První hodnotící uživatelé výjimečně nemlžili. Druhý díl je nejen sympatičtější (postavy), ale zároveň mi "dal" to, co jsem očekávala už od první "Očisty". Ulice v centru města poskytují přeci jen zajímavější "materiál" než vnitřek jednoho domu, ale mám-li být upřímná, strach jsem nepociťovala ani tentokrát. Ano, některé scény jsou velmi nepříjemné, ale (opět) jsem nebyla šokovaná. Nehledě na stejně hloupou předvídatelnost a komickou (nebo jen špatně zvolenou?) snahu ukázat zkaženost světa. Ne, ono nestačí nechat diváka číst mezi řádky, musí se mu to vpálit pěkně zpříma, aby to pochopil i ten největší blb, a proč ne rovnou prostřednictvím debilní, "lidé-se-zabíjejí-málo-tak-jim-musíme-trochu-pomoct" scény?(31.7.2014)

Výrazne lepšie než jednotka, zvažoval som štvrtú hviezdu. Citlivejšie k postavám, napínavejšie, scenáristicky chytrejšie a ku koncu rozvinutejšie. Trefnejšie aj čoby provokatívna kritika amerického kapitalizmu. Temná drsňárna, skľučujúca nepríjemne realistickým námetom a zabávajúca thrillerovým tempom s množstvom strieľačiek. Trochu to evokuje videohru, v ktorej sa do bezpečia musíte prestrielať zaplieneným, sakramentsky nebezpečným nočným mestom.(7.8.2014)

• liskam

Vážně..?! Opravdu vážně má tahle hovadina 68%..? To si snad někdo dělá srandu. Vždyť je to naprosto zbytečný film, na kterém opravdu nevidím zhola nic pozitivního. Pořád si ten film přehrávám v hlavě a ať dělám co dělám, nic co by se mi alespoň trochu líbilo nenacházím. Koukal jsem, že film Očista, který je prvním dílem této parády. Je na tom procentuálně ještě mnohem hůře. Takže asi chápu lidi co viděli jako první "pekelnou jedničku" která je asi ještě horší. I když, já si to neumím představit, že může být něco ještě o tolik horší. A pak viděli tohle, tak tomu dali více hvězd než je zdrávo. Já jsem naštěstí Očistu neviděl. Proto se nebojím téhle stupiditě dát to co si zaslouží. Za mě 22% (20%z těch 22je za výkon hlavního hrdiny.)(13.8.2014)

Dvojka sa vydala úplne iným smerom ako jej predchodkyňa jednotka. Upustilo sa od dusivej, psychologickej stránky home invasion motívu a miesto toho sa zamerala na akýsi druh prežitia v meste, kde je dovolené všetko, aj vražda. Niekomu vyhovuje to, inému ono, ja som skôr za jednotku a psycho dusnotu. Avšak nechápem, kde zodpovední dostali ten nápad a priradili tomuto filmu nálepku - horor, dokonca na prvom mieste. Nebolo tu nič, čo by sa dalo označiť za hororové, dokonca aj mordovačky boli úplne normálne, bez gore, väčšinou len so strelnou zbraňou. Podľa môjho názoru ide o úplne normálny akčný film. Logicky teda chýbala aj akákoľvek hororová atmosféra a napätie. Postavy sa zdali akési mdlé, umelé (až na Franka Grilla), a to až do takej miery, že človeku bolo jedno, kto z nich prežije a kto nie. Na druhú stranu však snímok disponuje slušnou akčnou stránkou a rôznymi naháňačkami. To jediné potešilo a zachránilo pred nudou. Je to škoda, pretože námet je fantastický, len sa ten ohromný potenciál, ktorý ponúka ani zďaleka nevyužil. Inak, celkom by ma zaujímalo, ako by takáto spoločnosť rozdelená na zhýralých bohatých a chudobných napredovala ďalej. Slušný scifi základ pre vytvorenie akejsi utopickej kastovnej spoločnosti. Čistý priemer. 60/100(15.10.2014)

Film balancuje mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Očista 2 je mnohem zajímavější, záživnější a akčnější než jeho předchůdce, ale na druhou stranu není ničím výjimečný, nepřináší nic nového a brzy se na něj zapomene. Obávám se, že nadšení z tohoto filmu číší především z malého očekávání než ze samotné kvality filmu. Předpokládám, že po druhém shlédnutí to bude právě na ty tři hvězdy.(25.11.2014)

• - "Big Daddy" (Jack Conley) používá ve filmu zbraň Dillon Aero M134 ráže 7.62x51mm NATO. (dc125)

• - Spoiler: Na konci filmu, keď vtrhne na lovisko posádka Carmela Johnsa (Michael K. Williams), sa objaví bezdomovec, ktorého zachránila v prvej časti rodina Sandinovcov. (Sexy_Beast)

• - Spoiler: Sergeant (Frank Grillo) si na začátku chystá Colt Python, i když ho pak celý film nepoužije. (Axarus)