem si říkal, že nejlepší by bylo, kdyby se na nich očistil každej Číňan na týhle planetě, aby už konečně držely huby. Já bych se na ně vysral hned jak bych je viděl, hlavně na toho kluka, ten mně vařil krev. Trošku jsem nechápal, proč ty fízlové jdou tak intezivně po těch dvou ženskejch, možná to souvisí s jedničkou, kterou jsem neviděl. Myšlenka filmu není uplně špatná, ale potřebovala dostat buď intelginentní scénář a nebo mnohem hutnější akčně-horrový pojetí, protože jediná scéna, která fakt stála za to, byla skoro hned na začátku, když se nám představí ta zamaskovaná partička.(30.7.2014)

Při srovnání s jedničkou rozhodně o stupínek lepší. Celková audiovizuální stránka lehce pokročila a stejně tak i prostředí, které je mnohem rozlehlejší a funguje o něco lépe, a to i ve spolupráci s "madrfakin" Frankem Grillem. Naneštěstí tady pozitiva končí. Druhá Očista opět není schopna navodit pocit strachu, děsu či zoufalosti, k tomu rozhodně nepřispívají ani nezajímavé postavy a jejich stupidní chování nebo mrzutý příběh. /50%/(12.10.2014)

Ako som písal pri úvodnom filme, tento príbeh by sa dal prerozprávať snáď 1000x a stále inak, preto je veľká pravdepodobnosť, že séria bude pokračovať. S pokračovaním Očisty som spokojný, dostal som presne to, čo som očakával. Je to nenáročná , klasická vyvražďovačka a revenge movie, ktorá mnohých asi veľmi nenadchne, ale obidva filmy stoja na dobrom základe s nápadom o jednom dni v roku, kedy je všetko dovolené. Snáď si séria aj v ďalších pokračovaniach udrží aspoň takúto kvalitu a vyhne sa samoúčelnému krviprelievaniu ako pri upadajúcej a pre mňa už dávno mŕtvej série Saw. Slabé štyri hviezdy. 70%.(9.5.2015)

• - Slovem Purge je nazýván den před jarní rovnodenností. Jaro je symbolem očištění a zrození. (Terva)

• - Herec Frank Grillo, hrajúci seržanta, si obľúbil svoje filmové auto natoľko, že si ho chcel kúpiť. Produkcia mu to však nedovolila. (Astonko)

• - Spoiler: Na konci filmu, keď vtrhne na lovisko posádka Carmela Johnsa (Michael K. Williams), sa objaví bezdomovec, ktorého zachránila v prvej časti rodina Sandinovcov. (Sexy_Beast)