65 let poté, co maskovaný sériový vrah terorizoval městečko, začne takzvané "měsíční vraždění" znovu. Snaží se snad někdo to hrůzostrašné období napodobit, nebo jde o něco horšího? Zakřiknutá dívka možná drží v ruce klíč k dopadení viníka. Film Děs po setmění vznikl podle hororu z roku 1976, navíc je inspirovaný hrůznými skutečnými událostmi. Snímek vypráví příběh maskovaného sériového vraha, který se vrací, aby pokračoval v terorizování texaského městečka, z něhož před pětašedesáti lety beze stopy zmizel. Zatímco se vyšetřovatelé předhánějí, aby našli mezi předchozími šokujícími událostmi a současným vražedným běsněním spojitost, zakřiknutá dospívající dívka možná drží v ruce klíč, který by mohl všemu zabíjení konečně učinit přítrž. (HBO Europe)

Silviaxx

The town that dreaded sundown je veľmi príjemná vyvražďovačka. Už od začiatku naberá svižné tempo, a hoci sa vrah nenachádza na scéne úplne celú stopáž, aj tak sa filmom tiahne tiesnivá atmosféra. V mnohých momentoch si divák môže užiť skvelé gore momenty, a teda som rada, že sa tvorcovia pustili aj týmto menej chutným smerom. Krimi prvky v podobe "hádaj kto je vrah" mám osobne veľmi rada a páči sa mi ako skvele som sa nechala zaviesť všetkými zlými smermi. Koniec, kedy sme sa naozaj dozvedeli pravdu a odhalili vraha by som fakt nečakala. Rozuzlenie mi už prišlo o niečo plytšie, čo je však len chybička krásy. Veľkým, šťavnatým pluskom je Denis O'Hare so svojím charismatickým vzhľadom a bezchybným, ešte charismatickejším hlasom. Škoda, že nedostal o niečo viac priestoru. Inak spokojnosť. ()

drozdy1

Velice povedený horor s rychlým tempem a zajímavým příběhem, který vznáší otazník kdo je maskovaný vrah. Hodnocení: 78%. ()

johnymdoe

Nenadchne, neurazí..až po filmu jsem zjistil že existuje jakýsi originál, děkuji nechci. Horůrek s psychopatem co vraždí študáky...mordy docela ušly, hlavní hrdinka není až zas tak uřvaná, brečící kráva která si dík tomu zaslouží umřít jako v jiných obdobných béčkových slasherech. Efekty slušné..vystřelené očičko šerifa potěší. Scénář tupý a přízemní, prostě ideální film na nedělní odpoledne. 50% a těším se na druhý díl kde by vražedkyní mohla být třeba lesbická prateta z Mongolska. ()

Aurus

Tenhle film je docela dobrej horor. Příběh je docela fajn, postavy jsou sympatické a hudba je docela dobrá. Atmosféra filmu nechybí a to je velkej plus. Za mě 5,5/10. ()

Heroine odpad!

Přihlouplý a naprosto zapomenutelný horor, který není strašidelný, nemá pořádný nápad, a místy je béčkový až je to nechutné. ()

Ben Nevis

Brala jsem to spíš jako detektivku, kde vrah kopíruje vraha z béčkového hororu. Celkem povedená vyvražďovačka, i když ten závěr je trošku WTF. Připomíná mi to knížky, kde autor zahodí logiku, aby čtenář neuhodl moc brzo vraha. ()

Rathalos

Pre mna osobne velke sklamanie,ocakaval som od toho viac,no nebolo to tak,brutalita nic moc,takmer nic nevidiet,napatie takmer nulove a vela kecov,malo akcie,slaby horor,aspon hlavna hrdinka bola sympaticka...:-) ()

Kubeska

Klasický slasher se slušným vizuálem a pár dobrýmí nápady a zvraty, ale na to, jak je to krátké, tak to občas nudí. Poctivé 3* ()

Hpatrik

Velmi povedené vyvražďovačky, zajímavá práce s kamerou a schopní herci, ale to je asi tak všechno. Příběh je silně podprůměrný, a jeho závěr je přinejmenším trapný. ()

Vabr

Tvorbu Roberto Aguirre-Sacasa zbožňuju, a tak mi nemohlo uniknout ani tohle, ale Děs po setmění je teda spíš děsně zapomenutelný. Možná to byla chyba režiséra, nevím. Film je strašně dvoutisícovkový na rok 2014. Možná až moc, protože je v něm taky spousta klišé a předvídatelnosti. Je to opravdu jako každej jinej levnější horor a není to extra zajímavé. Až na killy, které působily dost svým podivně mravním a random dojmem. Děs po setmění je popravdě hodně sexuální, takže jsme se z kámoškou při sledování museli smát a koukat po sobě, když jsme to sledovali společně 😂. Nejvíc asi byla ta scéna s gayi na skládce. To jsme si říkali, jestli to tam jako fakt říkají tenhle dialog 🤣? Bohužel jsou vraždící scény kamerově dost zmatené, uspíšené a ustříhané, takže z toho nic extra není. U smrti na benzínce, vím, je to dost zlomyslný a zlý 😆, jsem chytil záchvat smíchu a přišla mi její smrt strašlivě směšná. Na filmu jedině oceňuji sem tam hodně originální kamerové úhly a finální plot twist, který mě trochu probral a překvapil, ale nic extra zásadního se zase nestalo. A nechápu, kdy se film jako odehrává? Všechno vypadá jako z osmdesátek, ale má to být rok 2014, tak wtf. Vyhodnocení: Hrozně zapomenutelné ()

helraiser

No tak klobouk dolů, takhle příjemný čistý slasher bez všech těch dnešních přesahových kokotin se jen tak nevidí. Perfektní retro vizuál, luxusní gore, paráda. U mě tedy hodně velká spokojenost. ()

markotter

Totální sračka, kterou z odpadu zvedají jen některé originální a docela brutální scény při vraždění neviňátek. Ale všechno okolo je na vyhození do hajzlu. ()

TSZ

Původní snímek z roku 1976 nebyl příliš zajímavý ani v době svého vzniku a proto si nejsem jist, zda byl dobrý nápad, natáčet v současné době navazující film. Tuctová vyvražďovačka, která nevyniká vůbec ničím a v jejímž průběhu jsem si několikrát říkal, že na x-tý díl Vřískotu bych se podíval mnohem raději. ()

Miagy

Pomerne slušný slasher, ktorý však nie je ničím výnimočný, ale je poemrne dobre natočený, s dobrou zápletkou, s nečakaným záverom a dostatkom hororových scén. Taká jednoduchá a pritom účinná maska mi ešte celkom dlho rezonovala v hlave. PLUS: maska záporáka, dostatok hororových scénok, napínavý záver, film bez prílišného klišé. MINUS: miestami nudnejšie scény, málo dovysvetlenia. ()