DavKom

"There are no two words in the English language more harmful than 'good job'." - Nedá se sice říct, že by Whiplash nebyl o hudbě, nicméně je tohle téma upozaděné vztahem dvou lidí. Psychopata Andrewa a psychopata Fletchera. Právě tento božsky vykreslený vztah, nemá ve filmu obdoby (alespoň dle filmů co znám). Nulové sociální cítění a jen jedna charakterová vlastnost - snaha stát se tím nejlepším - to je to co spojuje dvě hlavní postavy. Finální scénu považuji za naprostou špičku a pro mně to je nejlepší scéna ever. Andrew dokazuje sám sobě, že je the best a tím daruje Fletcherovi zadostiučinění, že vychoval toho nejlepšího. Nikdo to nedělá a nedělal pro toho druhého, nýbrž jeden druhého využívali jako prostředek ke své cestě za naplněním svého psychopatického snu. Úžasné vykreslení postav a navíc film, kde není ani jedna hlavní postava kladná. ()

mfanta

60% - Film o tom, že každý dostal naděleno v průměru stejně. Když dostal v nějaké oblasti více, jiná oblast přišla zkrátka. A nebo také o tom, že geniální duch si nakonec vždy najde cestu ke slunci. Ale cestou si vybere pěkných pár obětí. Po pár týdnech už cítím jenom zlomky dojmů z tohoto filmu. Nebyl špatný, ale také nijak výrazně výjimečný. ()

mad.dog

Film, který mě naučil poslouchat jazz. Velmi dobré, komorní drama o nadaném bubeníkovi a jeho despotickém a tyranském profesorovi. Ústřední dvojice valí a až na moc holywoodský konec velmi kvalitní film. Byl jsem spokojen. ()

sobol1

mě se zdá že to je až moc přechválené a jinak do toho nebudu rýpat asi velka drina se naučit hrát na bubínky to souhlasím ()

Jan.Racek

Miluji hudbu! A věnují se kytaře nějaké ty roky a bubny mám moc rád a tohle je nejlepší hudební psychologický film co jsem viděl!! Za mě 100%!! ()

Tereza11

Úžasně úderné ...z toho jazzu budete mít hustí kůži.... pochvala váš nikdy nedovede k zlepšení a k vítězství...J.K.Simmons mě neskutečně bavil... ()

pajapeta

A k některejm filmům si nemusím psát komentáře, páč tohle si budu pamatovat! Takže za pět? Asi ne. Každej máme nějakou svoji hranici, za kterou nejdeme. Protože nechceme? Nemůžeme? Anebo chceme za každou cenu? Touha, úspěch, pomsta, není lepší se na to prostě vysrat a žít tak nějak normálně? Bicí! Magorov! ()

Coraxion

Strhující drama z neotřelého prostředí. Psychologická pornografie. Výborné herecké výkony. Zasloužený oskar pro Simmonse. Zatím jsem jazz vnímal jako takový upgrade dechovky, ale musím uznat, že to má něco do sebe. Poslední desetiminutovka za bubny bomba. ()

Ollivander

Strhující podívaná díky skvělému střihu a režii o nelítostném "souboji" žáka a učitele - největšího hajzla široko daleko v podání J.K. Simmonse. Korunu tomu dodává naprosto vyčerpávající závěrečná scéna - takovéhle finále, to se jen tak nevidí ()

BranuliQ

Film ako celok je za tri. No za Simmonsa dvíham o jednu nahor. Myslím, že sa mi ešte nestalo, aby som kvôli jedinému hereckému výkonu zdvihol hodnotenie. Ale kvôli akému výkonu! Simmons tu hrá, aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, jedného z najväčších hajzlov filmového plátna. A za tým si stojím! 70% ()

mr.cenda

Další z filmů, který si zaslouží komentář. Pro milovníka hudby je tento snímek naprostá povinnost. Děj, spád, rozhovory, kvalita hereckých výkonů. Doporučuji. ()

Stranger11

Film je opravdu vynikající a strhující. Největší uznání si určitě zaslouží režisér a scénarista v jedné osobě Damien Chazelle který ukázal, že potenciál opravdu má. Tento snímek mi je opravdu blízký samotnou myšlenkou. Mladík se rozhodne být nejlepší ve svém oboru a tak si zatím jde hlava nehlava. Doporučuji nejenom každému fanouškovi jazzu :) ()

Modano

Dokonalý film, který přesně ukazuje, co všechno člověk musí obětovat, aby byl nejlepší a dosáhl svých cílů. J.K. Simmons vynikající, stejně tak závěrečná scéna. ()

sabi369

Whiplash! Úžasný a veľmi motivujúci film, v ktorom sa ukazuje, aké je dôležité nezdávať sa a ísť si za svojím snom. Príbehu nechýbalo nič. Mňa, ako muzikanta, ktorý zbožňuje jazz film očaril nie len prpstredím, ale aj soundtrackom. Skladby Caravan a Whiplash boli perfektne interpretované. Tomuto filmu podľa mňa nič nechýbalo a je to určite jeden z najlepších filmov s hudobnou tématikou. ()

BigJohn02

Což o to, JKS to sebestředné sprosté namyšlené hovado zahrál skvěle, ale ruku na srdce: Fakt si někdo myslí, že urážení a ponižování někoho motivuje? ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona