• KevSpa
  ****

  Madmenovská inspirace se nedá zapřít, přesto tuhle největší klasiku mezi seriály situovanými do šedesátých let připomíná jen letmo v některých okamžicích a jde si vlastní melodramatickou cestou. Problém ilegálních potratů vnáší do téhle lékařsko-sesterské vztahovky zajímavé prvky napětí, stejně jako záporná postava šéfinspektora v podání Iaina Glena. Sázkou na jistotu bylo obsazení Jacka Davenporta do hlavní role gynekologa s nesporným šarmem a také tajemstvím, které je postupně během těch šesti dílů odhalováno (pravda, tady si na Mad Men nelze nevzpomenout). Vzhledem k velkému počtu postav by si tohle lékařské drama rozhodně zasloužilo další sérii, protože až na pár výjimek se ne všem dostává dostatek prostoru jejich příběhy plně rozehrát a dotáhnout do konce. 1. série - 80%(6.1.2014)

 • emma53
  ****

  Já jsem se narodila ve špatnou dobu a na špatném místě, protože tahle šedesátá léta s bydlením jako měl Otto s Elizabeth je mým snem. Moc příjemně se mně dívalo na osudy asi osmi osob, které se v seriálu vyskytly a netajím se ani trochu tím, že bych přivítala pokračování, protože konec k tomu přímo vybízí. Vysloveně jsem si lebedila s tímto svěžím, milým, pohodovým seriálem, kde nechyběla ani láska a já tu fungující chemii cítila doma až z Londýna. K tomu kytičkové šatičky, nadýchané, růžové župánky, roztomilé zdravotní čepečky, ale zavanul na mě občas i ten mírný smutek, když všechno nevycházelo podle jejich, potažmo i mých představ. Jak už tady píše KevSpa, tak Jack Davenport tady hrál, jen jiskry létaly. Konec mně vzhledem k romantickému pelu trochu zaskočil, možná právě proto bych si přála pokračování a ponořit se ještě víc do všech těch postav, protože to jsem přece jen trochu postrádala.(24.7.2014)

 • house336
  *****

  Už po pár minutách na vás okamžitě dýchne ta britskost tohohle seriálu, ten elegantní styl, ve kterém byli natočeni Poirot se Slečnou Marplovou. A tato věc mě vždycky dostane. Myslím, že se velmi dobře povedl casting, že každý z herců vykreslil povahu i styl své postavy natolik, nakolik se dalo během 6 dílů. Možná, že závěrečné epizodě se dalo přidat třeba 10 minut, nebo trochu výrazněji dotáhnout ten její závěr, nicméně musím dát za 5*, a to především i za herecké obsazení.(26.7.2014)

 • Davies182
  ***

  Intriky a zločin ve špitále, hm? Blíží se americká premiéra, tudíž jsem prubnul pilot a musím říct, že takhle brutální vhození do rozjetého děje teda u seriálu pěkně dlouho nepamatuju. Divák si musí spoustu věcí domýšlet a nakoukání celé (jediné) sezóny je takřka povinností, pokud má úvod dávat smysl. Jen kdyby na ni ale byl čas, žejo... znáte to.(9.8.2014)

 • ReneeS
  ****

  Měla bych dát 3*, ale nemůžu se donutit. Breathless je série s ne tak propracovaným dějem, jak by mohla mít, zabalená do krásného obalu. Kdyby bylo místo 6. epizod takových 20 (to možná přeháním, ale i tak bych byla ráda), povrchnost děje v prvních dílech by mi pak nevadila. Má to slibné postavy, několik dobrých témat, možná ne tolik originální, přesto zajímavé zvraty a krásné prostředí. Jenomže i během šestého dílu jsem stále viděla jen to na povrchu - bylo by pěkné proniknout maskou zdánlivě dokonalé společnosti a zjistit jaké byly jednotlivé postavy ve skutečnosti. Divák sice měl místy možnost nahlédnout, ale to zanechalo víc otázek než odpovědí. Tím nechci říct, že je to špatná série. Užívala jsem si každou scénu (a přiznávám, ty s Jackem Davenportem víc než jiné). Jelikož zůstalo jen u jedné sezony, tak oceňuji způsob zakončení. Ale i tak mám pocit, že druhá sezona tomu znatelně chybí.(2.6.2015)