iantomasik

Kterak jen autisté/aspergeři dosáhnou met nejvyšších. Film o tom, co se musí obětovat umění (v tom méně artovém a více artistickém smyslu) , který se určitě nebude lidičkám zamlouvat, protože narušuje snad všechny jejich hodnoty (láska, rodina, konformita, bezpečí). Formálně nejde o nic mimorádného, ale funguje to dobře a ve svém sdělení je to až pubertálně umanuté a černobílé, což je vzhledem k obsahu sdělení asi nezbytné. 3,6 hvězd ()

Madlene

...je celkem jedno, jestli máte rádi jazz, nebo tomu vůbec nerozumíte...potu, krvi a zarytosti mezka rozumí asi všichni... Jen škoda, že k takovému opulentnímu filmovému "nedopatření" dochází maximálně dvakrát za deset let. ()

milancecil

265. Pot, krev a slzy, skutečnost bez nadsázky. "Je nějaká hranice?" Je vůbec nějaká obecně přijatelná mez? Kdy se přísné a důsledné jednání už mění v týrání, surové, bezohledné uplatňování osobních ambicí jedněch vůči těm druhým? Kdy je to ještě účelné motivování k osobnímu rozvoji nadání a kdy už jen surový útlak, vydírání s mnohdy tragickými důsledky? Tak významné zamyšlení evokuje toto obsahově i ztvárněním výrazné dílo, prozatím mé největší letošní filmové překvapení, velmi silné, působivé komorní drama z prostředí hudební konzervatoře, místa s už tak vyhrocenou soutěživostí, kdy rozdíl mezi lepšími, úspěšnými a těmi horšími, neúspěšnými je vymezen jen zaujatým názorem hodnotitelů, jen jejich náročností, která se může vystupňovat v surovou šikanu, bezmeznou zlovůli z falešného pocitu oprávněnosti k takovému jednání, obraz uplatňování neomezené moci, který svým závažným sdělením jednoznačně přesahuje v mnohem rozsáhlejší šíři nastavený rámec, zasahuje i jiné oblasti, mimo umělecké prostředí, avšak neméně zhoubně. (10/10) ()

Casablanca

Potkat člověka jako je Fletcher by mě nejspíš dohnalo k slzám... A kdyby na mě ještě navíc promluvil, sepsala bych dopis na rozloučenou a vysypala na stůl všechny prášky, co se doma dají najít. Famózně zvládnutá role pedantského tyrana, kterého se vám přesto v jednu či dvě chvíle zželí, a zasloužený Oscar. Jazzová hudba samozřejmě výborná a závěrečná tečka - střih... Jsou tou pátou hvězdičkou. ()

standsiller

Konflikt je ten primárny zdroj o ktorý som sa chcel a mal ako divák opierať. Konflikt je kľúčový bod a taktiež , v tomto prípade, aj mystifikácia. Medzi oboma postavami nepanuje len insitná a zle zvládnutá rivalita, emócie sú do maximálnej možnej miery autentické. Jediný ( a snáď i základný ) problém ktorý som pri tom vnímal, že každá verbálna aj atmosferická potýčka bola natoľko impulzívna, že životy za pozadím tohto jadra boli príliš málo uveriteľné a flagrantne vykonštruované. Malo to takmer ráz nechceného dokumentárneho filmu a preto aby si to zachovalo charakter " nútenej sondy " to chcelo aj poriadne " premastené " žily samotného fungovania postáv v intímnom svetle . Americký ľúbostný klin je skôr obligátnou formulkou, než interesantným podkladom pre postranné záujmy hlavného protagonistu. Ale to je len môj plebejský subjektívny názor. ()

venca163

Nejlepší bylo, jak tam sjel toho tlouštíka! Jazz mam rád a zhlediska pohledu na ten trénink to působilo dost realisticky. Slabší moment si to vybralo po tý bouračce. (80%) ()

jefff

Drastické vyobrazení jednoho snu a cesty k jeho uskutečnění. Bubenické tríznění dlouhé necelé dvě hodiny je pro silné nervy, ale divácky opravdu atraktivní, i přesto, že hudba samotná nemusí každému sednout (ani mě neoslovila). Filmově a herecky excelentní. ()

Georgex

Skvělé hudební drama s dokonalým tempem, soundtrackem a hereckými výkony v hlavních rolích. Upřímně nejsem fanouškem hudebních filmů, ale to, co se povedlo režisérovi Damienovi Chazellemu, je ukázkou toho, že nezáleží na tom, zdali jste milovníkem či odpůrcem určitého žánru, ale na kvalitě zpracování. Whiplash je po všech stranách skvělým filmem, má gradující příběh s hlubokým podtextem, minimalistické herecké výkony a baví, přestože se týká poměrně závažného tématu. Každopádně úspěch snímku stojí především na výkonu J. K Simmonse, z jehož role pedantského dirigenta naskakuje chvílemi husí kůže a zlatou sošku si rozhodně zasloužil. Moje hodnocení 80%. ()

greath

tuc tuc tuc bum bum tuc tuc tuc bum bum ... Ešte stále mi v hlave znejú tie bicie. J.K. Simmons predviedol skvelý, nie len herecký koncert. Dokonale vyhrotená psychologická vojna medzi hudobníkmi, ktorá nemá víťaza. ()

Glowski

Při sledování jsem si vybavil extrémně fyzické filmy Steva McQueena, tohle je přesně ten samý způsob, jakým se vám dílo snaží zažrat pod kůži a nutno uznat, že se mu to daří perfektně. Oddechové scény zpomalují zběsilý puls nastavený hudebními výstupy, jen abychom se k bubnům mohli zase co nejdříve vrátit. Z osobního hlediska mám k výsledku pár výhrad, například scéna s autonehodou už na mě působila trochu ad absurdum, ale všechno nějak přispívá k tempu, vývoji děje a výše zmíněnému fyzičnu, takže nakonec proč ne. K Oscarům nemám co dodat, ve všech třech kategoriích, které Whiplash vyhrál (střih, zvuk, vedlejší herec) mě bez zaškobrtnutí oslovil. Nerad bych nějak degradoval práci všech ostatních, kteří se na filmu podíleli, ale mám pocit, že minimálně polovina toho všeho stojí na J. K. Simmonsovi. Asi 85 % ()

Specs

Hlášky: Terence Fletcher: - "Mimochodem, Metz nehrál falešně. To ty, Ericsone. Ale to on nevěděl. A to stačí." & Terence Fletcher: - "Neymane, zasloužil sis to. Náhradníci utřou krev z mých bubnů." & Terence Fletcher: - "Neexistujou dvě horší slova než 'dobrá práce'." ()

Jello Biafra

Jedno z najväčších filmových prekvapení tohto roku. Nezávislý film o mladom bubeníkovi, ktorý sa v ceste za úspechom premení na fanatika, aby dokázal svojmu učiteľovi, že patrí medzi najlepších hudobníkov, akí na konzervatóriu sú. Film s rozpočtom 3,3 milióna na mňa urobil väčší dojem, než mnohé vysokorozpočtové bijáky, ktoré som tento rok v kine videl. A to hlavne démonickým hereckým výkonom, ktorý tu podáva J.K. Simmons. Zo začiatku som si myslel že sa bude jednať o štandardnú drámu o vzostupe a páde, ale nakoniec som zostal v šoku z toho, koľko nečakaných zvratov sa tu na mňa vyvalilo a záverečná scéna to všetko dokonalo potvrdila. Až sa mi nechce veriť, že toto natočil 30 ročný režisér. ()

Hugo01

Nevím, jak dlouho bych vydržel v orchestru pod taktovkou J. K. Simmonse, ale můj skromný odhad je, že tak 3,5 vteřiny. Děj je naprosto strhující a ten konec, no prostě bomba. Myslím, že bych se nějakému sequelu vůbec nebránil, ale samozřejmě by laťka byla hodně vysoko. ()

Babous

Ruc tuc tuc tuc bang bang bang! Kdosi tady v komentářích psal, že je tenhle film úderný. Myslím, že to je slovo, které tenhle film vystihuje opravdu dokonale. Člověk nestačí zírat, jak hlavní hrdina mlátí do bubnů a činelů, jak z něj teče pot a krev ve snaze dosáhnout dokonalého zvuku. Jo, hudba je dřina. A bolí. Líbilo se mi, že si film vzal jedno téma - v tomto případě bubnování - a dovedl ho do extrému. Něco podobného před pár lety udělala Černá labuť s baletem a taky to fungovalo. Podle mě je to lepší recept na oscarový film než srdceryvné lidské příběhy ala Theory of Everything. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona