Maynard.

Tak tohle je pecka! Jeden z oskarových filmů (nominace). Dlouho sem neviděl nic tak originálního. Přesně tehle film by se dal popsat tím, že v jednoduchosti je krása a síla! A to se ve filmu hraje Jazz, což zrovna není 2x jednoduchej styl :o). Příběh mladýho bubeníka (no řekni, kolik si viděl filmů o bubenících), kterej se snaží o jednu prostou věc - bejt nejlepší na Světě :o). Nikdy nebudu posluchačem týhle komplikovaný hudby, ale v tomhle filmu se mi ty písničky docela i páčili. Celýmu filmu jednoznačně kraluje J.K. Simmons, kterej si s jistotou odnese sošku za vedlejší mužskou roli. Páč, to jak ztvárnil zamindrovákovanýho geniálního hudebníka, to je nevídaný. Tohle si Pařez 100% čekni, abyses konečně naučil držet správně paličky :o)). Fakt chytrej, chytlavej a silnej film z netradičního prostředí, kterej chci vidět znova! Pche a zase o kousek dřív než kina ČR :o) ()

Firebug

Parádní 3,4999* zejména zásluhou fantastické režie. Damien Chazelle totiž dokázal do hudebních partů vložit takovou dávku živočišnosti a naléhavosti, že je při nich divák napjatější než u leckterého akčňáku. Struktura snímku ladí s příběhovou linkou, kde jde v první řadě o "bubenický-skill" a technickou preciznost. Pro nějaké city tu není místo. Whiplash se snaží primárně ohromovat, čemuž se podřizuje vše ostatní a dostavuje se pocit, že je to trochu větší kalkul, než je zdrávo. Sociopat Andrew, který jde za svým cílem přes mrtvoly (i když ne doslova jako Nightcrawler) není hoden mých sympatií a co se s ním stalo po finálním koncertu, mi je vlastně jedno... __________poznámky pod čarou: Fletcher mi připomněl mou učitelku NJ z gymplu, z které jsem měl před každou hodinou žaludeční křeče. To, že z nás chtěla vycepovat nejlepší němčináře na světě, mi zdraví nevrátí. Chápu dobře, že jazz nevychází ze srdce, ale je to jen o drilu? V Simpsonech mi lhali?! :-) ()

herr_carter

Jednoznačně největší artový zážitek od Příběhu z Bronxu, je převeliká škoda, že na tento styl hudby dnes slyší pouze mizivé procento populace, přitom jazz je základ hudby jako takové. Otevřenou pusu jsem měl 80 % stopáže a moc fandím J.K.Simmonsovi, aby svou nominaci za vedlejší roli i proměnil, jeden z nejlepších hereckých výkonů za poslední roky....................... moje hodnocení = 10 z 10. ()

Sdoom

Výborný a zábavný film, ale ta nominace na Oskara mi přijde spíš jako propagační záležitost, než že by film měl nějakou reálnou šanci jakoukoli sošku získat. Je to svižné, dynamické, skvěle zahrané. Střih je někdy až moc zběsilý, nějaká gradace napětí či čehokoli jiného se taky příliš nedaří. A zakomponovaný humor je sice fajn, ale často nechává spoustu scén vyznít jinak, než by to chtělo. K tomu navíc sem tam nějaká ta dějová berlička. Věřím tomu, že Damien Chazelle může být jednou režisérskou superstar, protože takovouhle super prvotinu ve své kariéře moc režisérů nemá. Ale ještě se má hodně co učit a pilovat, tohle je takový nevybroušený diamant. (kino Lucerna, orig.) Edit 1.8.2015: I na druhé zhlédnutí po půl roce ve mně po filmu zůstávají naprosto skvělé dojmy, navíc nedostatky jsem tak nějak byl schopen více ignorovat. Myslím, že Whiplash uvidím ještě hodněkrát, už jen ta hudba za to stojí. A třeba časem bude i plný počet. (Blu-ray, orig.) ()

ondra.kymla

Výborný. Suprová muzika, hláškující Fletcher (J.K. Simmons), nesmírně snaživej Andrew. Fletcher mi ze začátku přišel dost cool, jak furt hlásí, ale pak se z něj stala taková svi... - prasnice, že to nebylo možný. Nutno zase ale uznat, že ho svým chováním dotlačit k neuvěřitelným výkonům. Sice nevím kolik toho z Andyho zbylo, když zněj tekla furt jen krev, ale on ten svůj part nakonec dostal a to ve velkém stylu. Jeho poslední "solo" bylo totálně mindfuck! Těch 107min mi hrozně rychle uteklo, ani jsem nemrknul :) ()

widla

Jazz nemusím, nikdy jsem ho moc nechápala. Zato ale obdivuju bubeníky, protože každou končetinou jiné tempo.. paráda. Film je super, finální scéna je fenomenální. Napětí mezi dvěma hl.postavami se dá krájet, ale nakonci je vášeň k hudbě silnější. Tak to má být. ()

ZkuKol

Jednoduchý, minimalistický snímek o duelu osobností, představ, cílů a intenzitě, se kterou se posouvají lidské schopnosti. Výborná hudba, super timing, dobře postavený scénář a výborný J.K. Šikovná kamera, která perfektně zapadne do orchestru. Rozhodně povedený film s osobností, na dalšího Chazelleho jsem zvědavý... 80% ()

Lukoboss

Jsem hodně na vážkách, kolik tomu dát, ale nakonec se přikloním k vyššímu hodnocení díky naprosto skvělýmu výkonu J.K. Simmonse. Ten je tak dokonalej a dokáže klid přeměnit v naprostou emoční apokalypsu, že si to fakt zaslouží. Hlavní postava je taky OK, ale to je v takové konkurenci málo. Já teda asi chápu, že tvůrci schválně vybrali spíš antihrdinu, aby ta cesta na vrchol byla o to těžší, nicméně chvílema to už bylo trochu moc. Jinak, co se týče hudební složky, tak ta je super. Složitý rytmy, žádnej takt 4/4, ale pořádný muzikální „hrůzy“, kde trioly jsou opravdu to nejtrapnější. Důležitý je v tom všem vidět tu touhu, lásku a sebezdokolování (i překonávání sebe sama), co se týče hraní. A ono by se to samozřejmě dalo použít téměř na cokoliv. Člověk/hudebník se neustále něco učí, je to na celej život. P.S. Nejlepší scény jsou při zkouškách, tam se dá atmosféra krájet – např. přiznejte se, kdo tady nemá naladěno a hraje falešně. Jseš to ty, ty nebo snad ty?! Kdo z vás to neslyší, může rovnou odejít, protože to je ještě horší, než kdyby se teď přiznal! ()

sedm.1

2.000 komentář!!!! Strhující, strhující a ještě jednou strhující. Neskutečný filmový zážitek, a to ze tří důvodů. Za prvé, dechberoucí scénář, který z poměrně jednoduché zápletky dokázal udělat dokonalý filmový klenot, plný nezapomenutelných scén, dialogů a emocí silnějších, než si lze vůbec představit, že ve filmu mohou tak moc vůbec fungovat. Za druhé, myšlenka celého filmu, která mi je neskutečně blízká, se kterou se naprosto ztotožňuji a která je zde podána takovým způsobem, že smekám, klaním se a pláču nadšením zároveň. Ti nejlepší z nejlepší totiž podle mě skutečně „vznikají“ přesně tímto způsobem a právě proto souhlasím s tou hlavní myšlenkou filmu, že nebýt lidí jako Terence Fletcher, nebylo by lidí jako Charlie Parker. A netýká se to samozřejmě jen hudební branže, tahle myšlenka je nosná pro každé odvětví lidské činnosti. Pokud si nesáhneš na své absolutní dno, nejlepším se zkrátka nestaneš. No a za třetí, a to mě dostalo absolutně nejvíc, byl výkon J. K. Simmonse, který mě ohromil a já ho nemohu označit za nic jiného, než za jeden z nejpůsobivějších hereckých výkonů všech dob, a to nepřeháním. Já jsem jím byl naprosto fascinován, každé jeho gesto, každá grimasa, pohyb, slovo, mě přivádělo k extázi, jeho výkon byl zcela právem odměněn Oscarem, za jedinečný a nezapomenutelný výkon, za fantastickou hereckou kreaci, prostě DOKONALÝ!!! Whiplash se pro mě stal zkrátka okamžitě naprostým vrcholem filmového umění, kterému nelze co vytknout, přinesl mi neuvěřitelně intenzivní zážitek, který stále vydýchávám, jsem nadšený a doporučuji ho naprosto všem, kdo miluje filmy!!! P.S. Whiplash měl samozřejmě dostat plešouna i za nejlepší film roku, na místo toho zvratku Birdman. Fakt nechápu :-(. ()

coscarelli

Jazzik je mi srdcu blizky, rad mu nerozumiem a pritom vie rozpalit ohen v krbe. S narocnou temou si =mlady= poradil s nadhladom a je vidiet ze v skole daval pozor. Bezva /spickove-grady, silne sceny, dokonaly strih, kamera, atmosfera / o hudbe ani nevravim / no a v neposlednom rade respektuhodny Jonathan Kimble Simons, ktory i ked len dychne tak zamrazi dusu. Opat film , pri ktorom mam zatate prsty v matraci, pot mi kvapka do taniera, chlpy mi stoja dostatocne vzpriamene a chveju sa silnej palpitacie .""""" Najkrvavejsi hudobny film , aky som kedy videl""""" ()

srbak

Wau! Tak intenzívny a melodický hudobný snímok som snáď ešte ani nevidel, a aj keď to nie je práve žáner, v ktorom by som si hovel musím poznamenať, že šlo o ozaj jedinečnú záležitosť. Whiplash zvláda spojiť hneď viacero pozoruhodných tém dokopy a azda najviac sa mi páči, že ukazuje aj odvrátenú stránku hudby, ktorá nie je len o talente, ale aj o poriadnej dávke driny a potu. Málokedy sa filmu podarí, aby ma držal v napätí od začiatku dokonca, ale J.K. Simmons celý tento diabolský koncert poháňa ako jedna neskrotná beštia. Vo finále som priam nedýchal. P E C K A. ()

xLIGHTx

Originálny, jazzovo-dramaticky spracovaný príbeh (niekedy až thrillerovo) o muzikantskom perfekcionizme. M. Teller ako študent a ambiciózny bubeník a k tomu J. K. Simmons ako sadistický, šikanizujúci vyučujúci, pričom obaja podali skvelé výkony (J. K. Simmons so zaslúženým Oskarom). Šikovný režisér a zároveň scenárista v jednom priniesol nevšednú, osviežujúcu, akoby neamerickú filmovú látku a tému do amerického prostredia a filmu. Veľmi príjemná zmena. (Tri Oskary v tomto prípade opodstatnené.) Za 4,5 hviezdy. ()

666Carnage

Neuvěřitelnej masakr a nervy drásající hudební drama všech dob. Tohle byl pot a krev a těžkej teror. Miles Teller předvedl něco co jsem dlouho neviděl a ještě k tomu to opravdu bubnuje on. Skvělý herecký výkon a to mi dřív byl nesympatickej. J.K. Simmons tak tohle byla role, která mu opravdu seděla. Težkej badass, kterýho nenávidíte ale i obdivujete. Prostě výbornej film a myslim si, že v tomhle žánru nebude tenhle film dlouho překonán. Jednoznačně 100%. ()

CptPeroxid

Já kokotí mozek prostě zakotvil u žánru, který s mými emocemi nehne ani kdyby mě na nože brali. Jó ale drama, to panečku s člověkem dokáže zamávat a to k tomu pan učitel vypadal jak můj matematik na vejšce :D :D ()

Wicky

Komorně adrenalinová a dravá oscarovka s úderným střihem a kamerou (hlavně ve finále) a samozřejmě skvělým Simmonsem i Tellerem. Výtečná podívaná. (80%) ()

Chegi

Příjemný nízkorozpočtový snímek, který oslovil i mě - člověka bez jakéhokoliv náznaku hudebního sluchu, či talentu pro muziku. Mínusem je nesympatický hrdina, který se od svého učitele téměř neliší, a tak zde absentuje tradiční boj dobra a zla. Strhující výkon podává J. K. Simmons, do kterého bych to nikdy neřekl. Rozhodně jde o právoplatného favorita mezi loňskými filmy. ()

KoRner

Ani si nepamätám kedy naposledy som mal také zimomriavky pri filme. Majstrovské dielo, účinkujú v ňom iba dvaja herci a vôbec nemám pocit, že by kvôli tomu mal byť divák izolovaný od prostredia okolo. Ide iba o dvoch maniakov s víziou, schopných pre svoj cieľ urobiť všetko. A také herecké výkony sa tiež len tak nevidia, záverečný súboj je vtipný, dojemný a mrazivý zaroveň. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona