Valsadora

Vysoký hudební až adrenalinový prožitek nahánějící krev do žil v rytmu jazzu. Mistrovská ukázka odhodlání až za hranice svých sil k vytouženému cíli,kdy vše ostatní je odsunuto na druhou kolej. Posledních 15 minut se nesoustředíte na nic jiného a nevnímáte nic jiného než skvostný ohňostroj tónů až k samotnému vyvrcholení posledního bouchnutí paličkou. 10\10 * ()

berusche

Mám pocit, že kvůli morálnímu poučení by někdo měl skončit v blázinci nebo měl film dostat nálepku "do 15 let nepřístupno". ()

TheDon

Musím předeslat, že naprosto a fatálně nesnáším jazz. Shluk pro mě nesmyslnejch tónů a nekonečných sól na ty nejmíň myslitelný nástroje. Prostě nic pro mé ouška. Ale.....Whiplash není jen film o jazzu. Je to film hlavně o velké vůli uspět a nenechat se odradit občasnými neúspěchy. Májls a DžejKej vytvořili neuvěřitelně nesourodý duo a já nemůžu jinak než plnou palbu. 95% P.s.: už dlouho mě žádnej film takhle nedostal... ()

applause

Nevěděla jsem, co čekat, ale myslím si, že hodnocení je tu opravdu nadsazené. I na mě jako příznivce hudby to bylo moc. Někdy jsem si říkala, že se mi to líbí, jindy mi to lezlo na nervy. Asi kdybych sama na něco hrála, tak bych to i brala jinak, ale bohužel. A Miles Teller se mi do této role nehodil, možná ke konci trochu ano, ale já tohohle herce moc nemusím a myslím si, že mohli vybrat sympatičtějšího týpka. Ta buzerace ze strany učitele byla opravdu mazec, ale konec vyplynul nějak do ztracena. Myslím si, že byla i zbytečná délka filmu. Já opravdu nemohu hodnotit více a doporučuji snad jen zarytým fanouškům jazzu. Jde vidět, že Damien Chazelle na něj ujíždí, ale u La la landu to není aspoň tolik znát. ()

Aljak

Not quite my tempo :D Tento film by som skôr nazval "Mad and Madder" (Šialený a šialenejší). Fakt neviem, ktorá z tých dvoch arogantných, namyslených a sebavedomých ústredných postáv mi išla viac na nervy. Treba však uznať, že herecké obsadenie tejto dvojice v podaní Tellera a Simmonsa bolo naozaj adekvátne, a mne osobne sa tam fakt absolútne hodili. Ten jazz v podobe Whiplashu sa mi celkom pozdával, a to jazz ako hudobný štýl fakt nemusím. Čo sa však filmu ako takého týka, to hodnotenie mi príde predsa len trochu precenené (aj keď sú aj horšie príklady preceňovania). Ale v podstate sa dá povedať, že to bolo dosť originálne a celý ten kontrast sebavedomia a perfekcionizmu tam pekne zapadal. Učiteľ bol veru poriadna autorita a vlastne mal aj čiastočne právo na kritiku (i keď to samozrejme dosť preháňal). Ale čo si ten narcistický Andrew k nemu dovoľoval, to bolo naozaj bez akejkoľvek úcty a rešpektu. A potom ešte ako sa zachoval k Nicole, sa jej divím, že mu po tom všetkom ešte aj zdvihla telefón. Po zhliadnutí filmu som mal z toho zmiešané pocity, ale s odstupom času mi to prišlo naozaj pozoruhodné a napokon vcelku nadpriemerné. ()

Marqta

----"There are no two words in the English language more harmful than "GOOD JOB"." ----Vezmu to ze široka a přiznám se že obecně nemám ráda hudební filmy a muzikály, ta hudba mi tam v naprosté většině případů vadí a to z důvodů, které mi až do dnes nebyly jasné. Tenhle film mi ukázal, že problém nebude asi ve mě, ale v těch muzikálech a hudebních filmech, které jsem měla tu čest vidět. Protože právě "hudba", která se v těhle filmech většinou objevuje je "vysoce nehudební". To tady neplatí a nenudila jsem se i když některé ty čistě hudební pasáže byly hodně dlouhé a asi by mi nevadilo, kdyby byly kratší. Příběh je perfektně vygradovaný a atmosféra taková děsivě všednodenní, je na ní něco tajemného, asi kvůli postavám (a jsme u toho). Nepochybně by se dala vést dlouhá diskuze o tom, který z těch dvou, jestli Fletcher, nebo Andrew jsou blíže k nějaké té mainstreamové představě o psychicky zdravém člověku a který už je trošku za hranicí. To se tam trochu nabízí, ale zároveň se nabízí i to že už jen ten fakt, že jsem napsala předchozí větu by mohl znamenat, že za hranicí jsem já :D Nevím jak bych měla pochválit herce, kteří podali perfektní výkony, aby to neznělo jako otřepaná fráze, kterou sem napíše každý. Někdo píše, že to je dokonalý souboj, ale mě to jako souboj úplně nepřišlo, možná spíš jako souhra (ha! a to ve více významech). A Miles Teller ? Když jsem ho viděla v The Spectacular Now, tak jsem byla až překvapená, že vážně umí hrát a že je škoda, že nemá více "vážných, nebo alespoň vážnějších" rolí. Ale to co předvedl tady, to byla vážně pecka. Přestože jsem podle obsahu čekala něco trochu jiného než čím se film ukázal být, tak jsem byla nadšená. Celkově jsem s hodnocením kdesi mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. A ještě poznámka na závěr- pokud máte rádi jazz, tohle je bezpochyby film pro vás. ----"Nieman, you earned the part. Alternates, will you clean the blood off my drum set?"---- ()

M.i.k.e

tentokrát půjdu trochu proti proudu...rámcově není Whiplash špatným filmem,ale tentokrát jsem Chazellovi celou tu tlačenou hru na city nesežral.Už tu v komentářích několikrát padlo,že snímek je postaven hlavně na ústřední dvojici - démonickém a nahlas mluvícím J.J.Simmonsovi a naopak spíš fyzicky hrajícím/trpícím Tellerovi a to je vlastně všechno.Mám rád dramata,která ze mě dokáží vytáhnout emoce jakéhokoliv druhu,ale tady to působí až moc chtěně a na sílu a to není dobře...navíc dějově to nevybočuje ze zajetých kolejí hudebních (ale i sportovních) filmů...60% ()

Hees

Absolútne výborný film, kde ide len o jedno a to o chlapský súboj, v ktorom si musí jeden u druhého získať rešpekt. Muži sa pri tomto nemlátia rukavicami ako pri boxe, ale používa sa celkom príjemná hudba Jazz. Jeden z najlepších výkonov dvoch hlavných hrdinov Miles Teller a J.K. Simmons podali výkon hodný dania klobúka z hlavy, prípadne uznania najvyšších rozmerov. Cesta človeka býva podobná a ukázať určitú cestu kedy sa ide cez mŕtvoly za najlepším výkonom nehľadiac na žiadne iné okolnosti je poučné. Som rád, že do príbehu bola šikovne daná časť z Melissou Benoist a obrovsky tým toto dielo nabralo aj poučný charakter o tom aký sme my ľudia ako bytosti. Sme bytosti, ktoré sa pozerajú hlavne na seba a pre to nevieme dobre posúdiť iných a tým sme veľmi zaslepený. Príbeh na nás zaútočí tým najlepším spôsobom tak, aby sme sa snažili pochopiť nie len žiaka, ale aj učiteľa. Príbeh nie je len o tom, že učiteľ je zlý a musíme to tak brať. Vžiť sa treba aj do neho, že nie všetko robí len pre seba. Jediné čo chcem vytknúť bola zbytočná scéna rodinného stolu (nemusela tam byť), stačilo sa zamerať na dvoch hlavných hrdinov a trochu tým dievčaťom (zbytočné vytknúť geniálnemu dielu, že tam je niečo navyše?). Jediné čo ma naozaj mrzí, že tento skvelý film videlo malé množstvo divákov a snáď sa postupne dostane k širšej verejnosti. ()

Figu

I přes nátlak, vydírání i násilí od Toreteho 17 a Zdenyse 33 odolávám a sázím Whiplash pouze 4 hvězdy. Píšu pouze, protože na ten film je to opravdu málo, ovšem Figusek dává 5 hvězd peckám, který si chce pustit znovu. To v tomto případě bohužel není. I tak hodnotím velice kladně hlavně výkon Milese Tellera, který konečně vybočil z jeho rolí dementů a slizkých chytrolínů a samozřejmě si nemohu dovolit opomenout úchvatnou famózní hereckou jízdu v podání J.K. Simmonse, který si zcela po právu vykoledoval sošku Oscara. Terence Fletcher si musel na svého vyvoleného jedinečného počkat několik dlouhých let... Vyplatilo se! Našel ho! 85% ()

honajz2

Já koukám! Jak jsem viděl, že to má 107 minut, moc se mi do filmu nechtělo. Ale když jsem viděl zdejší hodnocení, tak jsem si řekl, že to musím vidět. A těch 107 minut mi uteklo jako voda. Sice pár slabších chvil, které se musí přetáčet, tak tu je a za to jsem strhl jednu hvězdičku. Jinak musím říct, že to byl skvělý film. Má to zápletku, která se rozvíjí a dokáže to zajímavě zakončit. Každá postava byla nějaká, ale žádná se mi nijak neprotivila. Herci hráli dobře. Kamera nebyla špatná. Celkový dojem? Na tenhle film by jsem se mohl dívat znova a znova a znova... Ten film stál za to. Nejlepší však byla ta hudba. A to asi šlo, ne? ()

Rocky88

Full Metal Jacket po jazzovsku. S naprosto démonickým (čti dokonalým) Simmonsem. Myšlenkově téměř prázdné, nicméně i tak pohlcující. ()

BarryLyndon

Jak mne Imitation Game zklamalo a prohlásil jsem ho za nejhorší letošní oscarovku, tak tohle je naopak nejlepší oscarovka. Přitom tak obyčejný a malý film, ale s velkými výkony a parádní gradací. Sakra já u toho byl napnutej jak blána na bubnu. Simmons neskutečný démon, jeho jsem se skutečně v některých scénách bál. Teller jenom potvrzuje, že nadějnějších a sympatičtějších herců moc není. Hudební filmy poslední dobou nemusím, tohle nebyl uplně klasický a možná i proto mne posadil do kolen. Jestli Simmons nezíská Oskara, tak je něco sakra špatně. I Teller by si ho zasloužil sakra víc, než Cumberbatchové a ostatní upejpavé soškové kalkuly. K dobru slouží, že mne film přes jednoduchost párkrát dějově nachytal a odchýlil se trochu jiným směrem, než tradiční hollywoodská dojemně uplakaná limonádička, kterou by s tímhle scénářem předvedl Spielberg a spol. Tohle bylo natočeno osobitě a hodně se ctí. Škoda, že nemám hudební vzdělání, abych si to užil i po téhle stránce. 9/10 Nedokážu to uplně přesně vyjádřit, protože nemám vzdělání, ale tenhle film má všechno co, Boyhood, Foxcatcher, Imitation Game, Theory of Everything, American Sniper, Birdman, chybí a to co se týká i hereckých výkonů. No Selma ani radši nemluvit, všechny ty filmy jsou ubrečený po Oscarech až běda, tohle je prostě super natočenej a zahranej film bez kompromisů. [spoiler]Dokážu si představit, jakou strašnou bramboračku by dokázali jiní udělat z linky s otce, holkou, bouračkou vyhozením ze školy. Jiný filmy by se okolo toho točili minimálně 15 minut okolo každého, tady se to řešilo jenom chvilku a dál se soustředilo na podstatnější. [/spoiler] V tomhle mi přijde, že to natrhává prdel i loňský Rivalům, resp už předloňským. ()

WoWoW

Už dávno si myslím, že když chce někdo v dnešním světě něco dokázat, musí být psychopat. Ale možná jen stačí najít svého psychopata a přežít to. A přesně o tom to celé je. Je to vlastně takový velký souboj o to, jestli je psychopat schopný vychovat budoucí legendu. Dost o tom pochybuji a možná to byl celý problém tohohle filmu. Jednoduše jsem o tom celém pochyboval a vlastně se mi to celé vůbec nelíbilo. Nyní mluvím o myšlence tohoto oscarového aspiranta. Faktem však zůstává, že za to co J.K. Simmons před kamerou předvádí, bych mu líbal boty. Jeho výkon by si tu zlatou holohlavou sošku klidně zasloužil. Škoda, že filmu bych to nedal ani za nic. ()

Caym

Třískáním do činel vám to vymlátí mozek z hlavy. Doslova. Pokud ne, tak pochopíte, že je to nafouknuté nic o dvou egoistických sráčích. Oba dva si honí triko, oba dva jsou stejně nepříjemní - jen ten devatenáctiletý do toho musí ještě dorůst. Ale krve šplíchá víc jak v hororech, to jako klobouk dolů. ()

Attta

"Motherfucker!!!....one, two, tree" a tuctový divák to bohužel stejně neocení. Sakra takovou pecku už jsem dlouho neviděl. Kde se hrabou všichni oskaroví herci na výkon J.K. Simmonse. Nicméně i přes tak trochu nalajnovaný děj jsem byl stejně na vážkách co od toho(něho) čekat, a to se mi fakt zamlouvalo. Film originalitou opravdu nešetřil a jelikož mám k hudbě opravdu blízko, tak nemám jedinou výtku (téměř). S klidem na duši můžu říct, že si tohle pustím určitě někdy znovu, a to je u tohodle typu filmu co říct. PS: Jenom ještě uvedu na pravou míru nejmenovanou uživatelku, která napsala že je štěstí že největší hudební osobnosti "takového Fletchera" nepotkali. Je možné že nepotkali zrovna takového magora, ale věřte že by vám prsty nestačily aby jste spočítali hudbníky, kteří mají za sebou léta hudebních škol (i v takovém heavymetalu, progres metalu, hardrocku, klasickém rocku, prostě kdekoli) a také věřte, že jsou to i TY kapely a hudebníci, u kterých byste to opravdu nečekali. ♪♫ EDIT(po oskarech): Mile mě překvapilo že to nakonec dostalo oskara (trochu ironické vzhledem k tomu co jsem tu psal :D ). ()

Streeper

Nečekala bych, že film s takovým příběhem se může dostat až do Oscarových nominací, ale světe div se, stalo se tak a já se vůbec nedivím. Jsem si jistá, že k tomu přispěla hlavně přítomnost J.K. Simmonse. Upřímně i když má jen vedlejší roli, tak je podle mě on ten tahoun celého filmu. Jeho postava je totiž tak skvěle napsaná a skvěle zahraná, že vždy když se objevil na scéně, tak jsem začala být ve stresu a bála jsem se ho a to do slova. Milesu Tellerovi rozhodně patří velké uznání za to, jak skvěle hrál na bicí a musím říct, že poslední scéna, kdy měl on sám sólo mě vážně dostala. Jinak se mi film opravdu líbil, spousta krásné hudby, křičící Simmons a potící se Teller. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona